לאגים וניתוקים בעת חיבור שני מחשבים לראוטר של הוט

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
idnile (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

לאגים וניתוקים בעת חיבור שני מחשבים לראוטר של הוט

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
יש לנו בבית שני מחשבים ועוד 3 ממירי יס ועוד 3 טלויזיות נקטפליקס שכולם מחוברים לראוטר של סלקום ע"ב תשתית בזק 100 מגה.
כשאחד המחשבים מוריד משהו המחשב השני חווה ניתוקים וחיבור לא יציב: לצערי אין פריסת סיבים באיזור ולכן, ניסיתי לעבור להוט עם הוטנט 200 מגה וכשמחשב יחיד מחובר לראוטר של הוט הוא מקבל פינגים רציפים של 40-50מ"ש, אבל כשמחברים את כל המכשירים, והמחשב השני מוריד, החיבור ניהיה לא יציב שוב.
אציין שהתשתית בין הראוטר לבין תחנות הקצה (CAT4) מגבילה את כל המכשירים שמחוברים לראוטר ל100מ"ב כך שהמחשב שמוריד לא תופס את כל רוחב הפס.

כרגע אחד המחשבים מחובר להוט והשני לבזק כדי לא לחוות חיבור לא יציב.
האם קניה של ראוטר צד ג' עשויה למנוע את חוויות הניתוקים?

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

Re: לאגים וניתוקים בעת חיבור שני מחשבים לראוטר של הוט

נושא שלא נקרא #2 

התשתית היא CAT4? אתה בטוח?
היא לא מגבילה את החיבור ל- 100מ"ב.
ויקיפדיה אומרת שהמהירות המקסימאלית היא 16Mbit/s.

אתה יכול להשתמש בתוכנת iperf3 על מנת לבדוק את המהירות האמיתית של התעבורה בין 2 המחשבים שלך (ללא קשר למהירות האינטרנט).

קח 2 כבלי רשת קצרים, חבר את 2 המחשבים לראוטר, ללא התשתית שלך, ותבדוק אם הבעיה נעלמת.
ואז תחליף את התשתית שלך לכבלי רשת אמיתיים, ומהר.
CAT4 לא נועד להיות כבל רשת, וחייו בשימוש כזה היו קצרים מאוד.
לפני שאתה משתעשע בקניית עוד ראוטר.

vic1234
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 178 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תנסה להגביל את מהירות העלאה במחשב שמוריד

idnile (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

לא בטוח שהוא CAT4, אני רק יודע שהוא נותן למחשב 100מב ולא גיגה.
זה נראה ככה:
התשתית עוברת דרך שני ארונות תקשורת בשתי קומות ואחד הארונות סגור בקיר גבס. לכן יותר מלהחליף קיסטון לא שווה לי להתעסק בזה.
חשוב לציין בנוסף שכאשר אני מחבר מחשב אחד לראוטר אני מקבל פינגים רציפים נמוכים ומהירויות שקרובות לכל הפס (עד 100 הורדה), לכן לא העליתי בדעתי שיש בעיה עם התשתית.

חשבתי על הגבלת מהירות ההעלאה של המחשבים, אבל הם לא מעלים בדרך כלל אלא מורידים וגם אם כן, אז לא על כל הפס. לראיה כשאני מריץ speedtest מתי שיש ניתוקים אני אולי מקבל פינג גבוה אבל מהירות הורדה\העלאה סבירה (30-70Mbps).

הבעיה היא רק כשמחוברות כמה תחנות קצה ואחת מהן פעילה, לכן חשבתי שהראוטרים שמגיעים מהספקים לא מצליחים לתפקד מספיק טוב.

עדכון:
ראיתי שעל הכבל של התשתית רשום 600 MHZ DATA CABLE ולפי חיפוש מהיר בגוגל זה תומך בCAT5 CAT6.
ניסיתי להעתיק סתם קובץ ממחשב אחד למחשב השני תוך כדי ששניהם מחוברים לראוטר דרך התשתית והמהירות היתה יציבה בערך על 11MBps שזה משהו כמו 88 Mbps
נערך לאחרונה על ידי idnile ב 07/01/2021 15:09, נערך פעם 1 בסך הכל.

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

07/01/2021 14:59  
idnile כתב:
לא בטוח שהוא CAT4, אני רק יודע שהוא נותן למחשב 100מב ולא גיגה.
זה נראה ככה:
‏‏לכידה.JPG
התשתית עוברת דרך שני ארונות תקשורת בשתי קומות ואחד הארונות סגור בקיר גבס. לכן יותר מלהחליף קיסטון לא שווה לי להתעסק בזה.
חשוב לציין בנוסף שכאשר אני מחבר מחשב אחד לראוטר אני מקבל פינגים רציפים נמוכים ומהירויות שקרובות לכל הפס (עד 100 הורדה), לכן לא העליתי בדעתי שיש בעיה עם התשתית.

חשבתי על הגבלת מהירות ההעלאה של המחשבים, אבל הם לא מעלים בדרך כלל אלא מורידים וגם אם כן, אז לא על כל הפס. לראיה כשאני מריץ speedtest מתי שיש ניתוקים אני אולי מקבל פינג גבוה אבל מהירות הורדה\העלאה סבירה (30-70Mbps).

הבעיה היא רק כשמחוברות כמה תחנות קצה ואחת מהן פעילה, לכן חשבתי שהראוטרים שמגיעים מהספקים לא מצליחים לתפקד מספיק טוב.
...
אוי ואבוי...
להחליף מהר.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

07/01/2021 14:59  
idnile כתב:
זה נראה ככה:
‏‏לכידה.JPG
...
לפחות אני לא יודע להגיד לפי התמונה הזאת עד כמה הכבל עצמו טוב או ***, אבל משהו אחד ברור מי שלחץ את השקע הזה לא ידע מה הוא עושה (או ידע אבל בחר להיות מאד "אומנתי"). בין היתר רואים שרק 4 מה-8 גידים מחוברים ולכן ברור שתהיה מוגבל ל-100 מגה, בלי קשר ליכולות של הכבל עצמו, וזה מתאים לתוצאות של שקיבלת (בתיאוריה 100 מגהביט אמור להגיע ל-12.5 מגהבייט, אבל בגלל overhead של פרוטוקולים וכו' אם אני זוכר נכון בעידן של ה-100 מגה קיבלתי כרגיל בין 11 ל-12 מגה בפועל). כבל שלחצו כמו שצריך אמור להיראות משהו כמו זה (סתם תוצאה שמצאתי מהר בגוגל; כמובן בלי הזנבות שיוצאים מהצד השני):
תמונה

אני מקווה שמיותר לציין שצריך ששני צדדי הכבל ילחצו בצורה טובה ותואמת, ואם יש שקעים בדרך גם הם.

idnile (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

כנראה שככה לחצו כבלים לפני 15 שנה... מזל לפחות שהכבל שהעבירו מתאים לCAT5
בכל מקרה לחצתי כמו שצריך וגם בצד השני חיברתי את הקיסטון עם 8 גידים והמחשב מחובר על גיגה עכשיו. בבדיקת מהירות מקבל 200 על 5 שעל זה אני משלם.
בקשר לבעיה של הניתוקים - אעדכן

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #8 

ככה לחצו חאפרים שאין להם מושג. חוץ מחיווט כל הגידים כמו שצריך, חייבים שחישוף הבידוד יהיה קצר, כך שלחיצת הקונקטור תהדק גם את הציפוי של הכבל, כך שלא כל משיכה תוכל לנתק את הגידים של הכבל מהפינים של הקונקטור.
בכל לוחץ כבלים יש סכין עם סימון מדוייק מה אורך הבידוד שיוסר.

idnile (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

טוב זה לא עזר... לחצתי כמו שצריך ווידאתי ששני המחשבים מחוברים על גיגה, ואם כבר עכשיו המצב יותר גרוע, כי כל אחד מהם יכול לתפוס את כל הפס בהורדה ולשאר המכשירים לא נשאר.

חיפשתי דרכים להגביל את המהירויות של כל מחשב בנפרד אבל מצאתי רק תכונות צד ג' לWINDOWS או הגבלה בתוכנת ההורדה אבל קשה מאוד להתמיד ולאכוף אם משתמשים בכמה תוכנות. בכל מקרה בהגדרות של הראוטר לא מצאתי אפשרות להגבלה.

חשוב לציין שגם אם אחד המחשבים פעיל מאוד ובמחשב השני אני מקבל 10-20Mbps הורדה, עדיין הפינגים ל8.8.8.8 נעים בין 150ms לאינסוף, כלומר גם אם אחד המחשבים לא תופס את כל הפס, אין רציפות בשאר התחנות.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #10 

איך בדיוק הציוד שלך בבית מתחבר לראוטר? (קווית, אלחוטית, דרך קירות, דרך סוויץ', וכו')
היה לי הוט עם 100 מגה ולאחר מכן עם 200 מגה, ולא הייתה שום בעיה כשמחשב אחד היה תופס רוחב פס.
נשמע שיש לך בעיה כלשהי בתשתית ו\או הגדרות ו\או מחשבים.

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #11 

תגביל בתוכנת ההורדה שלך גם את ה- UPLOAD.
UPLOAD במלוא הקצב שהחיבור שלך מאפשר חונק את ההורדה.

jagheadg
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

אויי איזה חלם.
יש לי תחושה שכל החיבורים אצלו מקוצרים אחד לשני, כלומר כל השקעים משותפים ואין חיבור בודד בין מחשב לswitch, כמו חיבור של מכשירי טלפון קווי.
במקרה כזה שום דבר לא יעבוד כמו שצריך, אחד המחשבים יתפוס את הקו לכולם.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #13 

@idnile
תתחיל מלבדוק מה קורה ברשת המקומית: תבדוק האם פינג נותן תוצאות תקינות ויציבות בין מכשירים שונים ברשת הביתית (אפשר גם לעשות פינג לראוטר; בחיבור קווי הפינג לא אמור להיות יותר מ-1ms, ועד כדי עומס משמעותי יציב כמו סלע). תבדוק גם מהירות בפועל ברשת הפנימית לדוגמא בעזרת iperf3. תריץ במחשב שמחובר קווית לאותו הראוטר/סוויץ שרת (כלומר iperf3 -s). תריץ במחשב בדיקה מול השרת עם ובלי R- (בשביל לבדוק את גם ההעלאה וגם הורדה). תתחיל מבדיקות בין מחשבים שמחוברים קווית ללא שום שימוש אחר ברשת ואם הכל תקין אפשר להתקדם לבדיקת חיבורים אלחוטיים (אם זה רלוונטי) ולבדיקה בתנאי שימוש רגילים או אפילו תחת העמסת הרשת.

ברגע שהכל תקין ברשת המקומית זה בעיקר עניין של הראוטר הראשי ואיך הוא מנהל תעבורה מול האינטרנט. אני לא מכיר את הציוד של סלקום אבל הרבה פעמים הציוד הזול של הספק לא מספק לצרכים כבדים. בכל זאת הייתי מתחיל מדברים בסיסיים כמו הגבלת ה-upload אם יש לך תוכנות שחונקות את ה-upload כמו טורנטים (בכל קליינט טורנטים תהיה אופציה להגביל את ה-upload, וגם אם יהיה לך ראוטר פחות פח שלא נחנק לגמרי ברגע שה-upload מלא עדיין תראה שיפור משמעותי ע"י הגבלה לרמה מתיאמה).

idnile (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #14 

12/01/2021 0:28  
eran405 כתב:
@idnile
תתחיל מלבדוק מה קורה ברשת המקומית: תבדוק האם פינג נותן תוצאות תקינות ויציבות בין מכשירים שונים ברשת הביתית (אפשר גם לעשות פינג לראוטר; בחיבור קווי הפינג לא אמור להיות יותר מ-1ms, ועד כדי עומס משמעותי יציב כמו סלע). תבדוק גם מהירות בפועל ברשת הפנימית לדוגמא בעזרת iperf3. תריץ במחשב שמחובר קווית לאותו הראוטר/סוויץ שרת (כלומר iperf3 -s). תריץ במחשב בדיקה מול השרת עם ובלי R- (בשביל לבדוק את גם ההעלאה וגם הורדה). תתחיל מבדיקות בין מחשבים שמחוברים קווית ללא שום שימוש אחר ברשת ואם הכל תקין אפשר להתקדם לבדיקת חיבורים אלחוטיים (אם זה רלוונטי) ולבדיקה בתנאי שימוש רגילים או אפילו תחת העמסת הרשת.

ברגע שהכל תקין ברשת המקומית זה בעיקר עניין של הראוטר הראשי ואיך הוא מנהל תעבורה מול האינטרנט. אני לא מכיר את הציוד של סלקום אבל הרבה פעמים הציוד הזול של הספק לא מספק לצרכים כבדים. בכל זאת הייתי מתחיל מדברים בסיסיים כמו הגבלת ה-upload אם יש לך תוכנות שחונקות את ה-upload כמו טורנטים (בכל קליינט טורנטים תהיה אופציה להגביל את ה-upload, וגם אם יהיה לך ראוטר פחות פח שלא נחנק לגמרי ברגע שה-upload מלא עדיין תראה שיפור משמעותי ע"י הגבלה לרמה מתיאמה).
...

כרגע רק שני מחשבים מחוברים לראוטר. דרך התשתית בקיר (לכל חדר יש כבל תקשורת שהולך ישירות מהקיר בחדר לארון תקשורת, שם לחצתי את שני הצדדים של כל אחד מהם עם קיסטונים 5e.).
אני לא מצליח להפעיל את הiperf משום מה: אבל כשניסיתי להעביר קובץ בין מחשב למחשב ההעברה היתה מהירה ורציפה:
מצד שלישי חיברתי לפטופ בארון תקשורת (לא דרך הקיר) והנה השוואה בין הפינגים שלו לכתובת של הראוטר תוך כדי הורדה והעלאה של כמה טורנטים לעומת בלי הורדה\העלאה:

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

נושא שלא נקרא #15 

@idnile
לגבי ה-iperf3, אולי זה עניין של הפיירוול בצד של השרת, זה שמריץ s- (הקליינט פותח חיבור לכיוון השרת ולכן הפיירוול בצד של השרת חייב לאפשר זאת, כרגיל ה-windows שואל ברגע שאתה מריץ את ה-iperf האם אתה מרשה לו...). בכל מקרה המהירות העברה בין המחשבים באמת נראית טובה ויציבה. האם היא נשארת טובה גם כאשר הטורנטים רצים?

לגבי הפינג, זה נראה לי תקין יחסי, זה כנראה מעיד על זה שהראוטר עמוס בגלל התקשורת של הטורנטים (ואם הוא עמוס זה דווקא טוב שהוא מעדיף לטפל בניתוב חבילות על פני לענות לפינגים מהר...). אפשר לבדוק פינג מול מחשב אחר שמחובר קווית ולא עושה כלום ברשת (או אפילו למחשב שמריץ טורנטים שאם הוא מספיק חזק אמור לענות יותר טוב לפינגים מהראוטר שהחומרה שלו כנראה מאד מוגבלת; אצלי לדוגמא גם בין מחשב ש"טוחן" טורנטים לראוטר ERLite שצריך לטפל בתעבורה זה יציב על פחות מ-1ms).

סה"כ מתקבל רושם שהרשת המקומית תקינה (כמובן אתה יכול להמשיך לבדוק אותה אם אתה רוצה). כנראה שהראוטר של סלקום שיש לך כיום כבר לא מתאים לתעבורה שיש לך. יש הרבה שירשורים כאן בפורום על בחירת ראוטר, ואם אתה צריך עצה יותר ספציפית אני מציע שתפתח שירשור חדש עם הפרטים הרלוונטים. באופן כללי לי יש ניסיון טוב עם ראוטרים יותר מקצועיים כמו לדוגמא ה-ER-X אבל אני בהחלט מסכים שזה לא ציוד שמתאים לכל אחד.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”