חווית קניית huawei watch 2 והתובנות על השעון ולמעשה על android wear 2.0

Wearables, שעונים חכמים, צמיגי ניטור, משקפים חכמות, Google Glass וכו'
shoki222 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

חווית קניית huawei watch 2 והתובנות על השעון ולמעשה על android wear 2.0

נושא שלא נקרא #1 

הטקסט מטה מדבר על שעון ספציפי Huawei watch 2 אבל לא השעון הוא החשוב אלה מערכת ההפעלה android wear 2.0 היא זו הקובעת את כל מה שכתוב מטה. כל מה שכתוב מטה יקרה בכל שעון אחר המריץ android wear 2.0.

ביקרתי בניורק וקניתי smartwatch של huawei מדגם watch2 דגם ספורט בצבע carbon black. קניתי פיזית בחנות B&H וביקשתי לשלוח מהחנות ליעד הבא שלי בארה"ב בסיינט לואיס. ככה חסכתי את מיסי הקניה בסך כמעט9%. ככה זה אפשרי בחנות הזו. הם נתנו לי משלוח בחינם של 2 ימי עסקים. סה"כ הקניה 299$.

בארץ השעון נמכר בכ 1350 ש"ח אצל היבואן הרשמי עם אחריות.

הייתי כבר פיזית בחנות...וקניתי...לא יכולתי לדחות סיפוקים.

בהדלקת השעון מסתבר שאין תמיכה בעברית, אין בחירה של עברית כשפת מערכת. בשיחה שערכתי עם היבואן בישראל זה המצב גם בישראל. אנדרואיד 2.0, איננו תומך בעברית (או שהיא מוסתרת ויש לחכות לדרך לשלוף אותה, ממפתח עתידי ברשת).

למה זה חשוב, התמיכה בעברית: כל התפריטים הם באנגלית. יחד עם זאת, כל נוטיפיקציה הכתובה בעברית, כגון מיילים בעברית ווטסאפ בעברית, מסרונים לסוגיהם בעברית, שנכנסים לשעון מהסלולרי כן מופיעים על הצג בעברית אבל שרוצים לענות עליהם בעברית זה לא אפשרי. השעון מציע כמה שיטות לענות על נוטיפיקציות: שרבוט עם האצבע בכתיבה חופשית על המסך- אין זיהוי של כתיבה עברית, מקלדת זעירה, אין בה שפה עברית, והקלטה קולית שכמובן אפשר לדבר בעברית....אבל יש נחמה קטנה- לכל נוטיפיקציה שנכנסת לשעון בעת שעונים עליה, יש סט של איזה 10 תגובות נפוצות בעברית, כלומר "כן", "לא", "בדרך", "חחח" וכו..

למרות האמור לעיל חשוב לזכור שהשעון החכם נועד לקבל נוטיפיקציות מהסלולרי ולא נועד לענות עליהן או לחבר אימיילים או מסמכים, גם אם המקלדת הייתה בעברית זה עדיין מקלדת זעירה. הדבר היחיד שיש לו ממש ערך ו"נדפק" בגלל חוסר העברית זה השרבוט החופשי על המסך.

תחילה מפעילים את השעון ולאחר המסכים הראשונים אתה מתבקש להתקין בסלולרי את אפליקציית ה android wear ואז מתנהל תהליך הדדי זריז בין השעון לסלולרי שבעקבותיו ההתקנה מסתיימת.

מספר אפליקציות ה android wear לגירסאותיה בחנות play, לכל מי שהשמיץ את sumsung gear 3 וה- tizan שלו, היא מ ז ע ר י ת! ממש אכזבה גמורה. יש אולי 30- 20 אפליקציות. האפליקציות שכבר כן קיימות סתמיות ולא מעניינות.

החיבור לשעון הוא בבלות'. שנכנסים לרכב עם השעון, אי אפשר לעשות pairing לרכב עם הסלולרי כאשר זה הסלולרי מזווג לשעון. אולי זה מערכת השמע שלי בקאיה סיד, המערכת האורגנלית מהיצרן.

אי אפשר שהשעון יהיה מזווג לשני סלולרים שונים. מעבר בין סלולרים דורש לעשות לשעון factory reset.

ישנן מחוות בפרק כף היד שעימם אתה אמור לתפעל את השעון. כלומר נדנוד היד קדימה מעביר תפריטים ימינה בשעון וכו...זה עובד רק ב 60% מהפעמים...

כדי לכבות את השעון לגמרי יש להכנס להגדרות ולעבור 3 תת תפריטים עד שמגיעים ל turn off.

יש תפעול קולי של השעון שיעשה משימות, call rina, send whattapp וכו.. ניתן לתת פקודות רק באנגלית (או באחת משפות המערכת שזמינות- לא עברית). דוברי עברית שנותנים פקודה באנגלית עם מבטא עברי...זה לא זה...

השעון מאוד נוח, רצועת היד מרווחת וארוכה גם לפרק כף יד רחב...החפיץ הזה למרות הכל נותן חוויה לא רעה בכלל והוא שימושי ונתן לי ערך מוסף. לכל הפחות זה שעון מאוד מדוייק רק ב 300$- השווה זאת לקסיו משוכלל או שעון טוב לגבר. כל שאר התכונות זה בונוס...

המסך מספיק גדול.

לא יודע אם לנסח המלצה\אי המלצה לקניית המוצר (שכמוצר הוא בנוי טוב, יפה נוח ומשובח). אלמלא חוסר העברית זה היה יכול להיות מומלץ בפה מלא. ההשפעה של חוסר העברית...תלוי במשתמש.

liorreem
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ליאור ראם
נתן תודות: 536 פעמים
קיבל תודות: 134 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

האם קנית את הגרסה עם SIM?

Mistoffelees
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר