המלצה למגדיל טווח

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
DanielG96 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

המלצה למגדיל טווח

הודעה שלא נקראה #1 

היי , קניתי לא מזמן ראוטר חדש של dlink מיקמתי אותו בחדר כי הוא מחובר בכבל רשת למחשב הראשי
אבל לשאר הבית הקליטה פחות טובה שמעתי על מגדילי טווח כאופציה להרחיב את הקליטה לשאר הבית השאלה אם זה מומלץ
ובמידה וכן על איזה אחד ספציפי אתם ממליצים שיעבוד טוב עם הראוטר
הראוטר Dlink dsl 245gr

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 299 פעמים

Re: המלצה למגדיל טווח

הודעה שלא נקראה #2 

מגדילי טווח לא מומלצים.
האם יש לך אפשרות להעביר כבל רשת מהראוטר לנקודה מרכזית יותר לשאר הבית?
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

DanielG96 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

04/01/2021 18:19  
איינשטיין כתב:
מגדילי טווח לא מומלצים.
האם יש לך אפשרות להעביר כבל רשת מהראוטר לנקודה מרכזית יותר לשאר הבית?
...
אין לי אופציה למקם את הראוטר במקום אחר אשמח לשמוע למה לא מומלץ ?

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 338 פעמים
קיבל תודות: 754 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

04/01/2021 18:25  
DanielG96 כתב:
...
אני מנחש שהכווונה הייתה להשאיר את ה-245gr במקום הנוכחי ולהוסיף עוד AP בחיבור קווי לראוטר הראשי בשביל להגדיל את הטווח. "מגדיל טווח" בחיבור קווי תמיד יעבוד יותר טוב מאשר repeater שמקבל אות אלחוטי מהראוטר הראשי ומשדר אותו מחדש בשביל להגדיל את הטווח. כרגיל פתרון כמו repeater חותך את המהירות לפחות בחצי בגלל שהוא צריך גם לקלוט וגם לשדר. בנוסף כמובן במקרה של "מגדיל טווח" בחיבור אלחוטי חייבים למקם אותו בנקודה שעדיין יש קליטה טובה יחסית מהיחידה הראשית ומצד שני שתהיה קליטה מספקית טובה ממנו לשטח המיועד. במקרה של חיבור קווי אין בעיה כזאת ואפשר פשוט להתקין את ה-AP באיזור שאתה רוצה לכסות.

יש כמובן מלא פתרונות מכל מיני סוגים, מלקחת ראוטר "פשוט" ולהשתמש כ-AP בחיבור קווי או כ-repeater (בחלק גדול מהראוטרים תהיה אופציה כזו בהגדרות אבל לא בכולם), או באופן דומה לקנות ציוד שמראש מיועד להיות רק AP/מגדיל טווח/רפיטר (צריך להסתכל במפרט בשביל להבין בדיוק מה היכולות של הציוד), עד לפתרונות mesh או APs עסקיים עם תמיכה ב-roaming. בנוסף אפשר גם להשתמש במתאמי רשת לדוגמא מעל רשת הטלויזיה בשביל החיבור הקווי וכו'. לכל פתרון היתרונות והחסרונות שלו.

כפתרון "כולל" זול וטוב במיוחד יחסית למחיר: אפשר לקחת שתי יחידות של AX3 (או AX3 pro וכו') ולהגדיר אותם כ-mesh כך שאפילו יהיה לך roaming ביניהם. במקרה כזה אתה מעביר את ה-245gr למצב של מודם בלבד, ולמיטב הבנתי ה-AX3 תומך גם בחיבור קווי וגם אלחוטי בין היחידות. בנוסף mesh כרגיל עושה את הקטע של ה-repeater בצורה יותר חכמה (לדוגמא ע"י שימוש בתדר נוסף בשביל החיבור בין היחידות; אני מודה שאני לא מכיר את ה-AX3 ולא בטוח עד כמה טוב הוא עובד בחיבור אלחוטי בין היחידות אבל סביר להניח שזה יהיה יותר טוב מעירבוב של שמגדיל טווח זול עם ה-245gr).

DanielG96 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #5 

04/01/2021 21:05  
eran405 כתב:
04/01/2021 18:25  
DanielG96 כתב:
...
אני מנחש שהכווונה הייתה להשאיר את ה-245gr במקום הנוכחי ולהוסיף עוד AP בחיבור קווי לראוטר הראשי בשביל להגדיל את הטווח. "מגדיל טווח" בחיבור קווי תמיד יעבוד יותר טוב מאשר repeater שמקבל אות אלחוטי מהראוטר הראשי ומשדר אותו מחדש בשביל להגדיל את הטווח. כרגיל פתרון כמו repeater חותך את המהירות לפחות בחצי בגלל שהוא צריך גם לקלוט וגם לשדר. בנוסף כמובן במקרה של "מגדיל טווח" בחיבור אלחוטי חייבים למקם אותו בנקודה שעדיין יש קליטה טובה יחסית מהיחידה הראשית ומצד שני שתהיה קליטה מספקית טובה ממנו לשטח המיועד. במקרה של חיבור קווי אין בעיה כזאת ואפשר פשוט להתקין את ה-AP באיזור שאתה רוצה לכסות.

יש כמובן מלא פתרונות מכל מיני סוגים, מלקחת ראוטר "פשוט" ולהשתמש כ-AP בחיבור קווי או כ-repeater (בחלק גדול מהראוטרים תהיה אופציה כזו בהגדרות אבל לא בכולם), או באופן דומה לקנות ציוד שמראש מיועד להיות רק AP/מגדיל טווח/רפיטר (צריך להסתכל במפרט בשביל להבין בדיוק מה היכולות של הציוד), עד לפתרונות mesh או APs עסקיים עם תמיכה ב-roaming. בנוסף אפשר גם להשתמש במתאמי רשת לדוגמא מעל רשת הטלויזיה בשביל החיבור הקווי וכו'. לכל פתרון היתרונות והחסרונות שלו.

כפתרון "כולל" זול וטוב במיוחד יחסית למחיר: אפשר לקחת שתי יחידות של AX3 (או AX3 pro וכו') ולהגדיר אותם כ-mesh כך שאפילו יהיה לך roaming ביניהם. במקרה כזה אתה מעביר את ה-245gr למצב של מודם בלבד, ולמיטב הבנתי ה-AX3 תומך גם בחיבור קווי וגם אלחוטי בין היחידות. בנוסף mesh כרגיל עושה את הקטע של ה-repeater בצורה יותר חכמה (לדוגמא ע"י שימוש בתדר נוסף בשביל החיבור בין היחידות; אני מודה שאני לא מכיר את ה-AX3 ולא בטוח עד כמה טוב הוא עובד בחיבור אלחוטי בין היחידות אבל סביר להניח שזה יהיה יותר טוב מעירבוב של שמגדיל טווח זול עם ה-245gr).
...
אין לי אופציה לחיבור קווי (יש דלתות בדרך זה יהיה קשה לסלול את זה בצורה יפה) לכן רציתי חיבור אלחוטי אבל אני מבין שלא מומלץ כל כך אז אני נראה לי אוותר על זה בנתיים

gilg7
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 469 פעמים
קיבל תודות: 227 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

04/01/2021 17:03  
DanielG96 כתב:
היי , קניתי לא מזמן ראוטר חדש של dlink מיקמתי אותו בחדר כי הוא מחובר בכבל רשת למחשב הראשי
אבל לשאר הבית הקליטה פחות טובה שמעתי על מגדילי טווח כאופציה להרחיב את הקליטה לשאר הבית השאלה אם זה מומלץ
הראוטר Dlink dsl 245gr
...
מאז שקניתי את ה AX3 Pro בתור AP המאריך טווח שלי ללא שימוש. אם אתה באזור חולון אני יכול להשאיל לך לבדיקה.
מדובר בדגם הזה:
https://www.tp-link.com/il/home-network ... der/re355/

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 338 פעמים
קיבל תודות: 754 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

05/01/2021 9:36  
DanielG96 כתב:
אין לי אופציה לחיבור קווי (יש דלתות בדרך זה יהיה קשה לסלול את זה בצורה יפה) לכן רציתי חיבור אלחוטי אבל אני מבין שלא מומלץ כל כך אז אני נראה לי אוותר על זה בנתיים
...
חיבור קווי כרגיל נעשה ע"י השחלה של כבלים בצינרות תקשורת שהקבלן הכין בקירות כשבנה את הבית (אותם צינורות שבהם עוברת התשתית של בזק והטלויזיה ממחוץ לדירה אל נקודות שונות בתוך הדירה). אין שום קשר לדלתות, ובתקווה שיש שקעי טלפון או טלויזיה בשתי הנקודות הסלילה תהיה מאד "יפה" ובתקווה גם קלה.

עדיין לא תמיד חיבור קווי זה אופציה ראלית (לדוגמא דירה שכורה שאתה לא רוצה להשקיע או אוסרים עליך להשחיל כבלים). במקרים כאלה חיבור אלחוטי בין היחידות יכולה להיות אופציה טובה (כמו שכתבתי קודם אתה צריך למקם את מגדיל את הטווח בנקודה שתהיה קליטה מספיק טובה גם מהראוטר הראשי וגם שתהיה קליטה מספיק טובה מהמגדיל טווח לאיזור שאתה מעוניין, אם זה אפשרי זה יכול לעבוד בצורה סבירה/טובה). יש גם אופציה של מתאמי רשת מעל כבלי הטלויזיה או רשת החשמל, שזה כמובן פחות טוב מכבלי רשת אבל גם יכולה להיות אופציה טובה אם אין אפשרות להעביר כבלי רשת. כל פתרון והיתרונות והחסרונות שלו.

boubi
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

06/01/2021 2:01  
eran405 כתב:
DanielG96 כתב:
...
חיבור קווי כרגיל נעשה ע"י השחלה של כבלים בצינרות תקשורת שהקבלן הכין בקירות כשבנה את הבית (אותם צינורות שבהם עוברת התשתית של בזק והטלויזיה ממחוץ לדירה אל נקודות שונות בתוך הדירה). אין שום קשר לדלתות, ובתקווה שיש שקעי טלפון או טלויזיה בשתי הנקודות הסלילה תהיה מאד "יפה" ובתקווה גם קלה.
...
תתפלא אבל יש, לדוגמא אצלי.
אני בשכירות בדירה שבחדרי יש יקעים של בזק/טלויזיה אבל הכבילה רצה על פאנל ולא בקיר.
עוד דוגמא, בתכנון חשבו על מיקום לטלויזיה בסלון, אבל החלטת לשנות כיוון של צפיה ולכן הספה במקום של ה"שקעים" והטלויזיה/סטרימר בקיר ביש בו רק חשמל.
עכשיו, מתפרץ קצת לדיון בכיוון שונה - יש לך או למישהו נסיון עם הבדל בין קליטה אלחוטית של סטרימר לבין חיבור של מגדיל טווח עם כבל אל הסטרימר?
מצב כזה:
סטרימר בבדיקת מהירות 40mbps (חבילה של 100) עם איכות צפייה גרועה בפריים וידאו.
אם אקנה מגדיל ואחבר עם יציאת ETH ממנו אל הסטרימר, זה יהיה יציב יותר?

DanielG96 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #9 

05/01/2021 11:08  
gilg7 כתב:
04/01/2021 17:03  
DanielG96 כתב:
הראוטר Dlink dsl 245gr
...
מאז שקניתי את ה AX3 Pro בתור AP המאריך טווח שלי ללא שימוש. אם אתה באזור חולון אני יכול להשאיל לך לבדיקה.
מדובר בדגם הזה:
https://www.tp-link.com/il/home-network ... der/re355/
...
מה המכשיר בדיוק עושה ? הוא מתחבר בוויפי לראוטר ? הוא יעבוד לי גם עם ראוטר של Dlink ? פשוט נראה פתרון מעניין אז הייתי שמח לדעת מהניסיון שלך

06/01/2021 2:01  
eran405 כתב:
DanielG96 כתב:
...

עדיין לא תמיד חיבור קווי זה אופציה ראלית (לדוגמא דירה שכורה שאתה לא רוצה להשקיע או אוסרים עליך להשחיל כבלים). במקרים כאלה חיבור אלחוטי בין היחידות יכולה להיות אופציה טובה (כמו שכתבתי קודם אתה צריך למקם את מגדיל את הטווח בנקודה שתהיה קליטה מספיק טובה גם מהראוטר הראשי וגם שתהיה קליטה מספיק טובה מהמגדיל טווח לאיזור שאתה מעוניין, אם זה אפשרי זה יכול לעבוד בצורה סבירה/טובה). יש גם אופציה של מתאמי רשת מעל כבלי הטלויזיה או רשת החשמל, שזה כמובן פחות טוב מכבלי רשת אבל גם יכולה להיות אופציה טובה אם אין אפשרות להעביר כבלי רשת. כל פתרון והיתרונות והחסרונות שלו.
...

כמובן שאפשר להעביר כמו שצריך דרך השחלה אבל זה בבית של ההורים ואני לא אשחיל עכשיו כבלים רק בשביל שנה שנתיים שאני נשאר בבית כי גם ככה הראוטר יעבור אחרי זה למיקום מרכזי יותר בבית אני מחפש פיתרון קל יותר

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”