קפיצות פינג בתוך הLAN הפנימי, תשתית הוט

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Monopoly (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

קפיצות פינג בתוך הLAN הפנימי, תשתית הוט

הודעה שלא נקראה #1 

היי חברים

כבר חודש מנסה לפתור מול הוט בעיות גלישה שיש לי בבית.

אני מחובר לתשתית הוט ספק בזק בינלאומי, למחשב גיימינג עם כבל רשת, הכל עבר פיקס למשך שנה, עד שלפני חודש קרו 2 דברים - היו גשמים והפסקות חשמל רבות, ובמקביל החלפתי ספק אינטרנט מבזק בינלאומי להוטנט, במהלך הגלישה עם הוטנט חוויתתי הרבה לאגים ותקיעות במשחקים ותוך כמה ימים חזרתי לספק בזק בינלאומי, אממא - התקלה של הלאגים והתקיעות נשארו.

יצרתי קשר עם הוט והם החליפו ב2 מועדים שונים גם את Fiberbox הראשי של הבית ולאחר מכן גם את הMOCA שלו, הבעיה של הפינג נעלמת כאשר מבצעים להם איפוס חשמלי הבעיה נעלמת בדרך כלל וזה מחזיק מעמד 2-4 שעות. לאחר מכן כל הבלאגן קורה שוב.
למעשה מה שאני חובה במשחק ובגלישה הוא תוצר של דילאי, קפיצות פינג בין הראוטר שמחובר למחשב שלי אל הראוטר הראשי הfiberbox.
השבוע יגיע אלי הביתה טכנאי הוט בפעם השלישית על מנת לטפל בבעיה הזו וגם במהירות גלישה נמוכה שאני חובה מאז הביקור האחרון, מקבל 30 עד 80 מגה במקום 150-200 שהייתי מקבל בדרך כלל ב99% משעות היממה.

מכיוון שהוט לא ששים לעזור לי לפתור את בעיית הפינג הפנימי אשמח אם ללמישהו יש מושג מה מקור הבעיה וכיצד ניתן לפתור את זה אחת ולתמיד. תודה

נ.ב. הטכנאי אומר שהבעיה היא בfiberbox וצריך להחליף אותו לממיר 4k על מנת לטפל בבעיה, אך במרכזי השירות אומרים שזה לא יפתוח את התקלה וגם יעלה לי 20 ש"ח בחודש + התקנה.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 296 פעמים

Re: קפיצות פינג בתוך הLAN הפנימי, תשתית הוט

הודעה שלא נקראה #2 

23/01/2021 17:15  
Monopoly כתב:
היי חברים

כבר חודש מנסה לפתור מול הוט בעיות גלישה שיש לי בבית.

אני מחובר לתשתית הוט ספק בזק בינלאומי, למחשב גיימינג עם כבל רשת, הכל עבר פיקס למשך שנה, עד שלפני חודש קרו 2 דברים - היו גשמים והפסקות חשמל רבות, ובמקביל החלפתי ספק אינטרנט מבזק בינלאומי להוטנט, במהלך הגלישה עם הוטנט חוויתתי הרבה לאגים ותקיעות במשחקים ותוך כמה ימים חזרתי לספק בזק בינלאומי, אממא - התקלה של הלאגים והתקיעות נשארו.

יצרתי קשר עם הוט והם החליפו ב2 מועדים שונים גם את Fiberbox הראשי של הבית ולאחר מכן גם את הMOCA שלו, הבעיה של הפינג נעלמת כאשר מבצעים להם איפוס חשמלי הבעיה נעלמת בדרך כלל וזה מחזיק מעמד 2-4 שעות. לאחר מכן כל הבלאגן קורה שוב.
למעשה מה שאני חובה במשחק ובגלישה הוא תוצר של דילאי, קפיצות פינג בין הראוטר שמחובר למחשב שלי אל הראוטר הראשי הfiberbox.
השבוע יגיע אלי הביתה טכנאי הוט בפעם השלישית על מנת לטפל בבעיה הזו וגם במהירות גלישה נמוכה שאני חובה מאז הביקור האחרון, מקבל 30 עד 80 מגה במקום 150-200 שהייתי מקבל בדרך כלל ב99% משעות היממה.

מכיוון שהוט לא ששים לעזור לי לפתור את בעיית הפינג הפנימי אשמח אם ללמישהו יש מושג מה מקור הבעיה וכיצד ניתן לפתור את זה אחת ולתמיד. תודה

נ.ב. הטכנאי אומר שהבעיה היא בfiberbox וצריך להחליף אותו לממיר 4k על מנת לטפל בבעיה, אך במרכזי השירות אומרים שזה לא יפתוח את התקלה וגם יעלה לי 20 ש"ח בחודש + התקנה.
...
יש לך אפשרות לחבר את המחשב קווית ישירות להוטבוקס?
לא יודע כמה רחוק המחשב מההוטבוקס, אבל תוכל לקנות בכמה שקלים כבל רשת איכותי באורך מספק, למשל 10 מטר או כמה שצריך, כדי לבדוק אם הבעיה ממשיכה או שנפתרת.
מפה מתקדמים הלאה.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

Monopoly (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

אין לי אפשרות כרגע, הזמנתי מתאם ethernet to usb למחשב הנייד מחול אבל זה יקח עוד כמה זמן עד שיגיע.

זה גם לא ריאלי לעתיד, הפייבר נמצא בחלק אחר לגמרי בבית (יחידת דיור), אין מצב להעביר כבל ממנו.

גם אם הבעיה תפתר בצורה הזו - אנחנו עדיין בבעיה. שאגב כמו שציינתי במשך שנה שלמה באותו setup בדיוק לא התקיימה. זה התחיל כאשר עברתי להוטנט ולדעתי הנציגה שם 'שיחקה' עם ההגדרות של הפייברבוקס, למרות שמאז כבר חזרתי לבזק בינלאומי, שיחזרתי הגדרות של הפייברבוקס וגם החלפתי את הפייברבוקס עצמו וגם את הMOCA. אני מתחיל לחשוד שזה בכלל קשור למזג האוויר החורפי מאד שהיה באותו שבוע, המון גשם והפסקות חשמל, יתכן שמשהו נפגע בתשתית.

אגב נכון לשעה זו אני מקבל 16.5 מגה הורדה בבדיקת מהירות..

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

23/01/2021 23:14  
Monopoly כתב:
זה גם לא ריאלי לעתיד, הפייבר נמצא בחלק אחר לגמרי בבית (יחידת דיור), אין מצב להעביר כבל ממנו.

גם אם הבעיה תפתר בצורה הזו - אנחנו עדיין בבעיה.
...
המטרה בשלב הזה היא בעיקר למצוא את מקור הבעיה נמצאת ולשלול אפשרויות. ברור שלחבר כבל בין שני חדרים לא קשורים, דרך מסדרונות וכו׳, זה לא פיתרון אמיתי.
23/01/2021 23:14  
Monopoly כתב:
אני מתחיל לחשוד שזה בכלל קשור למזג האוויר החורפי מאד שהיה באותו שבוע, המון גשם והפסקות חשמל, יתכן שמשהו נפגע בתשתית.
...
בעיות ping ברשת הביתית שלך לא אמור להיות תלוי בשום תשתית חיצונית בשום צורה - רק בדברים שבתוך הבית. אין שום סיבה שהפקטות של ה-ping יצאו החוצה. עם זאת, אני לא יודע כמה הוט יכולים לדפוק את ההגדרות ו/או הקושחה של הנתב שהם נותנים ללקוחות שלהם, אז הכל יכול לקרות.

כרגע זה נשמע לי בעיקר כמו באג ברכיבים של הוט, או תיעדוף מוזר ולא טוב של תעבורה אחרת על חשבון הפינג שלך.

----

אם הבנתי נכון, המחשב שלך מחובר ל-mini, וה-mini מדבר עם ה-f****box הראשי דרך חיבור הכבלים. אתה עושה פינג ל-f****box ומקבל את מה שהראית לנו.

מה קורה אם אתה עושה פינג ל-mini עצמו? עדיין יש קפיצות?
(האם יש לו כתובת בכלל?)

(אני מסרב לקרוא לראוטר בשם שהוט נתנו לו :P כי זה שקר - אין שום קשר לפייבר :@)

הייתי מצפה מתקשורת כזאת לא יציבה אולי מחיבור wi-fi אבל לא מחיבור קווי כזה.
נערך לאחרונה על ידי NeatNit ב 24/01/2021 2:21, נערך פעם 1 בסך הכל.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 337 פעמים
קיבל תודות: 753 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

@Monopoly

בעולם אידאלי הוט (או כל ספק תקשורת אחרת בארץ) היה מספק גם שירות על מה שאתה משלם עליו, אבל במציאות גם אם תרדוף אחרי הוט, תבדוד בשבילם את התקלה, תשלם להם כל סכום שהם רוצים וכו' לא בטוח שתצא בסוף עם פתרון. אני באמת משתתף בצערך אבל אין שום פתרון קסם שאפשר להציע לך וכל הפתרונות "קשים" (במובן שדורשים קצת מאמץ/עבודה מצידך):

א. הפתרון הכי טוב מכל הבחינות, כמו תמיד, הוא להעביר כבל רשת. בניגוד לפתרונות אחרים, הסיכוי שעדיין יהיו לך בעיות ברשת המקומית אחרי שתעביר כבל רשת הוא אפס (בהנחה שהצלחת להעביר כבל רשת והכבל תקין). לגבי ההעברה עצמה, הרי יש כבל קוואקס מה מונע ממך להעביר כבל רשת בדיוק באותו התוואי? במקרה שאפשר להסתפק רק בחיבור אינטרנט ביחידת דיור, אז כמעט בטוח אפשר ממש בקלות להחליף את הקוואקס בכבל רשת. גם במקרה שאתה לא רוצה את הקוואקס בהרבה מקרים אפשר להעביר כבל רשת במקביל אליו.

אם רוצים ללכת עד הסוף, אז בכלל עדיף שכל הרשת הביתית תהיה פרטית, מה שאפשר מחובר קווית (עם כבלי רשת כמובן), וציוד רשת איכותי ואמין (ההפך ממה שאתה מקבל מהוט). משתמשים בהוטבוקס במצב bridge כמודם בלבד. מהניסיון המצטבר של הרבה אנשים כאן בפורום (כולל שלי), זאת התצורה הכי אמינה בשביל תשתית הוט. אני מבין שכרגע אתה מאד רחוק מזה, אבל אולי שווה לזכור זאת ואולי בעתיד תצליח להתקדם לעבר התצורה כזאת ולחסוך לך הרבה כאבי ראש לטווח הרחוק. שם לב שזאת גם תצורה שהרבה יותר גמישה מבחינת התשתית כולל מעבר לתשתיות הסיבים השונות. גם הוט כנראה תלך לכיוון הזה במוקדם או במאוחר, במיוחד לאור הכניסה שלה למיזם של אנלימטד.

ב. במידה שאתה לא מעביר כבל רשת, ושאנחנו פוסלים על הסף אופציות אחרות כמו חיבור אלחוטי (שעוד פחות אמין ויציב מחיבור של moca), נשארת הבעיה שכנראה החיבור moca של הוט התחיל לגמגם (לאור הבדיקות החלקיות שביצעת אי אפשר להיות בטוחים בזה, אבל זה ההסבר הכי סביר). במיוחד לאור זה שזה עבד טוב קודם וכעת התחיל לעשות בעיות כנראה שמשהו התקלקל, אם זה הציוד באחד הקצוות, הכבל עצמו, אחד החיבורים, פילטר שקיים והתקלקל או פילטר שחסר ובנס זה עבד כה וכו'. כל זאת אמור להיות באחריות הוט והאופציה הכי "פשוטה" היא לרדוף אחרי הוט, במקרה שאין ברירה אפילו להסכים לכל מה שיבקשו רק בשביל לקדם את התהליך ובתקווה שבסוף יהיה פתרון לבעיה אז לנסות "לצמצם נזקים" (כמו להוריד מחיר דרך תלונות הציבור או להחזיר את ה-4k שכנראה לא נדרש בשביל הצרכים שלך וכו').

לבינתיים, בשביל הבנה יותר טובה של הבעיה ובשביל למקד את המאמצים שלך מול הוט, אתה יכול בקלות יחסית לנסות לבודד את התקלה. לשיקולך האם אתה בוחר לבצע את הצעדים האילו או לא, אבל מנקודת המבט שלי הם יכולים לעזור ב"מאבק" מול הוט שמראש לא קל (שוב לא בגלל שזה אמור להיות ככה, אלא בגלל שכמעט בלתי אפשרי לקבל שירות בארץ, ומהוט אפילו עוד יותר).

הכי טוב זה לבדוק בעזרת שני מחשבים עם חיבור קווי: בשביל בדיקת שפיות תחבר את שני המחשבים לאותו הסוויץ, שבמקרה שלך זה יהיה לשני פורטים של הפייברבוקס (אם יש שני פורטי LAN למיניפייבר זה אותו דבר ויהיה ביניהם סוויץ). בחיבור קווי של שני מחשבים לאותו הסוויץ, ללא כל שימוש אחר ברשת, אתה אמור לקבל פינג של 1ms לכל היותר. אם אתה לא מקבל זאת יש בעיה בבדיקה (לדוגמא יש שימוש במקביל ברשת), או בעיה באחד הכבלים, או בראוטר/סוויץ, או באחד המחשבים (או בתוכנה שלו).

אחרי שאתה מצליח לקבל פינג תקין בין שני מחשבים שמחוברים לדוגמא לפייברבוקס, אתה משאיר את אחד המחשבים ללא שינוי ואת השני מעביר עם אותו הכבל למיניפייבר (כלומר הכל אותו הדבר רק שהכבל שהיה מחובר מהמחשב השני לפייברבוקס עכשיו מחובר למיניפייבר). החשד שלנו שהבעיה הינה בחיבור moca בין הפייברים ולכן אתה אמור לראות את הבעיה בשינוי הזה.

עוד כמה נקודות:

1. אפשר להסתפק בבדיקת פינג מול הפייברבוקס כמו שהתחלת לבדוק, על אף שזאת בדיקה פחות אמינה כי אתה מערב את רכיב הראוטר של הפיייברבוקס והציוד של הוט לא בדיוק נחשבים שיא האמינות. גם בראוטרים שבאמת שווים משהו, בדיקת פינג יכולה להיות גבוה עם יש עומס על הראוטר (זה דבר חיובי כי הראוטר אמור להעדיף טיפול בתעבורה אמיתית על פני לענות לבדיקת פינג). במקרה שלך התוצאות גרועות בצורה קיצונית ואני גם מאד מקווה שאתה לפחות מקפיד שלא יהיה שום שימוש ברשת המקומית או באינטרנט במקביל ולכן אני בספק שזאת הבעיה. ליתר ביטחון הייתי גם מאתחל גם את הפייברבוקס וגם את המיניפייבר בדיוק לפני הבדיקות.

חשוב כמובן לבדוק את שני החלקים של הבדיקה גם במקרה הזה: החלק הראשון, הוא לבדוק פינג בחיבור קווי ישירות לפייברבוקס כמו שהציעו מעלי. אידיאלית, תרצה לבדוק בדיוק עם אותו מחשב ואותו הכבל (דבר ראשון בחיבור ישיר לפייברבוקס ואחרי זה להעביר את החיבור למיניפייבר). אני מקווה שעכשיו ברור למה גם החלק הזה של הבדיקה הזאת חשוב.

2. במידה ואתה כן בודק בין שני מחשבים כדאי בנוסף לבדיקת הפינג לבדוק גם בדיקת iperf3 שתגלה לך מה הרוחב פס שאתה מקבל ברשת המקומית. צריך להריץ שרת באחד המחשבים, ומהמחשב השני לעשות את הבדיקה מולו בלי ועם R- בשביל לבדוק את שני הכיוונים. בבדיקת השפיות בחיבור קווי לאותו הסוויץ אתה אמור לקבל לפחות 900 מגה (כרגיל מקביל בין 930 ל-950 מגה). מעל החיבור של ה-moca אני לא בטוח לאיזה תוצאות לצפות אבל זה לא יתקרב לגיגה. אני מקווה שברור שאם אתה מעביר כבל רשת תקבל קצב מלא ללא קשר למרחק (עד 100 מטר).

ג. כל זאת רק לגבי הרשת המקומית. אתה מתלונן גם את המהירות של האינטרנט, אבל האם ביצעת את הבדיקה הזאת בחיבור קווי ישירות לפייברבוקס? אם לא אז אנא בצע כי אחרת בהחלט יתכן שאם יש בעיה בחיבור moca בין הפייברים היא גורמת גם לבעיה הזאת. לחילופין יתכן שהבעיה היא בכלל בפייברבוקס ולכן אתה חווה איטיות גם ברשת המקומית וגם בחיבור לאינטרנט (פחות הגיוני, במיוחד אם הייתה לך בדיקה בין שני מחשבים ברשת המקומית), או יתכן שבכלל יש שתי בעיות לא קשורות - אחת ברשת המקומית והשניה בתשתית אינטרנט שלך וכו'.

בהצלחה.

Monopoly (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #6 

קודם כל המון תודה על התגובות המאד מפורטות.
@eran405 @NeatNit @איינשטיין
עד שיהיו לי הכלים להתחבר ישירות לפייבר עם כבל רשת (באופן זמני) אציין מה כן עשיתי כדי לשלול את כל שאר הדברים בדרך:

1. מהמחשב ישירות למיניפייבר אני מקבל פינג 0ms קבוע.

2. מהמחשב עם מיניפייבר + ספק כח + כבל רשת אחרים וחדשים בעיית הפינג נשארת.

3. כאשר הבעיה קיימת ובלי לגעת בשום דבר בחדר המחשב, אם אני מבצע כיבוי והדלקה של ה moca+fiberbox הראשיים **הבעיה נעלמת** למשך שעה עד 4 שעות בדרך כלל - במצב כזה אני מקבל במחשב פינג לפייברבוקס 2-4ms ב 100% מהזמן. שמבחינתי זה תקין בהתחשב ב setup הנתון והמרחק.
שכן כבר פעמיים-שלושה במצב הזה הטכנאי ואני חושבים שהכל תקין והוא הולך לדרכו.

מבחינת מהירות גלישה אני לפעמים בודק בלילה ומקבל 30-80 מגה (לפעמים רק 20), ובבוקר למחרת (לפעמים) מקבל 130+-. בלי שעשיתי ריסט למחשב או משהו כזה.
בלי לגעת בכלום...

Monopoly (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #7 

מעדכן למי שאי פעם יקרא את זה..

גם במחשב אחר + כבל אחר + minifiber אחר בבית הבעיה המשיכה.

לאחר שאיימתי על הוט בניתוק מהם, הציעו לי חבילה עם ממיר 4k ואינטרנט 500 מגה

את הממיר 4k חיברתי ישירות למחשב עם כבל.

בסלון איפה שהיה עד כה פייברבוקס שמנו את המיניפייבר שהיה הראוטר שלי עד כה.

הבעיה נפתרה, פינג פנימי ירד ל0, חיצוני גם השתפר.
בהתאם לעומס בתשתית מקבל 100-450 מגה. (סגר קורונה וכו')

בהצלחה

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”