אינטרנט של הוט וכבלים של yes

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
YairMa (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Yair Malka
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

אינטרנט של הוט וכבלים של yes

נושא שלא נקרא #1 

היי,
אני גר בבית שכרגע האינטרנט הוא של בזק והכבלים של yes.
אני מנסה להבין את אופן הפעולה ואיך הכל עובד, אשמח שתעזרו לי.
כרגע ישנו מקום "מרכזי" בבית שיוצאת ממנו נקודה של כבל coax לבן של yes( הטכנאי טוען שזו תשתית של
Yes) שמתחברת ליחידת hpna וחיבור כבל רשת שמחובר לנתב של בזק.
ישנו עוד חיבור coax שמתחבר ליציאה השניה של ה hpna ומחובר לחשמל עם סימון של wifi על הרכיב הזה, 1.) מהו הרכיב הזה?
בכל אופן, ממה שהבנתי מהטכנאי זו הנקודה "המרכזית" של הבית, ממנה כל האינטרנט מופץ לשאר יחידות ה hpna ברחבי הבית ( 7 חדרים)
האינטרנט של בזק מספק לנו מהירות 60mb ומשום מה הוא כל הזמן קורס ושקלנו להחליף אותו לאינטרנט של הוט במקום.
כרגע באחת היחידות יש לי מודם של הוט במהירות 200 מ"ב שהייתי מעוניין שיחליף את הנתב של בזק ושהוא יספק את האינטרנט במקום.
איך אני בדיוק מבצע את המהלך הזה?

איך אני גורם למודם של הוט לספק את כל האינטרנט שמועבר דרך כל יחידות ה hpna בבית?
למה כשאני מחבר את המודם של הוט לhpna אחר ומכבה את הראוטר של בזק, אין אינטרנט? למה האינטרנט לא מועבר דרך ה hpna החדש שמחובר עכשיו למודם של הוט?

מאיפה ה hpna הראשי מקבל את האינטרנט? מהכבל coax או מזה שהוא מחובר ישירות לנתב? לי נראה יותר הגיוני כמובן זה בגלל שהוא מחובר ישירות לנתב, אך אם כך מדוע אני לא מצליח להחליף hpna "ראשי" בבית?
הלכתי קצת לאיבוד
תודה רבה למי שיוכל לעזור

עריכה:
לאחר קריאה מרובה באינטרנט, הבנתי פשוט שהבעיה היא בכלל בכך ש hpna מרובים גורמים לניתוקים ונפילות, ושעדיף לעבור ל moca במקום?
לבקש מ yes פשוט שאנחנו רוצים moca בבית במקום כל היחידות hpna?

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”