Xbox - ענייני Region וקודים

PlayStation, Xbox, Nintendo Switch על כל דגמיהם אביזריהם, קנסולות ניידות וקונסולות רטרו
ptrToPtr (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 11 פעמים

Xbox - ענייני Region וקודים

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

השנה החלטתי לבצע את המעבר מפלייסטיישן ל-Xbox, ואני מנסה להבין איך האקו-סיסטם עובד כדי לא לשלם ביוקר.

לפי המידע שקיים ברשת, רכישה של קוד (לצורך הענין עבור Xbox Live Gold), נעולה לפי Region. כלומר, אם ה-Region שלי הוא אירופה/ישראל, לא אוכל לרכוש קוד דרך אמאזון US ולהשתמש בו (אמורה להתקבל שגיאה בעת המימוש).

השאלות שלי הן (לא בהכרח בסדר הנ"ל):

1. על פי מה מיקרוסופט מחליטה מה ה-Region שלי? האם על בסיס מה שנבחר תחת Location בהגדרות החשבון, או על בסיס כתובת IP בזמן מימוש קוד? חלק מהאתרים טוענים שה-Location הוא הקובע, בעוד חלק מהאתרים טוענים שכתובת ה-IP היא הקובעת.

2. במידה וכתובת ה-IP בזמן מימוש קוד היא הקובעת, ניתן כמובן להשתמש בשירותי VPN על מנת לעקוף את המגבלה, אך זהו פתרון "צד שלישי" שחלק מהאנשים לא יודעים לבצע בקלות. מצד שני, אם ה-Location בהגדרות החשבון הוא הקובע, הרי שניתן בקלות לגשת להגדרות החשבון ולשנות את ה-Location לכל אזור אחר תוך פחות מדקה (בניגוד לפלייסטיישן למיטב זכרוני, שם לא ניתן לשנות את סוג החשבון לאחר היצירה), אז מה בעצם מהות המגבלה שמיקרוסופט מייצרת פה אם היא בעצמה מאפשרת לעקוף אותו בקלות?

3. כשרכשתי את ה-Xbox (בחנות בישראל), רכשתי במקביל קוד ל-Game Pass Ultimate לחודש בודד. בשלב הגדרת המכשיר, בחרתי ב-Location את ארה"ב (אינסטינקט מימי הפלייסטיישן), ובכל זאת הצלחתי לממש את הקוד שנרכש בישראל בלי שום בעיה. כיצד זה יתכן? האם זה בעצם מוכיח שקביעת ה-Region נעשית על פי כתובת ה-IP בלבד בעת מימוש הקוד?

תודה רבה.

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

Re: Xbox - ענייני Region וקודים

נושא שלא נקרא #2 

לא מבין בזה הרבה!
כשקניתי את המכשיר מצאתי בפייס בחור צעיר שמוכר קודים,הוא בא אלינו שם את הקוד,והכל עובד פיקס,עם עוד מלא אופציות.
שילמתי 180 שח על הכל.לשנה!

dudis
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 122 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אתה יכול לקנות לייב בחול בזול יותר ועם VPN מהמחשב להפעיל אותו בחשבון של האקסבוקס לפי המדינה שרכשת
את האקסבוקס לא צריך לשנות מדינה

ptrToPtr (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

23/08/2021 6:35  
dudis כתב:
אתה יכול לקנות לייב בחול בזול יותר ועם VPN מהמחשב להפעיל אותו בחשבון של האקסבוקס לפי המדינה שרכשת
את האקסבוקס לא צריך לשנות מדינה
...
תודה.

אז למעשה אין שום סיבה להשאיר את ה-Location בחשבון כישראל. עדיף לבחור בארה"ב כדי שהמחירים בחנות יהיו בדולרים והרבה יותר זולים משקלים בישראל, וככה דרך קניה של Gift Cards יהיה ניתן לרכוש משחקים בחנות (כמובן אחרי הפעלה של ה-Gift Card באמצעות VPN).

dudis
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 122 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

זה לא משנה , ברגע שאתה מטעין את הכרטיס עם VPN הוא נטען למכשיר,
גם אם תגדיר ארצות הברית נראה לי שתצטרך VPN להטעין ,אחרי ההטענה לא משנה איפה המכשיר

שלח תגובה

חזור אל “קונסולות”