מספר תובנות לאחר למעלה מחצי שנה של שימוש עם מערכת ה- Wi-Fi של Synology

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ziv_r (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

מספר תובנות לאחר למעלה מחצי שנה של שימוש עם מערכת ה- Wi-Fi של Synology

נושא שלא נקרא #1 

אני משתמש במערכת ה- Mesh של Synology כבר למעלה מחצי שנה, בה הספקתי להכיר היטב את המערכת. המערכת שלי מורכבת מיחידה אחת של Synology Router RT2600ac ועוד 2 יחידות לווין של MR2200ac.
לאחר פרק זמן כזה ארוך, הנה מספר רשמים:

המערכת יציבה להפליא
כבר עברו תחתי נתבים של Netgear, Linksys, Tenda, Xiaomi - בכולם ללא יוצא מן הכלל, הייתי צריך לאתחל את הנתב בצורה סדירה על מנת לפתור בעיות Wi-Fi כמו מכשירים שלא מתחברים או מהירות ממש איטית - כל הבעיות האלו נפתרו עם אתחול. עם המערכת של Synology, לא חוויתי בעיות כאלו, רק יציבות גבוהה.

ההתממשקות עם NAS מבית Synology מושלמת
פתחתם שרת FTP ב- NAS? ה- NAS יזהה שיש לכם נתב מבית Synology ולבד יפתח את הפורטים המתאימים. כנ"ל לגבי כל שירות שדורש פתיחת פורטים.

ה- SRM מאוד גמיש
תוכנת הנתב, ה- SRM, מאוד גמישה ביכולות שלה. ניתן למשל להגדיר פרופילים של ילדים ולהצמיד לכל פרופיל את המכשירים בהם הילד משתמש, כך אפשר להגדיר שעות שימוש, תזמון למתי כן ומתי לא לאפשר אינטרנט, להחיל Time Quota, לסנן תכנים לא הולמים ועוד. כמובן שאתם יכולים להגדיר שתקבלו דיווח על כל נסיון גלישה לאתר חסום שהילד ניסה להיכנס והקישור לאתר.
אבל לא רק פרופילים לילדים, תחשבו שאתם עסק קטן, תוכלו לעשות פרופיל דומה עבור שליטה בשימוש באינטרנט של החברה.
ניתן לראות בצורה ברורה את מתווה הרשת שלכם והיחידות שמחוברת לכל יחידה, צפייה בזמן אמת בכמה רוחב פס כל קליינט משתמש או כל לווין\נתב ועוד. אגב, קיימת גישת SSH עבור שימושים מתקדמים.

מספר נקודות שליליות
1. המחיר.
2. Wi-Fi 5 בלבד, כאשר היום כבר ניתן לקנות נתבי Wi-Fi 6 במחירים של 200 ש"ח.

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

Re: מספר תובנות לאחר למעלה מחצי שנה של שימוש עם מערכת ה- Wi-Fi של Synology

נושא שלא נקרא #2 

סליחה על בורות אבל אנחנו ב 2021 מי עדין משתמש בשרת FTP?!

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”