ריח רע מהבגדים לאחר כביסה

פורום המתעסק בכל מוצר אלקטרוני אחר שלא בהכרח קשור לאודיו וקולנוע ביתי.
מקררים, שואבי אבק, תנורים וכו'
T-boon (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 15 פעמים

ריח רע מהבגדים לאחר כביסה

נושא שלא נקרא #1 

אולי זה ברור מאליו לחלק אבל אני בטוח שהרבה אנשים כבר ניסו הכל...

אני לא טכנאי מכונות כביסה אבל יצא לי לראות את הטכנאי שהגיע אלי במסגרת האחריות כמה פעמים ואז פירקתי אותה בעצמי כמה פעמים נוספות,
מדובר על מכונה בת 4 שנים, וכבר לאחר חצי שנה התחילו ריחות לא נעימים מהבגדים (הסיבה שבגללה החלפנו את המכונה הישנה מלכתחילה)

בעיקר היה מורגש לאחר מקלחת, מגבת מהארון, איך שנוגעת בגוף הרטוב מוציאה ריח עובש דוחה...
קצת מזיע או נרטב בחולצה והבגד מוציא ריחות רעים.

טכנאי הגיע כמה פעמים וכל פעם החליף חלק אחר, גוף חימום, חיישנים, משאבה וכו'
מצא בפנים גוש של סיבי בד אשר הצטבר על גוף החימום (יכול ללכוד ריחות) ואמר שחייבים חומר נגד אבנית,
"אם לא תהיה אבנית על גוף החימום אז (אבנית זה מחוספס) לא יתפסו סיבי בד על גוף החימום" כך אמר,
קנינו חומר נגד אבנית לא עזר,
שמנו חומץ, אקונומיקה, החלפנו סוגי מרככים, בהרתחה/לא בהרתחה ומה לא. כלום לא עזר.

בסוף ניקתי את הסיפון אליו המכונה מרוקנת את המים והבעיה כמעט נעלמה,
מה שנשאר לי לעשות זה לפרק בעצמי את המכונה, להגיע לצינורית העודפים (כך אני קורא לה ואני לא בטוח אם יש צינורית כזו בכל המכונות) ולנקות אותה מבפנים ומאז הכל טוב, כמו מכונה חדשה!.

זו צינורית שמתחברת מצד אחד לחלקו העליון של התוף ומצד שני אל סוף קו הניקוז,
הרעיון כפי שאני מבין אותו הוא (לא לגמרי בטוח), שאם המכונה מייצרת יותר מדי קצף או ממלאת יותר מדי מים או משהו כזה, אז יהיה לזה לאן לצאת אבל ממש כמו פעולת המשאבה, מים יוצאים כשהם צריכים אבל יכולים גם לחזור פנימה חזרה לתוך התוף, אין שם שסתום אל חזור...
הצינורית יכולה לצבור ריחות בקלות כי היא מחוברת ממש בסוף הקו של צינור הניקוז,
וצינור הניקוז יושב בתוך הסיפון/ביוב,

גם המשאבה, כאשר פועלת ומוציאה מים מן התוף אל הביוב אז הכל בסדר,
אבל כאשר היא יוצאת מפעולה אז המים שנשארו בצינור חוזרים אחורנית אל תוך התוף,
הם חוזרים אחורנית דרך המשאבה וגם דרך צינורית העודפים הקטנה,
וגם אם למשאבה כן יש שסתום אל חזור, זה מין כדור ציפה מפלסטיק ואני בספק אם אכן מונע חזרה של מים (אפילו בכמויות קטנות)

מאז אני פשוט מקפיד על סיפון נקי וכבר שנים שהבגדים דבש!

דבר נוסף,
ושוב אני לא דוקטור למכונות כביסה אבל עשיתי דוקטורט על המכונה שלנו ואני מאמין שהדבר הבא רלוואנטי לכולם,
להשתמש בחצי מהכמות "המומלצת" של סבון ומרכך!
יצרניות הסבון/מרכך, מה הם רוצות? שתגמרו את זה מהר ושתחזרו לסופר לקנות עוד...
אין סיבה להשתמש בכל כך הרבה, כתוב פקק אחד לכל הפעלה? שימו חצי פקק.
גם בחצי כמות יהיה הרבה קצף, יהיה ריח טוב לבגדים והם יוצאים נקיים באותה מידה.

שימו לב שתמיד נשאר סבון במגירה של המכונה, המים שאמורים לשטוף את הסבון הזה פנימה אל תוך התוף פשוט לא שוטפים הכל (זה רמז ראשון)
דבר שני, גם אם המים כן משאירים מגירה נקייה, עדיין היא שמנונית למגע,
השומנים האלה שמצטברים במגירה, מצטברים גם בתוך הצנרת של המכונה, מהתחלה ועד הסוף,
מצנרת כניסת המים, התוף, גומיות האטימה וצנרת הניקוז.
זו גם הסיבה שתמיד ממליצים על תרופות סבתא כגון אקונומיקה וחומץ, בכדי לנקות את השומנים האלה.
אני לא נגד אקונומיקה פעם בשלושה חודשים בהרתחה אבל לא כל שבוע כמו שהציעו לנו המון פעמים.

אם יש אבנית במים שלכם אז פעם בחצי שנה אפשר גם להשתמש במסירי אבנית על מנת לשמור את גוף החימום נקי ובעל ניצולת טובה (גוף החימום הוא הרכיב היחידי במכונה שיופיע עליו אבנית), ברגע שמצתפה אבנית הוא מחמם פחות טוב, צורך חשמל באותה מידה אבל יקח לו יותר זמן לחמם, אבל לא צריך פעם בשבוע כמו "שממליצים" הטכנאים שעל הדרך מנסים למכור מוצר נוסף.

מקוה שעזרתי.
ONKYO TX-NR 509
cerwin wega VE12
samsung UE65MU7000U

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

Re: ריח רע מהבגדים לאחר כביסה

נושא שלא נקרא #2 

@T-boon
חידשת לי לגבי האבנית, אף פעם לא שמעתי על בעיה כזו בהקשר של מכונות כביסה.
נשמע שבאמת עשית דוקטורט על המכונה שלך.
רציתי להעלות כמה נקודות לנושא הריח.
1. יש אפשרות שזה נוטה לקרות בדגמים של יצרנים מסויימים כתוצאה מתכנון לקוי של המכונה. במכונה של בוש שעובדת הרבה שנים לא נתקלנו בבעיית ריח סימפטומטית חוזרת. שווה לעשות סקר לראות באיזה דגמים\יצרנים התופעה נפוצה.

2. מה שכן נתקלנו בזה שלפעמים הכביסה יוצאת עם ריח לא נעים אבל לדעתי זה קרה בפעמים שדחסנו יותר מדי כביסה בפעם אחת. חשוב לזכור שבמכונה של 8 קילו כמות של 8 קילו מתיחסת בדרך כלל לתוכנית של בגדי כותנה בלבד (שאף אחד לא משתמש כמעט) בגלל שהם כבדים יחסית. בתוכנית של כביסה מעורבת המשקל כביסה הוא בערך 3-4 קילו כך שמבחינת נפח זה אותו נפח ואמור להשאר קצת מקום חופשי בתוף לכביסה להתנועע...שלא לדבר על זה שהעמסת יתר דופקת יותר מהר את הבולמים כי המכונה גם מתקשה לאזן את המשקל לקראת הסחיטה בסל"דים גבוהים. בניגוד למה שחשבתי המכונה לא מתריעה על עומס יתר, לפחות לא אצלנו.

3. אחד המקומות שבהם תמיד מתצטברת ג'יפה הם בקפלים של הגומי שמחבר בין התוף לגוף בצד של הפתח, גם יכול להיות מקור לריח והכי קל לנקות בלי לפרק את המכונה.

4. פחות סביר שזה מה שקרה לך, אבל חשוב לזכור אף פעם לא לפתוח את המכונה בסיום העבודה אלא אם מתכוונים לפנות את הכביסה באותו רגע, כביסה שתשכב במכונה פתוחה אפילו לכמה שעות תתחיל להסריח.

מצטרף לנושא כמות חומר הניקוי שמומלץ בלי קשר. גם במכונת כביסה וגם במדיח את עיקר העבודה עושים המים והתנועתיות...החומר זה בעיקר לחטא וקצת לתת ריח נעים כמו בפרסומת. כתמים בעייתיים\קשים בדרך כלל דורשים בכל מקרה חומר יעודי ששמים על הכתם ו\או מוסיפים יחד עם האבקה הרגילה.

T-boon (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

gildmor כתב:@T-boon
חידשת לי לגבי האבנית, אף פעם לא שמעתי על בעיה כזו בהקשר של מכונות כביסה.
נשמע שבאמת עשית דוקטורט על המכונה שלך.
רציתי להעלות כמה נקודות לנושא הריח.
1. יש אפשרות שזה נוטה לקרות בדגמים של יצרנים מסויימים כתוצאה מתכנון לקוי של המכונה. במכונה של בוש שעובדת הרבה שנים לא נתקלנו בבעיית ריח סימפטומטית חוזרת. שווה לעשות סקר לראות באיזה דגמים\יצרנים התופעה נפוצה.

2. מה שכן נתקלנו בזה שלפעמים הכביסה יוצאת עם ריח לא נעים אבל לדעתי זה קרה בפעמים שדחסנו יותר מדי כביסה בפעם אחת. חשוב לזכור שבמכונה של 8 קילו כמות של 8 קילו מתיחסת בדרך כלל לתוכנית של בגדי כותנה בלבד (שאף אחד לא משתמש כמעט) בגלל שהם כבדים יחסית. בתוכנית של כביסה מעורבת המשקל כביסה הוא בערך 3-4 קילו כך שמבחינת נפח זה אותו נפח ואמור להשאר קצת מקום חופשי בתוף לכביסה להתנועע...שלא לדבר על זה שהעמסת יתר דופקת יותר מהר את הבולמים כי המכונה גם מתקשה לאזן את המשקל לקראת הסחיטה בסל"דים גבוהים. בניגוד למה שחשבתי המכונה לא מתריעה על עומס יתר, לפחות לא אצלנו.

3. אחד המקומות שבהם תמיד מתצטברת ג'יפה הם בקפלים של הגומי שמחבר בין התוף לגוף בצד של הפתח, גם יכול להיות מקור לריח והכי קל לנקות בלי לפרק את המכונה.

4. פחות סביר שזה מה שקרה לך, אבל חשוב לזכור אף פעם לא לפתוח את המכונה בסיום העבודה אלא אם מתכוונים לפנות את הכביסה באותו רגע, כביסה שתשכב במכונה פתוחה אפילו לכמה שעות תתחיל להסריח.

מצטרף לנושא כמות חומר הניקוי שמומלץ בלי קשר. גם במכונת כביסה וגם במדיח את עיקר העבודה עושים המים והתנועתיות...החומר זה בעיקר לחטא וקצת לתת ריח נעים כמו בפרסומת. כתמים בעייתיים\קשים בדרך כלל דורשים בכל מקרה חומר יעודי ששמים על הכתם ו\או מוסיפים יחד עם האבקה הרגילה.
...
1. שווה לבדוק אולי, לא יודע איך מבחינה פרקטית מבצעים השוואה שכזו.
2. מאז שאני מקפיד על סיפון נקי אין לנו ריח אף פעם, גם לא כאשר מעמיסים.
3. נכון, אמת, אבל אצלינו הבעיה לא הגיע משם אלא מהסיפון.
4. תוכל להסביר למה לדעתך זה קורה? (אנחנו מקפידים להעביר למייבש מיד בסיום הכביסה בכל מקרה)
ONKYO TX-NR 509
cerwin wega VE12
samsung UE65MU7000U

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

הייתה לי תבעיה הזו,הכנסתי כלור למכונה
עשיתי תוכנית,וכמה שטיפות אחר כך
וזה הפסיק לחלוטין.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

T-boon כתב:
...
...
1. שווה לבדוק אולי, לא יודע איך מבחינה פרקטית מבצעים השוואה שכזו.
2. מאז שאני מקפיד על סיפון נקי אין לנו ריח אף פעם, גם לא כאשר מעמיסים.
3. נכון, אמת, אבל אצלינו הבעיה לא הגיע משם אלא מהסיפון.
4. תוכל להסביר למה לדעתך זה קורה? (אנחנו מקפידים להעביר למייבש מיד בסיום הכביסה בכל מקרה)
...
1. נתחיל מזה שתציין באיזה מכונות נתקלת בתופעה :-) אולי מי שיגיב יציין גם אם נתקל או לא ובאיזה מכונות.
4. לחות + אויר מהחוץ = התחלה של עובש...בדיוק כמו במזגנים.

T-boon (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

לא ברור לי למה אוויר מבחוץ יזרז תהליך עובש
ONKYO TX-NR 509
cerwin wega VE12
samsung UE65MU7000U

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

T-boon כתב:לא ברור לי למה אוויר מבחוץ יזרז תהליך עובש
...
עובש נגרם מנבגים של פטריות שמסתובבות באויר, כמו חיידקים ווירוסים. הכביסה יחסית מחטאת את הבגדים. ברגע שהם שנחשפים לאויר מהחוץ נכנסים שוב הנבגים, מוצאים מצע לח שמאוד נוח להם ומתחילים את התהליך של יצירת העובש.
מאותה סיבה אחרי שמזון עבר סטריליזציה ונאטם בקופסת שימורים הוא יכול להחזיק הרבה זמן (גם ללא חומר משמר), כי כל החיידקים\נבגים שמקלקלים את המזון פשוט לא שם.

שלח תגובה

חזור אל “מוצרי חשמל לבית”