ראוטר וכרטיס רשת - אינטרנט 3GB פרטנר

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
DevilStone (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: חיים כהן
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

ראוטר וכרטיס רשת - אינטרנט 3GB פרטנר

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

ברצוני להתחבר לרשת 3GB של פרטנר, לאחר שיח עם החברה ובדיקה שהבניין שלי מחובר הופתעתי לגלות שהראוטר שהם מוכרים עולה 2700 שקלים (ASUS AX89X). בנוסף אחרי בדיקה מהירה בגוגל להבנתי גם כרטיס הרשת שלי אינו תומך במהירות שכזו.
רציתי לדעת האם מישהו מכיר ראוטר שתומך ב3GB וחיבור SFP (אלו דרישות החברה) במחיר יותר זול?
בנוסף האם מישהו יודע מהיכן ניתן לרכוש כרטיס רשת תומך, מבדיקה שעשיתי בKSP הכרטיס היחידי שמתאים הינו 10GB והחיבור שלו הוא SFP ולא RJ. - (קישור לאתר https://ksp.co.il/web/item/166682)

פרטי המחשב שלי:
  • כרטיס רשת נוכחי - realtek PCie gbe family controller
  • לוח אם - Z370-A PRO (MS-7B48)
תודה רבה לעוזרים.

sabres
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 131 פעמים

Re: ראוטר וכרטיס רשת - אינטרנט 3GB פרטנר

נושא שלא נקרא #2 

אתה יכול להזמין אותו מחו"ל (https://www.computeruniverse.net/en/p/90833791) ולחסוך אלף שקל,
אבל לפני הכל הייתי בודק אם אתה באמת צריך את המהירות הזאת. קח בחשבון שהמחירים של ראוטרים כאלו עוד יירדו בשנים הקרובות וחבל להשקיע עכשיו אם אין צורך אמיתי.
כרטיסי רשת PCIE תומכי 10G אפשר למצוא בהמון מקומות (https://www.computeruniverse.net/en/p/90658130 לדוגמה), אז זאת לא צריכה להיות בעיה. בדוק גם ב-AMAZON, NEWEGG, EBAY, ופלונטר פה בארץ.

בהצלחה.

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מה תעשה עם 3G כשאתה לא יכול לעשות עם 1 גיגה?

מרגיש לי שיש כאן התלהבות מטורפת, סוג של בהלה לג'יגות, כשלא באמת מבינים את המשמעות ואת הצורך.

יש לך 30 התקנים ברשת הבייתית שאתה צריך 3G ? אצלי למשל יש 100 מגה, VDSL, עם המון התקנים אלחוטיים (מתגים, מזגנים, שואב, מכשירים ניידים, טלוויזיות ועוד) ועוד שרת NAS ומחשב גיימינג, ונחש מה? ה-100 מגה בהחלט מספיק. אגב, גם כשאני צופה ב-4K בטלוויזיות.

לא חבל לשלם EXTRA כסף לספק?

xsoft7
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

הקטע בחבילות יותר גבוהות זה הUP הגבוה יותר

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

14/11/2021 18:51  
xsoft7 כתב:
הקטע בחבילות יותר גבוהות זה הUP הגבוה יותר
...
נשאלת השאלה שוב. מה תעשה אפילו עם UPLOAD גבוה יותר?

יש לך אתר אינטרנט בייתי שניגשים אליו מהעולם? יש לך NAS עם CLOUD או בלי שאתה משתף עם העולם?

בקיצור, מרגיש לי התלהבות יתר. אפילו קצת מזכיר לי מנועי הטורבו ברכבים שעצם המילה טורבו דגדגה ללא מעט לקוחות והם רצו לסוכנויות באמוק מטורף רק כדי שגם למנוע ה-0.9 ליטר שלהם יהיה שבלולון נחמד.

DevilStone (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: חיים כהן
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #6 

שלום ותודה לעוזרים,

ראשית אקדים ואומר אני לא חושב שמטרת הדיון הינה לגבי האם השימוש הוא אישי או עסקי, שאלתי שאלה די פשוטה והתשובה אליה צריכה להיות בהתאם.
בהנחה והשימוש הוא אישי גם אם זה בקטע של "התלהבות יתר" מונח שחזר על עצמו יותר מפעם אחת בתגובות אני מניח שזו זכותי, השימוש בכספי הוא החלטתי בלבד וכמו שציינתם שזה מזכיר לכם אנלוגיות מהעבר וזה הגיוני, לכל אחד יש את ה"קפריזה" שלו לגבי דברים מסויימים, יש כאלה שיקנו X כי זה מה שאוהבים למרות שיכלו לקנות משהו קטן יותר או זול יותר שישמש לאותו התפקיד.
בכל אופן ענו לי על התשובה, תודה רבה לעוזרים.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

רק לידיעה:
1 x 1Gbps BaseT for WAN, 1 x 10Gbps BaseT for WAN/LAN
LAN Ports LAN Ports
8 x 10/100/1000M

רק לידיעה:
זה אומר שתוכל לחבר מחשב בודד וליהנות ממהירות 3 גיגה. הפורטים האחרים תומכים בקצבים של עד 1Gbps!!!

בהצלחה

Grogu
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #8 

שלום,
תגיד לי בבקשה הצלחת בכלל להתחבר ל 3 גיגה של פרטנר? כי התקשרתי אליהם אמרו לי שזה כבר לא קיים..

אני כרגע מחובר לפרטנר 1 גיגה וגם לבזק של 2.5 גיגה.
בפרטנר אני משתמש בראוטר שלי (Linksys MX10 Velop AX + Media Converter DMC-G01LC) אבל אם בזק אני חייב להשתמש בראוטר שלהם.
שזה אחד הדברים המעצבנים בבזק, אי אפשר להיכנס לראוטר ולהגדיר דברים בגלל בי סייבר.
שזה משגע אותי. אז ברגע שראיתי פרטנר גם מאפשרים לך להתחבר ל3 גיגה, התלהבתי בגלל שאני יודע שמאפשרים לך להשתמש בציוד הפרטי שלך.

היום קניתי את הראוטר ASUS RT-AX89X חיברתי את הסיב של פרטנר עובד בלי בעיות ישר קיבלתי IP.
ניסיתי לעשות את זה עם בזק וזה לא עבד.
בקיצור, בזק עושים מונופוליה.. מחייבים אותך לקנות את ה Wifi Mesh שלהם.

יש פה מישהו בכלל הצליח להתחבר ל 3 גיגה של פרטנר? כמו שהבנתי משתמשים בתשתית של בזק.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”