שרשור תגובות: ביקרתי בחדר הקולנוע ביתי הכי פסיכי שיש למטר מרובע

חדשות ועדכונים של HT Magazine
tropit9
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 4 פעמים

Re: שרשור תגובות: ביקרתי בחדר הקולנוע ביתי הכי פסיכי שיש למטר מרובע

נושא שלא נקרא #61 

כתבה שהיא בוא זמנית קולחת כיפית לקריאה ואינפורמטיבית, ומצד שני-מעוררת קנאה... מגניב לדעת שיש חברה שנונת פתרון הוליסטי לקולונע ביתי.

מכיוון שכליה אחת לא תכסה כזה דבר, ניתן רק לארגן מספר משתמשים רציניים ולעשות "אושן 11" כדי שבר כזה יהיה אופציה למשתמשים רבים כאן... :wink:

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #62 

18/01/2021 1:02  
molvy כתב:
מרטין תודה רבה

קראתי את הכתבה וחשתי שאני יושב בחדר ומתענג על הצלילים

באמת חדר יוצא דופן באיכותו ובהשקעה במיוחד אהבתי שלא חסכו בבידוד האקוסטי לרווחת השכנים

אז כל הכבוד לכל המקצוענים שהרימו פרוייקט כזה אדיר

וכל הכבוד למרטין על כתבה כל כך מקצועית אינפורמטיבית ומעניינת שנקראה בנשימה עצורה כמעט
...
בדיוק מה שחשבתי (Y)

Arieldr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #63 

מרטין, תודה רבה על הסקירה המקיפה והמדויקת, מזמן לא נהנתי מסקירה ברמה כזו.

התוצאה שאליה הגיעו חברת cinemart בחדר היא מדהימה.

נכון שהתקציב חלומי עבור רוב האנשים ואולי יש כאלו שיגידו שזו לא חוכמה להצליח עם כזה תקציב, אבל לדעתי אילולא ההשקעה האדירה בפרטים , בחירת הרכיבים ורמת הכיול שנעשתה, החדר לא היה נשמע טוב כל כך .

אני מניח שכמו אחרים שביקרו בחדר, גם לי זו הייתה החשיפה הראשונה לחברת אלקונס ולחברת סטורם (בדיעבד חשיפה קצרה שעלתה לי הרבה 💰) ועבורי זו הייתה חוויה מדהימה ומטורפת – ללא ספק game changer.
אני מבין את מגבלות הבניה בבית הנתון אבל אישית אני מעדיף חדר יותר רחב, גם אם בא על חשבון החלל המשותף בבית. אבל ללא ספק הסאונד ששמעתי בחדר של יאיר הוא משהו שלא שמעתי בשום מקום אחר.
ממליץ בחום לכל מי שחושב על חדר קולנוע ייעודי אפילו בתקציב נמוך בהרבה, לבקר אצל יאיר בחדר. השראה מובטחת 😊

לגבי עניין האקוסטיקה, פאסיבי מול אקטיבי אני אשתף את החוויה שלי:

לאחרונה עברתי דירה עם אותה מערכת. עברתי מחדר שיש בו טיפול אקוסטי פאסיבי מלא שנעשה משלב הבניה הראשוני, לחדר נתון, עם קירות בטון ותקרה נמוכה. אומנם שני חדרים לא מהווים מדגם סטיסטי מייצג אבל לדעתי התוצאה בחללל נתון, שלא תכננת מראש, היא נטו עניין של מזל.

אם האקוסטיקה הטבעית בחלל בו נמצאת המערכת היא סבירה אזי טיפול פאסיבי מינימלי פלוס מערכת כיול טובה יתנו תוצאה מרהיבה.

אבל אם יש בעיות אקוסטיות בחלל הנתון, בעיקר בעיות בתחום התדרים הנמוך, מערכת כיול טובה בהחלט תשפר את התוצאה אבל רק טיפול פאסיבי מאסיבי יצליח להביא את המערכת להישמע באמת טוב. מערכת כיול בסופו של דבר מוגבלת במה שהיא יכולה לתקן ולכן זה עניין של מזל.

אני "זכיתי" בחלל שההתנהגות הטבעית שלו בעייתית מאוד, ולמרות שהוספתי קצת טיפול פאסיבי התוצאה טובה מאוד אבל לא דומה לתוצאה בחדר המטופל הקודם שהיה לי ושוב, המערכת אותה מערכת בדיוק.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #64 

כמו שאמרתי מספר פעמים בעבר, אם הנתונים של החלל לא טובים שום מערכת כיול לא תהפוך אותו לחלל אקוסטי.

מערכת כיול היא רק התבלין.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”