צריך עזרה בעניין אינטרנט פייבר של פרטנר

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
PlatinumEXE (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 0

צריך עזרה בעניין אינטרנט פייבר של פרטנר

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

לאחרונה, התחברתי לשירות פייבר של פרטנר בתשתית של עד 1000 מגה הורדה / 100 מגה העלאה.
טרם עשיתי זאת, הייתי גולש על 500 מגה בתשתית של הוט. המהירות הייתה משביעת רצון, שכן קיבלתי בסביבות 470 מגה.

אולם, מאז שהתחברתי לפייבר של פרטנר, אני מקבל רק 100 מגה במחשב הנייח שלי (הכבלים שהשתמשתי בהם בהוט, נותרו כפי שהם).
אני משתמש בכבלים Cat 5e, לא במרחק גדול מדי מהראוטר ובחיבור ישיר אליו מן המחשב.
למען הסר ספק, ניסיתי לחבר מחשב נייד עם כבל קצר של 1 מטר (גם Cat 5e), כדי לבדוק את המהירות שמתקבלת, ובאמת קיבלתי קצת יותר. בסביבות 250 מגה, אבל... זה לא זה.

מן הסתם, כבר בוודאי מובן לכם שכרטיסי הרשת במחשבים שברשותי גם הם תומכים 10/100/1000.
ב-WiFi אני מקבל (בסמוך לראוטר) בסביבות 160 מגה.

הראוטר שאני משתמש בו, הוא הראוטר שפרטנר מספקים Technicolor DGA2232.
ספק האינטרנט הוא גם כן של פרטנר.

מה שכן חשוב לציין זה, שמהירות ההעלאה שלי היא אכן 100 מגה ויותר כפי שהובטח.

אני לא בטוח מה לעשות... האם מישהו נתקל בתופעה דומה והצליח לפתור את הבעיה?

תודה מראש לעונים

benyben123
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

Re: צריך עזרה בעניין אינטרנט פייבר של פרטנר

נושא שלא נקרא #2 

אני הדיוט בעניין הזה, אז סליחה, אבל מתוך סקרנות - ניסית לשאול את פרטנר? מה הייתה תשובתם?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3 

האם מדובר בכבלים שעוברים בקיר או כבלים קצרים יחסית שמחוברים ישירות לראוטר?
האם יש סוויץ' בדרך? נשמע שמהירות התקשורת בין הראוטר למחשב משום מה ירדה ל-100 מגה. הראוטר הזה של פרטנר בטוח תומך בגיגהביט, היה לי אותו.
לכן צריך לבדוק את הכבלים או הציוד שיושב בין המחשב לראוטר. לפעמים דברים יכולים לעבוד עם ציוד אחד ולא לעבוד כמו שצריך עם ציוד אחר. הייתי מציע להתחיל מהחלפת כבל רשת ולראות אם הבעיה נפתרת.

סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

למגיב הראשון: פניתי לטכנאי של פרטנר והוא אמר לעשות בדיקת מהירות באמצעות האפליקציה של Ookla ולא באמצעות דפדפן כרום מכיוון שזה מציג מהירות שקרית. זה קצת נשמע הזוי לטעמי, אבל אמרתי שכדאי לנסות כשתגיע ההזדמנות לידי.

למגיב השני: הכבל של המחשב נייח עובר בתעלה שבקיר מהסלון לחדר שלי ישירות אל המחשב. אין שום תיווך באמצע. ממש כבל מהראוטר למחשב. האורך שלו בערך... 15 מטר? אני הבנתי שהמהירות ב-Cat 5e מתחילה להיות מושפעת כשמדובר באורכים גדולים הרבה יותר מכך, אז לא בטוח שזה אמור להשפיע. תקן אותי אם אני טועה.
את המחשב נייד חיברתי עם כבל באורך מטר חיצונית מהתעלה שבקיר. סוויטץ' אין. לגבי עניין הציוד, קיבלתי לידי כבל Cat 6a, אז אני מתכוון לנסות איתו. למרות שזה עדיין נשמע קצת מוזר שהכבל שהגיע עם הראוטר עצמו (זה שבאורך מטר שחיברתי לנייד) לא הראה הרבה הבדל.
בסופו של דבר, כפי שציינתי בהודעה הראשית, זה אותו ציוד שהיה לי ב-500 מגה בהוט. שם קיבלתי 470 מגה מתוך ה-500.

אגב, שכחתי לציין שהגדרתי במחשב נייד דופלקס של 1 ג'יגה כמו שראיתי שהרבה ציינו שיש לעשות. עדיין... בסביבות 250 מגה.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #5 

אם בדקת בכמה מחשבים וגם עם כבל קצר, זה נשמע כמו בעיה בציוד של פרטנר.
הבדיקה דרך דפדפן לפעמים יכולה לשקר, כי היא דורשת הרבה משאבים, אבל לא בסדרי גודל של 100-200 מגה על מחשבים מודרניים.
ההייתי מנסה לעשות שני דברים:
1. לנתק את הראוטר מכל הכבלים שמחוברים אליו (כולל חשמל, בזהירות עם הסיב), לחכות 2 דקות ולחבר חזרה. (מבלי לכבות אותו מהכפתור)
2. אם 1. לא עוזר, לעשות ריסט לראוטר.
3. אם 2 גם לא עוזר, כנראה שהראוטר הזה תקול, וצריך לדבר עם התמיכה\טכנאי שיגיעו לבדוק\להחליף אותו.

סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

TheCoolest, אקח את דברייך לתשומת לבי. אני מודה לך על הטיפים.

לצערי, אני לא נוכחתי במעמד ההתקנה והחיבור. לפיכך, לא יכולתי ממש לאבחן אם הראוטר אכן מספק את ה-1000 מגה כפי שהטכנאי טוען שהוא כן קיבל.
אם למרות הכל תתגלה הבעיה מצד פרטנר, בוודאי שאחייב אותם לפעול בנושא.

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

@PlatinumEXE

א. מבחינה טכנית יש הבדל בין המקרה שאתה מקבל "בדיוק" 100 מגה למספרים אחרים כגון 250 מגה. אתה צודק שכבל 5e תקין תומך ב 1 גיגה עד 100 מטר אבל בשביל זה נדרשים כל 8 הגידים, בעוד של-100 מגה דורשים רק 4. בנוסף ציודים שונים יכולים להתנהג שונה לגבי גידים שנוגעים/לא נוגעים, במיוחד אם עושה דברים "רשעים" כמו להכריח סינכרון של 1 גיגה (כלומר לשנות מ-auto negotiate).

בנושא הזה מומלץ: להשאיר/להחזיר את כל הציודים ל auto negotiate. אם ב auto negotiate המהירות הסינכרון (כלומר לדוגמא ה-link speed ש-windows מציג ב properties של החיבור רשת) היא רק 100 מגה אזי יש בעיה באחד הכבלים או בחיווט של אחד השקעים וכו'. במקרה כזה לשנות את ה-auto negotiaite ל-1 גיגה רק יעשה צרות. ובמקרה שהסינכרון האוטומטי הוא על 1 גיגה אז ברור שאין טעם לגעת, בתקווה הבעיה לא ברשת המקומית אלא בהמשך הדרך (ראה את הסעיפים הבאים).

ב. גם מהירות של 250 מגה נמוכה מידי בשביל חיבור 1 גיגה של פרטנר פייבר. תקפיד לבצע בדיקה מול שרת הספיידטסט של פרטנר (אם הוא בוחר ספק אחר אז מהירות נמוכה יכולה להעיד על בעיה ברוחב פס בין פרטנר לשרת האחר שבחרת וכו'). תקפיד לבצע בדיקה נקיה ללא כל שימוש אחר ברשת, באידיאל שיהיה רק מחשב אחד מחובר בכבל שבטוח תקין ישירות לראוטר (ומתקבל סינכרון של 1 גיגה), כשאתה מוודא שאין שום שימוש אחר של המחשב הזה ברשת ברקע ואז מבצע בדיקת מהירות בצורה נקיה, ספציפית מול השרת של פרטנר כמובן. כרגיל הבעיה לא בדפדפן אבל למען הסר ספק שווה לבדוק גם באפליקציה שלהם שיכולה להיות יותר אמינה או בדפדפנים שונים (שוב כרגיל זאת לא הבעיה).

ג. אם גם בחיבור ישירות לראוטר של פרטנר (עם סינכרון של 1 גיגה ב-auto negotiate כמובן), בבדיקה נקיה מול שרת בדיקת מהירות שלהם, אתה עדיין מקבל תוצאות נמוכות אתה צריך לפנות לתמיכה הטכנית שלהם שיטפלו בבעיה. אם יש אצלך מתאם מדיה בנפרד (כלומר קופסא נפרדת שהסיב נכנס אליה וממנה הולך כבל רשת לראוטר), אז שווה גם לבדוק האם בחיבור ישיר למתאם מדיה האם מתקבלת תוצאה תקינה. אם כן זאת בעיה בראוטר, על אף שאם זה ראוטר של פרטנר עדיין תצטרך את התמיכה שלהם לטפל בבעיה.

ד. לבסוף לגבי תקינות וייצוב הרשת הביתית, גם בשביל חיבורים קוויים וגם בשביל אלחוטיים, מומלץ להשתמש בבדיקות מקומיות כגון iperf3. אתה מריץ שרת (iperf3 -s) במחשב שמחובר קווית לראוטר (בחיבור שבתקווה בטוח תקין) ואז בודק מהנקודה הרצויה מול השרת הזה אם ובלי R- בשביל לבדוק את שני הכיוונים. בדיקה כזאת בודקת רק את הרשת המקומית (ורק את החיבור בין המחשב שמריץ את הבדיקה לזה שמריץ את השרת) ולכן הרבה יותר קל לבודד תקלות (לדוגמא אם בחיבור קווי בין שני תחנות אתה לא מקבל 1 גיגה מלא, שתופיעה כתוצאה באיזור ה-940 מגה, אז יש בעיה בחיווט בין התחנות או בציוד הרשת, וברור שזאת לא בעיה בדפדפן, תשתית אינטרנט, ספק, שרת speedtest וכו').

בהצלחה.

סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

@eran405 שלום ותודה על הזמן שהקדשת לכתיבת התגובה.

א. במחשב נייד שחיברתי ישירות לראוטר, החיבור זוהה ל-1 ג'יגה בייט מבלי שנאלצתי לשנות כלום. על כל פנים הגדרתי ידנית במחשבה שאולי זה יועיל. אבל גם על אוטו' הוא מספק מהירות 250 בלבד. בנייח, הוא כבר דורש ממני להיות "רשע" יותר ולהגדיר ידנית. אבל כן... אני לא שולל בעיה בכבל (אף על פי שבנייח קיבלתי 470 מגה איכשהו).

ב. אני אכן ביצעתי בדיקות מהירות, הן באתר של פרטנר והן ב-Ookla. כעיקרון מה שמחובר לראוטר זה פרטנר TV והמחשב נייח. כששניהם היו כבויים, ניסיתי לבדוק בנייד ועדיין התקבלה התוצאה של 250 מגה. באפליקציה של Ookla טרם ניסיתי.

ג. כן. התמיכה של פרטנר היא הדבר המתבקש ביותר, אך כעת אני לא מצוי בבית ועל כן פניתי לכאן לטכס עצה עד הגיעי לפנייה מולם. אני לא בטוח שיש לי מתאם מדיה בנפרד הואיל וטכנולוגיית הסיבים חדשה בשבילי ואין לי ממש הבנה בה.

ד. עצה טובה. אשתדל ליישמה (יחד עם שאר העצות שנכתבו כאן) כדי לבדוק יותר לעומק מה מקור הבעיה.

a_yaron
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 58 פעמים
קיבל תודות: 179 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

22/03/2021 12:18  
PlatinumEXE כתב:
@eran405 שלום ותודה על הזמן שהקדשת לכתיבת התגובה.

א. במחשב נייד שחיברתי ישירות לראוטר, החיבור זוהה ל-1 ג'יגה בייט מבלי שנאלצתי לשנות כלום. על כל פנים הגדרתי ידנית במחשבה שאולי זה יועיל. אבל גם על אוטו' הוא מספק מהירות 250 בלבד. בנייח, הוא כבר דורש ממני להיות "רשע" יותר ולהגדיר ידנית. אבל כן... אני לא שולל בעיה בכבל (אף על פי שבנייח קיבלתי 470 מגה איכשהו).
...
אם בנייד היה סינכרון על גיגה ובנייח לא יש לך בעיה בחיבור בין הנייח לראוטר אבל לא בראטר עצמו, יתכן שיש בעיה גם בראוטר אבל היא לא שייכת לחוסר הסינכרון לגיגה.

YOUYOU
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

1.הבעיה ב99% בתשתית/ספק/ראוטר של פרטנר אם חיברת כבל באורך של 1 מטר וקיבלת 250 מגה, בתשתית שלהם לרוב מקבלים 900+ מגה.
2.בכל מקרה גם אם בדקת בדפדפן, וכן פועלות תוכנות ברקע ש"מכבידות" על החיבור, או כשהכבל של ה15 מטר "מפחית" את המהירות. גם אם אני מחבר את כל התנאים הללו ביחד, 100 מגה זה בהחלט תוצאה לא הגיונית.
אם בעבר קיבלת באותו מחשב 500 מגה, משמע הכרטיס רשת תומך ב1000 מגה(בדרך כלל זה או 100 מגה או 1000 מגה אין באמצע).
שוב כל הדרכים מובילות לרומא, או במקרה שלך לפרטנר, ולכן פנה אליהם שיטפלו בתקלה.

arik99
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אריק
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #11 

היי,

תוכל לעדכן אם ואיך נפתרה לך הבעיה של מהירות ההורדה ? אני נתקל בתופעה דומה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”