הסופרמן החדש - שחור

המלצה על סרטים ותוכניות טלויזיה, פורמטים, חוויות ועוד.
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

הסופרמן החדש - שחור

נושא שלא נקרא #1 

שמועות די עקשניות טוענות שהסרט הבא בכיכובו של Superman ובבימויו של J.J. Abrams יגולם ע"י שחקן אפרו אמריקאי.

WTF?! :oops:

https://screenrant.com/superman-movie-r ... man-steel/

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

Re: הסופרמן החדש - שחור

נושא שלא נקרא #2 

הבנתי דווקא שהנרי קאוויל בסופו של דבר יחזור לתפקיד

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

ארה"ב איבדה את זה מזמן.

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #4 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 19:54, נערך פעם 1 בסך הכל.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אז אני צופה בזה רק אם זה יוצא ביחס של 4:3
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

נוקי
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

הבעיה היחידה שלי עם זה, זה שזה מצדיק בכלל כותרת בעיניי מישהו.
סופרמן (קאל-אל) הגיע מקריפטון ונראה כמו בן אדם מי אמר שהוא לא נראה כמו גבר אפריקאי/אירופאי/אסייתי.
אם השחקן טוב מה זה משנה בכלל???
הרבה יותר מפריע לי שגברים בני 30+ שיחקו את פיטר פארקר בן ה16
"Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings"
BSD

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

הבעיה היא שהרצון להיות פוליטיקלי קורקט הורס דברים שגדלנו עליהם והשתרשו.
באותה מידה היו יכולים לעשות סופרמן א-בינארי אישה ממוצא הודי, היו יכולים לסמן ב- V יותר תיבות.

נ.ב
אין לי ספק שהיוצרים של הסרט יעשו סרט מצויין ולא יהרסו את המותג וזה יהיה סרט שאף אחד מאיתנו לא יפספס.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

Re:

נושא שלא נקרא #8 

16/03/2021 23:37  
ziv_r כתב:
באותה מידה היו יכולים לעשות סופרמן א-בינארי אישה ממוצא הודי, היו יכולים לסמן ב- V יותר תיבות.
...

(Y)

נוקי
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #9 

ziv_r כתב:

נ.ב
אין לי ספק שהיוצרים של הסרט יעשו סרט מצויין ולא יהרסו את המותג וזה יהיה סרט שאף אחד מאיתנו לא יפספס.
...
באופן אישי לא רואה סיבה לשמר משהו כי "גדלתי עליו" גדלנו על טלפון חוגה,טלוויזיה בפורמט 4:3 וחיוג לאינטרנט במודם שנשמע כאילו חייזרים תוקפים. כשמצאו משהו טוב יותר זה השתנה. ללהק שחקן טוב לתפקיד זה לא "פוליטקלי קורקט" זה צורך בסיסי של אנשי הקולנוע והמשווקים (אני אשמח לראות את מייקל בי ג'ורדן בתור סופרמן או אידריס אלבה בתור ג'יימס בונד פשוט כי הם שחקנים טובים בעייני). אין שום דבר "לבן" בדמות של סופרמן חוץ מזה שציירו אותו ככה לפני 90 שנים.

יש מקרים שבהם גם אני חושב שזה PC שהלך רחוק מדי, לדוגמא החלפת מדובבים לבנים לדמויות שחורות. פשוט כי לרוב אין לי מושג מי המדובב ולא מעניין אותי.

כאן לדעתי זה לא דוגמא טובה למקרה כזה.

ולגבי ההערה על אישה הודית, אין בעיה שיהיה הודי. ואין בעיה שיהיה טרנסג'נדר (השחקן, לא הדמות). כדי לעשות אותה אישה צריך לשנות את הסיפור והדמויות מסביב, לכן כאן זה כבר יצירת נרטיב בעייני.

ובסוף אני אגלה בסוד שיצירת נרטיב חדש לא "הורס את מה שגדלת עליו" אם אתה חושב שמה שהיה פעם יותר טוב, הוא עדיין זמין לך ב90 שנים של חוברות קומיקס ו70 שנים של קולנוע וטלוויזיה.
הילד שלי רואה סרטונים של סופרמן משנות ה50 מאוד נהנה מזה, אפילו שסופרמן של שנות ה50 לא יכול לעוף הניגוד לזה שאני "גדלתי עליו".
"Friendship is like peeing on yourself: everyone can see it, but only you get the warm feeling that it brings"
BSD

gilg7
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 552 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

Re: Re:

נושא שלא נקרא #10 

18/03/2021 6:28  
נוקי כתב:
ziv_r כתב:

נ.ב
...
באופן אישי לא רואה סיבה לשמר משהו כי "גדלתי עליו" גדלנו על טלפון חוגה,טלוויזיה בפורמט 4:3 וחיוג לאינטרנט במודם שנשמע כאילו חייזרים תוקפים. כשמצאו משהו טוב יותר זה השתנה. ללהק שחקן טוב לתפקיד זה לא "פוליטקלי קורקט" זה צורך בסיסי של אנשי הקולנוע והמשווקים (אני אשמח לראות את מייקל בי ג'ורדן בתור סופרמן או אידריס אלבה בתור ג'יימס בונד פשוט כי הם שחקנים טובים בעייני). אין שום דבר "לבן" בדמות של סופרמן חוץ מזה שציירו אותו ככה לפני 90 שנים.

יש מקרים שבהם גם אני חושב שזה PC שהלך רחוק מדי, לדוגמא החלפת מדובבים לבנים לדמויות שחורות. פשוט כי לרוב אין לי מושג מי המדובב ולא מעניין אותי.

כאן לדעתי זה לא דוגמא טובה למקרה כזה.

ולגבי ההערה על אישה הודית, אין בעיה שיהיה הודי. ואין בעיה שיהיה טרנסג'נדר (השחקן, לא הדמות). כדי לעשות אותה אישה צריך לשנות את הסיפור והדמויות מסביב, לכן כאן זה כבר יצירת נרטיב בעייני.

ובסוף אני אגלה בסוד שיצירת נרטיב חדש לא "הורס את מה שגדלת עליו" אם אתה חושב שמה שהיה פעם יותר טוב, הוא עדיין זמין לך ב90 שנים של חוברות קומיקס ו70 שנים של קולנוע וטלוויזיה.
הילד שלי רואה סרטונים של סופרמן משנות ה50 מאוד נהנה מזה, אפילו שסופרמן של שנות ה50 לא יכול לעוף הניגוד לזה שאני "גדלתי עליו".
...
מסכים עם כל מילה.
למרות שבסדרה עלובי החיים של ה BBC מ 2018 הפריע לי שאת השוטר ז'אבר מגלם השחקן השחור דייוויד אויטוקונבו אוילאו.
המשחק שלו בסדרה מצויין אבל בצרפת של אותן שנים לא ייתכן שאדם שחור יהיה שוטר ועוד מפקח.
הסדרה מבוססת על רומן בסגנון ריאלי ולכן הכנסת אלמנטים לא ריאלים פוגעת בחוויה.
עם גיבורי-על שחורים או אדומים או טרנסג'נדרים הכל טוב כי ממילא אין היתכנות ריאלית לעלילה.
toxin
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 688 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

העניין עם ה PC ששוטף את ארה"ב ואת העולם כולו אלו ההשלכות על הדור הצעיר שגדל על הקונספט הזה. אין בעיה עם העצמה נשית והזזת השונה למרכז הבמה אבל כשזה הופך להיות משהו מרכזי תהיה לזה השפעה ארוכת טווח. לא יכול להיות שזה בסדר להציג שחקן שחור שהוא בן למהגר לא חוקי כקורבן כשכל הלבנים מסביב הם הרעים ובמיוחד לבנים עם כסף (להלן הסדרה "לופן" בנטפליקס).
יצא לי גם להציץ קצת בסרט החדש של דיסני "ראיה והדרקון האחרון" ושם כמובן הגיבורות הן נשים צעירות עם יכולות לחימה של נינג'ה והגברים שם הם או סמרטוטים או רעים. הטרנד הזה של נשים ששוקלות 50 קילו ומסוגלות להפיל גברים פי שניים מהם מופיע הרבה בשנים האחרונות בסרטים הוליוודיים ומראה על מגמה להנמכת מעמד הגבר. זה נותן לגיטימציה לכל נערה/אישה לחשוב שאם משהו לא מתאים לאג'נדה שלה אפשר להתלונן (אם מתוך נקמה או סתם רוע לב) על גברים והמערכות פה כבר יטפלו בו. זה לא אומר שאין גברים שזה לא מגיע להם אבל נראה שדברים קצת יצאו מפרופורציה.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

יש לי בעיה עם זה שהאג'נדה הופכת להיות עיקרית והעלילה משנית.

Gico
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 65 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

העובדה שנפתח שרשור על צבע עורו של שחקן ושזה מפריע למישהו מראה שהגזענות עדיין כאן,
גם כשהיא באה במעטה של "אני רק רוצה לשמר את הקלסיקות."

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #14 

Gico - אני תימני שנשוי לאסיאתית. אכן גזען למהדרין :lol:

erire70
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: אדי רפאלוב
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אני מניח שזה יראה לי מוזר לדקה, אבל אם הסרט יהיה טוב זה ממש לא ישנה לי.
אחרי הכל, התרגלתי מהר מאוד גם לג'ורג' וושינגטון שחור בהמילטון.
בנוגע להמילטון - זכור לי שראיתי תוכנית על הפקת המיוזיקל עם היוצר שלו - לין מנואל מירנדה, בה הוא סיפר שכשחקן פורטוריקני שהיה לו קשה מאוד למצוא תפקידים בברודווי, הוא הרגיש שליחות לייצר תפקידים למגוון אתני גדול יותר של שחקנים.
כך שהמגמה מבורכת, אבל לא הייתי רוצה שזה יבוא על חשבון האיכות.

שלח תגובה

חזור אל “סרטים וטלויזיה”