חיבור רסיבר לטלוויזיה

כבלים, מתאמים, מחברים, מפצלים, מעמדים וכו'
noamgor (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

חיבור רסיבר לטלוויזיה

נושא שלא נקרא #1 

קנינו רסיבר ורמקולים קטנים והתקנו את הכול, רק נשאר לנו לחבר לטלוויזיה, ופה יש לי שאלה: בחוברת שבאה עם הרסיבר כתוב שאת החיבור לטלוויזיה עושים עם כבל HDMI שזה נראה לי קצת מוזר, כי אנחנו רק רוצים להוציא מהטלוויזיה את הסאונד ולהעביר לרמקולים של הרסיבר - אז למה צריך כבל כזה שמעביר גם תמונה בעצם? יכול להיות שאמורים לחבר אם הרסיבר גם לממיר וככה הכול יעבור דרך הרסיבר כמו מערכת קולנוע ביתי? וזה כדאי לעשות את זה? מצד שני, חבר אמר לי שעדיף שנחבר כבל אופטי של אודיו בלבד ומצאתי כזה פה https://www.ivory.co.il/catalog.php?act=cat&id=2642 (כבל אודיו אופטי ETION) - זה מה שאמורים לחבר לטלוויזיה? זה יעביר את הסאונד ממנה לרמקולים? ויש הבדלים של איכות בכבלים האלה? הכבל של החברה הזאת נראה מספיק טוב?

RobotCop
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 119 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

בשנים האחרונות השאיפה היא לחבר את הכל (ממיר/סטרימר/כרומקאסט/מחשב/DVD וכו') לרסיבר וממנו לצאת פעם אחת לטלוויזיה. ככה אפשר למתג גם אודיו וגם וידאו בכפתור אחד.

אתה בעצם שואל על מצב שבו הסאונד מופק מהטלוויזיה (נטפליקס ושאר אפליקציות) ואז צריך לחזור לרסיבר לטובה קידוד והגברה. את זה עושים בשתי דרכים עיקריות: או על גבי הHDMI שחיברת בין הרסיבר למסך או עם כבל אופטי.

הדרך שבה משתמשים בHDMI נקראת ARC וצריך להפעיל אותה גם בטלוויזיה וגם ברסיבר. היתרונות הם שזה נוח ולא צריך כבלים נוספים. החסרון הוא שזה לא הדבר הכי אמין בעולם ולפעמים זה פשוט לא עובד טוב.

הדרך שבה מחברים כבל אופטי הרבה יותר אמינה אבל אתה מפסיד בזה שצריך למתג את הרסיבר כל פעם לכניסת נפרדת + פורמטי האודיו החדשים לא עוברים דרך כבל אופטי. עדיין תקבל סראונד אבל רק DTS וDD.

לדעתי תתחיל עם כבל HDMI, תוודא שהטלוויזיה והמסך יודעים לעבוד עם ARC (רוב הסיכויים שכן) ורוץ. אם יש בעיה, תחליף לאופטי.
במטותא מכבודך, אני מאמין שכדור הארץ עגול.

שלח תגובה

חזור אל “כבלים ואביזרים”