תעלומת מהירות גלישה במחשב ספציפי

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
zohar12 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

תעלומת מהירות גלישה במחשב ספציפי

נושא שלא נקרא #1 

תשתית הוט ספק בזק בינלאומי, 500/10. תשתית ביתית עם MESH שמספק קווית ואלחוטית למכשירים השונים. כל המכשירים בבית מורידים סביב 450 מגה לשניה. ישנו מחשב נייח אחד (בן חצי שנה עם וינדוס 10) שמהירות ההורדה בו מאד מוזרה. מתחיל באיטיות לטפס וסביב 150 מתחיל לצנוח ל-60 ונשאר שם. העלאה תמיד 10. דבר ראשון חשבתי שהכבל אליו דפוק. החלפתי כבל, ללא שיפור. הבאתי מחשב אחר וחיברתי אליו את אותו כבל לאותה נקודה והכל תקין. הסקתי מכך שאולי כרטיס הרשת/דרייברים של המחשב הספציפי לא בסדר, עדכנתי דרייברים, איפסתי וכו' ואכן השתפרה מהירות הגלישה כמה שעות והתופעה שוב חזרה. ממש מוזר, אין לי שום רעיון מה יכול לגרום לזה, כאילו משהו בתקשורת בין המחשב הספציפי הזה לרשת לא "מדבר" טוב. רעיונות?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: תעלומת מהירות גלישה במחשב ספציפי

נושא שלא נקרא #2 

@zohar12
באמת נשמע מוזר ואין לי הסבר / אני לא מכיר. מה שכן למיטב הבנתי אתה בודק עם speedtest שזה בדיקה שמערבת את הדפדפן, מערכת ההפעלה, כרטיס הרשת, הרשת הביתית, הראוטר, תשתית אינטרנט ואת שרת הספיד טסט של הספק שלך (או את החיבור בין הספק שלך לשרת אחר ואת השרת עצמו).

כבדיקה יותר אמינה לגבי החיבור בתוך הרשת המקומית מומלץ להשתמש בתוכנה כגון iperf3. תריץ במחשב שמחובר קווית לאותו הראוטר/סוויץ שרת (כלומר iperf3 -s). תריץ במחשב בדיקה מול השרת עם ובלי R- (בשביל לבדוק את גם ההעלאה וגם הורדה). עוד בדיקה שווה לבדוק זה בדיקת פינג, כאשר בחיבור קווי, גם דרך סוויץ/ראוטר, אתה אמור לקבל מקסימום 1 מילישניה באופן יציב. כמובן חשוב להקפיד שלא יהיה שום שימוש אחר ברשת בזמן הבדיקות.

אם גם בבדיקות האלה מהמחשב המדובר רואים בעיות ועם מחשב אחר שמחובר בדיוק לאותו הכבל הכל תקין זה באמת מחשיד כמו בעיה בכרטיס הרשת. מעבר להתקין מחדש את הדרייבר אין לי רעיונות. בעבר נתקלתי בדרייברים יותר חדשים / יציבים בחיפוש החברה/דגם של הכרטיס עצמו ולא דרך האתר של ה-motherboard אז אם אתה מוריד משם שווה לבדוק את הנושא.

אם בבדיקות כמו iperf3 ו-ping הכל תקין זה מחשיד שהבעיה בדפדפן. תנסה לבדוק באפליקציה של speedtest ואם זה תקין להבין למה בדפדפן זה קורה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”