יש תאריך END OF LIFE ל DSL בארץ?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
danielrosehill (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: דניאל רוזהיל
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 0
יצירת קשר:

יש תאריך END OF LIFE ל DSL בארץ?

נושא שלא נקרא #1 

בימים האחרונים למדתי כמה דברים מעוניין לגבי האינטרנת בארץ ובעולם.

DSL (שבזק משתמשים בו) זה פשות קווים לטלפונים ... COAX (של הוט) זה תשתית לטלוויזיה ... אז עם אני לא טועה פייבר היא התשתית הראשונה שמיועדת למעשה לביא אינטרנט לבתיםן!

גם חשבתי: למה צריך היום את-DSL בכלל? אם המתרה הסופי של כל הכל הפלטת הסיבים היא שכל אינטרנט יגיע לבתים ועסקים דרך פייבר ... וכמעת כל תקשורת טלפוני היום (בעסקים כמו בתים פרטיים) היא בפעול VOIP או מקסימום סלולרי (GSM) ... אז למה צירך את כל הכבלים האלא? לא זוכר פעם אחרנוה שראיתי LANDLINE בבית!

קראתי שבאנגליה יש כפר תאריך סיום רשמי של הרשת הברזל ... 2025. באר"ב AT& T כפר הפסיק למכור DSL ללוקחות. אבל לא קראתי שיש תאריך סיום לרשת בכללי.

אז מה הסיפור כאן בישראל? למשרד התקשורת יש תוכנית SUNSETTING ל-VDSL במו האנגלים? או שהמעבר לפייבר יקרה בהדרגה ... עד שאין צורך ל-DSL בכלל.

רק תוהה...

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

Re: יש תאריך END OF LIFE ל DSL בארץ?

נושא שלא נקרא #2 

גם מעבר מטלפונים ציבוריים שהיו מופעלים על ידי טלכרט/אסימונים קרה מתישהו (למרות שיש עדיין בשכונות חרדיות אם אני זוכר נכון).

בסופו של יום זהו תהליך ארוך. עד שיפרסו את תשתית הסיבים במלואה יקח עוד כמה שנים ועד שלא יופסקו המרכזיות האנלוגיות של הטלפונים, התשתית הקווית הישנה עדיין תהיה קיימת ועדיין תהיה תשתית ל-DSL אם אנשים ירצו.

danielrosehill (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: דניאל רוזהיל
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 0
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #3 

14/09/2021 7:21  
silverbullet כתב:
גם מעבר מטלפונים ציבוריים שהיו מופעלים על ידי טלכרט/אסימונים קרה מתישהו (למרות שיש עדיין בשכונות חרדיות אם אני זוכר נכון).

בסופו של יום זהו תהליך ארוך. עד שיפרסו את תשתית הסיבים במלואה יקח עוד כמה שנים ועד שלא יופסקו המרכזיות האנלוגיות של הטלפונים, התשתית הקווית הישנה עדיין תהיה קיימת ועדיין תהיה תשתית ל-DSL אם אנשים ירצו.
...
אההה... את החרדים אני שככתי. בטח שעדיין משתמשים. אולי בין היחידים (של טלפנוי קווי ביתי לפחות).

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תשמע, לא רק.

גם עסקים קטנים עדיין לא עברו ל-VOIP. מעבר ל-VOIP לעיתים דורש החלפת תשתיות, ציוד תקשורת חדש ועוד. לא כולם מוכנים להשקיע את הכספים האלו.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

14/09/2021 7:13  
danielrosehill כתב:
בימים האחרונים למדתי כמה דברים מעוניין לגבי האינטרנת בארץ ובעולם.

DSL (שבזק משתמשים בו) זה פשות קווים לטלפונים ... COAX (של הוט) זה תשתית לטלוויזיה ... אז עם אני לא טועה פייבר היא התשתית הראשונה שמיועדת למעשה לביא אינטרנט לבתיםן!

גם חשבתי: למה צריך היום את-DSL בכלל? אם המתרה הסופי של כל הכל הפלטת הסיבים היא שכל אינטרנט יגיע לבתים ועסקים דרך פייבר ... וכמעת כל תקשורת טלפוני היום (בעסקים כמו בתים פרטיים) היא בפעול VOIP או מקסימום סלולרי (GSM) ... אז למה צירך את כל הכבלים האלא? לא זוכר פעם אחרנוה שראיתי LANDLINE בבית!

קראתי שבאנגליה יש כפר תאריך סיום רשמי של הרשת הברזל ... 2025. באר"ב AT& T כפר הפסיק למכור DSL ללוקחות. אבל לא קראתי שיש תאריך סיום לרשת בכללי.

אז מה הסיפור כאן בישראל? למשרד התקשורת יש תוכנית SUNSETTING ל-VDSL במו האנגלים? או שהמעבר לפייבר יקרה בהדרגה ... עד שאין צורך ל-DSL בכלל.

רק תוהה...
...
ההערכה שלי היא ש-DSL יישאר איתנו עוד הרבה זמן. קודם כל כי ייקח זמן עד שיגיעו סיבים לכל חור בארץ, אבל חוץ מזה בזק ממשיכה לתת שירותי DSL גם במקומות שהיא עצמה כבר מפעילה סיבים, ויש אנשים שיעדיפו להשתמש ב-DSL - בעיקר אנשים שהם לא משתמשים כבדים ו"זה עובד אז לא נוגעים בזה" או אנשים שלא רוצים שטכנאי יתחיל להעביר להם כבלים בדירה (או שגרים בשכירות ובעל הבית לא מרשה). לכאורה בזק יכולה לחסוך להם את ההתלבטות אם היא פשוט תפסיק את שירות ה-DSL בכל מקום שהיא פרשה סיב אבל אז נשאלת השאלה כמה מהם באמת יעברו לסיב וכמה יעברו להוט? וזה עוד לפני שלקחנו בחשבון את המקומות שבהם יש סיבים נוספים של אנלימיטד / סלקום / פרטנר.
בקיצור אני חושב ש-DSL ימשיך לפעול כל עוד מספר הלקוחות המחוברים מצדיק את העלות.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

14/09/2021 7:13  
danielrosehill כתב:
...
בארה"ב יש מאות חברות תקשורת. AT&T היא אחת מהן.
כיום יש 33 מיליון מנויים בארה"ב לטלפון קווי עם DSL.
ייקח לזה הרבה שנים לדעוך. יש הרבה ישובים שסיבים בכלל לא מגיעים אליהם, וגם לא יגיעו בשנים הקרובות.

גם בישראל ייקח הרבה שנים עד שסיבים יגיעו לכל נקודה בבארץ, ויהיה אפשר לסגור את הקווים האנאלוגיים.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”