אקאי - פרוייקט לתקופת הסגר - AKAI AA-1040 (וחידה לחג !)

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
anatoli15
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

Re: סדרת ה-KA-7100

נושא שלא נקרא #16 

BennyO כתב:@anatoli15

משום מה, חשבתי שמכרת אותו...או שלא היה מישהו מספיק חכם שקנה?
אחת מסדרות הוינטאז' המשובחות.
הKA-9100 שלי (ששופץ ע"י פורמן) מעניק לי כבר שנים שעות ארוכות של הנאה והציל אותי בזמן הסגר...
...
·

פרסמתי אותו לפני כמה שנים למכירה, ולמרות המתעניינים הוא לא נמכר זמן מה, ולא מיהרתי להקפיץ את המודעה הזו מאז :)
מצד אחד הוא מגבר מצויין, מצד שני השם קנווד לא מוכר מהר כמו מרנטז או סנסוי.
למכור אותו במחיר נמוך ממה שעלו לי הרכיבים שהכנסתי לתוכו לא מתחשק לי, בטח שלא אחרי כל ההשקעה ששמתי בו (הוא הרבה מעבר ל-KA7100 סטנדרטי).

בינתיים הוא לא מפריע לי. אם יהיה מתעניין במחיר הגיוני אמכור אותו. אם לא, לא נורא :)

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

anatoli15 כתב:ההספק שמתבזבז בהרמוניות הוא בדר"כ דיי נמוך. במקרה של 0.1% זה אומר שההספק שם הוא אלפית(בריבוע) מאשר התדר המרכזי, ואז מבחינת הספק זה זניח. אפילו השגיאה של הסקופ של יוסי היא לפחות סדר גודל מעל זה מבחינת דיוק האמפליטודה (אני כבר לא מדבר על העיוותים שלו).

אתה כמובן צודק ואמרת נכון שההספק המוצהר תמיד ניתן בעיוותים כלשהם (לא כולם נותנים 0.1%).
במקרה של המדידה של יוסי אומנם אין פה אפשרות אמיתית למדוד את העיוותים כי הצבד שלו מגביל יותר מאשר המגבר עצמו, אבל הוא מודד עד גבול ה-clipping.
בדר"כ העיוותים עולים בצורה יחסית הדרגתית עד שמגיעים ל-clipping ואז הם טסים מהר מאוד למעלה גם עם שינויים קטנים מאוד באמפליטודה. לכן מרבית היצרנים נותנים את ההספק המוצהר מעט לפני ה-clipping כך שהתשלום בעיוותים לא גבוה מדיי, אך ההספק ממוקסם.
...
·
ה 0.1% הנ"ל מושגים כנראה סביב ה 40W מעל זה, למרות שהגל נראה "יפה" בעיין יש מצב טוב שהוא הרבה פחות יפה ממה שהוא נראה ואת זה אפשר למדוד יחסית בקלות. נכון שהצב"ד שלו לא מאפשר את זה ולכן הכל ספקולציות.

מהנסיון שלי במגברים בתחומי תדר גבוהים יותר, מה שרואים בעיין לא ממש מחייב.

anatoli15
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

ahersko כתב:
...
...
·
ה 0.1% הנ"ל מושגים כנראה סביב ה 40W מעל זה, למרות שהגל נראה "יפה" בעיין יש מצב טוב שהוא הרבה פחות יפה ממה שהוא נראה ואת זה אפשר למדוד יחסית בקלות. נכון שהצב"ד שלו לא מאפשר את זה ולכן הכל ספקולציות.

מהנסיון שלי במגברים בתחומי תדר גבוהים יותר, מה שרואים בעיין לא ממש מחייב.
...
·

אין ויכוח, 0.15% (שזה המפרט של המגבר הזה) זה לא משהו שאפשר לראות בעין.
בלי למדוד את העיוותים אי אפשר להשוות ישירות למפרט של היצרן, אבל המספרים האלה לא הגיוניים. אין שום סיבה שהיצרן יתן מפרט של 0.15% ב-40W כשבפועל המגבר מספק כמעט כפול מזה. עדיף לרשום 0.5% ב-75W לערוץ, כי זה ימקם את המגבר בליגה אחרת מבחינת שוק היעד.
לחלופין, אם המגבר מסוגל להוציא כמעט 80W, אבל היצרן בכלל נותן נתוני הספק שהם כחצי מזה, זה אומר שאפשר להשתמש ברכיבים קטנים וזולים יותר. לדוגמא, השנאי. שיחסוך בעלות, יפחית בעיות של צימוד מהרשת, ועדיין יספיק ל-40W.
רוב היצרנים נותנים את העיוותים בהספק הרבה יותר קרוב לגבול האמיתי, לא בחצי ממנו, לכן המספרים האלה לא סטנדרטיים.

במקרה הזה גם קל מאוד למדוד את זה.
יוסי, אתה יכול להשתמש במחלק מתח ביציאה ולחבר לכרטיס קול -או אם בא לך אתה יכול לקפוץ לביקור :wink:

JD9002 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 461 פעמים
קיבל תודות: 638 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

תודה לכולם על התובנות.

זה נכון שהמדידה די איכותנית והינה לפני ב- clipping . אבל בכל זאת....
מגבר שמוגדר ל-40 וואט לערוץ (עם אחוזי עיוותים כאלה ואחרים) עובר את ה- 70 וואט לערוץ (עם אחוזי עיוותים כאלה ואחרים) 8)

@anatoli15

לשאלה האם זה אמנם קרה.... והאם היה עומס מחובר. - ובכן לפי הסקופ שנראה תקין ... כן! .... ולפי היד שלי שנגעה בגוף הקרור של נגדי העומס... גם כן !

הרסיבר הורץ כך בעומס מלא כ- 40 דקות ללא בעיה. גוף הקרור הפנימי כנראה הצליח לפזר את החום גם בגלל שהמכסה מפורק...

התמונה צולמה מרחוק עקב החום הרב שהעומס הפיץ :lol:

מצורף גם מעגל ה - RELAY DRIVE של מעגל ה- protection שאינו מתועד בסכימת המכשיר.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
וינטאג'מניה !!!
מקבל וקונה ציוד לשיפוץ.

JD9002 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

עוד באותו נושא... הכיצד מגבר מוצהר של 40W לערוץ מגיע ל- 70W לערוץ ....

כמובן מדובר כאן על חישובים בעומסים של 8 אוהם...

כפי שנראה בסכימה של ה- AKAI (ואף נמדד במציאות). מתחי ה- RAILS הינם כ- 50V -/+. אלה נותנים הספק תיאורטי של ..... 153 וואט לערוץ (כמובן אם השנאי היה עומד בזה). אזי בל נתפלא שהרסיבר הזה אכן מגיע ל- 70 וואט לערוץ בעומס מלא ...

ברוב תיכנוני הרסיברים האחרים יש מתאם יותר הדוק בין מתח ה- RAILS לבין ההספק המקסימלי של המגבר.

עבור 40 וואט לערוץ בעומס 8 אוהם מתחי ה- RAILS המחושבים התיאורטיים הינם בסדר גודל של .... כ- 25V -/+.... אפשר וצריך להוסיף עוד כ- 20-30% ספייר עבור הפסדים שונים, מעגלים מעשיים ולא תיאורטיים , קבלת הספק שנמצא מתחת ל- cliiping רווי עיוותים ... אזי מקבלים מתחי RAILS של כ- 30-32 -/+.

מצורף צילום של מגבר של MARANTZ 2240 בתור דוגמא. מגבר של 40 וואט מוצהרים לערוץ. שם מתחי ה- RAILS בסדר גודל של 35 -/+.

מדוע מהנדסי AKAI הלכו על מרווח כזה גדול ? מי יודע ... אולי זה השנאי שהיה להם במחסן .... :oops:

אבל בכל מקרה שני המוצרים הללו מייצגים את חווית המשתמש של ווינטאג'... הספק ועוצמת דחיפה גדולים הרבה יותר מן ההצהרות השיווקיות. :D
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
וינטאג'מניה !!!
מקבל וקונה ציוד לשיפוץ.

Shimtey
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

בעיית עוצמה

נושא שלא נקרא #21 

שלום לכולם.
יש לי את אותו רסיבר akai aa 1040.
פתאום העוצמה שלו נמוכה מאוד ולא משנה מאיזה מקור.
אני צריך לעלות את העוצמה כמעט עד המקסימום כדי לשמוע משהו.
מישהו יודע במה מדובר ?
תודה מראש.

JD9002 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #22 

יש תקלה !
אולי המתחים לקדם מגברב- POWER AMP או למודול ה- TONE CONTROL ?
וינטאג'מניה !!!
מקבל וקונה ציוד לשיפוץ.

system100m
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: אקאי - פרוייקט לתקופת הסגר - AKAI AA-1040 (וחידה לחג !)

נושא שלא נקרא #23 

הי, אני בדיוק מטפל ב AA1020, עם אותה בעיית קליטת FM (אין קליטה עם אנטנה). ידוע לי גם על 1040 עם אותה בעיה בדיוק. אני מניח שזו "מחלה" בדגמים האלה (מפאת הגיל המתקדם?) JD9002 האם זכור לך איך סודר?

JD9002 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

Re: אקאי - פרוייקט לתקופת הסגר - AKAI AA-1040 (וחידה לחג !)

נושא שלא נקרא #24 

22/10/2023 10:38  
system100m כתב:
הי, אני בדיוק מטפל ב AA1020, עם אותה בעיית קליטת FM (אין קליטה עם אנטנה). ידוע לי גם על 1040 עם אותה בעיה בדיוק. אני מניח שזו "מחלה" בדגמים האלה (מפאת הגיל המתקדם?) JD9002 האם זכור לך איך סודר?
...
בסופו של דבר שם היתה בעיית כיוונון בלבד. הזמן עשה את שלו והכיוונון ברח. בתחילה נראה כמו תקלה אבל.. רק ברח.... לכוונן לפי הרגש לא הספיק... היה צריך ציוד מתאים כדי לכוונן מחדש. השתמשתי בסקופ ומודולטור זול סטריאופוני של רכב ב-88 MHZ ... מופיע פה באחד הפוסטים שלי.
וינטאג'מניה !!!
מקבל וקונה ציוד לשיפוץ.

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”