ביצועים נמוכים במחשב חדש DELL VOSTRO

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
esaly (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: esaly
נתן תודות: 308 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

ביצועים נמוכים במחשב חדש DELL VOSTRO

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים,
קיבלתי מהעבודה לפטופ VOSTRO ושמתי לב שאין במצבי החשמל את האפשרות לMAX PERFORMANCE.
בבדיקה מול הTASK MANAGER אני רואה שהמעבד נמצא הרבה מהזמן על 400MHZ וכתוצאה המחשב איטי מאד,
אני מעוניין להגדיר שהוא יהיה על MAX PERFORMANCE כשהוא מחובר לחשמל ועל BALANCED כשהוא מנותק.

כרגע בהגדרות של W10 יש לי רק את האפשרות לBALANCED.

אשמח מאד אם מישהו יוכל לסייע.

תודה מראש,

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

Re: ביצועים נמוכים במחשב חדש DELL VOSTRO

נושא שלא נקרא #2 

קרה לי גם במחשב נוק חדש - ניסיתי כמה פתרונות שמצאתי ברשת כולל הוספת הגדרות registry - כלום לא עזר לקבל את האופציות הנוספות בהגדרות. הערה - המחשב מתפקד מצוין, אין לי תלונות.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אין לכם אנשי IT בעבודה?

תנסה את זה:

esaly (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

תודה רבה!

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

05/04/2021 15:47  
esaly כתב:
קיבלתי מהעבודה לפטופ VOSTRO ושמתי לב שאין במצבי החשמל את האפשרות לMAX PERFORMANCE.
בבדיקה מול הTASK MANAGER אני רואה שהמעבד נמצא הרבה מהזמן על 400MHZ וכתוצאה המחשב איטי מאד,
אני מעוניין להגדיר שהוא יהיה על MAX PERFORMANCE כשהוא מחובר לחשמל ועל BALANCED כשהוא מנותק.
כרגע בהגדרות של W10 יש לי רק את האפשרות לBALANCED.
...
משהו פה לא מסתדר לי:

א. אכן בגירסאות חדשות של Windows 10 העיפו את האופציה של high performance (שאני מניח שזה מה שאתה מתכוון ב-MAX PERFORMANCE). יש הרבה תוצאות בגוגל על הנושא, ניסיתי את האופציה של להוסיף ב-registry את ה-CsEnabled כמו שהציעו בשירשור הראשון שפתחת וגם אצלי זה לא עזר. לא ניסיתי אופציות אחרות (ראה לדוגמא את כל האופציות כאן).

ככה או ככה אני די בטוח שאתה נובח על העץ הלא נכון (ראה המשך).

ב. למיטב הבנתי האופציה של max performance הוחלפה ב-slider שאתה מקבל בלחיצה על ה-icon של הסוללה ב-taskbar:
תמונה
כך בחשבון שאצלי גם ב-dell vostro (עם power plan של dell) וגם ב-desktop (עם powerplan של ryzen balanced), לא ראיתי שום הבדל בביצועים בין האופציות השונות כשהמחשב מחובר לחשמל. במקרה של ה-vostro ברגע שהוא על סוללה אז יש שם 4 אופציות ואני רואה ירידה יחסית מינורית בביצועים ב-2 האופציות הנמוכות (כלומר ב-better battery ו-battery saver). יכול להיות שזה פשוט שה-cpu benchmark שבחרתי לא מספיק טוב אבל אני בספק. אישית כל הניסוי הזה גרם לי לשנות את ה-sliders אצלי ל-better battery במצב סוללה ול-best performance במצב חשמל (על אף שכאמור אני לא רואה שה-slider הזה בכלל משפיע או משפיע בצורה מאד מינורית במקרה של סוללה).

ג. אני מקווה שמיותר לציין שבכל האופציות שבדקתי, כולל בברירת מחדל שהיתה בהתקנה אצלי, התדר תמיד מגיע לקצבים גבוהים (לדוגמא כשהמחשב מחובר לחשמל ולא עושה כלום הוא באיזור ה-1.3 גיגההרץ ותחת עומס באיזור ה-3.8 גיגההרץ). אם אצלך הוא לא עובר את ה-400 מגההרץ תחת עומס כלשהו אז בהחלט משהו לא תקין (אין קשר לזה שאין את האופציה של high performance שהינו המצב התקין בגירסאות עדכניות של windows 10). אולי בעיה בהתקנה של מערכת ההפעלה (בתקווה אפשר לפתור ע"י עדכון/התקנה מחדש של ה-driverים של היצרן).

בנוסף אציין שאפילו תחת עומס מאד מאד קל אני מגיע לטמפרטורות גבוהות מעל 95 מעלות (זה נראה שהמאורר לא מתחיל לפעול עד שהוא מגיע לטמפורטורה כזאת), אז בכלל מפחיד אותי לנסות לקבע אותו בתדר הגבוה. אם אתה בכל זאת אתה רוצה להמשיך לכיוון כזה, הייתי מנסה לשנות הגדרות ב-bios של ניטרול ה-speedstep וה-C states והגדרת max performance ב-power settings וכו'. דברים כאלה כמובן על אחריותך בלבד, אבל כנראה שב-desktop עם קירור טוב דברים כאלה יכולים לעזור לסחוט עוד קצת מהמעבד.

ד. כמו שפירטתי בסעיף ב', ה-vostro אצלי מקונפג בתוכנית שנקראת "dell":
תמונה

אם אני מבין נכון אצלך יש רק balanced שעוד יותר מחזק אצלי את ההשערה שזו בעיה בהתקנה. תוודא שמותקנים לך דרייברים תקינים ומעודכנים של היצרן ואם צריך תתקין מחדש. אולי גם שווה לעשות factory reset ל-bios. כמו שכבר ציינו מעלי, אם יש אצלכם IT, הכי טוב לתת להם לטפל בנושא - בכל זאת זאת העבודה שלהם.

בהצלחה.

esaly (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

אוקיי חברים,
ראשית הרבה תודה לכולם,
אחרי שבדקתי את הנושא לעומק והתקנתי את המערכת מחדש גיליתי מה גורם למעבד להיות "תקוע" על תדר 0.38GHZ.
כמובן שהמערכת הותקנה עם דרייברים מקוריים ע"י SUPPORT ASSIST של דל, גם הביוס עודכן.
באופן די מוזר כשאני מנתק את כבר הTYPE C שיוצא מהמחשב למסך שלי ומתחבר אליו בDP - התדר מתחיל לעלות והביצועים נהדרים שוב.
אגב, אני מהIT - אז מצחיק שהצעתם את זה :)
בכל מקרה זאת התופעה - מוזרה ככל שתהיה,
למישהו יש רעיון איך להתגבר על זה?
כרגע ניתקתי את המסך משום שהמחשב לא שמיש בעליל בעת חיבור למסך חיצוני (איטי בטירוף) וממש לא נוח לעבוד על 14".
נערך לאחרונה על ידי esaly ב 07/04/2021 11:17, נערך פעם 1 בסך הכל.

esaly (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

יכול להיות שאני צריך כבל USB TYPE-C לDP עם תוספת חשמל חיצונית?

esaly (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

היי חברים,
לאחר בדיקה מקיפה נראה שכרטיס המסך במחשב לא תומך ב4K באופן הזוי:
בוצעה גם שיחה עם התמיכה של דל וזה מה שנאמר לי.
https://community.intel.com/t5/Graphics ... rue#M90711

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”