שרשור תגובות: שני הפיצ'רים שמפתחים הכי מתלהבים מהם ב-PS5

PlayStation, Xbox, Nintendo Switch על כל דגמיהם אביזריהם, קנסולות ניידות וקונסולות רטרו
moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

כתב במפורש נייד עם 2080 ב 1440P/40
כמובן שזה נמחק אחרי

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

בלינק הזה?

https://wccftech.com/unreal-engine-5-de ... rformance/

לא רואה שום שום אזכור ל 2080, מה שאני וראה זה איזכור ל 2070 SUPER.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@Huber
·אני לא רואה פה שום ביצועים חדשים. זה לא יותר מהיר מ NVME. הם יכולים לנצל את המהירות, ככל הנראה, בגלל שהם טוענים קבצים גדולים, שרק שם ניתן לקבל את המהירויות הלאה.
בכל אופן, ברור לגמרי שאין פה שום טכנולוגית אחסון חדשה, או כזאת שלא ניתן לקבל ב PC. טען מידע מ NVME ל RAM ב PC,- תקבל מהירויות זהות וכמובן גבוהות הרבה יותר.

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #19 

hubber
לא זה ציטוט שנכתב בסינית של אחד העובדים של Epic china

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #20 

nir11 - מה זה "ביצועים חדשים"? יש מהיר יותר או מהיר פחות וגם בתוך זה יש תתי הגדרות (מהירות קריאה רציפה וכו), כך שקשה לי מאוד להגיב ברצינות להצהרה שלך.

אין פה "טכנולוגיית איחסון חדשה" -- מה שכן יש פה זה כונן SSD עם בקר שהם בנו בצורה מיוחדת שגורם לו לעבוד הרבה יותר מהיר מכל כונן אחר בשוק (לשם השוואה כפי 2 יותר מהיר מהכונן שייושם ב XBOX הבא).

זה לא מהיר יותר מ NVME? אתה מוזמן להראות לי דיסק שיח NVME אחד בשוק שמגיע קרוב למהירויות שהם מציגים שם (אפילו ה GEN4 שתומך ב PCI-E דור 4 לא מתקרב למהירויות שהם הציגו). אז לא - אתה לא יכול כיום לקבל מהירות כזו ב PC, אפילו לא קרוב. ההצהרה שלך של "טען מידע מ NVME ל RAM ב PC,- תקבל מהירויות זהות וכמובן גבוהות הרבה יותר." פשוט לא עומדת במבחן המציאות.

הנה לדוגמא רק עכשיו גיגהבייט מציגה כוננים שיצאו בעתיד שיגיעו קרוב לביצועים הללו - להזכירך אלו לא מוצרים שקיימים בשוק כרגע לרכישה, אלו מוצרים מאוד יקרים ושיצריכו לוחות אם מאוד ספיציפיים, כרגע רק ה X570 תומך בהם:

https://www.engadget.com/2019-05-31-gig ... 4-ssd.html

בבקשה, בתקווה שהפעם מישהו יטרח לקרוא (ד"א, מי שמצוטט שם הוא Tim Sweeney, המנכ"ל של EPIC שבניגוד למהנלים אחרים הוא איש טכני עם הרבה מאוד ידע בתחום):

https://screenrant.com/ps5-ssd-pc-unrea ... tech-demo/

[left]When asked about the decision on Twitter, Epic CEO and founder Tim Sweeney gave an brief but effective summary describing why a PS5 was used as the face of Unreal Engine 5 rather than a PC. The long and short of it evidently comes down to "systems integration and whole-system performance," as he claims the PS5 is "very efficient" at storing large amounts of data as "video memory in its native format" as compared to PCs. Basically, the PS5 is more capable of taking native high-resolution renders and processing it more quickly than all but the most expensive PCs, which provide similar results with lesser efficiency on a system-wide level despite having parts that are individually more powerful than the console's. Explaining the difference further, Sweeney states that advertised performance is always "theoretical" and PC processing is always a "slow and circuitous journey" through the machine, whereas he alleges the PS5 is "several times more efficient."
[/left]

האם בעתיד יהיו ב PC כוננים מהירים יותר? בוודאי שכן, אבל כרגע אין, לפחות לא אלו לשוק הביתי (ואני לא מכניס פה למשוואה דיסקים אקזוטיים/לשוק המסחרי שאף אחד לא ירכוש ל PC אלא רק כוננים לשוק הביתי), מה שאומר שבעתיד הקרוב ה PS5 יספק ביצועים טובים יותר וגם בעתיד לא יפול מאחור לפחות מהבחינה הזו אל מול ה PC. השאלה המתבקשת עכשיו היא האם המפתחות ינצלו את זה והניחוש שלי הוא לא בעתיד הקרוב למעט אולי סטודיו שמפתחים משחקים בלעדיים לקונסולה.

Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

nir11 כתב:@Huber
·אני לא רואה פה שום ביצועים חדשים. זה לא יותר מהיר מ NVME. הם יכולים לנצל את המהירות, ככל הנראה, בגלל שהם טוענים קבצים גדולים, שרק שם ניתן לקבל את המהירויות הלאה.
בכל אופן, ברור לגמרי שאין פה שום טכנולוגית אחסון חדשה, או כזאת שלא ניתן לקבל ב PC. טען מידע מ NVME ל RAM ב PC,- תקבל מהירויות זהות וכמובן גבוהות הרבה יותר.
...
כאן יש יותר מידע על הטכנולוגיה החדשה ב-SSD של ה-PS5:
https://www.tweaktown.com/news/71340/un ... index.html

Batnun

,

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #22 

באמת Hubber אתה מדבר על טים עם עסקת שיווק מזומנים שקיבל מסוני
אתה באמת חושב ששני הכוננים שלי Nvme 4x ב Raid 0 לא מהירים יותר
או כונני האופטיין עם 550,000 iops ב 4k
הכל זה שיווק תבדוק את Star citizen שהוא דיי Next gen ותראה שרק כונן קשיח מגביל אותו
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #23 

דרך אגב כונני הגיגהבייט שרצית כבר נמכרים חודש חודשיים בארץ ודווקא ממש לא במחיר יקר ל 1 טרה
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #24 

moog - אני לא מדבר רק על טים, אני מדבר על הנתונים הטכניים שהוצהרו בהשקה של ה PS5, אם שגם שם שיקרו לנו?

ולהשוות 2 כוננים ב RAID 0 לכונן אחד, או השוואה של כונן כמו האופטיין זה לדעתך השוואה של תפוחים לתפוחים? לכמה אנשים שאתה מכיר יש NVME ברייד? אני מכיר אחד, אתה. ציינתי בפירוש דיסק ל PC "סטנדרטי" ולא פתרונות איזוטריים שעולים יותר מהקונסולה עצמה. אני חוזר שוב - כונן (ואדגיש בודד ולא במערך רייד, ולא כונן איזוטריים ש 99.9% מהמשתמשים הביתיים לא ירכשו) NVME ל PC לא יותר מהיר ממה שיש כרגע ב PS5, גם לא זה של גיגהבייט אפילו אם הוא כבר נמכר.

סתם בשביל מי שלא יודע, האופטיין בנפח דומה עולה כפי 2.5 ממחיר כל ה PS5 ולפי האתר של היצרן עדיין לא מתקרב למהירות של הכונן ב PS5:

https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... eries.html

https://www.intel.com/content/www/us/en ... -inch.html

moog כתב:הכל זה שיווק תבדוק את Star citizen שהוא דיי Next gen ותראה שרק כונן קשיח מגביל אותו
...
·

זה מראה יפה מאוד שצריך כונן מאוד מהיר בשביל "NEXT GEN", וב PS5 יש את זה בדיוק. ד"א - הסיבה ש "NEXT GEN" עוד לא תפס תאוצה ב PC פשוטה, לרב המשתמשים עדיין אין NVME, הרב המוחלט עדיין משתמש ב PC די חלש יחסית למה שיש בדור הבא של הקונסולות (תכנס לסקר חומרה של STEAM ותראה בעצמך לפני שנכנסים גם לדיון הזה).

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #25 

אבל לי יש ואני יכול להשוות
בדקתי את Star citizen בהתחלה על כונן 4 טרה 860evo sata ואחר כך על השני גיגהבייט nvme 4x ואין שום הבדל בביצועים/תקיעות
החודש חודשיים האלה יוצא לוחות אם B550 עם Nvme 4x להמונים
הגיגהבייט המדובר ממש לא יקר במחיר יחסית ל 1 טרה
בקרוב (חודשיים הקרובים) מגיעים בקרים עם מהירויות של 7-8
עולם המחשב מתקדם בצורה מטורפת וכרגיל הקונסולות הם מה שמעכבים אותו
אני מבטיח לך גם ותזכור את מה שרשמתי שאפילו Xbox יהיה חזק יותר עם כונן SSD "איטי יותר" בגלל ה Gpu

עריכה
אני נתתי השוואה לכונן של אינטל בגלל ה Iops הגבוה ולא בגלל מהירות קריאה כתיבה רציפה
כי אם זה מה שאתה מחפש אז נמכר בארץ כונן של גיגהבייט עם 15 גיגה מהירות במחיר דומה לאינטל

sagioto
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

נחמד שיש לך ואתה יכול להשוות אבל שאתה מפתח משחק אתה לא יכול להניח שלכל הקהל שלך יש דיסק במהירות מסויימת.
זה תמיד היתרון של הקונסולות המפתחים יכולים ובמקרה של צד ראשון גם בפועל מפיקים גרסה שהיא תפורה למפרט מדוייק ואם אלו היכולות של כל החומרה שתריץ את המשחק אפשר כבר לתכנן משחק אחר לגמרי.

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #27 

moog כתב:בדקתי את Star citizen בהתחלה על כונן 4 טרה 860evo sata ואחר כך על השני גיגהבייט nvme 4x ואין שום הבדל בביצועים/תקיעות
...
·זה מאוד תלוי איך מתבצעת הבדיקה. אתה תראה שיפור רק בהעתקה מ NVME ל NVME, או בטעינה ל RAM. אם תקרא\תכתוב ל NVME מ\ל SSD - לא תראה הבדל, כי SSD SATA יהיה החסם.

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #28 

בדקתי את המשחק שדיי לא שחיק על כוננים קשיחים על 2 "סוגים" של SSD
לא עשיתי העתקות של קבצים

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #29 

@moog
·אם המשחק לא שחיק סביר להניח שאתה נתקע על משהו אחר שהוא לא אחסון, ולכן אחסון מהיר לא יפתור שום בעיה.

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #30 

אתה מוזמן להתקין את Star citizen על כונן קשיח 7200RPM ולנסות ואז לבוא לפה ולדווח לנו
או שפשוט צפה בסרטון של Star citizen של DF למעלה אם אתה רוצה לחסוך מהזמן שלך

שלח תגובה

חזור אל “קונסולות”