הזמנתי סלקום פייבר וחושב לבטל

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
red4ever (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

הזמנתי סלקום פייבר וחושב לבטל

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים,
אתמול הזמנתי התקנה (לשבוע הבא) של סלקום פייבר 1000 מגה וביקשתי מתאם סיב כדי שאוכל להתחבר עם הראוטר הפרטי שלי (TP-LINK C7).
הייתי בטוח שזה אפשרי, אבל אז חיפשתי קצת ברשת וראיתי שבניגוד לפרטנר - ששם פשוט מחברים כבל ממתאם הסיב לראוטר והכל עובד, בסלקום זה לא המצב. כלומר, בסיבים של סלקום אני לא אוכל להשתמש בראוטר שלי עם מתאם סיב, אלא אני חייב להשתמש בראוטר שהם מספקים.
האם זה באמת המצב? אם כן, אשמח לדעת כמה שיותר מהר כדי שאוכל לבטל איתם את העסקה.
אודה לעזרתכם!

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

Re: הזמנתי סלקום פייבר וחושב לבטל

נושא שלא נקרא #2 

גם לנו יש בדיוק אותו ראוטר, וכשהתחברנו לסלקום לפני כמה חודשים אמרו לנו שאין אפשרות למתאם. אז קיבלנו את הראוטר של סלקום והוא זה שמתחבר לרשת שלהם ומקצה את כתובות ה-IP אצלנו. כיוון שאני מרוצה מהתפקוד של הראוטר שלנו מבחינת אלחוט, כיביתי את הרשת האלחוטית בראוטר של סלקום, חיברתי את אחת הכניסות הקוויות של ה-C7 לאחת הכניסות בראוטר של סלקום, הגדרתי את ה-C7 כ-AP וכיביתי בו את ה-DHCP - וככה זה עובד לא רע.

הראוטר של סלקום עדיין קצת מעצבן אותי - הוא מגיב נורא לאט אם צריך להיכנס לממשק שלו, למשל כדי לקבוע איזה כתובת הוא צריך להקצות ל-MAC כלשהו. גם גיליתי שהאינטרנט מתנתק לפעמים בשעות הקטנות של הלילה לדקה או שתיים, אבל לא בטוח שזה בגלל הראוטר, ייתכן שזה בציוד במרכזייה שלהם, כך שגם אילו היה מתאם סיב והייתי משתמש רק בראוטר שלי, היו כאלה ניתוקים.

מאז שמעתי על אנשים שכן הצליחו לקבל מתאם כזה, אבל לא פגשתי אף אחד כזה אישית, ומאחר שכבר עובד לנו ככה, לא מאוד מפריע לי.
נערך לאחרונה על ידי odedee ב 28/04/2021 7:23, נערך פעם 1 בסך הכל.

red4ever (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

אני פשוט סולד מציוד של חברות תקשורת.
כיום אני בטריפל של הוט עם הוטבוקס בתור מודם שמחובר ל-C7.
חשבתי שבסלקום אני אוכל לקבל מתאם/ממיר סיב (נאמר לנציגה בעת ההזמנה + ייאמר לטכנאי לפני ההתקנה) ולחבר אותו ל-C7.
לא יודע אם זה אפשרי. חלק מהאנשים אומרים שזה עובד, חלק אומרים שלא. אין לי מושג מה באמת נכון.
ממש לא בא לי להשתמש בראוטר של סלקום, גם במחיר של להישאר כרגע עם אינטרנט "רגיל" ולקוות שפרטנר יגיעו אליי במהרה.

בכל מקרה, תודה על התשובה שלך. וכמובן שאשמח לשמוע מכמה שיותר אנשים.

איינשטיין
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 401 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

קודם כל ההתקנה חינם. תמיד תוכל להתנתק, אז מה אכפת לך לנסות?

לגבי המתאם הפרטי - נדרשת התעקשות וייתנו לך. רוב הסיכויים שזה דווקא לא יקרה במעמד ההתקנה. לא יורידו לך במחיר החודשי.
חיים פעם אחת, נצלו כל רגע להנות מהם!

dudis
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 100 פעמים
קיבל תודות: 122 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אני לא לקחתי את הציוד של סלקום נתנו לי רק מתאם שחיברתי לציוד שלי ,
צריך כנראה לעמוד על הרגליים האחוריות שלא מעוניין בציוד שלהם

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

התעקשתי וקיבלתי מתאם. הסיבה לדעתי שהם לא אוהבים את זה, כנראה בכרי למנוע טענות על בעיות מהירות

red4ever (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

תודה על התשובות חברים.
כמובן שאני אתעקש על מתאם במעמד ההתקנה. לא אתן להם להתחיל לפני שאוודא שזה הולך להתחבר כמו שאני רוצה (מתאם סיב -> ראוטר פרטי).
השאלה היא אם זה באמת אפשרי להתחבר ככה בסלקום? אני מבין מכם שזה כן אפשרי, רק שהם לא ממהרים לספק את המתאם ללקוחות.
מהבחינה הזו אני רגוע, כי אני יודע שאתעקש על זה גם במחיר של ביטול העסקה.
בכל מקרה, איך אני צריך להגדיר את הראוטר לאחר כניסת הסיב? DynamicIP/PPPoE או שבכלל אופציה אחרת?

furmul
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

סליחה שאני אומר לך אבל אתה קצת חי בסרט. לא תיתנן להם לעבוד הם פשוט לא יתקינו וילכו חחח ממש לא אכפת להם (לטכנאי), הם לא חייבים לך שום דבר נראה לי שקצת התבלבלת עם הדרישות שלך ואיך שאתה מתכוון לדרוש אותם. אתה רוצה מתאם סיב תתדרוש מול השירות לקוחות והמנהלים. סלקום שינו את הגישה שלהם ולא מביאים מתאם סיב סתם ככה, אולי אחרי סיבה הגיונית שתביא ואיומים להתנתק עקב בעיות וכו' וכו' תקבל אבל בטח שלטכנאי לא יעניין הדרישות שלך לקבל מתאם.

razserv2010
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

28/04/2021 16:22  
furmul כתב:
סליחה שאני אומר לך אבל אתה קצת חי בסרט. לא תיתנן להם לעבוד הם פשוט לא יתקינו וילכו חחח ממש לא אכפת להם (לטכנאי), הם לא חייבים לך שום דבר נראה לי שקצת התבלבלת עם הדרישות שלך ואיך שאתה מתכוון לדרוש אותם. אתה רוצה מתאם סיב תתדרוש מול השירות לקוחות והמנהלים. סלקום שינו את הגישה שלהם ולא מביאים מתאם סיב סתם ככה, אולי אחרי סיבה הגיונית שתביא ואיומים להתנתק עקב בעיות וכו' וכו' תקבל אבל בטח שלטכנאי לא יעניין הדרישות שלך לקבל מתאם.
...
הגיע אלי טכנאי (סלקום), בהתחלה הוא לא רצה להתקין לי מתאם סיב אבל אחרי שאמרתי לו שאני מבטל את את ההתקנה הוא עשה כמה טלפונים וקיפל את הזנב והתקין ולפי מה שהבנתי ממנו זה אם הוא לא מבצע התקנה סלקום מחייבים אותו (לא יודע אם זה באמת נכון)

furmul
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

28/04/2021 20:39  
razserv2010 כתב:
furmul כתב:
...
הגיע אלי טכנאי (סלקום), בהתחלה הוא לא רצה להתקין לי מתאם סיב אבל אחרי שאמרתי לו שאני מבטל את את ההתקנה הוא עשה כמה טלפונים וקיפל את הזנב והתקין ולפי מה שהבנתי ממנו זה אם הוא לא מבצע התקנה סלקום מחייבים אותו (לא יודע אם זה באמת נכון)
...
הגיוני שהוא התקשר לסלקום אבל קשה לי להאמין שהחברה תתקח ממנו כסף על משהו שהוא לא קשור.. נשמע קצת מוזר.
מחר מחברים את חבר שלי ננסה את זה מולם. יש לו Asus RT-AX56U שכבר מוכן.

red4ever (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

furmul כתב:
...
יכול להיות שאני חי בסרט, אבל אלה הדרישות שלי. ככה אני רוצה להיות מחובר לאינטרנט שלהם. אם הם לא רוצים/יכולים לספק לי מה שאני רוצה, אני פשוט לא מתחבר. ככה פשוט.
אני את שלי עשיתי. ברגע ההזמנה ביקשתי מתאם סיב וגם כשהטכנאי יגיע להתקין אני אזכיר לו. יגידו לי לא - מבטל עסקה. לא מתכוון להתחנן לאף אחד בשביל לקבל משהו פשוט. אם הם מוכנים לוותר על לקוח בגלל מתאם סיב - זכותם.
לא יקרה לי כלום אם אישאר עם 200 מגה בהוט עד שפרטנר יגיעו אליי או שבזק/הוט יחליטו לרדת מהעץ עם המחירים הגבוהים שלהם.

furmul
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

28/04/2021 21:56  
red4ever כתב:
furmul כתב:
...
יכול להיות שאני חי בסרט, אבל אלה הדרישות שלי. ככה אני רוצה להיות מחובר לאינטרנט שלהם. אם הם לא רוצים/יכולים לספק לי מה שאני רוצה, אני פשוט לא מתחבר. ככה פשוט.
אני את שלי עשיתי. ברגע ההזמנה ביקשתי מתאם סיב וגם כשהטכנאי יגיע להתקין אני אזכיר לו. יגידו לי לא - מבטל עסקה. לא מתכוון להתחנן לאף אחד בשביל לקבל משהו פשוט. אם הם מוכנים לוותר על לקוח בגלל מתאם סיב - זכותם.
לא יקרה לי כלום אם אישאר עם 200 מגה בהוט עד שפרטנר יגיעו אליי או שבזק/הוט יחליטו לרדת מהעץ עם המחירים הגבוהים שלהם.
...
שלא תחשוב שאני נגדך או משהו, פשוט התגובה שלך היית נראת מאוד תוקפנית כאלו מי שמגיע להתקין לך את המוצר הוא הבעיה ולא החברות המפגרות שמנסות להתחכם ולמנוע מאיתנו חופש. בכל מקרה בהצלחה. תעדכן.

red4ever (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #13 

חס וחלילה, לא חשבתי לרגע שאתה נגדי.
פשוט חבל לי שאנשים במדינה הזאת לא עומדים על שלהם. אנחנו (הציבור) נותנים כסף לחברות האלה, וזכותנו לדרוש דברים שמגיעים לנו.
תודה. מבטיח לעדכן.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

אל תשכח גם, שבסלקום נתב כלול בחבילת שירות ואין דרך להיפטר ממנו. בפרטנר אתה לא משלם על נתב שאתה לא משתמש בו. מקווה שהם גם יגיעו אליך בהקדם

hasday
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אבי חסדאי
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אני הייתי איתם יומיים והתנתקתי,
הראוטר שלהם עם נתונים בסיסיים ורציתי להתחבר לראוטר שלי,
שיחה עם התמיכה נאמר לי שלדגם שנתנו לי אי אפשר לעשות בריג לראוטר שלי.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”