זקוק לעזרה בהגדרת ציוד חדש

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ninja25 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

זקוק לעזרה בהגדרת ציוד חדש

הודעה שלא נקראה #1 

יש לי נתב בזק BE.
אני מחליף אותו ל - D-link 245GR.
עכשיו כרגע הבי עובד ביחד עם שלושה יחידות של דקו ו ה WIFI בנתב של בזק כבוי.
עכשיו הבנתי שאני צריך קודם כל לעשות עדכון קשוחה למודם החדש של דילינק זה נכון?
איך זה מתבצע?
והאם ברגע שאני מנתק את ה BE ומגדיר את החדש במחשב ומחבר את הדקו הוא מקבל רשת כרגיל ואני לא אצטרך להגדיר הכל שוב מהתחלה נכון?
ואיך אני עושה זאת?
שהנתב החדש יתפקד רק כמודם ולא ראוטר, והדקו יהיה בעצם הראוטר.
אשמח לעזרה חבר'ה!

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 338 פעמים
קיבל תודות: 754 פעמים

Re: זקוק לעזרה בהגדרת ציוד חדש

הודעה שלא נקראה #2 

11/12/2020 20:07  
ninja25 כתב:
איך זה מתבצע?
...
זה תלוי במוצר הספציפי אבל כרגיל מורידים קובץ עדכון מהאתר של היצרן ומעדכנים דרך הממשק של הראוטר. כמובן שבמיוחד במקרה של מודם/ראוטר לתשתית בזק חשוב לקבל את העדכון של היבואן בארץ. אולי מישהו שהצליח להפעיל את ה-245GR, יכול להרחיב מאיפה אפשר להוריד את העדכון או האם צריך ליצור קשר עם היבואן.
ninja25 כתב:
והאם ברגע שאני מנתק את ה BE ומגדיר את החדש במחשב ומחבר את הדקו הוא מקבל רשת כרגיל ואני לא אצטרך להגדיר הכל שוב מהתחלה נכון?
...
את ההגדרות בדקו לא צריך לעשות מחדש. אם יש הגדרות ב-BE אז מן הסתם צריך להעביר אותם לראוטר החדש. לדוגמא אם אתה משתמש בראוטר החדש כראוטר (כמו ה-BE), אזי צריך להעביר את החייגן שכרגע מוגדר ב-BE ל-dlink.
ninja25 כתב:
...
אין לי את ה-245GR, אבל פתחתי גוגל, הכנסתי "245GR bridge" והפלא ופלא קיבלתי:
https://ilfiber.co.il/dsl-245gr-bridge/
(אפילו יש שם קישור בהתחלה מאיפה לעדכן את הקושחה)

שם לב שברגע שאתה מגדיר את ה-245GR כמודם בלבד / bridge, אתה צריך להגדיר את החייגן ב-deco.

ninja25 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #3 

11/12/2020 22:53  
eran405 כתב:
ninja25 כתב:
איך זה מתבצע?
...
זה תלוי במוצר הספציפי אבל כרגיל מורידים קובץ עדכון מהאתר של היצרן ומעדכנים דרך הממשק של הראוטר. כמובן שבמיוחד במקרה של מודם/ראוטר לתשתית בזק חשוב לקבל את העדכון של היבואן בארץ. אולי מישהו שהצליח להפעיל את ה-245GR, יכול להרחיב מאיפה אפשר להוריד את העדכון או האם צריך ליצור קשר עם היבואן.
ninja25 כתב:
...
את ההגדרות בדקו לא צריך לעשות מחדש. אם יש הגדרות ב-BE אז מן הסתם צריך להעביר אותם לראוטר החדש. לדוגמא אם אתה משתמש בראוטר החדש כראוטר (כמו ה-BE), אזי צריך להעביר את החייגן שכרגע מוגדר ב-BE ל-dlink.
ninja25 כתב:
...
אין לי את ה-245GR, אבל פתחתי גוגל, הכנסתי "245GR bridge" והפלא ופלא קיבלתי:
https://ilfiber.co.il/dsl-245gr-bridge/
(אפילו יש שם קישור בהתחלה מאיפה לעדכן את הקושחה)

שם לב שברגע שאתה מגדיר את ה-245GR כמודם בלבד / bridge, אתה צריך להגדיר את החייגן ב-deco.
...
תודה רבה אבל אני ממש מתקשה משום מה...
אני עובד לפי המדריך של הברידג.
אבל לא מצליח לחבר את היוזר והסיסמא.
כי במדריך לא כתוב איפה ואני לא מוצא.
הוא רושם בסוף המדריך לחבר את היוזר אבל איפה?
גם זה מראה לי כביכול את כל ה wifi דולק בממשק שמה.
וכרגע אני לא מצליח להתחבר עם הסיסמא שבחרתי לממשק אני כביכול כל פעם מאפס אותו למה?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

הודעה שלא נקראה #4 

12/12/2020 13:57  
ninja25 כתב:
...
בהנחה שאתה מדבר על החייגן והיוזר והסיסמא שקיבלת מהספק, אתה מגדיר את זה ב-deco. ברגע שה-dlink הוא bridge אז כל ההגדרות של הרשת, כולל החייגן וההגדרות שלו בראוטר הראשי, שבמקרה שלך זה ה-deco. אם כאשר ה-BE היה הראוטר הראשי הגדרת את ה-deco במצב AP mode תצטרך דבר ראשון להחזיר אותו למצב router:
https://www.tp-link.com/us/support/faq/1842/
ninja25 כתב:
...
זה תלוי במכשיר ובהגדרות שלו האם עצם ההגדרה שלו כ-bridge מכבה גם את ה-wifi או לא. אם אתה משתמש ב-dlink כמודם בלבד (מצב bridge) אז גם אם ה-wifi שלו יהיה דולק לא יהיה חיבור אינטרנט דרכו, לכן לדעתי מומלץ לכבות אותו.
ninja25 כתב:
וכרגע אני לא מצליח להתחבר עם הסיסמא שבחרתי לממשק אני כביכול כל פעם מאפס אותו למה?
...
אין לי מושג.

ninja25 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #5 

12/12/2020 21:52  
eran405 כתב:
ninja25 כתב:
...
בהנחה שאתה מדבר על החייגן והיוזר והסיסמא שקיבלת מהספק, אתה מגדיר את זה ב-deco. ברגע שה-dlink הוא bridge אז כל ההגדרות של הרשת, כולל החייגן וההגדרות שלו בראוטר הראשי, שבמקרה שלך זה ה-deco. אם כאשר ה-BE היה הראוטר הראשי הגדרת את ה-deco במצב AP mode תצטרך דבר ראשון להחזיר אותו למצב router:
https://www.tp-link.com/us/support/faq/1842/
ninja25 כתב:
...
זה תלוי במכשיר ובהגדרות שלו האם עצם ההגדרה שלו כ-bridge מכבה גם את ה-wifi או לא. אם אתה משתמש ב-dlink כמודם בלבד (מצב bridge) אז גם אם ה-wifi שלו יהיה דולק לא יהיה חיבור אינטרנט דרכו, לכן לדעתי מומלץ לכבות אותו.
ninja25 כתב:
...
אין לי מושג.
...
אכן קראתי שוב ושוב את ההודעה שלך, והבנתי שאחרי ברידג אני צריך לחבר את הדקו כראוטר עם שם משתמש וסיסמא..
ואז לחבר ישירות מהדקו למחשב.
ועכשיו עובד ממש תודה!
עוד שאלה, אני לא בטוח אם כדאי לי לחזור למצב של AP בדקו, יש לי תחושת בטן שאולי הדקו ישירות למחשב פוגע בביצועים של הרשת?
הוא לא מספיק טוב? ידוע לך משהו?
אולי זה לא כדאי?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות

הודעה שלא נקראה #6 

13/12/2020 8:03  
ninja25 כתב:
עוד שאלה, אני לא בטוח אם כדאי לי לחזור למצב של AP בדקו, יש לי תחושת בטן שאולי הדקו ישירות למחשב פוגע בביצועים של הרשת?
...
מבחינה טכנית יש לך 4 אופציות:
א. גם ה-dlink וגם ה-deco הם ראוטרים מלאים (כלומר double NAT).
ב. ה-dlink במצב מודם בלבד (bridge) וה-deco במצב ראוטר - לדעתי התצורה הכי מומלצת.
ג. ה-dlink במצב ראוטר וה-deco במצב AP בלבד.
ד. ה-dlink וה-deco שניהם במצב bridge (כלומר ה-dlink מודם בלבד וה-deco במצב AP בלבד).

באופציה ד' לא יהיה לך אינטרנט אז זאת לא באמת אופציה.
באופציה א' יש double NAT שמאד לא מומלץ (אלא אם אתה יודע בדיוק מה אתה עושה ולמה).

אופציות ב' וג' שתיהן יכולות לעבוד טוב ותלוי בציודים הספציפיים מה עדיף. אין לי ניסיון לא עם ה-dlink 245 ולא עם ה-deco, אבל עדיין ממה שאני מכיר בתיאוריה, עדיף שה-deco יהיה ראוטר מלא וה-dlink יהיה מודם בלבד. אם חסרים לך פורטים קווים אפשר לקנות והוסיף סוויץ עם פורטים של גיגה "מאחורי" ה-deco (לדוגמא כזה).

אם מבחינת המיקום שאתה רוצה לשם את היחידות של הדקו זה עוזר שה-245 יהיה הראוטר הראשי (ולכן ציוד רשת יכול להתחבר אליו ישירות) אז אולי שווה לבדוק האם אופציה ג' עובדת טוב בשבילך.

ninja25 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #7 

13/12/2020 22:16  
eran405 כתב:
13/12/2020 8:03  
ninja25 כתב:
...
מבחינה טכנית יש לך 4 אופציות:
א. גם ה-dlink וגם ה-deco הם ראוטרים מלאים (כלומר double NAT).
ב. ה-dlink במצב מודם בלבד (bridge) וה-deco במצב ראוטר - לדעתי התצורה הכי מומלצת.
ג. ה-dlink במצב ראוטר וה-deco במצב AP בלבד.
ד. ה-dlink וה-deco שניהם במצב bridge (כלומר ה-dlink מודם בלבד וה-deco במצב AP בלבד).

באופציה ד' לא יהיה לך אינטרנט אז זאת לא באמת אופציה.
באופציה א' יש double NAT שמאד לא מומלץ (אלא אם אתה יודע בדיוק מה אתה עושה ולמה).

אופציות ב' וג' שתיהן יכולות לעבוד טוב ותלוי בציודים הספציפיים מה עדיף. אין לי ניסיון לא עם ה-dlink 245 ולא עם ה-deco, אבל עדיין ממה שאני מכיר בתיאוריה, עדיף שה-deco יהיה ראוטר מלא וה-dlink יהיה מודם בלבד. אם חסרים לך פורטים קווים אפשר לקנות והוסיף סוויץ עם פורטים של גיגה "מאחורי" ה-deco (לדוגמא כזה).

אם מבחינת המיקום שאתה רוצה לשם את היחידות של הדקו זה עוזר שה-245 יהיה הראוטר הראשי (ולכן ציוד רשת יכול להתחבר אליו ישירות) אז אולי שווה לבדוק האם אופציה ג' עובדת טוב בשבילך.
...
אני ממש מודה לך אני אשאר בדיוק ככה עם ההגדרות האלו.
תודה על העזרה והסובלנות!

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”