שמן נחשים או מוצר אודיופילי מחולל פלאים? (מכבלי קומקום, פיוזים , ועד מחזיקי כבלים וקמעות)

כבלים, מתאמים, מחברים, מפצלים, מעמדים וכו'
Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 82 פעמים

שמן נחשים או מוצר אודיופילי מחולל פלאים? (מכבלי קומקום, פיוזים , ועד מחזיקי כבלים וקמעות)

נושא שלא נקרא #1 

שלום

הסוקר ציוד הזה העלה את הוידאו הזה עם קטעי השוואה בין שימוש בקבל קומקום ב 7 דולר לכבל קומקום ב 5000 דולר. הוא טוען שיש הבדל עצום, והרבה מהמגיבים (כנראה משת"פים או ההזויים) מסכימים איתו. אני לא הצלחתי להבחין בשום הבדל מורגש:

מעניין מה חברי הפורום, ובעיקר אלו שמתענינים ב אי אנד אודיו חושבים על זה?

כמובן שמבחינה הנדסית, מיותר לציין שלכבר חשמל לא יכולה להיות שום השפעה מדידה על הסיגנל של האודיו. יותר מזה, אם אני לוקח את שני הקטעים עם הכבלים השונים ומכניס אותם לתוכנת עריכת אודיו, מבצע ניתוח ספקטראלי ומחסר את התוצאות זו מזו, אני מקבל קו שטוח, מה שמראה שאין כל הבדל מעל לרצפת הרעש של מינוס 90 דציבל...

עריכה: עדכנתי את כותרת השרשור, כדי שיהיה יותר קל למצוא בעתיד.
נערך לאחרונה על ידי Gad007 ב 21/12/2019 19:00, נערך 2 פעמים בסך הכל.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

בלי להתאמץ הרבה אני מסוגל לשכנע אנשים שהדלקה או כיבוי אורות בסלון מבצעת שינויים אדירים באיכות השמע.

מה שמעניין בתחום הזה הוא המסקנה שאליה מובילים כל אותם מבחנים על השבריריות והתכנון ההנדסי הלקוי של ציוד היי אנד שהוא תמיד הראשון ולעיתים קרובות היחיד הסובל מבעיות הזנת חשמל או רשת.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

Elad8
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 438 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

זה לא רציני. מי שקונה כבל ב-5000$ ולא מוסיף לו אבקת חשמל זורק את הכסף שלו לפח.
אלעד

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

תודה על התגובות. ברור לי שהרוב כאן כמוני לא חושבים שלכבל חשמל יש כל השפעה מורגשת, אבל אם נעזוב את הסרקסטיות, וננסה באמת להבין מה עומד מאחורי אותם אנשים שלאחר הדגמה כזאת משוכנעים שיש הבדל ורצים לשלוף כרטיס אשראי. ברור כי אותו יוטיובר מנסה לקדם מכירות של אותו כבל, אבל איך זה שאנשים רבים משתכנעים. גם רוב חברות האי אנד תומכות בשדרוגי כבלי חשמל, כמו למשל PS AUDIO שמוכרת ציוד מעזרות אלפי דולרים עם כבל קומקום פשוט ביותר, ומציעה למכירה קבל באלפיים דולר שטענה שבלעדיו איכות השמע לא תהיה אופטימאלית...

לי יש סטרימר DAC חדש ואיכותי של NAD מדגם C658 שהגיע אלי גיליתי שהוא כולל שני כבלי חשמל, אחד לרשת האמריקאית והשני לישראלית. שקע ה IEC במכשיר עצמו בעל 3 פינים וכולל חיבור להארקה, אבל באופן מעניין, רק הכבל האמריקאי ל 120V כולל את חיבור הארקה בתקע, בזמן שכבל האירופאי כולל חור, מה שאומר שחיבור להארקה יתקיים רק בחלק ממדינות אירופה שבה פין הארקה בקיר הוא פין במקום חור. פניתי לתמיכה התכנית של NAD לגבי השאלה מדוע יש כבל כזה למדינה כמו ישראל, מה שישאיר את המכשיר ללא חיבור הארקה. על הדרך שאלתי לגבי המלצתם לכבר "אודיפילי" למרות שאני לא מאמין בזה.

קבלתי תשובה מבחור זקן (לפי התמונה) שהוא המנהל הטכני הראשי בקנדה, והוא אמר לי שאני צריך להשתמש בכבל המסופק, למרות שאקה תשאר צפה. אמר לי להשתמש בקבל האמריקאי עם מתאם או קבל חלופי 3 פינים רק אם יש לי במערכת ציוד נוסף עם 3 פינים ואני מקבל בעיית לולאת אדמה. לגבי השאלה על הכבל האודיפילי, הוא ענה שאני יכול לשדרג אם זה יגרום לי להרגיש טוב יותר, והוסיף שהכבלים המסופקים עי NAD מספיקים בכדי להוציא מהמכשיר את המקסימום. האמת שזה קנה אותי לגבי החברה הזאת שלא מנסה לדחוף את הלקוח לרכוש מוצרי שמן נחשים כמו PS AUDIO למשל.

capten
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 140 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

באתר השכן הצהוב, איפה ששומעים כבלים יש עכשיו דיון על ריגשותם ( מלשון רגשות) של כבלים יפנים.

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1229 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@capten
בהטייה זה ריגשותיהם... :-)
שמן נחשים ודמעות תנין משולב ביחד.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

soundster
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

Re: מבחן השפעת כבל קומקום ב 5000 דולר - מעניין והזוי

נושא שלא נקרא #7 

@Gad007

איך בדיוק השוואת את הקטעים?

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 159 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

בחושך המערכת נשמעת הרבה יותר טוב, מה שמצחיק זה אפילו אם יש קו נפרד, והאור על קו נפרד, עם/בלי תאורה יש הבדל ענק.
זה הכל בראש. עובדים עלינו בעיניים.
העיקר שנהיה בריאים.

itay123
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 479 פעמים
קיבל תודות: 859 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

avihuli כתב:@capten
בהטייה זה ריגשותיהם... :-)
שמן נחשים ודמעות תנין משולב ביחד.
...
·אבי
ניסת אצלך?
כבל קומקום של גרוש וחצי לכבל "אודיופילי"..?
במידה ולא,
לצאת בהצהרות "שמן נחשים" זה לא מתאים לך.

Sourc3
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 120 פעמים
קיבל תודות: 138 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אני לא חושב שיש הבדל מדעי/טכני ביניהם, אבל אני בהחלט חושב שאפילו נראות יכולה להשפיע פסיכולוגית על התוצאה.

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

@soundster
·
בהאזנה עם אוזניות וגם דרך הרמקולים (FOCAL ARIA 906). המקור היה על 4K דרך כרומכאבט אולטרה. אחרי זה הירדתי את קטע הוידאו מיוטיוב וחלצתי את האודיו, אותו נתחתי ספקטראלית עי AUDITION של ADOBE. אין כל הבדל נשמע או נראה.

אתה מבין המאמינים בכבלי קומקום וכבלי USB?

soundster
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אני עוד מחכה לבדוק השפעה של כבל ב40 דולר. מה שיותר הגיוני אבל , שהורדת קובץ מקומפרס על ידי YouTube ולכן קשה לוודא אם היתה השפעה או לא
https://www.reddit.com/r/youtube/commen ... itrate_in/

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

Gad007 כתב:@soundster
·
בהאזנה עם אוזניות וגם דרך הרמקולים (FOCAL ARIA 906). המקור היה על 4K דרך כרומכאבט אולטרה. אחרי זה הירדתי את קטע הוידאו מיוטיוב וחלצתי את האודיו, אותו נתחתי ספקטראלית עי AUDITION של ADOBE. אין כל הבדל נשמע או נראה.

אתה מבין המאמינים בכבלי קומקום וכבלי USB?
...
·
לא בודקים אודיו דרך סרטוני יו טיוב.

lggddhv
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

הי חברים

אני מהמאמינים.

לומר שהנדסית אין הבדלים , זה לא כול כך נכון.
כבל זה לא רק חוט שמעביר אלקטרונים.

כבל יכול לסנן רעשים ולמנוע רעשים.
לכבל יש התנגדות , קיבוליות והשראות שגם משפיעים (על מה ?)
מי שלמד אלקטרוניקה מכיר שלשנאים יש מעגל תמורה ושיקוף של עומסים מצד אחד לצד שני.
באופן אישי לא בדקתי את התאוריה אבל יש.

לחבר gad
אני לא מכיר את התוכנה שאיתה בדקת.

אבל שאלה קטנה ,איך ביצעת את ההשוואה?
סתם לשם הדוגמה, נניח וכבל טוב גורם לכך שיש הפרש של 0.5 sec בין תדר 30hz לתדר 1000hz האם אתה יכול למדוד זאת?

דבר שני יכול להיות והמיקרופון דפק את ההקלטה של הבחור....

Gad007 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

itay123 כתב:
...
...
·אבי
ניסת אצלך?
כבל קומקום של גרוש וחצי לכבל "אודיופילי"..?
במידה ולא,
לצאת בהצהרות "שמן נחשים" זה לא מתאים לך.
...
·

זו בדיוק הבעיה של כל מאיני הוודופיליה. הם מסתמכים רק על האוזניים ולא מאמינים או מבינים בהנדסה. מבחינה הנדסית לא תתכן השפעה של הכבל, וזה אני יכול להבטיח לך כבעל דוקטורט בהנדסת חשמל ועל סמך ניסויים שעשינו במעבדה.

כבל חשמל מעביר זרם למכשיר שהוא זרם חילופין. המכשירים ממירים למתח ישר מסונן ויציב. רעש חיצוני שנכנס לכבל לא משפיע על אות השמע. רעש EMI שכן מגיע לאות השמע הוא בתדרים מחוץ לתחום השמע. ולא בניגוד למה שאודיפיליים טוענים, רעש בתדר גבוה לא משנה את תכונות הצליל בשום אופן. יש ניסוי שערכו שבו בכוונה זהמו מקור אודי בתדר של גבוה של מגה הרצים והשמיעו לקבוצה של אודיפיליים. אף אחד מהם לא אבחין בכך או התלונן, כי לא היה מודע לזה.

מקור הבעיה הוא פסיכולוגי. ברגע שאדם מאמין ומחליט להשקיע אלפי שקלים בקבל קומקום, הוא יעשה הכל כדי לשכנע את עצמו שהוא שומע הבדל. בשום אופן אסור לסמוך על האוזניים. עןד ניסוי שנעשה הוא שהחליפו לאודיופיל את כל הכבילה בהכי זולה שיש מבלי שידע. הוא המשיך להינות מהמוסיקה חודשים מבלי להיות מודע לכך.

השוואה בין כבל שהוא למעשה ערוץ העברת אות, צריך להעשות עי מכשירי מדידה בלבד. אם ביחס לכבר פשוט, אין שינוי בתחום תדרים, יחס אות לרעש, הפרדת ערוצים, תחום דינאמי, אז למעשה לאותו כבל אין כל השפעה.

יצא לי להיות נוכח בתערוכות שבהן הדגימו כבלי חשמל ורמקולים באלפי דולרים. הרוב שם הסכימו שהם שומעים הבדלים וחלק שמעו הבדלים עצומים וכמעט הגיעו לאורגזמה. אני לא שמעתי שום הבדל, ובקגע שאמרתי את זה, המתיג הפסיק להתיחס אליי..

אני מניח שגם אתה תגיב בזלזול, כי זה לא מה שאתה רוצה לשמוע. אבל אם כבל קומקום ב 5000 שח עושה לך טוב, ואתה חושב שזה משפר לך את הבמה ופותח לך את הסאונד, מדגיש את הבאסים ועוד, אז תהנה... מציע גם שתנסה לחשוב ולשאול את עצמך או אדם שמבין את ההנדסה, האם בכלל ייתכן שכבל חשמל ישפיע על הסאונד? אם תרצה להבין יותר למה לא, אשמח לפרט...

נעול

חזור אל “כבלים ואביזרים”