עזרה לגבי בניית מערכת רטרו היי פיי

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Zulen (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

עזרה לגבי בניית מערכת רטרו היי פיי

נושא שלא נקרא #1 

אהלן כולם,

אני דיג'י של מוסיקה אלקטרונית (האוס, טכנו, אלקטרו וכו') ובביקור שערכתי לא מזמן בחנות תקליטים באמסטרדם נדהמיתי מהסאונד שהיה שם!
מבירור קצר עם המוכר הוא הסביר לי שיש להם זוג רמקולים Klipschorn AK6 ובנוסף עוד זוג של Klipsch Cornwall. אין לי מושג באיזה רסיבר הם משתמשים אבל הסאונד שם פשוט לא מהעולם הזה.
כמובן, שאין לי שום יכולת לרכוש משהו במחירים האלה, אך בגדול אני מחפש לקנות לשימוש ביתי זוג רמקולים ורסיבר וחשוב לי שיהיו רטרו (שנות ה-70 / 80 - לפני העידן הדיגיטלי). יש לי מיקסר רוטרי אנלוגי ושני פטיפונים טכניקס. אני רוצה סאונד חם ועוטף אבל גם עם מספיק כח למקרה שיבוא לי לעשות מסיבה קטנה לכמה אנשים. התקציב הוא בין 3,000 ל-4,000 ש"ח.
אשמח לכל ייעוץ והכוונה בנושא כי אין לי את הכלים או הידע שאני בטוח שלרובכם יש בנושא של מערכות היי פיי : )
אפשר גם בפרטי אם זה יותר נוח.

תודה ענקית!!!
נערך לאחרונה על ידי Zulen ב 23/10/2021 3:59, נערך פעם 1 בסך הכל.

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

Re: עזרה לגבי בניית מערכת רטרו היי אנד

נושא שלא נקרא #2 

תיכף יקפצו לך פה כל מכחישי הקליפש!
לא שאלת עם איזה הגברה הם משתמשים?

Zulen (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

המוכר היה עמוס ולא רציתי לשגע אותו אבל שלחתי להם הודעה ומקווה שיענו לי בהקדם.
היו להם עוד רמקולים תלויים של FUNKTION ONE אבל הוא אמר שאותם הם מדליקים רק כשיש מסיבה בחנות, אז מה שפעל ששמעתי היו ה-4 של הקליפש.
אולי לא מבין בנתונים כמוכם אבל מאוד מבין כשאני שומע סאונד חם, שמן ועוטף שלא רוצח לי את האזניים - וזה בדיוק מה ששמעתי : )
יש כל כך הרבה מבחר ואני עושה עכשיו את המחקר שלי אבל זה עדיין מאוד מבלבל ועם המון מידע לכן כל עזרה ממש תועיל לי!

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תנסה לברר אצל היבואן בקשר לרמקולים האלה,אולי יוכל לעזור לך.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אולי אני אצא קצת קטנוני, אז סליחה מראש.
4000 ש"ח והיי אנד לא הולך ביחד אצל רוב האנשים ומוזיקה כמו האוס וטכנו זה מבחינתי די ההפך ממוזיקה עם סאונד חם.

קליפש איכשהו לא יושבים לי בקטגוריה של סאונד "חם", אבל הידע שלי בסיסי ואני בטח לא מכיר את הדגמי וינטאג' שלהם. הם מייצרים דגמים מודרניים של Heritage וCornwall, אבל לא נראה לי שזה בתקציב. שווה לך אולי לבדוק בקבוצות אודיו בFB ודומיו, יש לפעמים וינטאג'ים שונים למכירה שנראים מעניינים, ובהתחשב שתצטרך גם הגברה, יתכן שתקציבית זה הכיוון שכדאי לבדוק.
יש גם גירסא עכשווית של Wharfedale Linton שאמור להיות "חם" ולאחד החברים פה יש אותו:
viewtopic.php?f=20&t=355623#
Jack of some trades, master of none

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לפני שאתה נכנס לדגמים אפשריים כדאי שתבין מה היעד ואם אפשר בכלל להגיע אליו.
אם ה-Klipschorn AK6 נשמעו לך מדהים ולכן אתה מחפש משהו דומה או שיתקרב לאותה איכות, אז זה לא הכיוון.
אני לא יודע אם הדגם הזה בכלל קיים בארץ, אבל אילו היה קיים היה נמכר איפשהו באזור ה-50,000 ש"ח להערכתי.
ההגברה שם הייתה כנראה איכותי ועצמתית מאוד - אלה רמקולים נצילים אבל דורשים המון כוח כדי לזרוח. ההגברה זה בטח גם עוד כמה עשרות אלפי שקלים בערך הציוד.
ואז תוסיף את הרמקולים הנוספים, ואולי אפילו איזה סאבוופר שלא שמת לב אליו. גם בלעדיו הרמקולים האלה יורדים מאוד נמוך וצריכים לתת באס שמן ועשיר בדיוק כמו שאתה אוהב.

אם אתה רוצה מערכת שתישמע שטוב אבל מבין שאתה לא תדגדג את הסאונד שהיפנט אותך, אז גש ל-יד2 (ולוח אודיו פה בפורום) ותעקוב אחרי ציוד ישן איכותי שעולה מפעם לפעם.
לא ציינת באיזה חלל אתה מאזין, סגור, פתוח, גדול, קטן...

Zulen (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

תודה לכל מי שענה. רק כדי להבהיר: אני לא חי בסרט ומצפה לקבל סאונד ששמעתי בעשרות אלפי שקלים במה שיש לי להשקיע. הסיפור היה כדי להמחיש מה הדליק בי את הרצון לשדרג את הסאונד שיש ברשותי כרגע למשהו יותר איכותי ורציני :)
הבעיה היא לא להסתכל על פוסטים ויד 2 אלא יותר להבין מה פחות או יותר לחפש ביחס למה שאני רוצה לקבל (סאונד חם וטוב)? אני מנגן על תקליטים משנות ה-90 יחד עם מיקסר אנלוגי רוטרי והסאונד מאוד חשוב לי! המערכת המיועדת תהיה אצלי בסלון שהוא די גדול ופתוח (אם זה עוזר במשהו).
מנסה להבין איזה רסיבר אני צריך ביחס לרמקולים? איזה דגמים יכולים לבוא בחשבון? וכו׳…..
מקווה שזה כרגע קצת יותר ברור ושוב תודה על כל טיפ או מענה. מעריך את זה!

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

בהתחשב בכך שהסלון גדול ואתה מחפש סאונד עוטף ועשיר, הייתי הולך לכיוון של זוג רצפתיים וינטאג' שמופיעים ביד2 מפעם לפעם. הרמקולים שיוצרו פעם היו בתקופה אחרת של המוזיקה. תקופה שבה רמקולים בעלי אופי חם, עשיר ונעים היו מאוד נפוצים. היום הצרכן הממוצע מכוון יותר לבאס איכותי, גבוהים מפורטים ודינמיים, ובכללי מוזיקה עם הרבה יותר TREBLE. אז היום מישהו כמוני שכמוך אוהב סאונד עשיר חם ועוטף, וגם על חשבון פירוט או אטרקטיביות התדרים הגבוהים, צריך לחפש קצת יותר טוב כדי למצוא רמקולים עם סאונד חם שלא ירדימו אותך.
אני אישית התבייתתי על Wharfedale, אולי מותג הדגל של חובבי אודיו חם בימינו. הישנים שלהם מאוד חמים ורגועים. החדשים משלבים את חתימת הסאונד החמה עם טכנולוגיה חדשה שוגרמת לסאונד להיות חי יותר והגבוהים מקבלים חיזוק, אבל עדיין הסאונד נשאר חם ונעים ואפשר לשמוע שעות בלי להתעייף.

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

Re: עזרה לגבי בניית מערכת רטרו היי פיי

נושא שלא נקרא #9 

ממליץ לך לקנות זוג מדפיים קטנים ולחסוך כסף.

מניסיון אישי, רמקולי וינטג' מרובי תקלות, צצות בהם תקלות וצריך להיות מוכן לשפץ או לתת לשיפוץ.
קיצור, המחיר שתשלם בסוף על וינטג' יהיה כפול ומכופל וקח בחשבון שכל שיפוץ גם פוגע בטיב של הרמקולים (כי מתעסקים איתם) וגם יש סיכוי שמדרג אותם לרכיבים מודרניים יותר... שמראש היית יכול לקנות זוג רמקולים מודרניים באותו התקציב

עצוב להגיד את זה, אבל ציוד וינטג' לרוב תקול או מגיע למצב כזה מהר יותר ואתה יכול להיתקע איתו שנים ולא לקבל ממנו תועלת.

Zulen (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

legopart תודה על הטיפ - איזה רמקולים מהחדשים היית ממליץ לי אם כך?

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

רמקולים במיוחד זה עינין של טעם אישי , ואין מנוס מלשמוע בעצמינו .

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”