עזרה בשיפצור פאטיפון של חברת TAYA

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 188 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

עזרה בשיפצור פאטיפון של חברת TAYA

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים,

החלטתי על פרויקט הפעלה מחדש של הפאטיפון של אבא שלי. הפאטיפון תוצרת יפן של חברת TAYA מדגם CP-300 (מצורפות תמונות בהמשך).
המכשיר לא עבד במשך כמה שנים טובות (כעשור כנראה) ואני רוצה לשקם אותו.
מה צריך לעשות? האם מומלץ ללכת למקום שיבדוק את התקינות שלו לפני הפעלה?

ניקינו אותו וראינו שיש גומיה אבל היא לא במקומה, אבא שלי אמר שהוא זוכר שהיא הייתה לוחצת מידיי. בנוסף, הוא המליץ גם להחליף את המחט על הדרך.
אני יודע שיש מחטים גם שמגיעות לאלפי דולרים ליחידה (מורכבת מיהלום ועוד שאר ירקות...) אבל משהו להתחלה סביר שיודע לעשות את העבודה. היכן מומלץ לקנות?

ברשותי מגבר אונקיו חדש דגם 696 ובדקתי שיש לי כניסת phono כולל הארקה.
שאלה - כמה זה משנה אם אחבר אותו לכניסה היעודית לו או לאחת הכניסות אחרות כמו CD\DVD וכו? (סתם בשיל לדעת כמובן. כל עוד יש את הכניסה היעודית אז אחבר שם).

תודה רבה לעוזרים ושבוע טוב!
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

dragon
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 132 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

שלום,
קודם כל צריך להפעיל אותו (אפילו אם הרצועה לא מתאימה או לא נמצאת) כדי לוודא שהמנוע מסתובב, לא מרעיש ושהזרוע נעה באופן תקין, ללא מעצורים, חיכוכים וכאלה. אם זה נראה בסדר, רצועה אפשר להשיג אצל "אדר" ברחוב החשמונאים בת"א, וגם מחט חדשה לראש הזה סביר להניח שתהיה להם. אני לא מזהה מהתמונה של איזה יצרן הראש, אבל זה נראה משהו סטנדרטי.
בשביל הרצועה לא צריך להביא אליהם את כל המכשיר, מספיק רק את הפלטה. בשביל להתאים מחט אתה יכול לרשום לעצמך את מה שכתוב על הראש, או לצלם אותו תמונה ברורה שיהיה אפשר לקרוא כדי שידעו איזו מחט מתאימה לו.
לגבי מחירי מחטים, גם מחט שעולה כמה עשרות שקלים עשויה מיהלום.. זה החומר הסטנדרטי למחטים. מחט לראש שלך לא תהיה כזו יקרה. אני מעריך משהו כמו 100 שקל. אולי כדאי להחליף כבר את כל הראש, זה אמנם יעלה כמה מאות שקלים אבל אם הפטיפון תקין זה לדעתי ישפר את ביצועיו ביחס לראש הישן.
את הפטיפון מחברים לכניסת PHONO בלבד. כניסות אחרות ברסיבר לא מיועדות לו והוא לא יישמע טוב.
אגב, כדאי להעביר את זה לפורום אודיו אנלוגי.
.Anything can be done, but it's only done if it's done

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”