חיבור עוד נתב

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
שהדקר18 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

חיבור עוד נתב

הודעה שלא נקראה #1 

שלום, לאחרונה קיבלתי מבזזק את הראוטר "BE" שלהם ונשארתי עם הראוטר שהיה לי לפני. השאלה שלי זה האם יש דרך לחבר גם את הראוטר הישן שלי בקומה נפרדת בחיבור בזק קיים. הראוטר מודם ראטור דגם D-link DSL-G256DG. תודה.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 338 פעמים
קיבל תודות: 754 פעמים

Re: חיבור עוד נתב

הודעה שלא נקראה #2 

20/01/2021 13:57  
שהדקר18 כתב:
שלום, לאחרונה קיבלתי מבזזק את הראוטר "BE" שלהם ונשארתי עם הראוטר שהיה לי לפני. השאלה שלי זה האם יש דרך לחבר גם את הראוטר הישן שלי בקומה נפרדת בחיבור בזק קיים. הראוטר מודם ראטור דגם D-link DSL-G256DG. תודה.
...
אין אפשרות לחבר שני מודמים על אותו "קו טלפון" של בזק, אם זאת השאלה. בתיאוריה, וכרגיל גם במעשי, בזק יכולה להכניס עוד קו לדירה אבל כמובן תצטרך לשלם על הקו הנוסף ואני מנחש שלא לזה התכוונת.

הפתרון הכי טוב הוא להעביר כבל רשת מהראוטר הנוכחי לנקודה שבה אתה רוצה להשתמש בראוטר הישן כ-AP (או "מגדיל טוווח"). המקרה שאתה יכול לחבר אותו קווית הנה הוראות:
viewtopic.php?p=3045112#p3045112

לבסוף כרגיל אפשר גם להשתמש בראוטר הישן כ-repeater (כלומר "מגדיל טווח" בחיבור אלחוטי), אבל במקרה כזה תצטרך שה-repeater יהיה ממוקם בנקודה שיש קליטה טובה מהראוטר הראשי וכמובן גם קליטה טובה אל האיזור המבוקש. כך בחשבון שבמקרה האידאלי המהירות תיחתך בחצי (כי ה-repeater צריך גם לקלוט וגם לשדר). אני לא מכיר את ה-G256DG, אז לא יכול להגיד האם אפשר לעשות זאת ספציפית בדגם הזה ואיך.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”