חיברו אותי היום פרטנר 1000 מגה.הטכנאי בסיום חיבר למחשב

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
noam12 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

חיברו אותי היום פרטנר 1000 מגה.הטכנאי בסיום חיבר למחשב

נושא שלא נקרא #1 

שלו וההורדה היתה 900 מגה.חיברתי לנתב שלי VR 600 ומהירות ההורדה הינה 200 מגה במחשב.כרטיס הרשת תומך ב 1000 גיגה.הכבלים מסוג
CAT 6
כבל שמחובר למתג במרחק 10 מטר ומשם לנט פליקס שם ההורדה 480 מגהה
מה לדעתכם ניתן לעשות בכדי לשפר את קצה ההורדה
תודה רבה

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

Re: חיברו אותי היום פרטנר 1000 מגה.הטכנאי בסיום חיבר למחשב

נושא שלא נקרא #2 

הכבל לא קשור. אם הוא קיבל תוצאה טובה, יתכן שזה הראוטר

noam12 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

תודה.אבל באמצעות הראוטר קיבלתי 480 הורדה בנט פליקס

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

19/03/2021 9:17  
noam12 כתב:
...
גם אצלי בפרטנר אני מקבל אותה מהירות באתר FAST. אבל זה יחסית חסר משמעות. אתר FAST בודק רוחב פס מול שרתי נטפליקס.
אתה רוצה לבדוק מהירות הורדה? תבדוק מס' שרתים דרך אתר Speedtest by Ookla.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

ה VR600 זה ראוטר משולב מודם VDSL בתאחלס זה ראוטר למהירויות סביב ה 100+
אז על תצפה לקבל איתו 900+ בישביל לקבל מהירויות כאלה אתה צריך ראוטר שתג מחיר
שלו ה 1000 שח וצפונה,ראוטר על סטרואידים

אישית קניתי שנה שעברה AX88U של אסוס ועם סלקום פייבר שזה חיבור בחייגן סוחב את המקסים
של החבילה 870-890 מגה בהורדה בלי להזיע,לא יודע למה בסלקום בחבילות של ה 1ג'יגה ההורדה תקין סביב 890 בלחץ.

בפרטנר שזה חיבור DHCP ואין את העומס על המעבד של חייגן לא נראה לי שתהיה לו בעיה להוציא 900+
אבל אתה מדבר פה על ראוטר שעולה 1600 שח,

חוץ מזה אין טעם להחזיק חבילה של 1 ג'יגה כי במילה לחול אתה לא תעבור את 300-400 מגה בהורדה אולי 500 מגה והגזמנתי
כי הצוואר בקבוק זה מחלף אינטרנט של ישראל.וספק אינטרנט שלא יתן לך בחיים תיעדוף לחול כי לקוח פרטי.
רוב התכנים של יוטיוב ונטפליקס הם יושבים על שרתי CACHE בספקיות אינטרנט אז גם 200 מגה אתה תהנה מצפיה חלקה.

עם אתה מוריד כרוני בטורנטים אז אולי שווה להחזיק חבילה של 1 ג'יגה בהורדה אולי בטורנט אתה תגרד את ה 900+
וגם זה בשעות פנויות.

כל הטררם של 1 ג'יגה זה נטו שיווקי אתה לא באמת מקבל 1 ג'יגה בהורדה,בישביל שאהיה לך 1 ג'יגה אמיתי בהורדה
אתה תצטרך למכור כליה למשכן כבד לעבוד בזנות ואולי זה יספיק לך לחודש חודשיים לתשלום.
19/03/2021 22:42  
tzah כתב:
19/03/2021 9:17  
noam12 כתב:
...
גם אצלי בפרטנר אני מקבל אותה מהירות באתר FAST. אבל זה יחסית חסר משמעות. אתר FAST בודק רוחב פס מול שרתי נטפליקס.
...
הבדיקה מול אתרי בדיקת מהירות כמו ספיידטסט היא לא בדיקה נכונה ומטעה
הסיבה פשוטה לכך היא שהספקיות נותנות תיעדוף לאתרי בדיקה כדי שאתה תראה את המהירות פלוס מינוס 10 אחוז
מהחבילה שאתה מנוי כדי שאתה לא תבוא בתלונות לספק שלך,זה למה נציגי שירות טכני אומרים ללקוח תעשה בדיקת מהירות
כמה קבלת 900? יופי אז הכל תקין תודה רבה ולך תZדיין,כדי לראות כמה באמת אתה מקבל אתה צריך להוריד קובץ גדול כלשהו
משרת כלשהו בחול כמו למשל להוריד הפצה של לינוקס מאיזשהו מירור אירופאי ולהוריד ללא מנהל הורדות וכ''ו אלה פשוט דרך הדפדפן,
וגם להוריד מאיזשהו מירור שיושב על חיבור ג'יגה סימטרי.

יש המון דרכים לבדוק מה מהירות אמיתי שלך בארץ ולחול.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #6 

@MrYair
אין בעיה לקבל 930-940 מגה עם ER-X. ואני בטוח שגם הרבה ראוטרים אחרים.
ממש לא צריך לקנות ראוטר ב-1,000 שקל.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #7 

19/03/2021 0:35  
noam12 כתב:
שלו וההורדה היתה 900 מגה.חיברתי לנתב שלי VR 600 ומהירות ההורדה הינה 200 מגה במחשב.כרטיס הרשת תומך ב 1000 גיגה.הכבלים מסוג
CAT 6
כבל שמחובר למתג במרחק 10 מטר ומשם לנט פליקס שם ההורדה 480 מגהה
מה לדעתכם ניתן לעשות בכדי לשפר את קצה ההורדה
תודה רבה
...
1) לנסות לבדוק עם דפדפן אחר ולא עם כרום.

2) לנטרל תוכנות אנטי ווירוס / פיירול שעובדות ברקע.

3) בכל מקרה. בדיקת המהירות של נטפליקס לא מייצגת את המהירות הממוצעת שלך לחו"ל. להיפך, היא רק מטעה אנשים! בדיקה מקומית,
לראות אם הכל תקין. הבעיה היא, שזה סוג של הטעיית צרכן מטעם חברות התקשורת.

4) המהירות הממוצעת שלך לחו"ל היא בסביבות 200-270Mbps
בריבוי חיבורים: בסביבות 300-500Mps

אז אפילו אם בבדיקת נטפליקס תקבל תוצאה של 1000Mbps ,זה בתכלס כמעט חסר משמעות.
בכל זאת. אינטרנט ב- 100 ש"ח....

Shasoosh
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

@MrYair

קניתי לפני 3 שנים ראוטר של TOTOLINK באליאקספרס ב 72 שקל שמחזיק הורדה של 940 והעלאה של 100 מגה. מאז הוחלף הראוטר מספר פעמים אבל בכל מקרה, הטענה של 1000 שקל צפונה לראוטר כדי לנצל את המהירות רחוקה מהמציאות.
מי שמרגיש ש 1000 מגה זה בלוף שלא ישלם על 1000 מגה.
לעומת זאת, לא חסר משתמשים שמנצלים 100 אחוז מהחיבור שלהם (אני ביניהם)

noam12 (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

תודה רבה על העזרה
נעם

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

@Shasooshמנצל 100% מהקו של ג'יגה?
אני בטוח שזה דיי נדיר וזה קורה גג 100 שעות בחודש ובשאר הזמן אתה לא מגרד אפילו 20% ממנו.
נכון שכשיש צורך, אז כיף שכלום לא נתקע אבל הניצול של הקו רחוק ממה שאתה מתאר.

Shasoosh
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

26/03/2021 16:06  
boubi כתב:
אני בטוח שזה דיי נדיר וזה קורה גג 100 שעות בחודש ובשאר הזמן אתה לא מגרד אפילו 20% ממנו.
...
אם אתה בטוח איך אני מנצל את החיבור שלי עד לרמת האחוזים אני לא רואה טעם להתווכח.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #12 

26/03/2021 16:43  
Shasoosh כתב:
26/03/2021 16:06  
boubi כתב:
...
אם אתה בטוח איך אני מנצל את החיבור שלי עד לרמת האחוזים אני לא רואה טעם להתווכח.
...
אני לא מהמתווכחים אני מאלו שלומדים ותורמים אם יש מה לתרום.
גם לדעתי לא צריך ראוטר 1000₪ כדי לקבל מהירות ג'יגה (ראה ערך AX3 PRO).
למה אתה קורא ניצול של 100% מהקו, יש לך כלים לבחון את זה או שאתה צופה עם 5 מכשירים 4K ב נטפליקס וזה המבחן?

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #13 

25/03/2021 23:48  
MrYair כתב:

אישית קניתי שנה שעברה AX88U של אסוס ועם סלקום פייבר שזה חיבור בחייגן סוחב את המקסים
של החבילה 870-890 מגה בהורדה בלי להזיע,לא יודע למה בסלקום בחבילות של ה 1ג'יגה ההורדה תקין סביב 890 בלחץ.

בפרטנר שזה חיבור DHCP ואין את העומס על המעבד של חייגן לא נראה לי שתהיה לו בעיה להוציא 900+

חוץ מזה אין טעם להחזיק חבילה של 1 ג'יגה כי במילה לחול אתה לא תעבור את 300-400 מגה בהורדה אולי 500 מגה והגזמנתי
כי הצוואר בקבוק זה מחלף אינטרנט של ישראל.וספק אינטרנט שלא יתן לך בחיים תיעדוף לחול כי לקוח פרטי.
רוב התכנים של יוטיוב ונטפליקס הם יושבים על שרתי CACHE בספקיות אינטרנט אז גם 200 מגה אתה תהנה מצפיה חלקה.

עם אתה מוריד כרוני בטורנטים אז אולי שווה להחזיק חבילה של 1 ג'יגה בהורדה אולי בטורנט אתה תגרד את ה 900+
וגם זה בשעות פנויות.

כל הטררם של 1 ג'יגה זה נטו שיווקי אתה לא באמת מקבל 1 ג'יגה בהורדה,בישביל שאהיה לך 1 ג'יגה אמיתי בהורדה
אתה תצטרך למכור כליה למשכן כבד לעבוד בזנות ואולי זה יספיק לך לחודש חודשיים לתשלום.
19/03/2021 22:42  
tzah כתב:

...
הסיבה פשוטה לכך היא שהספקיות נותנות תיעדוף לאתרי בדיקה כדי שאתה תראה את המהירות פלוס מינוס 10 אחוז
מהחבילה שאתה מנוי כדי שאתה לא תבוא בתלונות לספק שלך,זה למה נציגי שירות טכני אומרים ללקוח תעשה בדיקת מהירות
כמה קבלת 900? יופי אז הכל תקין תודה רבה ולך תZדיין,כדי לראות כמה באמת אתה מקבל אתה צריך להוריד קובץ גדול כלשהו
משרת כלשהו בחול כמו למשל להוריד הפצה של לינוקס מאיזשהו מירור אירופאי ולהוריד ללא מנהל הורדות וכ''ו אלה פשוט דרך הדפדפן,

...

צודק. זו שיטה מעולה לאי לקיחת אחריות (כלשהי) מול הלקוח. אבל ברמה הטכנית, היא כן בודקת האם הקו שלך תקין (מקומית). זה נכון שלא מעניין את התמיכה הטכנית אם תקבל 20Mbps מול שרת כלשהו בחו"ל. זה לא מעניין אותם והאמת זה גם לא תמיד בשליטתם, אם לדוגמא אותו שרת מסויים מגביל רוחב פס, אבל הם משחקים אותה ראש כ"כ קטן שזה לפעמים מעצבן.

אתר Speedtest by Ookla נחשב לאתר בדיקות אמין ברמה עולמית לכן אני סומך עליו. אתה גם יכול לבדוק מהירות לשרתים ולנטרל את אפשרות ה- Multi-threaded downloading ואז כמובן תקבל מהירות פחותה. זה לא כ"כ קריטי אם אתה תוריד קובץ דרך דפדפן או מנהל הורדות. דווקא בהורדה עם מנהל הורדות כאשר Multi-threaded מופעל ,תוכל לראות בדיוק מה רוחב הפס המקסימלי שלך.

ללא Multi-threaded downloading ואחרי עשרות בדיקות מתועדות בחיבור לאנלימיטד/סלקום/ פרטנר . אני יכול לרשום לך בוודאות שרוחב הפס המממוצע לחו"ל הוא בסביבות 100-200Mbps. שוב פעם, זה מאוד תלוי בשרת אבל זה הממוצע וללא Multi-threaded downloading!

זה עצוב שחברות התקשורת מטעות את הלקוחות ויש שקיפות חלקית אך ורק באותיות הקטנות של החוזה. מלהיבים את הלקוחות עם בדיקות מהירות מול שרת מקומי של פרטנר / סלקום / אנלימיטד עד שהלקוח "כמעט" גומר במכנסיים ומרגיש מאושר כאילו חובר לגלקסיה אחרת. אחרי כחודש ימים של התנסות, אותם לקוחות מגלים להפתעתם שהם מקבלים 200 מגה במקום 1 גיגה (על נייר) ואז הם חוטפים עצבים ואפילו מבקשים להתנתק. מה שבטוח, משרד התקשורת לא עושה את העבודתו וכל העסק מתנהל בחובבנות.

לא מעט מספקיות האינטרנט הקטנות משתמשות בכבל (סיב) תקשורת תת-ימי של חברת בזק בינלאומי. זה משול לאנלוגיה הבאה:
כל הגינות בשכונה מחוברות לאותו צינור מים ראשי. לכן אין הבדל משמעותי בין רוחב הפס לחו"ל בין כל חברות התקשורת.
מה שכן, פרטנר כנראה יציבים יותר (כן, בדקתי) אבל מבחינת רוחב פס כולם אותו דבר, אלא אם כן אתה מוכן לשלם כמו לקוח עסקי.

המסקנה המתבקשת: אינטרנט מהיר ב- 100 ש"ח שווה 100 ש"ח :)
אבל לפחות יש לסיב כמה יתרונות כמו Upload גבוה ויציבות חיבור. שני פרמטרים חשובים מאוד ,לא פחות מרוחב פס.
גם זה משהו.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

31/03/2021 21:22  
tzah כתב:
25/03/2021 23:48  
MrYair כתב:

וגם זה בשעות פנויות.

...

צודק. זו שיטה מעולה לאי לקיחת אחריות (כלשהי) מול הלקוח. אבל ברמה הטכנית, היא כן בודקת האם הקו שלך תקין (מקומית). זה נכון שלא מעניין את התמיכה הטכנית אם תקבל 20Mbps מול שרת כלשהו בחו"ל. זה לא מעניין אותם והאמת זה גם לא תמיד בשליטתם, אם לדוגמא אותו שרת מסויים מגביל רוחב פס, אבל הם משחקים אותה ראש כ"כ קטן שזה לפעמים מעצבן.

אתר Speedtest by Ookla נחשב לאתר בדיקות אמין ברמה עולמית לכן אני סומך עליו. אתה גם יכול לבדוק מהירות לשרתים ולנטרל את אפשרות ה- Multi-threaded downloading ואז כמובן תקבל מהירות פחותה. זה לא כ"כ קריטי אם אתה תוריד קובץ דרך דפדפן או מנהל הורדות. דווקא בהורדה עם מנהל הורדות כאשר Multi-threaded מופעל ,תוכל לראות בדיוק מה רוחב הפס המקסימלי שלך.

ללא Multi-threaded downloading ואחרי עשרות בדיקות מתועדות בחיבור לאנלימיטד/סלקום/ פרטנר . אני יכול לרשום לך בוודאות שרוחב הפס המממוצע לחו"ל הוא בסביבות 100-200Mbps. שוב פעם, זה מאוד תלוי בשרת אבל זה הממוצע וללא Multi-threaded downloading!

זה עצוב שחברות התקשורת מטעות את הלקוחות ויש שקיפות חלקית אך ורק באותיות הקטנות של החוזה. מלהיבים את הלקוחות עם בדיקות מהירות מול שרת מקומי של פרטנר / סלקום / אנלימיטד עד שהלקוח "כמעט" גומר במכנסיים ומרגיש מאושר כאילו חובר לגלקסיה אחרת. אחרי כחודש ימים של התנסות, אותם לקוחות מגלים להפתעתם שהם מקבלים 200 מגה במקום 1 גיגה (על נייר) ואז הם חוטפים עצבים ואפילו מבקשים להתנתק. מה שבטוח, משרד התקשורת לא עושה את העבודתו וכל העסק מתנהל בחובבנות.

לא מעט מספקיות האינטרנט הקטנות משתמשות בכבל (סיב) תקשורת תת-ימי של חברת בזק בינלאומי. זה משול לאנלוגיה הבאה:
כל הגינות בשכונה מחוברות לאותו צינור מים ראשי. לכן אין הבדל משמעותי בין רוחב הפס לחו"ל בין כל חברות התקשורת.
מה שכן, פרטנר כנראה יציבים יותר (כן, בדקתי) אבל מבחינת רוחב פס כולם אותו דבר, אלא אם כן אתה מוכן לשלם כמו לקוח עסקי.

המסקנה המתבקשת: אינטרנט מהיר ב- 100 ש"ח שווה 100 ש"ח :)
אבל לפחות יש לסיב כמה יתרונות כמו Upload גבוה ויציבות חיבור. שני פרמטרים חשובים מאוד ,לא פחות מרוחב פס.
גם זה משהו.
...
אכן יתרון בסיב אופטי זה רוחב העלאה,כמה הקאנו דם ויזע עד שימות המשיח הגיעו ומקבלים רוחב העלאה נורמלי שמאפשר להזרים תוכן
לגבות בענן ועוד מלא דברים,אבל לגבי הורדה זה סיפור אחר,אישית מנוי על 600/60 תאחלס להגיד לך? אין לי מה לעשות עם 600 מגה הורדה
כי אני לא מוריד כרוני,פעם כן היה לי סידבוקס היתי מבפר מוריד אם שרת סידבוקס אירופאי אבל היום לא צריך להוריד כלום לסרטים וסדרות יש לך נטפליקס למוסיקה יש לך ספוטיפיי אפל מיוזיק דייזר ועוד מלא,לצפייה סתם לעביר זמן יש יוטיוב אז כשיש כל האופציות האלה אני לא רואה סיבה לשלם על 600 מגה שבמילא אני לא מקבל את מלוא רוחב פס של 600 או לפחות 500 מגה לחול.

אצלי בעבודה יש לנו ארון שרתים באחת החוות שרתים במרכז הארץ הארון מחובר לסיב אופטי סימטרי של 200/200 לא משנה מה שעה ביום
מהארון לאירופה 200 מגה סימטרי כמו שעון שוויצרי ופינג של 49-50 לעומת 65-70 אצלי בבית,יש לנו גם לקוח מאוד גדול שיש לו ג'יגה סימטרי
דרך בזק עם בלוק כתובות,שמע הורדה מחול של קבצים אלוהים ישמור 980 מגה לא משנה מה שעה לא משנה קורונה לא קורונה זום לא זום 980 כמו שעון אבל הלקוח הזה משלם 5 ספרות בחודש לפני המע''מ כולל ציוד קצה.

שורה תחתונה כל המהירויות האלה של 300 600 1000 מגה זה אחיזת עיניים ולא יותר מזה
תן לי 100 מגה סימטרי בעלות של משיש לי היום אני מבסוט,100 מגה הורדה והעלאה מספיק לי מעל ומעבר.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #15 

MrYair כתב:
שורה תחתונה כל המהירויות האלה של 300 600 1000 מגה זה אחיזת עיניים ולא יותר מזה
תן לי 100 מגה סימטרי בעלות של משיש לי היום אני מבסוט,100 מגה הורדה והעלאה מספיק לי מעל ומעבר.
...
בדיוק מה שניסיתי לכתוב לבחור למעלה שאומר שהוא ועוד רבים אחרים מנצלים 100 אחוז של הקו...
אם יש לך אפשרות לכתוב כמה מנצלים אצלך בעבודה, שזה אולי עשרות/מאות משתמשים ומערכות.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”