עלות חשמל של סיב אופטי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
Batnun
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 428 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

מוזר, אצלנו בלונדון זה לא עולה כלום לבניין - אין שום ציוד אקטיבי משותף. הסיב האופטי מגיע ישירות מבחוץ (חיבור תת קרקעי במדרכה) עד לדירה. המתקינים פשוט העבירו אגד של 12 סיבים בודדים לבניין, ורק הלחימו את הסיב אצלי בדירה בחיבור לשקע...

Batnun

.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

Eitan1985 כתב:@Amir64
·תודה על הקישורים, השאלה היא מה פסק בית המשפט בתביעה נגד yes?, האם הוא פסק לטובת התובעים או לטובת yes? זה חשוב כי זה תקדים למקרה שלי.
...
התביעה אושרה ב- 2018.
אתפלא מאוד אם כבר יש החלטה.
לא רואה איזכור לזה ברשת.
בד"כ מגיעים לפשרה, אבל גם לזה אין איזכור.
כנראה שעדיין לא הוחלט שום דבר.
קשה להאמין שתהיה פסיקה לטובת YES, כי התחברות לחשמל הבניין ללא אישור מפורש של הדיירים אסורה.

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #33 

Batnun כתב:מוזר, אצלנו בלונדון זה לא עולה כלום לבניין - אין שום ציוד אקטיבי משותף. הסיב האופטי מגיע ישירות מבחוץ (חיבור תת קרקעי במדרכה) עד לדירה. המתקינים פשוט העבירו אגד של 12 סיבים בודדים לבניין, ורק הלחימו את הסיב אצלי בדירה בחיבור לשקע...
.
...
אצלכם בלונדון....
ואצלנו בישראל כולם חכמולוגים.
כל מה שלא אסור במפורש - מותר.
בכל מקום שאפשר לחסוך - חוסכים.
אם החוק לא אומר שיגיעו לבניין מספר קווים כמספר הדירות, החברות מעדיפות להגיע עם קו יחיד לבניין, ולשים קופסה שלהם שתעשה את הפיצול בשטח הבניין.
הקופסה צריכה חשמל? אין בעיה, נחבר לחשמל הבניין, ועדיף בלי לקבל רשות, כי אם נתחיל לשאול שאלות אם מותר, נפסיד לקוחות.

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #34 

Amir64 כתב:
...
...
התביעה אושרה ב- 2018.
אתפלא מאוד אם כבר יש החלטה.
לא רואה איזכור לזה ברשת.
בד"כ מגיעים לפשרה, אבל גם לזה אין איזכור.
כנראה שעדיין לא הוחלט שום דבר.
קשה להאמין שתהיה פסיקה לטובת YES, כי התחברות לחשמל הבניין ללא אישור מפורש של הדיירים אסורה.
...
טוב, מצאתי.
כצפוי, הגיעו לפשרה:
https://www.court.gov.il/NGCS.Web.Site/ ... ad73626863

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

Re: עלות חשמל של סיב אופטי

נושא שלא נקרא #35 

Eitan1985 כתב:אני רוצה להכניס סיב אופטי לבניין שלי והוועד ממש מתנגד, באיזשהו שלב הם חתמו כי לא הייתם להם ברירה בגלל "חוק הבזק", אבל אז ישנו סעיף שאומר שאת עניין העלות החשמלית יש להסדיר עם דיירי הבניין, בחברת פרטנר נתנו דו"ח שאומר שהעלות החשמלית החודשית של התשתית היא 12 ש"ח ו-16 אגורות, בוועד טוענים שזה לא נכון והם שמעו שזה עומד על 60-70 ש"ח, האם יש דרך לבדוק באמת מהי העלות החשמלית?(מבניינים לדוגמה שכבר יש להם את הסיב מותקן או דרך חברת החשמל?)
...
·אני לא מצליח לשכנע את ועד בית שלי לחתום :( אתה יכול לעזור למקד אותי לגבי חוק בזק שהזכרת? לא מוצא איזה משהו שיחייב את הועד :(

תודה

Eitan1985 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #36 

@dima_vy
·
תיצור קשר עם האגודה לתרבות הדיור של העיר/מושב וכו' שלך(תחפש בגוגל ועדיף שתשלח להם דוא"ל עם כל הפרטים:החוזה הועד אמור לחתום עליו ועלות החשמל,אם אין לך תבקש מהחברה, יתנו לך בכיף), תגיד להם שהוועד שלך מסרב(הם כבר מודעים לחוק או לפחות אמורים לדעת, אם לא תזכיר להם את החוק הבזק/תקשורת, היועץ המשפטי שלהם אח"כ בודק את זה) והם כבר אמורים לטפל בזה, במקרה הכי רע אם היו"ר עדיין מסרב הוא אח"כ יכול לעבור לאכיפה משפטית(בדר"כ כולם מפחדים מזה ואפשר אח"כ לקבל מכתב מעו"ד לנמק את הסירוב)

בלי קשר אתה יכול לכתוב בגוגל "חוק הבזק", הוא מופיע בכמה מקומות.

Eitan1985 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #37 

@Amir64
· המסמך אינו זמין יותר, אצלך רואים?

ron_f
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

לא הבנתי, עלות חשמל 12 ש"ח לחודש או 60 ש"ח לחודש.
בהנחה של בניין עם 60 משפחות, לבניין מגיע גם תשתית סלקום וגם פרטנר, נניח 20 משפחות מתחברות לכל חברה, מה העלות חשמל?

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #39 

Eitan1985 כתב:@Amir64
· המסמך אינו זמין יותר, אצלך רואים?
...
כבר לא, יש כנראה timeout לתוצאת החיפוש.

כנס לאתר הזה:
https://www.court.gov.il/NGCS.Web.Site/ ... istry.aspx#
לחץ על כפתור "איתור החלטות"
איתור לפי תיק -> תיק חדש -> בית משפט
מספר תיק -> הקלד: 26284 בשדה השמאלי, ו- 0614 בשדה הימני.
לחץ למטה על כפתור "אתר".
קיבלת רשימה של 8 החלטות? יפה.
הראשון מלמעלה הוא החלטה מסוג "פסק דין"
לחץ על הסמל "מסמך" בשורה הראשונה, ותקבל את המסמך.

Eitan1985 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #40 

@ron_f
·זה בדיוק העניין, שפרטנר אומרים שזה 12 ש"ח עלות חשמל וועד הבית שלי(שאני מטיל בו ספק רב) טוען שזה 60-70 ש"ח, לדעתי פרטנר דוברי אמת או לפחות הרבה יותר מדייקים.

Eitan1985 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #41 

@Amir64
·תודה רבה, מרוב קריאה לא ממש הבנתי מה הייתה הפשרה שם, שרק מי משתמש ישלם על החשמל?

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #42 

גם אני כמובן לא קראתי הכל.
YES "תרמו" 2.9 מליון ש"ח, במסגרת הסכם הפשרה.
כמו כן, שינו את טופס החתמת הוועד של בניין, או הקבלן, בהתקנה בבניין חדש, כך שהלקוח יודע שהציוד של יס מחובר לשעון החשמל המשותף של הבניין.
שרק מי משתמש ישלם על החשמל?
...
לא חושב שזה היה בכלל נושא בתביעה.
הנושא היה הטעיה של YES בטופס ההסכם עם הבניין, על כך שכתוב שאין עלות נוספת, מעבר לעלות ההתקנה, כשבפועל יש עלות נוספת, דרך חשבון החשמל, כי הם התחברו לרשת החשמל המשותפת של הבניין, שהוועד משלם את החשבון של המונה הזה, בלי להגיד לאף אחד.
לא היתה ירידה לפרטים על מי משתמש, מי לא, ואם מי שלא משתמש, חייב בתשלום.

הטענה שלך היא...
מדוע הוועד משלם את החשמל המנוצל להפעלת הציוד של יס או הוט, ומונע את החיבור של ספק שלישי לבניין.
לא משנה כלל אם הוועד ידע במפורש, מראש או בדיעבד, שהוא משלם על החשמל הזה.
העובדה היא, שהוועד משלם על החשמל הזה, מכספם של כל הדיירים, כמובן, ולא רק הדיירים המחוברים בפועל לשירות.

liorp
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

נשמע לי כמו טרחה מיותרת לחלוטין לקחת את זה לבית משפט, זה כרוך בזמן, כסף, עורכי דין וכו׳.
הצעה שלי: תנסה להגיע עם הוועד לפשרה. לדוגמא, תגיד שאין בעיה ותשלם את החשמל. אחרי שפרטנר יתקינו את הסיב, תוכל לעשות בדיקה פשוטה ללא כל ציוד - וודא שכל המפסקים בלוח של הבניין מכובים או שאין שום מכשיר פועל (מעלית, תאורה וכו׳) ובדוק את ההספק הנמדד במשך 5 דקות במונה החשמל של הבניין תוך כדי שתוריד טורנט באינטרנט הדירתי. הכפל אותו כנדרש כדי להבין מה ההספק החודשי.
כך תוכל להוכיח לוועד את הסכום האמיתי, אפשר גם לבקש מחשמלאי שימדוד ויגיש דווח מסודר לוועד.

yoavidor
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 110 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

תבקש מהוועד לשים מונה חשמל על השקע אליו מחוברת תשתית האינטרנט ותתחייב לשלם את הקריאה.
ככה לא תהיה להם סיבה להתנגד והקריאה תהיה מדוייקת.

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

Eitan1985 כתב:תיצור קשר עם האגודה לתרבות הדיור של העיר/מושב וכו' שלך(תחפש בגוגל ועדיף שתשלח להם דוא"ל עם כל הפרטים:החוזה הועד אמור לחתום עליו ועלות החשמל,אם אין לך תבקש מהחברה, יתנו לך בכיף), תגיד להם שהוועד שלך מסרב(הם כבר מודעים לחוק או לפחות אמורים לדעת, אם לא תזכיר להם את החוק הבזק/תקשורת, היועץ המשפטי שלהם אח"כ בודק את זה) והם כבר אמורים לטפל בזה, במקרה הכי רע אם היו"ר עדיין מסרב הוא אח"כ יכול לעבור לאכיפה משפטית(בדר"כ כולם מפחדים מזה ואפשר אח"כ לקבל מכתב מעו"ד לנמק את הסירוב)
...
1. תרבות הדיור לא תזיז אצבע אם לא שילמו להם דמי מנוי.
2. האצבע שלהם לא שווה הרבה.
3. מדהים שהגענו ל- 3 עמודים של דיונים כאשר את כל המאמצים היה צריך להפנות בצורה הגיונית לועד. לא עוזר? הגיוני, זה גם רשום בתגובה הראשונה לשרשור.
4. תמיד אפשר לרוץ לועד של הבניין.
5. תמיד אפשר להתקשר ולומר שאתה הועד ואתה מאשר את ההתקנה, אף אחד לא יבדוק.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”