למה מודול SFP של פרטנר לא עובד בבזק פייבר?

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #1 

היי,
בה לקומה שלי טכנאי תשתיות של בזק לסדר את הבלגן שלהם, יצאתי החוצה לדבר איתם.......

בקצרה: הוא בדק בדירה שלי עם הציוד שלו וזה מראה חוזק אות 22-23, הוא אומר שלדעתו זה אות חלש וצריך להחליף סיב בחוץ בארון תקשורת, אבל אחרי שהוא אתקשר לבוס שלו לברר איפו ארון תקשורת נמצא, הוא אמרו לו שלפי התקן שלהם זה אות מספיק חזקף אז הוא לא החליף כלום.

העניין ש אחרי שהוא בדק שיש אות, חיברתי את סיב למודול SFP שקיבלתי מ פרטנר, יש לי 2 אחד ב נתב אסוס שיש לו חיבור SFP ואחד לגיבוי ב ממיר מדיה, והנורה של SFP לא נדלקה לא בנתב ו לא במתאם.
הבחור אמר שלדעתו צריך להחליף סיב בחוץ כי אות חלש אבל בגלל שהוא רק טכנאי תשתיות, אין לו שום כלים לאזור לי ואין לו אפילו גיביק של בזק לבדיקה, ואני חייב לחכות לטכאי של בזק שעושה התקנות בדירה.
הוא חיבר אותי בחזרה לפרטנר והלך, אמר לחכות לטלפון מבזק לקבוא תור [אותו יום אף אחד לא אתקשר כמובן]

מה שאני רוצה להבין זה עם יש לי באמת בעיה או שהציוד של בזק לא עובד עם מודולים SFP של שפרטנר ובגלל זה המנורה לא נדלקה?

הזמנתי חיבור 2.5 ו טכנאי אמור להביא לי מודול של 2.5, מה שיש לי עכשיו זה של 1 גיגה של פרטנר אבל בכול מקרא עם יש אות אז מנורה של SFP אמורה להידלק, לא?

בזק כבר חודש לא מצליח לסדר לי חיבור, עם פרטנר זה היה שעתיים עבודה של בחור אחד, פה עם בזק עד עכשיו היו אצלי 6 אנשים, 3 שהיו בדירה ועוד 3 טכנאי תשתיות.

BingBong111
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: יאיר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

Re: למה מודול SFP של פרטנר לא עובד בבזק פייבר?

נושא שלא נקרא #2 

יש רשימה של מודולים שמאושרים על תשתית בזק, רשימה מצומצמת מאוד שכנראה לא תמצא את אחד מהם בשוק הפרטי. הם מוכרים אותו ב 180 ש"ח. בקשר לעוצמת אות, אני לא מבין בעוצמות של סיבים אבל אתה מתחבר ל 2.5 גיגה, אני מקווה שזה תקין.

בתשתית הוט אני יכול להגיד לך שהאידיאלי זה כמה שיותר קרוב ל 0, ו -8 ל +8 נחשב טוב. אבל זאת תשתית נחושת אז אני מניח שבפייבר זה אולי ערכים שונים ואני לא רוצה להטעות אותך

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כי כל חברה רוצה למקסם רווחים ככל שניתן.

אנא עדכן בפתרון התקלה.

ViruzZ (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

30/09/2021 13:36  
silverbullet כתב:

כי כל חברה רוצה למקסם רווחים ככל שניתן.

אנא עדכן בפתרון התקלה.
...
מודולים 2.5 של בזק לא עובדים בנתבים, לפחות לא ב אסוס AX89X, ודיברתי עם מהנדס של אסוס [מה שטוב בנתבים היקרים של אסוס שיש דרך ישר לפנות למהנדס דרך הנתב, וגם לפתור בעיות איתו באימייל], הוא אמר שלפי המידע שיש לו מ QUALCOMM היצרן של ציפסת, פורט SFP מסתנכרן רק אל גיגה או 10 גיגה, ולא 2.5 או 5.
מה שהוא אומר הגיוני גם לפי הבדיקה שעשיתי, יש לי מתאם 10גיגה מ SFP ל RJ45, והוא אכשהוא "משקר" לנתב, כי הוא תמיד מסונכרן אל 10,גם כאשר הוא מחובר ל פורט של 2.5 או 5 גיגה, הנתב מזהה אותו בתור 10 גיגה וזה עובד.

בנתב אפשר להגדיר ידנית את מהירות הסנכרון והמודול של בזק מסתנכרן אם אני בוחר בהגדרות 1גיגה, אבל 10גיגה או אוטומטיט לא עובד.

העניין שבגלל שבזק הזבלות נועלים את המודולים ונתבים אין לי אפשרות לבדוק, כי לקחתי נתב שלהם, הייתי חייב לקחת, אז יש לי מודול של בזק רק שהוא לא עובד עכשיו, בזק נועלת MAC של הנתב או המודול לחשבון משתמש ואפשר רק אחד.
ואין לי אך לבדוק אם סנכרון של 1 גיגה ב SFP נותן לי 2.5 גיגה במהירות של סיב, מהנדס של אסוס אמר לבדוק שזה יכול להיות עובד ככה.

גם הנתב שלהם החדש של 2.5, ***, הפעלתי מצב גישור וזה סתם כפתור, לא קרה כלום. הכול נשאר אותו דבר

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

08/10/2021 8:39  
ViruzZ כתב:
מודולים 2.5 של בזק לא עובדים בנתבים, לפחות לא ב אסוס AX89X, ודיברתי עם מהנדס של אסוס [מה שטוב בנתבים היקרים של אסוס שיש דרך ישר לפנות למהנדס דרך הנתב, וגם לפתור בעיות איתו באימייל], הוא אמר שלפי המידע שיש לו מ QUALCOMM היצרן של ציפסת, פורט SFP מסתנכרן רק אל גיגה או 10 גיגה, ולא 2.5 או 5.
מה שהוא אומר הגיוני גם לפי הבדיקה שעשיתי, יש לי מתאם 10גיגה מ SFP ל RJ45, והוא אכשהוא "משקר" לנתב, כי הוא תמיד מסונכרן אל 10,גם כאשר הוא מחובר ל פורט של 2.5 או 5 גיגה, הנתב מזהה אותו בתור 10 גיגה וזה עובד.

בנתב אפשר להגדיר ידנית את מהירות הסנכרון והמודול של בזק מסתנכרן אם אני בוחר בהגדרות 1גיגה, אבל 10גיגה או אוטומטיט לא עובד.

העניין שבגלל שבזק הזבלות נועלים את המודולים ונתבים אין לי אפשרות לבדוק, כי לקחתי נתב שלהם, הייתי חייב לקחת, אז יש לי מודול של בזק רק שהוא לא עובד עכשיו, בזק נועלת MAC של הנתב או המודול לחשבון משתמש ואפשר רק אחד.
ואין לי אך לבדוק אם סנכרון של 1 גיגה ב SFP נותן לי 2.5 גיגה במהירות של סיב, מהנדס של אסוס אמר לבדוק שזה יכול להיות עובד ככה.

גם הנתב שלהם החדש של 2.5, ***, הפעלתי מצב גישור וזה סתם כפתור, לא קרה כלום. הכול נשאר אותו דבר
...
מעניין שאסוס הגבילו את הנתב שלהם בצורה כזאת
ג'יגה או עשר ג'יגה שזה בכלל דואל מוד.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

30/09/2021 7:58  
ViruzZ כתב:
היי,
בה לקומה שלי טכנאי תשתיות של בזק לסדר את הבלגן שלהם, יצאתי החוצה לדבר איתם.......

בקצרה: הוא בדק בדירה שלי עם הציוד שלו וזה מראה חוזק אות 22-23, הוא אומר שלדעתו זה אות חלש וצריך להחליף סיב בחוץ בארון תקשורת, אבל אחרי שהוא אתקשר לבוס שלו לברר איפו ארון תקשורת נמצא, הוא אמרו לו שלפי התקן שלהם זה אות מספיק חזקף אז הוא לא החליף כלום.

העניין ש אחרי שהוא בדק שיש אות, חיברתי את סיב למודול SFP שקיבלתי מ פרטנר, יש לי 2 אחד ב נתב אסוס שיש לו חיבור SFP ואחד לגיבוי ב ממיר מדיה, והנורה של SFP לא נדלקה לא בנתב ו לא במתאם.
הבחור אמר שלדעתו צריך להחליף סיב בחוץ כי אות חלש אבל בגלל שהוא רק טכנאי תשתיות, אין לו שום כלים לאזור לי ואין לו אפילו גיביק של בזק לבדיקה, ואני חייב לחכות לטכאי של בזק שעושה התקנות בדירה.
הוא חיבר אותי בחזרה לפרטנר והלך, אמר לחכות לטלפון מבזק לקבוא תור [אותו יום אף אחד לא אתקשר כמובן]

מה שאני רוצה להבין זה עם יש לי באמת בעיה או שהציוד של בזק לא עובד עם מודולים SFP של שפרטנר ובגלל זה המנורה לא נדלקה?

הזמנתי חיבור 2.5 ו טכנאי אמור להביא לי מודול של 2.5, מה שיש לי עכשיו זה של 1 גיגה של פרטנר אבל בכול מקרא עם יש אות אז מנורה של SFP אמורה להידלק, לא?

בזק כבר חודש לא מצליח לסדר לי חיבור, עם פרטנר זה היה שעתיים עבודה של בחור אחד, פה עם בזק עד עכשיו היו אצלי 6 אנשים, 3 שהיו בדירה ועוד 3 טכנאי תשתיות.
...
1) עניין של תמיכה באורכי גל שונים. לכן כל הניסויים הללו גם לא יעבדו לך!
2) המודול של בזק מאוקטב מול התשתית של החברה. האקטיבציה מתבצעת עם כתובת ה- MAC של המודול.
3) האיקטוב מתבצע גם מטעמי אבטחת מידע וגם מטעמים כלכליים.

mzcs
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: Mr. Z.
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

@tzah: אי-התאימות נובעת מכך שמדובר ברשתות מטכנולוגיות שונות (GPON אצל 'בזק' - לעומת שאיננה אצל 'פרטנר'). אורכי-הגל המשמשים בשכבה הפיזית ברשת, אגב, עשויים (ועשויים שלא) להיות זהים אעפ"כ.
מס"ד ציוד-הקצה מקביל לכתובת Ethernet MAC בתפקידו: וככזה משמש כמזהה-ייחודי של הלקוח ברשת הספק. לא פחות, ולא יותר.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

13/10/2021 23:15  
mzcs כתב:
@tzah: אי-התאימות נובעת מכך שמדובר ברשתות מטכנולוגיות שונות (GPON אצל 'בזק' - לעומת שאיננה אצל 'פרטנר'). אורכי-הגל המשמשים בשכבה הפיזית ברשת, אגב, עשויים (ועשויים שלא) להיות זהים אעפ"כ.
מס"ד ציוד-הקצה מקביל לכתובת Ethernet MAC בתפקידו: וככזה משמש כמזהה-ייחודי של הלקוח ברשת הספק. לא פחות, ולא יותר.
...
LOL . בסידר, אז הם מאקטבים לפי מס"ד ציוד-קצה או MAC או שניהם ביחד. זה מה שרשמתי או התכוונתי לכתוב בצורה רשמית יותר :)
בנוגע לאורכי גל של מודולים אופטיים, תקרא לי "מרובע". אני "הולך" לפי רשימת ההמלצות של בזק וזהו.

אני מודע לכך שהתשתית מסוג GPON שונה מזאת של פרטנר בשיטת P2P. פשוט התייחסתי ספציפית לשוני בין המודולים השונים
ומדוע הם אינם מתאימים. אגב, המודול של GPON חייב לתמוך בתקן G.984.2 לכן אתה לא יכול להשתמש במודול אחר. לפחות זה מה שאדון
גוגל סיפר לי :).

sushay
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 40 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

ניסית להגדיר את הbnx driver ל10g )bלצד של הראוטר שלך ולא לצד של בזק)
ראה דוגמה כאן
https://lafibre.info/remplacer-livebox/ ... 2gbps/780/

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”