ראוטר פרטי בחיבור כבלים ללא חייגן מאבד חיבור לאינטרנט

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
stablebeta (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

ראוטר פרטי בחיבור כבלים ללא חייגן מאבד חיבור לאינטרנט

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים

בבית של ההורים שלי יש חיבור אינטרנט של הוט בתשתית כבלים עם חיבור ללא חייגן
יש להם כבר שנים מודם ראוטר של הוט והאמת שהוא עובד להם מצויין
אני ניסיתי לשים אצלהם ראטור פרטי על מנת לבצע כמה דברים טיפה יותר מתקדמים שאי אפשר לבצע עם המכשיר של הוט.
מה שעשיתי:
1. העברתי את המודם ראוטר של הוט לברידג מוד
2. חיברתי את הראוטר הפרטי למודם ראוטר של הוט
3. את המחשבים חיברתי לראוטר הפרטי

הכל עובד מצויין לכמה שעות ואז בלי שום סיבה האינטרנט פשוט מתנתק.
אני מניח שזה קשור לזמן שבו המודם אמור לקבל חידוש כתובת איי פי מהוט ובגלל שיש עכשיו מכשיר חדש בתמונה הוא לא מצליח לקבל מהם חידוש כתובת.

ניסתי לעשות כמה ניסיונות עם CLONE MAC ולא עבד
מה אני מפספס?

eran405
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 380 פעמים
קיבל תודות: 790 פעמים

Re: ראוטר פרטי בחיבור כבלים ללא חייגן מאבד חיבור לאינטרנט

נושא שלא נקרא #2 

@stablebeta

זה אמור לעבוד. רבים כאן בפורום כולל אני (אצל ההורים) עובדים עם ההוטבוקס כמודם בלבד וראוטר פרטי כראוטר הראשי. אני לא נתקלתי בתופעה שאחרי כמה שעות האינטרנט "פשוט מתנתק".

צריך לבדוק ולהבין מה בדיוק קורה. בתקווה יש לך גישה לממשק ניהול של ההוטבוקס מודם ואתה יכול לראות שם מה המצב של הקו (בכתובת 192.168.100.1; תבדוק דבר ראשון כשהכל תקין). האם כאשר האינטרנט "פשוט מתנתק" עדיין יש גישה להוטבוקס? האם נתוני הקו עדיין תקינים או האם הקו נפל? תוודא גם שההוטבוקס לא חוזר להגדרה ללא ברידג' (ואז הכתובת שלו חוזרת להיות 192.168.1.1).

מה לגבי הכתובת שהראוטר שלך מקבל מהספק, האם הוא מאבד את הכתובת? האם אתה יכול לגרום לחדש הכתובת והאם זה פותר את הבעיה? שם לב שבניגוד למה שכתבת, אם הגדרת וחיברת נכון את ההוטבוקס מודם ל-WAN של הראוטר הפרטי, אזי הראוטר הפרטי מקבל את הכתובת אינטרנט ישירות מהספק (המודם שקוף). חשוב גם להקפיד שה-WAN של הראוטר הפרטי הינו הדבר היחיד שמתחבר להוטבוקס, כל שאר הפורטים של ההוטבוקס חייבים להיות פנויים. אין קשר ל-CLONE MAC ואין סיבה להסתבך עם הנושא הזה (הוט לא מגבילים את החיבור במובן הזה).

אחרי שהאינטרנט "פשוט מתנתק", מה כן מחזיר אותו? האם ריסט להוטבוקס פותר את הבעיה? האם ריסט לראוטר הפרטי?

אם אין כיוון אחר, שווה באופן זמני ורק בשביל הבדיקה לחבר מחשב ישירות להוטבוקס מודם, ללא כל ראוטר - כלומר המחשב יקבל כתובת אינטרנט ולכן צריך הגדרת firewall מתאימה, ולבדוק האם התופעה חוזרת גם ככה. אם גם בחיבור של מחשב ישירות להוטבוקס התופעה קורית אזי סביר שהבעיה אצל הוט, צריך לנסות לקבל מהם שירות. אם הבעיה קורית רק עם הראוטר הפרטי אז כמעט בטוח שהבעיה בהגדרות של הראוטר הפרטי.

stablebeta (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

@eran405
תודה רבה על התשובה המפורטת.
לצערי עוד הרבה לפני שהתחלתי להסתבך עם ה CLONE MAC ניסיתי עוד המון דברים אבל בשורה התחתונה - בחיבור "רגיל" עם הראוטר של הוט כראוטר הכל עובד פיקס. אין ניתוקים בכלל.
ברגע שאני מעביר אותו לברידג מתחילים הניתוקים. הדבר היחיד שמחזיר את החיבור לחיים זה ריסטרט להוטבוקס.

בזמן שהחיבור לאינטרנט קורס - אני רואה בוודאות שלראוטר הפרטי שלי אין כתובת ISP
הוא לא חוזר להיות ראוטר - זה בטוח לא

לגבי החיבורים - כאשר ההוטבוקס הופך לבריגד שום דבר לא מחובר אליו חוץ מה WAN של הראוטר הפרטי.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אם אני זוכר נכון ריסטארט למודם ראוטר של הוט מחזיר אותו לקבל הגדרות מהוט ואז הוא חוזר להיות ראוטר...

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”