עשיתי קמבק לתקליטים, ואיתו שאלות :)

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
odpr (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

עשיתי קמבק לתקליטים, ואיתו שאלות :)

נושא שלא נקרא #1 

טוב אז אחרי שנים רבות החלטתי שאני רוצה לתת כבוד מחדש למוסיקה וחזרתי לתקליטים :)
קניתי פטיפון אודיו טכניקה lp120 וחיברתי אותו לרסיבר מרנטז שלי ומשם לרמקולים קליפש ריצפתיים שהיו חלק ממערכת סראאונד.
כבר בהפעלה ראשונית בהחלט שומעים את חמימות הסאונד ויש משהו מאוד נעים ומיוחד לשמוע מוסיקה בתקליט.
יש לי מספר שאלות שאשמח לקבל עליהם הסבר:

1) נקודת הסטריאו לא מספיק טובה לטעמי ( ועוד הייתה בעייתית לפני התקליט) איך אפשר לשפר אותה ובכלל מה כדאי לבדוק או לכוון במגבר? שירה באלבומים חדשים נשמעת לא מדויקת וצלולה כמו שהייתי מצפה.

2) אם אני רוצה לשדרג את ראש הפטיפון לדגם יותר מתקדם של אודי טכניקה, האם אקבל צליל טוב יותר? במידה וכן איזה דגם מומלץ ( אשמח להחלפת כל היחידה במלואה ולא רק את המחט עם פירוק חוטים וכו
)
3) עוד נקודה שמעט מוזרה, אני צריך להרים ווליום יחסית גבוה כדי שהצליל יפתח ( הפטיפון מחובר בליין עם קדם מגבר פנימי מובנה). יש איזה כיוון או משהו לשפר את זה?

nanarole
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

Re: עשיתי קמבק לתקליטים, ואיתו שאלות :)

נושא שלא נקרא #2 

כמובן שאפשר לשפר כל הזמן, ככל שתקציבך יאפשר. כל השקעה תיתן שיפור של 10 אחוז...
אישית עברתי מקדם מגבר מובנה במרנץ שלי - לקדם מגבר נפרד (rega fono MK3 נמכר בksp ב1100) והרגשתי שיפור משמעותי. יש גם באמאזון מגבר שנקרא ART djpre שהוא זול ומקבל ביקורות מעולות.
גם עם המחט יש הרבה מה להתקדם. Nagaoka mp110 נותן תוצאות מצוינות. יש ראשים שעולים סביב 100 דולר ויתנו שיפור טוב...כדאי לקנות MM ואז מחליפים מחט כל שנה ולא את כל הראש. תראה רק שאתה יודע להתקין ולכוון ראש לפטיפון, זה לא מדע טילים אבל צריך ללמוד.

motronix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני משער שלא נולדת בשנות ה 60-70 כי אחרת לא היית שואל את השאלות ששאלת. (לי כל האי מושלמות מוכרת וידועה כי אני משנות ה 60 😂 )
אני אשתדל לענות לך "בגובה העיניים"
באופן עקרוני אין שום דבר "מדויק" באודיו של פעם וזה היה כל הקסם והרעיון מאחורי כל יצרני האודיו בעבר. אל תחפש שום דבר שיהיה מופרד טוב בתקליטים לא בערוצים (דהינו סטריאו טהור) או שירה "לא מדויקת וצלולה" הציפיות שלך מותאמות כבר שנים לשמיעה של אודיו "דיגיטלי" שעבר דיגיטציה מאנלוג לאודיו "מתוקן ומושבח".
הטכנולוגיה הזו של תקליט היא מאד מוגבלת אבל בהחלט מסוגלת לתת לאוזן האדם את טווח האודיו של אוזן האדם בצורה לא רעה.
לגבי שידרוג ראש וחוטים ושאר קישקושים רד מזה שכח מזה ואל תכנס לזה. זה חסר טעם במידה והמחט (לא הראש) שחוקה מימי הביניים ועברה 100000 ק"מ.
חסר לך ווליום? אם אני מבין נכון ממך "שתלו/שתלת" קדם מגבר לפטיפון בתוך מגבר שאין לו כניסות כאלו (צדקתי?) אם כן יש מה לעשות בשינוי ה Gain של דרגת ה RIAA
למען ההגינות אני אומר לך שאני מייצר ומיצא דרגות RIAA מכל הסוגים גם עבור יצרנים שונים בעולם וגם מייצר עבור מכונות להדפסת תקליטים (Recording RIAA Stage)
אם יש לך עוד שאלות? אשמח לעזור עם הידע שיש אצלי 😁

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@motronix
סופר מעניין!
למה שלא תרחיב על מה שאתה עושה? זה בהחלט ראוי לשרשור משלו 👍

motronix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

אני עוסק בפיתוח ויצור מודולי אודיו (אבל לא רק) רובם אנלוג טהור. מדובר בידע שנצבר משנות ה 70 ועד היום אצלי בתחום האודיו. חלק מהמוצרים נמכרים ב eBay ובאתר מוטרוניקס אבל באמת שלא באתי לפרסם את עצמי כאן :D . בנוסף אני מעבדת שרות ארצית של כמה יבואני מערכות אודיו לרכב (תחום מרתק) כגון Rockford Fosgate,Cerwin-Vega,Audison,Hertz,Kicker,Massive Audio ועוד.

Pet4a
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אל תתבייש.
תשלח קישור לציוד 😄

motronix
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

[url=https://www.ebay.com/usr/motronix2012]https://www.ebay.com/usr/motronix2012

תעשה גוגל motronix.co.il תקבל משהו :D

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”