לאוהבי גל שלישי - המלצה חמה על בית הקליה Colonna

פורום תערובות קפה וקליה ביתית, איפה לקנות, איך להכין ואיך לקלות
elmaliahor
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #211 

@The-Fox
·

הזמנתי לראשונה לפני יותר משבוע, המשלוח יצא ביום שבת לפני האחרון ועדיין הtracking מראה leaving the uk..
מניח שהדואר הבריטי לא כל כך עובד אז ממליץ לכם ללכת על האופציה של DHL

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 44 פעמים

נושא שלא נקרא #212 

@elmaliahor
·
דואר בריטי ממשיך לתפקד לתפארת.
שני משלוחים הגיעו בתקופה הנ"ל.
אחד מקולונה הגיע תוך 5 ימים.
שני מ square mile הגיע תוך 10 ימים.

elmaliahor
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #213 

@dimka323
·

אעדכן -
ההזמנה שדיברתי עליה נתקעה במכס הבריטי. השירות לקוחות של קולונה ממש טוב, הצעתי להם לא להחזיר לי את הכסף אלא לתת לי קופון להזמנה הבאה וכך היה. הזמנתי בשישי שעבר - נקלה ונשלח באותו היום, הגיע ביום שלישי לסניף הדואר הקרוב. מומלץ!

disorbia
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #214 

היום קיבלתי את תערובת ה Foundation העדכנית שלהם לאחר שהזמנתי בפעם הראשונה קפה מחוץ לארץ.
עד היום שתיתי קפה מ Coffelab שאני מניח שהוא נחשב כהה יחסית ביחס לקפה של colonna (האם colonna הוא קלייה בהירה?)
ואני ממש מתקשה בכיול של הפולים, כדי להגיע לזמני חליטה סבירים היתי צריך להקטין את גודל הטחינה בצורה משמעותית כדי לקבל 18g:36g ב 30 שניות.
התוצאה יצאה לי חמוצה למדי אך לא חמוצה בקטע שרוף, לא הצלחתי לטעום הרבה מעבר.
האם יש למישהו טיפים בכיול קליה בהירה בפעם הראשונה? :?, יודע שהתהליך הוא בעיקר ניסוי ותהייה אבל האם יש כיוון כללי כדי לבזבז פחות פולים?

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #215 

@disorbia
·
תעבור על השרשור הנ"ל מהתחלה.
ציוד ומים משחקים תפקיד גדול בחליטה של קליה בהירה.
בהצלחה.

WolfM
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 17 פעמים
קיבל תודות: 94 פעמים

נושא שלא נקרא #216 

2 תוספות על הפוסטים האחרונים:

בימים מטורפים אלו, השרות של קולונה בצרוף של המחיר וזמני המשלוח שמים אותו במקום ראשון אצלי הרחק מבתי קליה אחרים.
קליה מה14.4 הגיעה תוך חמישה ימים אלי במשלוח עד הדלת!

לגבי חליטה וציוד. עד לא מזמן היה ברשותי מטחנת K3 ובניסיון קודם עם קולונה (ובאופן כללי עם קליות בהירות) היה לה קשה להתמודד. מאז שעברתי לניש הקשיים נעלמו כך שזה שינוי מורגש מאוד.
@disorbia
עם איזו מטחנה אתה עובד?

disorbia
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #217 

@WolfM
·Eureka mignon specialita, למיטב ידיעתי אמורה להצליח להתמודד עם קלייה בהירה. היום אנסה להעלות את הטמפרטורה ל 94 מעלות מ 92. מאמין שיש גם אפשרות שחוש הטעם שלי גם לא מאומן מספיק להעריך קלייה בהירה.

WolfM
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #218 

אמורה להתמודד, לא מכיר אותה מספיק טוב על מנת לדעת כמה קל/קשה לכייל.

שים לב שבפחות מ7-10 ימים מיום הקליה, הטעם ישתנה לך וגם הטחינה תשתנה מעט.

The-Fox
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 182 פעמים

נושא שלא נקרא #219 

@disorbia
·
מנסיון עם קולונה, הקליות שלו יכולות להיות מאתגרות מאד אפילו למי שכבר מכיר קליות בהירות.
תעלה אפילו ל 95, בדרך כלל אצלי זה הטמפ' לקליות שלו.
תנסה לשים את הקפה במקרר, זה עוזר בהורדת צ'אנלינג אם יש לך.
ברוב הקליות שלו התוצאות הכי טובות הגיעו מחליטות איטיות יחסית של כ 40 שניות, תנסה לטחון דק יותר ולהאריך את השוט לאזור ה 40 שניות.
אם יש לך יכולת לבצע פרה אינפיוזן ארוך יותר (10-12 שניות) אז זה יכול לעזור מאד.

הזן האחרון שניסיתי מקולונה, הבורונדי נטורל היה יחסית קל לחליטה וסלחני, לדעתי הוא גם היה מעט כהה יותר מבדרך כלל.

קרמריקה
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום קפה
אחראי תחום קפה
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 285 פעמים

נושא שלא נקרא #220 

קליות בהירות אוהבות טמפרטורה גבוהה יותר, כמות קפה גדולה יותר, טחינה דקה יותר וחליטה מעט ארוכה יותר לאותו יחס.

אהבתי מאוד לקלות בהיר כשהייתי קולה בעצמי. טרם נתקלתי בקלייה מסחרית בהירה שאהבתי, בעקבותכם עשיתי ניסיון של הזמנה מקולונה.

המשלוח היה מהיר בצורה חריגה. הוא נקלה ביום שני, והגיע אלי הביתה כבר היום (רביעי) בבוקר. פחות מ-48 שעות.
נמתין כמה ימים וננסה אותו.

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #221 

הזמנתי מהם כמות קטנה לניסוי, ויש לי שאלת תם:

אני מניח שמדובר בסבירות נמוכה, אבל רציתי לדעת אם יש סיכוי להוציא מהם תוצאה טובה עם Oscar II (כנראה שאשאר איתה עד שהביאנקה תחזור למלאים) ומטחנה Rocket Fausto, ואם כן, מה הטיפים?

WolfM
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #222 

אין סיבה שלא תצליח להוציא תוצאה טובה עם השילוב הנ"ל, רק מניח שזה יהיה קשה.
לפני שעברתי לניש, היה ברשותי K3 והצלחתי להוציא שוטים טובים מקולונה רק שזאת הייתה משימה יום יומית ודרש התאמות קטנות כל הזמן.

לגבי קולונה, מי שעוקב יודע שהמשלוח המהיר עם DHL עלה ל17 פאונדים, מה שמעמיד את המחיר לקילו סביב 225 ש"ח.
אני במקביל מנוי על RED BRICK פעם בחודש מSQUARE MILE והמשלוח האחרון (דואר רגיל) התעכב למעלה מחודש ולכן בדקתי אלו בתי קליה נוספים שולחים עם DHL.
מצאתי כמה כאלו אבל DROP COFFEE משבדיה תפסו את תשומת ליבי. יש להם יותר מבחר של 10 זנים שונים שמתחלף והמחיר לקילו נע מ180 ש"ח ל300+ (לזנים מובחרים כמו גיישה וכו). אם מזמינים מהם 5 קופסאות של 250גרם מקבלים משלוח חינם (קוד באתר).
ההזמנה בוצעה ביום ראשון, בשני בערב יצא המשלוח (מקליה באותו היום) וברביעי בבוקר היה אצלי על מפתן הדלת, פשוט מדהים מבחינתי, במיוחד בתקופה בה אנחנו חיים.

רמת הקליה דומה לקולונה, רוב הקפה עדיין בוסרי על מנת להנות ממנו באופן מלא אבל בהחלט מדובר בקפה ברמה גבוהה.

dimka323
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #223 

@WolfM
·
אני ממשיך להזמין בדואר רגיל ובממוצע מגיע תוך שבוע עד 10 ימים.
אם המשלוח מתעקב מעבר לשלוש שבועות מזכים או שולחים מחדש לבקשתך.
כאשר מזמינים 5 חבילות אז אני מניח שאתה עובר את רף הפטור ממס שהוא 75$. נכון?
האם שילמת מיסים בארץ?

אם אתה מחפש משלוחים מהיריהם, יש הרבה המלצות מאוד חמות באירופה על בית קליה הבא:

https://www.leuchtfeuer.coffee/en
אפשר להתכתב איתו לגבי עלות משלוח לישראל.

WolfM
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #224 

דימה, זה מניסיון שלי ושל עוד חברים במיקומים אחרים בישראל שלא קיבלו את ההזמנות בחודש פלוס האחרון.
אני מעדיף לא לקחת סיכון עם הדואר (ישראלי או בריטי) ובטח לא רוצה להזמין בידיעה שהסיכוי שלא יגיע בזמן סביר הוא גדול.
סקוור מייל אמנם הציעו לזכות או לשלוח מחדש אבל אני לוקח בחשבון שגם הם במצב לא סטנדרטי וזה לא הוגן מבחינתי כלקוח אז כרגע עצרתי את המנוי.
לפני הקורונה לקח שבוע עד שבועיים למשלוח מאנגליה וכרגע בבירור זה סביב החודש ולכן חיפשתי בתי קליה ששולחים עם DHL EXPRESS בעקבות שביעות הרצון מקולונה. כרגע פחות מתחבר לזנים שבסבב אצלו.

ההזמנה לא עוברת את ה75$ וכללתי גם 125גרם גיישה בהזמנה הנוכחית.

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #225 

WolfM כתב:אין סיבה שלא תצליח להוציא תוצאה טובה עם השילוב הנ"ל, רק מניח שזה יהיה קשה.
לפני שעברתי לניש, היה ברשותי K3 והצלחתי להוציא שוטים טובים מקולונה רק שזאת הייתה משימה יום יומית ודרש התאמות קטנות כל הזמן.
...
·

האמת שמפתיע אותי שדווקא המטחנה שלי מוזכרת כנקודה החלשה.
הייתי מצפה שהמכונה תהיה הבעייתית כאן, בגלל שאין לי שליטה ישירה על הטמפטורה, נראה לי שאני צריך להבין איך לתזמן את החליטה אחרי ה-flush כדי לקבל טמפ' מתאימה.

לגבי משלוחים מאנגליה, המשלוח שלי מקולונה לקח שבוע.

שלח תגובה

חזור אל “תערובות קפה וקלייה ביתית”