מפת בתי-הקפה של HTCafe

המקום לשאול שאלות על קפה, קפסולות, מכונות קפה, סוגי קפה ירוק, חנויות
hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה
נתן תודות: 54 פעמים
קיבל תודות: 286 פעמים

נושא שלא נקרא #496 

pup26 כתב:קפה קפה קניון שרונים take 2

הפעם הזמנתי קפוצ'ינו (לאחר הטראומה הקודמת).

פשוט נוראי, מזמן לא שתיתי קפוצ'ינו שהרגישו כמה שהבסיס של האספרסו גרוע. אפילו חבר מהעבודה שהוא ממש לא פיינשמקר של קפה לא יכל לשתות אותו.

להתרחק.
...
אני מקווה שאתה אומר להם ולא סתם מתבעס
כולל לציין מה הבעיה
נאמר הזמנתי את הקפוצ'ו המחוזק לא בתפריט בארקפה ברמת החייל, קיבלתי פשוט משקה שרוף ורע. מצמוץ קל לכיוון הבריסטה הוביל לסדר פעולות משעשע שנגמר בקפה לא רע מולי על השולחן ("זה ההוא עם הקפוצ'ו החריג, שוב פעם לא מרוצה" "אל תדאגי אני יודע איך לתקן" )

ohadmitrani
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #497 

נכנסתי לסי קפה ברמת החייל היום,
חוץ מהעובדה שהלך לי גוק על השולחן, ובמקום אספרסו כפול קיבלתי קצר חסר קרמה- הוחלף לכפול שביקשתי. הגיע צהבהב, חמיצות יתרה על המידה וחם מידיי. 2/4 וזה בנדיבות.

דבוטאנט
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 282 פעמים
קיבל תודות: 1130 פעמים

נושא שלא נקרא #498 

בסי קפה בדרך כלל יש עם מי לדבר.
לך לבחור עם הרסטות ותנדנד לו... יש שם כתובת לבעיות כאלה.
זה לא בסיסטם שלי (א.פולמן)

boazj
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 91 פעמים

נושא שלא נקרא #499 

התחלתי לעבוד ברמת החייל.
צמוד לשני סניפי ארקפה. תמיד ארקפה הוערכו על ידי כ top בהכנת הקפה.
כוס אחת בכל סניף. פשוט נורא :cry:
אימון אישי/קואצינג, טיפול, הנחיית קבוצות וסדנאות.
פריצות דרך בתחום האישי והכלכלי,חיבור ליעוד.
וגם מוזיקה, אופני הרים, קפה, מערכות סטראו, יוגה, ריצה ועוד כאן: https://asimonim.ravpage.co.il/BOAZJ

קרמריקה
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #500 

היום הייתי עד לשיא שלילי חדש, בסניף של מנטה (רשת החנויות של "דלק"). אמנם על פניו אין סיבה לצפות ליותר מדי בסניף של תחנת דלק, אבל אני חושב שיש גבול גם לזה. לא קניתי קפה בעצמי (אני עוד לא מזוכיסט) אלא הייתי עד להזמנת הפוך של לקוחה שנכנסה לחנות.
אני אתחיל מהסוף: לא ברור לי למה בחברת דלק בחרו לקחת מכונות מסחריות סטנדרטיות (Rancilio Epoca) במקום אוטומטית או אפילו קפסולות בלי לטרוח אפילו להסביר לעובדים מה זה קפה, שלא לדבר על תפעול מכונת אספרסו.
הלקוחה המסכנה קיבלה כוס מהזן החד הפעמי המוכר. חציה - מים צבועים (כ-125 מ"ל שהופקו ממנת אספרסו בודדת) וחציה השני - חלב רותח לא מוקצף.
היא לא ממש שמה לב לעניין הקפה, רק שאלה בתמימות למה אין קצף, שכן בדר"כ בקפה הפוך יש קצף.
התשובה של המוכרת - המכונה הזו רק מחממת את החלב, ולפעמים יוצא גם קצת קצף. זה לא בשליטתה.

ציון? אם להיות נדיב זה מינוס 4 מתוך 4.

מיץ_פטל
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 75 פעמים
קיבל תודות: 277 פעמים

נושא שלא נקרא #501 

מזעזע, אך אם הלקוחה הסכימה לקבל כזה תוצר דלוח זה מסביר את הכל.
אין אינטרס לשפר כשקהל היעד מקבל דליחות כזו בהבנה או גרוע מכך בשמחה.
עצוב.

hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה

נושא שלא נקרא #502 

קפה ענבל - בירושלים בעין כרם המכונות של רנצ'יליו גם הן, כלומר גם סט מנני קפה כולל הקפה המפורסם שהם משווקים.
במקרה ראיתי אין מכינים - בלי קולינג פלאש כמובן, וההקצפה היתה כך - למלא קנקן בחלב, להניח מתחת למקציף, לפתוח הברז, לחכות. לא יצא קצף בכלל.
הקפה היה משהו-טעים-ברקע-נאלץ לחיות עם זה. ארוחת הבוקר אגב היתה מצויינת והשרות מבורך גם הוא
what's next?

gedkoz
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #503 

ביום שישי אחרון ארוחת ערב ב׳״כרמלה בנחלה״ שהיתה נהדרת (Y) . אספרסוו כפול טעים של dada
3/4
ביום שישי בבוקר ארוחת בוקר בtazza d'oro --- קפה שלהם וגם טעים דווקה בחמיצותו שהפתיע אותי, אבל די נטול קרמה...
3/4

hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה

"חנות קפה" ברחובות

נושא שלא נקרא #504 

הפתעה - בעודי צועד ברחוב אחד העם (המקביל ל"הרצל" הראשי) ומספר לחבר על כך שברחוב זה היתה פעם חנות לקפה קלוי ומכונת קליה במרכזה, אותה הפעילה אישה זקנה חביבה לפני כעשור, אנחנו רואים פתאום חנות קפה בשם "חנות קפה"... בחנות המעוצבת והנעימה מכונת קליה מודרנית של אבגי, וקיר מלא בתערובות, חלקן עם שמות מוכרים מהמבחר של אבגי, וחלקן מקוריות של החנות עם שמות סימפטיים כמו "הרביעיה הסודית". שיחה קלה עם בעלת הבית, וכבר הציעה לי לטעום מהתערובות שלהם. היא סיפרה לי שהם נפתחו לפני מעט פחות משנה, הפתעה מעניינת ככה מתחת לאף. האספרסו (מתערובת "החמישיה הסודית") הוכן ביד נאמנה והתוצאה 3.5/4 . טעם עשיר, טייגרסקין, הגשה יפה והכל על חשבון הכית, אהבתי מאוד. זה לא 4 רק כי התערובת מתאימה יותר לטעמי לקפוצ'ינו, או יותר נכון להגיד שאין מה לעשות ולקפה הישראלי יש פער לסגור מול האיטלקי.
המחירים לא זולים וגם לא יקרים, 100-150 שח לקילו.
צריך לבקר שם שוב, מקום מאוד סימפטי, ויש להם מה להציע.

BadTamper
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום קפה
עוסק בתחום קפה
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #505 

[interest]נערך על ידי moti_r: הבעת דעה מעוסק בתחום.[/interest]
<b>תקציף בהטיה.. תקציף בזוית.. תקציף מהצד.. תקציף עם טרה.. תקציף עם תנובה.. קיצור.. תלמד להקציף וזהו..
</b>

gedkoz
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 72 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #506 

שיא שלילי תמיד לפנינו(איזה ופטימי אני) מקום נהדר -- מתחם התחנה , גשום וקר. מקום מזמין, מעוצב יפה ומלא באנשים : קפה גרג... ישבתי על הבר רק בשביל קפה טעים ומחמם. אולי זה מה שהעברתי לבריסטה במחשבה? הוא חלט קפה לכוס נירוסטה ובוצע זמן שם קד עם חלב להקצפה והלך לעשות דברים אחרים ... חלב רתח, כמובן. רק הרגשתי כוס ואמרתי שקפה חם מידי. הוא בלי דיבורים חלט עוד מנת אספרסו, הוסיף לפיטצ׳ר חלב קר (כלומר הוסיף אותו לחלב שחלבונים בו כבר ״מתו״ ). נתן לו קיצקצוף קצרצר והגיש לי. בזמן ששתיתי את זה ראיתי בריסטה הופך קפוצ׳ינו גדול שוויתרתי עליו לשני קפוצ׳ינו רגילים!!!!! מולי!!! הוא פשוט שפך מהכוס לשתי כוסות נקיות , הוסיף חלב ושם על מגש...
היתי בהלם.... הלכתי בלי לסיים.
0,5/4

Jkatz
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #507 

בסמטת שפ"ר 2 הניצבת לשוק הכרמל יש מקום חדש (בן כחודשיים) -
קפה "מאה (Mea)" - בית קפה + בית קלייה + ייבוא פולים מקוסטה ריקה 100% ערביקה.

מקום צבעוני עם עיצוב נעים, מכונה 3 ראשים של Coffeetech וקולה מסחרי שאת שמו אינני יודע...

יש להם 5 זנים במחירים של בין 28-42 ש"ח ל- 250 גרם (קלוי).
וכמובן שיש גם קפה ירוק...

טעמתי אספרסו קצר מהזן הכתום, עדין אך עשיר, שהוכן מצוין.

hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה

נושא שלא נקרא #508 

קפה ארומה היכל נוקיה:
הזמנתי קפוצינו קטן מחוזק, קיבלתי רעל מזוקק. קפה דלוח, שרוף, מזעזע, לא אתפלא אם זה ממנה משומשת - היה שם לחץ, לפני משחק של מכבי.
ביקשתי להחליף. החליפו ב"רגיל" כאילו החיזוק היה הסיבה לרעל ולא הכנה שגויה. הפעם הקפה קיבל קצת תשומת לב וזה הורגש, יצא טוב מאוד.
2/4. הייתי נותן 3 אם לא היתה הפדיחה.
what's next?

moti_r (פותח השרשור)
עורך ראשי HTCafe
עורך ראשי HTCafe
נתן תודות: 219 פעמים
קיבל תודות: 682 פעמים

נושא שלא נקרא #509 

סי קפה, ברמת החייל

ניסינו משהו שנקרא סיקפה-שוט: שליש ליקר אגוזים (פרנג'ליקו), שליש אספרסו ושליש שמנת.
הגיע אחד הבעלים והסביר לנו איך לשתות: דוחפים קש לתחתית הכוס ושותים הכל במכה אחת, ככה שלא יערבב בכוס אלא יתערבב בפה.

בהתחלה מקבלים את הטעם המתוק של האגוזים, אח"כ מכה של אספרסו מר ובסוף שמנת מתוקה.

רעיון חביב, וזה נראה מעולה, אבל האמת שהשוט הזה קצת אכזב אותי. לא מספיק מעניין. אבל חביב ונחמד לנסות.

מה שכן, הם זרקו פולים על הצלחת לקישוט, וכרסמתי להנאתי כמות נאה שלהם :)
אני לא בטוח אם זו קליה מהיום או מאתמול, אבל הם היו טריים יחסית. טעימים ופריכים מאוד.

הם קולים לדרגה גבוהה (FC+ ואולי מעט צפונה משם). הפולים מבריקים מאוד, אבל לא משמן. עגולים, חלקים ויפים.
ממש קליה יפה!
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור
- שינה היא סימפטום של מחסור בקפאין -

hosq
סמל אישי של משתמש
כתב קפה
כתב קפה

נושא שלא נקרא #510 

ומה שמוזר, שזה תהליך אוטומטי לגמרי, ומשתמשים בקפה ביום למחרת
what's next?