בניית מחשב נייח 2020

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #46 

@ChinggisKhan
·
הסיבה שבגללה אני מעדיף SSD NVME היא שלא צריך להתעסק בכבלים כדי לחבר אותו. מרכיב על הלוח ונוסע לשלום.
כן יש גם SATA M.2, אבל אם כבר M.2, אז NVME.
אבל בעיקרון, אני מסכים איתך שההבדל בעולם האמיתי, שלא כולל העברת קבצים גדולים מדיסק לדיסק, הוא זניח.

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 895 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

תודה, הדבר היחידי שלא מסתדר לי זה שעל פניו הזיכרון עם הנתונים הטובים יותר על הנייר עולה פחות.
אלא אם פיספסתי משהו יש עדיפות כלשהי ל-
Crucial 3600 MHz DDR4 CL16
על פני:
G.Skill 3600 DDR4 CL18
אני מבין שעל הנייר ה-CL18 עדיף? בשילוב של מחיר טוב יותר זה הזיכרון שהייתם בוחרים?

לגבי ה-SSD, זה הרכיב היחידי אני שלם איתו ובטוח בו, יש לי ניסיון מאוד טוב של 7-8 שנים עם EVO של סמסונג בכל מיני גרסאות, אני יודע שהשימושים במחשב הזה לא יעברו את ה-150GB, ובעתיד תמיד אפשר להוסיף כוננים נוספים או להחליף, יש לי מספר מחשבים נוספים עם 10TB כאן,
ובעצם אני מחפש את ה-SSD המהיר ביותר במסגרת התקציב והעדפתי NVME 970 PLUS של 250 על כוננים גדולים יותר גם שההבדל בביצועים הוא מינורי.
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

rm1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 145 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

אפוך גוטה אפוך.
ככול שערך ה CL גבוהה יותר באותה מהירות שעון הזכרון איתי יותר.
http://blog.logicalincrements.com/2018/ ... e-latency/

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #49 

when choosing between RAM of identical clock speeds, the RAM with lower CAS latency is faster.
...
עכשיו מובן. תודה.
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

תראה, זה כונן מעולה. אני קניתי ממש לפני כמה שבועות 1tb במחיר מעולה ואני מרוצה ברמות. אבל נפח של 256 זה ממש מעט. זכרתי שיש עניין של תקציב אז המלצתי על value for money.

לגבי הזיכרון, נמוך יותר טוב יותר כמו שהבנת. מה שמשפיע על המחיר הרבה פעמים זה גם תוספות כמו RGB (שונא את ומחכה שיעבור מהעולם), צלעות קירור וכו'.
מכיוון שאין לך יומרות גיימינג קיצוני ואתה לא ילד בן 12 אז לך על מה שזול.

תתחדש !

spon83
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 121 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

@vivi

רשמת "שיתאים לשאר החלקים", איזה עוד חלקים יש?
כרטיסי הרחבה כלשהם? יש בתכנון הוספה?

מבחינת CPU/זכרונות/אחסון הוא תומך בכל מה שהוזכר למעלה.

מבחינת שדרוג עוד 3-4 שנים... תוכל לשדרג ל ZEN3 (סדרה 5000), להוסיף זכרונות אם חסר לך נפח - זכרונות אין טעם להחליף אלה אם כן 4X8GB כבר לא יספיקו לשימושים שלך.

בכל מקרה 3-4 שנים זה הרבה זמן, תעבור אותן בבריאות ותחליט אז אם כדי לשדרג או להחליף .

ד"א אני עם ה-TUF GAMING B550-PLUS
גרסת ה-ATX של אותו לוח אם שהתעניינת בו, אצלי מגיע בלי WIFI ו-BT (אני כרגע לא צריך)

vivi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

Re:

נושא שלא נקרא #52 

17/10/2020 23:37  
TheCoolest כתב:
ה-5600X יהווה קפיצת מדרגה משמעותית. המעבד יהיה מהיר בערך ב-10-25% תלוי באפליקציה. אבל אם תיקח אותו, תצטרך כרטיס מסך נפרד.
חשוב לציין, שאם תיקח עכשיו מערכת עם מעבד מסדרה 3000\4000, תמיד תוכל לשדרג למעבד מסדרה 5000 בעתיד, מבלי להחליף שום דבר נוסף.
...
אני נוטה כרגע ל-5600X לאחר שפורסמו סקירות והשוואות שונות, אני חושב שזה מיותר לקנות היום מעבד ובעוד שנתיים להשתדרג ל-5600X שזמין היום.
השאלה שלי: איזה כרטיס מסך המינימלי ביותר אני צריך לקנות?
שמצד אחד יוסיף כח עיבוד, יתמוך בפורמטי ווידאו מתקדמים [בשביל נטפליקס \ מסך]
אך מצד שני לא ישמש בכלל משחקים?

זה ישודך לזיכרון:
Crucial Ballistix 3600 MHz DDR4 DRAM Desktop Gaming Memory Kit 16GB (8GBx2) CL16 [יוזמן מאמזון בקרוב]
ללוח:
Asus PRIME B550M-A (Wi-Fi) AM4, AMD B550, DDR4, PCI-E, VGA, DVI, HDMI
https://ksp.co.il/?uin=104624
[אני רוכש מאילת - אם יצא משהו חדש זה הזמן]
ולכונן:
SAMSUNG 970 EVO Plus SSD 250GB - M.2 NVMe [נקנה]

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

Re: בניית מחשב נייח 2020

נושא שלא נקרא #53 

5600X המעבד הכי טוב כיום למי שלא עושה עבודה מהמחשב שמצריכה ריבוי ליבות ממשי, זה המעבד שגם אני לקחתי.

לגבי מאיץ גרפי - אם אתה לא משחק זה באמת לא משנה. הכי זול שתמצא.

כל השאר נראה טוב.

תתחדש.

ICE-MAN
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #54 

23/07/2020 12:30  
Huber כתב:
vivi - אנחנו ב 2020, אין שום סיבה כיום ללכת על מעבדי אינטל אלא אם אתה גיימר משובע:

https://www.hometheater.co.il/vt346211.html

כיום מעבדי AMD נותנים יותר בפחות והם ההמלצה הדי גורפת בכל מקום כמעט שמתעדכן בתחום.

תתחיל עם מעבד AMD Ryzen 5 3600, תצוות לוח לוח B550 או 450 סביר, 16 גיגה זיכרונות במהירות 3600 וכרטיס מסך הכי זול ובסיסי שתמצא במידה ואינך משחק משחקים. לגבי SSD המחיר של NVME היום ירד לריצפה אז כן מומלץ ללכת דווקא עליו, במיוחד בנפחים "קטנים" (עד 512 גיגה ולפעמים אפילו טרה.

יש לנו לא מעט מבצעים שווים על דיסקים בימים האחרונים:

https://www.hometheater.co.il/forum107
...
ראשית, מודה לך ולאחרים על הפוסט הזה שעושה הרבה שכל.
אני הולך להמר בגללך לראשונה בחיי על AMD.
רק עניין בעייתי אחד: המלצת כמעט כבדרך אגב על זיכרון במהירות 3600, וכמעט "נפלתי" בזה.
רק בשל בדיקה מקרית הבנתי שלוח האם המומלץ כאן אינו תומך במהירות מעל 3000 ללא OC.
לא כולם מעוניינים (או יודעים איך לבצע) ב-OC ומעדיפים יציבות על ביצועים, לכן חשוב להדגיש זאת.

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #55 

זה לא נעשה כבדרך אגב וזה לא בדיוק מה שאתה חושב, זה בסך הכל התעסקות של חצי דקה בביוס ומי שירכיב לך את המחשב סביר להניח יעשה את זה (לא עברתי על הכל כדי להזכר אם אתה מרכיב לבד או ממעבדה).

ICE-MAN
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #56 

הפנייה לא הייתה אליך ואני הוא לא זה שפתח את הדיון.
אני בונה לבד את המחשב ואם לא הייתי מגלה את עניין ה-OC ומתקין את הזיכרונות 3600,
הייתי מקבל לפי מה שראיתי קריסות ושגיאות של המערכת, מה שהיה גורם להרבה עצבים ותסכול ואז למחקר.
אני יודע לבצע OC, אני פשוט לא מעוניין (אולי מבורות) כי אני צריך מחשב הכי יציב שיש.

בסה"כ ציינתי זאת לטובת אנשים כמוני שנתקלו בדיון ובונים לפיו מחשב.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

Re: Re:

נושא שלא נקרא #57 

10/12/2020 11:04  
ICE-MAN כתב:
23/07/2020 12:30  
Huber כתב:
vivi - אנחנו ב 2020, אין שום סיבה כיום ללכת על מעבדי אינטל אלא אם אתה גיימר משובע:

https://www.hometheater.co.il/vt346211.html

כיום מעבדי AMD נותנים יותר בפחות והם ההמלצה הדי גורפת בכל מקום כמעט שמתעדכן בתחום.

תתחיל עם מעבד AMD Ryzen 5 3600, תצוות לוח לוח B550 או 450 סביר, 16 גיגה זיכרונות במהירות 3600 וכרטיס מסך הכי זול ובסיסי שתמצא במידה ואינך משחק משחקים. לגבי SSD המחיר של NVME היום ירד לריצפה אז כן מומלץ ללכת דווקא עליו, במיוחד בנפחים "קטנים" (עד 512 גיגה ולפעמים אפילו טרה.

יש לנו לא מעט מבצעים שווים על דיסקים בימים האחרונים:

https://www.hometheater.co.il/forum107
...
ראשית, מודה לך ולאחרים על הפוסט הזה שעושה הרבה שכל.
אני הולך להמר בגללך לראשונה בחיי על AMD.
רק עניין בעייתי אחד: המלצת כמעט כבדרך אגב על זיכרון במהירות 3600, וכמעט "נפלתי" בזה.
רק בשל בדיקה מקרית הבנתי שלוח האם המומלץ כאן אינו תומך במהירות מעל 3000 ללא OC.
לא כולם מעוניינים (או יודעים איך לבצע) ב-OC ומעדיפים יציבות על ביצועים, לכן חשוב להדגיש זאת.
...
לא נפלת ולא נעליים. כל לוח אם למעבדי רייזן יודע לתמוך ב 3600 בקלות, רק נכנסים לביוס ובוחרים XMP בזיכרון. אם הזיכרון שלך מוגדר כ 3600 זה אפילו לנחשב OC.

פשוט וגם אם אתה לא יודע לעשות את זה מי שמרכיב לך את המחשב אמור לעשות את זה (אם הוא לא יודע, אתה במקום הלא נכון).

בבקשה:

https://smallbusiness.chron.com/enable- ... 37024.html
נערך לאחרונה על ידי Huber ב 10/12/2020 12:51, נערך פעם 1 בסך הכל.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #58 

@ICE-MAN
לא הבנתי מה הקשר לשגיאות או קריסות.
לזכרונות DDR4 יש תקן JEDEC, בו תומך כל סטיק, ומגדיר מה הם התדרים והתזמונים בהם הוא תומך. אלה בדר"כ תדרים נמוכים ותזמונים גבוהים באופן יחסי.
המחשב מזהה אותו ומשתמש בתדר\תזמון המהווה את המכנה המשותף הנמוך מבין כל הזכרונות המותקנים במחשב.
ע"מ להגיע לביצועים גבוהים יותר, אינטל המציאה משהו שהם קראו לו פרופיל XMP, בלוחות אם של AMD זה יכול להקרא XMP או DOCP או EOCP, תלוי בדגם הלוח.

XMP זהו פרופיל נוסף ששמור בכל סטיק של זכרון, ומאפשר למערכות שתומכות ב-XMP להגדיר תדרים, תזמונים, מתחים שהם מחוץ לתקן JEDEC.
באופן רשמי, מעבדים של AMD תומכים בזכרונות DDR4 עד מהירות 3200. אבל במציאות אין שום בעיה לעבוד עם תדרים גבוהים יותר, למרות שטכנית זה OC.
בכל מקרה, אופן ההגדרה של זכרונות DDR4-3600 ו-DDR4-3200 הוא זהה, מאחר ושניהם דורשים הפעלה של פרופיל XMP בביוס.

אז אתה לא באמת מבצע שום OC, רק מגדיר כמו שצריך את המערכת שלך. אם אתה לא מתכנן לבצע OC, אופן ההגדרה יהיה זהה בין אם קנית DDR4-3200 לבין DDR4-3600.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #59 

הנה הוכחה שהלוח עליו דובר פה בהחלט יודע לבצע XMP ל 3600:

https://www.tomshardware.com/reviews/as ... -a-wi-fi/3

Our standard benchmarks and power tests are performed using the CPU’s stock frequencies (including stock Thermal Velocity Boost), with all power-saving features enabled. Optimized defaults get set in the BIOS, and the memory uses its XMP profiles. For this baseline testing, we set Windows to High Performance, except for power testing that uses the Balanced plan for the PC to reach an idle state.

חבל להטעות - היום יש גוגל, מאוד פשוט לבדוק כל דבר לפני שיוצאים בהצהרות לא נכונות. ואם אתה לא יודע דברים בסיסיים שכאלו - אל תרכיב לבד את המחשב, פנה לאיש מקצוע סביר.

ICE-MAN
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #60 

חברים,

כשבחנתי ביקורות על זיכרונות שרציתי לקנות, נתקלתי בתגובות של אנשים שהתלוננו על בעיות בגלל העניין הזה.
ואז ראיתי שגם במפרט של לוח האם נרשם OC בסוגריים.
אני אישית לא התנסיתי בשום בעיה וכתבתי זאת למעלה.

לא התכוונתי להרגיז או להטעות, ובטח לא להכות את המומחים.
אתם טוענים שאין בעיה, מצוין. העיקר שהנקודה הובהרה.

תודה על המענה.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”