שרשור תגובות: ה-OLED מגיע למסך הקטן - ASUS משדרגת את תצוגת הניידים

חדשות ועדכונים של HT Magazine
djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

Re: שרשור תגובות: ה-OLED מגיע למסך הקטן - ASUS משדרגת את תצוגת הניידים

נושא שלא נקרא #16 

אי אפשר להתכחש לעובדה שצריבה היא בעיה מהותית במסכי OLED.
להגיד "היצרן יודע מה הוא עושה" זה לעצום עיניים למציאות.
מסכי OLED נצרבים וייצרבו, זו בעיה מובנית בטכנולוגיה הזו, שלא נראה שיהיה לה פתרון בעתיד הקרוב.
במוצר כמו מחשב נייד אני צופה צריבות, והרבה, בגלל הסטטיות.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

djsavta - אתה כנראה יודע יותר טוב מכולם מסתבר, כולל כל יצרני הסמארטפונים וכל יצרניות הלפטופים. אז אל תרכוש, פשוט לא?

ד"א - מה שאתה כנראה לא יודע זה שיש כמה וכמה יצרניות למסכי OLED ולא כולם מייצרות בדיוק אותן סוג פאנלים, ככה שמה שאתה מסיק כנראה מטלוויזיות שם הפאנל מיוצר ע"י LG Display לא ישים בדיוק לפאנלים שמיוצרים ע"י Samsung Display במפעלי הייצור שלה. מסכים (כנראה שלא תסכים, אבל אני את הנקודה שלי העברתי למי שמבין)?

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #18 

קודם כל לא אמרתי שאני יודע יותר טוב מכולם, ציפיתי לתגובה קצת יותר בוגרת.
אני אכן לא ארכוש, זה אכן פשוט.

מה שמצחיק זה שאתה מסיק שהניסיון שלי הוא רק עם פאנלים של LG, כשזה לא המצב.
האמת שיצא לי לראות צריבות באופן יותר נפוץ בפאנלים של סמסונג, כי כמו שאמרתי, הבעיה היא לא אצל חברה ספציפית, אלא בטכנולוגית ה-OLED עצמה.
זה שיש שונות מסויימת בין פאנלים של חברות זה טוב ויפה, אבל עניין הצריבות הוא פונדמנטלי, זה לא ש-LG פתרה את העניין וסמסונג לא (או להיפך לצורך העניין).
אפשר להתכחש ולהתלהם, אבל בעיית הצריבות קיימת, גם אם אתה מנסה להתעלם ממנה.
בסך הכל אמרתי שאני צופה בעיה כי יש אלמנטים סטטיים במחשב נייד, ושיש פה התעלמות מעניין הצריבות.
זה קצת מפריע לי שהעולם הולך לכיוון OLED כשהבעיה עדיין קיימת, זה הכל.

לטענתך מסכי OLED לא נצרבים? התופעה נעלמה מהעולם? מעניין אותי לדעת.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #19 

djsavta - ברור שלא. מצד שני אני בטוח שהתופעה לא כזו נפוצה כמו שאתה מנסה להציג אותה. תשאל למה? הגיון פשוט ומתמטי/עיסקי לחלוטין. חברות כמו LG מחליפות פאנל בכל צריבה (לפחות בארץ). אם התופעה הייתה נפוצה ההחלפות היו הורגות להם את מתח הרווחים והם לא היו משווקות את הטכנולוגיה. חברות נמצאות פה להרוויח ולא לשם שמיים, ואם הן מוכרות טכנולוגיה מסויימת כנראה שאחוז הנפל לא כזה גדול, אחרת היו מפסיקים את השיווק שלו - ו OLED קיים כבר הרבה שנים.

הגיוני ופשוט, מסכים?

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #20 

אני דווקא חושב שהתופעה נפוצה יותר ממה שנראה.
הלקוח ה"פשוט" לרוב לא שם לב לדברים כאלה, ולכן לא מתלונן.
לא תאמין כמה מקרים ראיתי של אנשים שיש להם צריבת מסך בסמארטפון וכשציינתי בפניהם מול עיניהם הם לא שמו לב.
ומדובר כאן על סמארטפון, זה דבר בולט מאוד במיוחד כשזה על מסך כל כך קטן.
לכן לדעתי אי אפשר לקחת את הסטטיסטיקה הזאת ולקבוע לפיה.

נושא השירות בישראל הוא נושא כאוב, ואני בטוח שבנושא צריבות OLED היו אנשים שחוו בעיות כי "ככה זה בארץ".
לא יודע אם הייתי קובע באופן גורף שכל מקרה צריבה מקבל החלפה (למרות שראיתי כאן בפורום כמה דיווחים כאלה ובאמת כל הכבוד לנותני השירות של LG).

בכל מקרה לסיכום הדיון, אישית לא ארכוש מחשב נייד עם מסך OLED.
ניסיון אישי רב שנים ורב מכשירים לא טועה, עד שתהיה התקדמות בנושא אני מעדיף להימנע.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #21 

אתה "חושב" ולא הבאת לזה שום סימוכין. ככה קופצים למסקנות מוטעות ומטעות.

תאמין לי שלקוחות, במיוחד לקוחות ישראלים, מאוד אוהבים להתלונן. עבדתי בשירות בחיי - אני יודע. עכבר הופך להר די מהר ובקלות. בגלל זה כנראה אצלך בראש OLED = צריבה, בלי שום סימוכין לכמה התופעה נפוצה או לא.

צייינת שזה דבר מאוד בולט בסמארטפון ובאותה נשימה ציינת שהם לא שמו לב. מבין שאין הגיון בקביעה הפוכה שכזו, כן?

לא קבעתי שכל מקרה של צריבה מקבל החלפה, אבל כנראה הרב המוחלט. יצא לי לעקוב אחרי לא מעט מיקרים שדווחו פה. רובם המוחלט טופל לשביעות רצון של פותח הת'רד (אין 100 אחוז בשם דבר כמובן) ככה שיש לזה אסמכתה.

כן, כבר הבנתי שאתה לא תרכוש. ההפסד כולו שלך. אנשים כמוך גם לא רוכשים טלוויזיות אולד ולי יש כזו בבית ונהנה ממנה כבר 4 שנים. במחיר נכון אני לא הייתי מהסס בהנחה שהאחריות מכסה צריבה.

djsavta
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

כמה מחשבים ניידים עם OLED קיימים? מעט מאוד.
באופן כללי מסכי מחשב עם OLED זה די נדיר.

הסברתי שאני מסתמך על ניסיון, וכמובן שזה דבר סובייקטיבי ולכן אני לא בא בקריאה "אל תקנו".
אבל צריך להגיד שהסטטיסטיקה כאן נכונה גם מהצד השני, מסכי OLED למחשבים הם די נדירים, כאשר כידוע ישנה בעיה של צריבות עם אלמנטים סטטיים. סביר מאוד להניח שיש קשר בין הדברים (בדומה להנחה שלך קודם שיש יחס בין זה שהיצרנים מוכרים OLED לזה שהבעיה לא חמורה).

ממש לא אמרתי ש-OLED = צריבה אבל שוב צריך לתת על זה דגש כי זו בעיה נפוצה מספיק כדי לא להתעלם ממנה לחלוטין.
(אבל יפה שאתה יודע מה עובר אצלי בראש)

בולט לי ולך, אבל כנראה שלא לכל לקוח פשוט, הקביעה לא הפוכה כלל.
רוב האנשים פשוט לא שמים לב לזה, אבל מי שכן זה מפריע ובולט.
תאמין לי שכשנתקלתי במקרים שאנשים אמרו לי "מה? לא שמתי לב!" הייתי בשוק, זה נראה לי הזוי לא לשים לב לזה, אבל זה ככה.

אני מוכן לקחת את ה"הפסד" הזה, ונכון "אנשים כמוני" (whatever that is) לא רוכשים טלוויזיות OLED (האמת שגם קצת בגלל המחיר המוגזם בארץ).
למה שאקח סיכון על רכישה של עשרות אלפי שקלים?
לא אוהב להסתמך על אחריות במדינה כמו שלנו, אם הייתי גר במקום אחר יש סיכוי טוב שכן.

Roy_LF
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 79 פעמים
קיבל תודות: 74 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

מסכי לפטופים (או מחשב) ומסכי טלפונים שונים בפרופיל השימוש שלהם.
מסכי טלפון כבים אוטומאטית כשמניחים אותם ונדלקים עם השימוש (מלבד הצגת שעון ומצב סוללה במונוכרום חצי שקוף, ושהמיקום שלהם משתנה מפעם לפעם).
מסכי לפטופ בד"כ יציגו תמונה סטטית ללא ריענון הרבה יותר זמן (תפריט Start וכו', או סתם השארת המחשב מחובר עם מסך דולק זמן רב).

באופן כללי, למסכי טלפונים יש הרבה יותר Down Time והזדמנות ל- Refresh מאשר למסכי לפטופ / מחשב.

(אני אישית בעד מסכי OLED בלפטופים, אם כי מתכוון להשתמש בצורה זהירה כמה שניתן. לא מאוד שונה מ- CRT של פעם עם "שומר מסך" וכו').

81VIVI
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 31 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

מסכי oled נצרבים, זו עובדה שאי אפשר להתווכח איתה. פשוט עובדה.
האם זה יקרה גם במסכי המחשב? הערכה שלי שכן. האם בגלל זה לא אקנה בעתיד לפטופ עם מסך oled לא בטוח.
בדיוק כמו ששנה אחרי שנה אני קונה סלולרי של סמסונג ופעם אחרי פעם הוא נצרב (בשימוש מאסיבי).
עוד לא נתקלתי בסלולרי עם oled שבסופו של דבר לא נצרב.
זה הגרוש ללירה שלי .

shlomix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

הצריבה באולד מאוד תלויה בפרופיל השימוש,
במכשיר אצלי לא הבחנתי בצריבות לאחר שנתיים וחצי שימוש ואז המסך נשבר והוחלף, שיטה מעולה לנקות צריבות.
בכל הסלולרים האחרונים של אישתי היו צריבות, היא לא מרחמת על המכשיר האייקונים אצלה לא משתנים ומכוונת לעוצמת בהירות גבוהה, חוץ מהצריבות גם הגוון הפך ליותר צהוב. בסלולרים החדשים לדעתי התופעה פחות חמורה.

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”