בניית מחשב נייח 2020

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #16 

@vivi
·
אם אתה מתכנן להרכיב מחשב בחודשים הקרובים, אז תמתין.
AMD הולכת להשיק APU חדשים, עם ליבה גראפית - כך שלא תצטרך כרטיס מסך נפרד.
והיא גם מתכננת להשיק דור חדש של CPU (מעבדים), עם תוספת משמעותית לביצועים.
אם אתה לא בונה מחשב מחר, אז אין הרבה טעם לתכנן קניה היום.

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 896 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

UHD כתב:דבר ראשון, היום מוסכם שהמעבדים של AMD מ 2019 הרבה יותר טובים ממעבדי אינטל של 2020.
מעבד Ryzen 5 3600 עולה ₪750 ומספק ביצועים הרבה יותר טובים מאינטל i5 10600 שעולה ₪1200.
דבר שני, בחודשים הקרובים אמורים לצאת שתי סדרות חדשות של מעבדי AMD: סדרת Renoir המבוססת על אופטימיזציה של הדור הנוכחי בתוספת כרטיס מסך מובנה מעולה [שיכול להריץ הכל חוץ מהמשחקים הכבדים ביותר], וסדרת Vermeer שבנויה על ארכיטקטורת דסקטופ חדשה עם שיפורים של 20% -50% לעומת הדור הנוכחי (ללא כרטיס מסך מובנה).
לגבי אחסון - כיום דיסק מבוסס SATA מגיע למהירות מירבית של 500MB/s, בעוד דיסק NVMe מבוסס PCIE 3 מגיע למהירות של 3GB/s. עוד כמה חודשים יצא דיסק מבוסס PCIE 4 עם מהירות של 6GB/s.
...
·

תודה על המענה
אני משנה כיוון ל-AMD.
לגבי NVMe, תודה לא ידעתי את זה, תיארתי לעצמי שהוא יותר מהיר אבל לא ידעתי שזה כזה משמעותי,
לגבי PCIE 4 אם זה יהיה במחירים של היום אני אזרום, אחרת אין לזה סוף.
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #18 

TheCoolest כתב:@vivi
·
...
·

התכנון המקורי היה להרכיב בקרוב, בעקבות ההמלצות הגורפות כאן, אני אמתין ואתחיל לעקוב.
...
עד היום לא היה להם מעבדים עם ליבה גראפית? הליבה הגראפית שלהם הולכת להיות טובה יותר מזו של אינטל?

...
כן אני מסכים, בזכותכם אני משנה קצת כיוון ומתמקד ב-AMD, ובנוסף אמתין קצת לראות לאן זה מתפתח.
באיזה אתרים אתם קוראים שהביצועים של AMD טובים יותר? בכל מה שאני מוצא אני רואה שמעבדי אינטל מדורגים יותר, ומעבדי AMD נותנים תמורה טובה יותר למחיר.

איזה מעבד של AMD הכי נכון להשוות עם Intel Core i5 10600 3.3Ghz?
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

UHD
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

@vivi
·ל AMD יש שתי סדרות: סדרה שיוצאת ללא כרטיס מסך, וסדרה שיוצאת כ 9 חודשים אח״כ עם כרטיס מסך.
המעבדים עם כרטיסי המסך מסתיימים ב G. הדגם הנוכחי (סדרה 3000G) הוא די ישן, אמור לצאת סדרה חדשה 4000G בקרוב.

כרטיסי המסך המובנים של AMD הרבה יותר חזקים מאלו של אינטל, הם ברמה של כרטיס Nvidia נפרד בסיסי ואפשר לשחק עליהם משחקים די כבדים ב 1080p בלי בעיה.

הדגם המקביל של AMD ל 10600 הוא ה 3600, אבל הוא הרבה יותר חזק והרבה יותר זול. בסדרת ה G הבאה המקביל יהיה 4650G, שצפוי להיות יותר טוב מה 3600.

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

מעבדי ה APU יהיו רק ל Oem, לפחות בתחילת ההפצה

UHD
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #21 

@moog
·כבר יצאו ל OEM, הבטיחו שבקרוב יצא לצרכנים.
אתמול דלפו מחירי מדף לצרכנים ($140 ל 4 ליבות, $210 ל 6 ליבות, $310 ל 8 ליבות).

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

אמרו בשלב מאוחר יותר ולא ציינו צפי
לפי בדיקה שלי עם היבואן מינימום חודשיים או שלושה חודשים

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #23 

@UHD
בשימושים שציינתי, היית ממליץ לי להתמקד במעבד: AMD Ryzen 5 PRO 4650G שצפוי להגיע בעוד מספר חודשים לארץ?
במלים פשוטות, לאדם שלא משחק בכלל במחשב אבל רוצה את המעבד הטוב ביותר עד לנקודה הזאת, היית ממליץ ללכת על Ryzen 5 PRO היקר ביותר שיש?

לגבי לוחות האם, מי מהחברות נחשבת מובילה בדגש על עבודה עם מעבדי AMD?
ASUS? MSI? גם שם צפויים להשיק לוחות חדשים בעוד מספר חודשים?

UHD
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

@vivi
·לגבי מעבד: כן.
לגבי לוח אם: משהו כמו Asus Tuf Gamimg B550 plus WiFi אמור להיות מעולה במחיר סביר.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

TheCoolest כתב:@vivi
·
...
·

לגבי ה APU (סידרת 4XXXG למינהם), הם כבר השוקו אבל בהתחלה יגיעו רק ליצרני OEM גדולים כדוגמאת DELL וכו. אין כרגע שום מידע לגבי האם ומתי יגיעו לשוק ה DIY (ז"א רכישה של המעבד בנפרד בחנויות). מניח שזה יקרה כמובן, אבל אין כרגע הכרזה רישמית או תאריך.

לגבי הדור החדש, הוא ישוק בטוח השנה, זה אושר ע"י ליסה סו בעצמה, ואם אפשר לחכות כמה חודשים בהחלט עדיף (מדובר על שיפור בביצועים של עד 20% מהדור הנוכחי). אבל הסיבה המרכזית לדעתי להמתין כרגע היא המצב שנוצר בגלל הקורונה שגורם למחסורים בהרבה מוצרים (ע"ע לוחות אם) וקפיצה במחירים שלהם אם יש אותם בכלל.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #26 

vivi כתב:
...
...
·

תודה על המענה
אני משנה כיוון ל-AMD.
לגבי NVMe, תודה לא ידעתי את זה, תיארתי לעצמי שהוא יותר מהיר אבל לא ידעתי שזה כזה משמעותי,
לגבי PCIE 4 אם זה יהיה במחירים של היום אני אזרום, אחרת אין לזה סוף.
...
·

חייבים לסייג - ברב הפעולות שתבצע לא תראה הבדל בין SSD מבוסס SATA לבין SSD מבוסס NVME. מה שכן המחיר שלהם התרסק בשנים האחרונות וההפרש בין דיסק SATA ל NVME די זניח כיום בנפחים נורמלים, כך שלדעתי אין סיבה להתפשר על SATA במיוחד כשמדובר על הכונ הראשי עליו מותקנת מערת ההפעלה והתכונות. אם צריך נפח ממש גדול רק לאחסון שווה להסתכל על SATA שוב.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #27 

vivi כתב:@UHD
בשימושים שציינתי, היית ממליץ לי להתמקד במעבד: AMD Ryzen 5 PRO 4650G שצפוי להגיע בעוד מספר חודשים לארץ?
במלים פשוטות, לאדם שלא משחק בכלל במחשב אבל רוצה את המעבד הטוב ביותר עד לנקודה הזאת, היית ממליץ ללכת על Ryzen 5 PRO היקר ביותר שיש?

לגבי לוחות האם, מי מהחברות נחשבת מובילה בדגש על עבודה עם מעבדי AMD?
ASUS? MSI? גם שם צפויים להשיק לוחות חדשים בעוד מספר חודשים?
...
·

כן, לצרכים שלך סידרת ה 4XXXG תהיה מושלמת. לא חייב את ה PRO שפונה בעיקר לשוק המוסדי. זה יותר יתאים לך:

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-4600g

לגבי לוחות אם, היצרניות המובילות כיום הם ASUS, MSI ו GIGABYTE. שנגיע לזה נמצא לך לוח אם מתאים מבוסס ציפסט B450 או B550, תלוי בדגמים שיהיו זמינים אז (פעם היו לוחות X570 במחירים שפויים, אבל בגלל הקורונה המלאי כמעט נעלם כיום, עוד סיבה לא לרוץ לרכוש כיום).

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #28 

בבקשה - חצי טרה NVME במחיר מצוין, זו הסיבה שאין הרבה סיבה לרכוש SSD SATA 8)

https://www.hometheater.co.il/vp3088208#3088208

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #29 

@Huber
תודה, זה יתאים לי למערכת העתידית שאבנה בעוד 3-4 חודשים?
היית קונה מעכשיו את הכונן הזה? הוא שנת 2020 במחיר טוב?
פחות אכפת לי אם עוד 3 חודשים הוא יהיה 10-20 דולר לפה או לשם, יותר חשוב לי שהוא יתאים ב-100% ללוח אם, למערכת ונחשב חדש טכנולוגית.
ועוד משהו, הסדרה הכחולה נחשבת היציבה \ מהירה ביותר? או שעדיף את השחורה?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #30 

בוא נתחיל בזה שאני אישית לא בעד לרכוש עכשיו לעתיד, אלא אם כן יש מבצע ממש ממש טוב כמו בבלאק פריידי וכו. פה יש דיל טוב, אבל לא חושב שזה מחיר כזה שלא יחזור או ששווה בשבילו לשים בצד.

לגבי מה לקנות - אני אישית לא שיקול. אני אישית לוקח תמיד את הכוננים של סמסונג מכמה סיבות, הראשונה אני כבר שנים משתמש בהם בהמון מחשבים ולא חוויתי אפילו נפילה אחת. השניה - התוכנה שמגיעה איתם (SAMSUNG MAGICIAN) לטעמי מוסיפה המון VALUE למוצר. לי אישית הייתי לוקח את זה למרות ההפרש במחיר (אבל שוב, זה רק אני, לישמושים שלך בהחלט מספיק ה WD הכחול ולדעתי לא תרגיש בשום ההבדל):

https://www.amazon.com/Samsung-970-EVO- ... 51e6eed25b

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”