בקרת טמפרטורה בג'ין

פורום תערובות קפה וקליה ביתית, איפה לקנות, איך להכין ואיך לקלות
YuvalRotem (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

בקרת טמפרטורה בג'ין

נושא שלא נקרא #1 

אז אחרי נסיונות שונים, הגעתי למסקנה שאני לא מצליח להגיע לתוצאות טובות כאשר אני מנסה פרופיל מורכב הכולל הורדת טמפרטורה, ואני ממשיך בנסיונות של או טמפרטורה קבועה לכל אורך הקליה, או מדרגות עולות. טמפרטורה קבועה הובילה לתוצאות רצויות ומדרגות עולות של טמפרטורה עדיין בניסוי...

יכול להיות שהסיבה היא חוסר היכולת לעקוב כמו שצריך אחרי פרופיל הקליה (אולי ניתן לחבר פרוב לתא הקליה, עדיין מחפש דרך לעשות זאת) ומחשבה נוספת הובילה אותי לשאלה של האם בקרת הטמפרטורה בג'ין (ON/OFF), יכולה במקרה של הורדת טמפרטורה, לגרום להפסקת הבערה הפנימית של הפול (שמעלה את הטמפרטורה בתא הקליה), מה שאולי גורם לתוצאות לא רצויות מבחינת הקליה...

אשמח לקבל רעיונות לשליטה קצת יותר טובה על הטמפרטורה, והאם מישהו עשה שינויים בקולה והכנסת פרובים נוספים...

Natan777
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

אין לי ג'ין, לפי הבנתי ג'ין זה קולה אוויר חם, כל הורדת טמפ' או הורדת מהירות האוורר בזמן הקליה תגרום לירידה משמעותית בטמפ' האוויר , עלול לגרום לצניחת טמפ' הפולים, זה יגרום לאפייה וזה לא רצוי.
מד טמפרטורה עדיף דיגיטלי, אפשר להתקין ביציאת אויר החם. לא חושב שיש צורך.
יש מלא פרופילי קליה בג'ין פה בפורום.

שמוליק_טל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אם אתה מנסה פרופילים מורכבים בג'ין, אתה בכיוון הלא נכון, עם הכלי הלא נכון. מה שיפה בג'ין זה הפשטות, מכניסים פולים, לוחצים על כפתור ויוצא קפה קלוי מצויין, בתנאי שעוצרים בזמן ומקררים מחוץ למכשיר.
אין לג'ין שליטה מהירה בטמפרטורה כמו בקולים על גז, אין דמפרים ושליטה על מהירות מאוורר כל מיני קומבינציות מורכבות בניהם והאמת שאין צורך בזה.
ניסיתי כל מיני פרופילים, חוץ מבזבוז זמן, לא הרגשתי שזה שינה משהוא בטעם.

שלח תגובה

חזור אל “תערובות קפה וקלייה ביתית”