בזק מנצלת את השליטה בתשתיות כדי למנוע תחרות עם ספקי האינטרנט?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

Re: בזק מנצלת את השליטה בתשתיות כדי למנוע תחרות עם ספקי האינטרנט?

נושא שלא נקרא #16 

היתרון היחידי של הביזנט שלהם מעל הADSL הביתי הוא בSLA. לא נותנים לך אפילו לגעת בצ'קפוינט (המצוקמק).

nir11
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 235 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

ברור שלבזק יש עדיפיות.
ברור שלקוח עסקי מקבל עדיפות.
זה שאני מקבל 100 זה לא קשור לכלום חוץ ממרחק מהמרכזיה, בין אם סיטונאי ללקוח בזק.
כשמתחברים לסיטונאי אז בזק מתקשרים ומזהירים שלא תקבל מהם שרות. הבנתי.
לי אין תקלות. הייתי שנים עם בזק לפני שהקימו את הסיטונאי, ועברתי לפני מספר שנים. לא היו תקלות לפני ולא היו אחרי. לא מרגיש שום הבדל. אני אישית בכלל לא משתמש במודם של ה ISP שלי, אבל עד לא מזמן השתמשתי בו, ולא נזקקתי לשום שרות, חוץ מהשטות הזו שהם מנהלים אותו, מה שעצבן כשהייתי צריך להפנות פורטים.
בסוף זו אותה תשתית, בזק נותן עדיפיות, אבל ללקוח ביתי זה פשוט לא משנה. אז למה לשלם יותר?
אז לסיכום, אני בסיטונאי, לא התייאשתי ולא נתקלתי. יכול להיות שאנשים אחרים, שלא מבינים, מתלוננים על תקלות, כשהבעיה בכלל ב WIFI המקומי שלהם. מה שקורה הרבה.

arotman (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #18 

08/04/2021 15:25  
nir11 כתב:
ברור שלבזק יש עדיפיות.
ברור שלקוח עסקי מקבל עדיפות.
זה שאני מקבל 100 זה לא קשור לכלום חוץ ממרחק מהמרכזיה, בין אם סיטונאי ללקוח בזק.
כשמתחברים לסיטונאי אז בזק מתקשרים ומזהירים שלא תקבל מהם שרות. הבנתי.
לי אין תקלות. הייתי שנים עם בזק לפני שהקימו את הסיטונאי, ועברתי לפני מספר שנים. לא היו תקלות לפני ולא היו אחרי. לא מרגיש שום הבדל. אני אישית בכלל לא משתמש במודם של ה ISP שלי, אבל עד לא מזמן השתמשתי בו, ולא נזקקתי לשום שרות, חוץ מהשטות הזו שהם מנהלים אותו, מה שעצבן כשהייתי צריך להפנות פורטים.
בסוף זו אותה תשתית, בזק נותן עדיפיות, אבל ללקוח ביתי זה פשוט לא משנה. אז למה לשלם יותר?
אז לסיכום, אני בסיטונאי, לא התייאשתי ולא נתקלתי. יכול להיות שאנשים אחרים, שלא מבינים, מתלוננים על תקלות, כשהבעיה בכלל ב WIFI המקומי שלהם. מה שקורה הרבה.
...
כפי שכתבתי אשריך לך וטוב לך , יש לקוחות של השוק הסיטונאי שהכל עובד אצלם חלק, החגיגה מתחילה שיש בעיות בתשתית או בציוד בזק \לקוח.
ואז הרבה פעמים אין ברירה וחוזרים לבזק כדי לתקן את התקלה, כך היה אצל אמא שלי בזמנו ברמת השרון עם 40 מגה של בזק כשהייתה בסלקום שוק סיטונאי "רק" 12 טכנאים של סלקום בתקופה של פחות משנה היו אצלה ורק שחזרה לבזק בתקלה תוקנה.
בכל מקרה כפי שגם אתה ציינת מכיוון שיש SLA בבזק אז לקוח שוק סיטונאי יקבל עדיפות נמוכה יותר למשל כאשר התשתית באזור עמוסה מאוד מבחינת תעבורת הנתונים לקוח בזק משלם ולקוח עסקי יקבלו קדימות, אם אין עומס באזור אז זה לא ממש משנה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”