מונופול חברת בזק

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
בניהו5565 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: בן אור בלחסן
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

מונופול חברת בזק

נושא שלא נקרא #1 

היי ,
לאחרונה עברתי להתגורר בכפר סטודנטים בכרמיאל .
הופתעתי לגלות כי תשתית האינטרנט היחידה הקיימת היא של חברת בזק , מדובר על תשתית נחושת ישנה שמהירות הגלישה המקסימלית הינה 40 מגה ובפועל בגלל שהארון תקשורת רחוק ממקום המגורים במקרה הטוב אנו מקבלים 25 מגה , בשעות העומס אפילו האתר של בדיקת מהירות לא עולה .
בזק כמובן אינה מעוניינת לשפר את התשתית בגלל המונופול הקיים , למה לה להשקיע כסף ומשאבים במקום שאין ברירה לאנשים אלא להתחבר למה שקיים פרט לכך , ברוב חוצפתם אנו משלמים אפילו מחיר גבוה ממה שהייתי משלם בעבר בדירה אחרת על 100 מגה .
ראוי לציין כי אנו 26 סטודנטים באותו כפר 6 מבנים 12 דירות , סטודנטים להנדסה שעובדים עם תוכנות הצורכות אינטרנט אפילו לזום איננו יכולים להתחבר כי הוא נתקע וצופים בהקלטה לאחר הורדה איטית .
פנינו לחברות אחרות בתקווה שיבנו ארון תקשורת חדש ויעבירו תשתית ואנו נתחייב שכולם ירשמו עליהם ככול הנראה ההצעה לא רווחית עבורם וקיבלנו מענה שלילי , אפילו הצענו לשאת בעלויות הארון תקשורת ללא הצלחה .
פנינו לרשות התקשורת והם פשוט נתנו לנו צפי שבזק תשפר את התשתית עד מרץ 2027 , פנינו לרשות לתחרות והם ציינו שהמדינה מעודדת חברות אחרות כגון הוט לפרוש תשתית אך גם איתם הצפי לא לשנים הקרובות .
אשמח לעצתכם איך להתקדם, כרגע הנושא מאד פוגע באורח חיינו ובאפשרות ללמוד כמו שכן ,לא ביקשנו סיב אופטי או משהו מתקדם פשוט תשתית שבנויה ל100 מגה בסיסית , שבזק כבר בעבר התפעלה בכך שהיא מתחייבת לפריסה ארצית של 100 מגה לפחות כנ"ל הוט 200 לפחות .כמו כן הקליטה לא מספיק טובה לגלישה סלולרית והפעלת נקודה חמה אינה פתרון פרט לכך שאני מול המחשב 12 שעות ביום וחבילת הגלישה סופית .
טכנאי פרטנר שהיה כאן הציג בפניי מקרה דומה בכפר סמוך לכרמיאל שגם עבורם לא הסכימו לשפר את התשתית במשך שנים עד שהם הגיעו לרמה של לחבל בארון תקשורת כמובן שלא נעשה זאת אך האם קיימת דרך אחרת ?

sabres
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 131 פעמים

Re: מונופול חברת בזק

נושא שלא נקרא #2 

אתה צודק לחלוטין. הייתי אומר שזה ביזיון אבל "ביזיון" זאת מחמאה להתנהלות של בזק ושל משרד התקשורת בנושא.
אתה יודע מה יעבוד? אם תפרסמו את הסיפור הזה בפייסבוק ותדאגו שהוא יגיע גם ל-Ynet ו\או לאחד האתרים המקבילים.
אני ממליץ לכם ליצור קשר גם עם אחת מתוכניות הבוקר ולשלוח להם את התשובות המביכות שקיבלתם מהגורמים האלו.
תתפלא כמה מהר יפרשו אצלכם תשתית כשבמשרד התקשורת יישמעו שמישהו מספר לכל העולם בטלוויזיה שהם המליצו לו לחכות לשנת 2027.

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לא מאמין שיש לחברה כמו בזק אינטרס להחזיק ציוד ישן ותשתיות ישנות. אני מאמין שזה יוחלף, יכול להיות שיקח קצת זמן אבל בסופו של דבר יוחלף.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

אם ה"בסופו של דבר" תהיה שנת 2027, אז למחזור הנוכחי (וכנראה גם הבא) של הסטודנטים זה לא ממש עוזר.

בניהו5565 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

הוא צודק , עד מרץ 2027 זאת חובתה של בזק לשפר את התשתית כחלק מהחוזה שחתמה עם המדינה אם והיה תלוי בהם לעולם לא היו עושים זאת .
אתה לא מסתכל על זה נכון "לא מאמין שיש לחברה כמו בזק אינטרס להחזיק ציוד ישן ותשתיות ישנות" , אם הייתה לך דירה ישנה שאתה משכיר לטווח ארוך והדייר משלם לך לדוגמא 3000 שח בחודש הדייר לא מרוצה מהדירה אבל אין לו אופציה אחרת אז הוא ממשיך לשלם האם היית משפץ את הדירה משקיע משאבים וכסף מאצלך בשביל לקבל את אותה שכירות כול חודש ?
במקרה שלנו עוד הבעלים של הדירה כאמור בזק אפילו מעלה לנו את המחיר כי הוא יודע שאין לנו ברירה .

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

כן אבל אתה שוכח שלהחזיק תשתית ישנה גם עולה כסף, ולא מעט. אז צאו מהקטע שחברה X "דופקת אתכם" כי אתם לא מקבלים עכשיו ומיד.

בניהו5565 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

בוא אני אחדד לך כי לא הבנת, חלק מהרישיון של בזק לעבוד כחברת תקשורת מחייב אותה לעמוד בחוזים שהמדינה הציבה לה שיפור התשתית המתוכננת עוד חמש שנים היא נטו החלטת המדינה אם היה בידי בזק לא היה לה שום אינטרס להחליף אותם .החזקת התשתית הישנה הרבה יותר משתלמת וזולה מהחלפה לחדשה ותחזוקת החדשה . כאשר יש תחרות בין חברות זה מה שמעודד אותם לשפר תשתיות ותנאים להיות מובילות על החברה האחרת למרות הפחתה בהכנסה ובכך שיצטרפו אליה יותר אנשים אצלנו אין תחרות כי רק תשתית של בזק קיימת לכן ישנה רשות הנקראת הרשות לתחרות במדינות דמוקרטיות אז אם כול הכבוד לדעה שלך יש אנשים שכן סובלים ולא מקבלים זכויות בסיסיות כמו הזכות לבחור מבין כמה חברות ואנו סובלים מהשלכות חוסר הזכות הזאת . במידה והייתה תשתית אחרת אז לא היינו מקבלים כאן ועכשיו היינו מקבלים אתמול ומהר תשתית חדשה כי הם היו מאבדים 26 מנויים

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

17/11/2021 14:57  
silverbullet כתב:
כן אבל אתה שוכח שלהחזיק תשתית ישנה גם עולה כסף, ולא מעט. אז צאו מהקטע שחברה X "דופקת אתכם" כי אתם לא מקבלים עכשיו ומיד.
...
אתה נשמע כמו עובד של בזק או שאתה מדבר מתוך חוסר הבנה... במדינה מתוקנת הרשות האחראית לא היתה מאפשרת למצב כזה להתקיים והיתה מכריחה את בזק להחליף את התשתית לפני 10 שנים... וקונסת אותה על כל חודש שההחלפה לא מבוצעת בפועל.

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

אני לא עובד של בזק ונחש מה? אני כבר מעל 14 שנים בתחום התקשורת, עובד באגף IT כלשהו עם קווים של חברה מתחרה.
אין על ההתנשאות כאן של האנשים, בזה אתם מצטיינים.

עאלק חוסר הבנה.

יוליוס
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 124 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

כתבתי מספר פעמים . גר בקריות. ארון בזק רחוק ויכול לקבל רק עד 40 MB . בפועל עד 30 MB .
המון ניתוקים , קושי צפיה ב VOD , זום ,גלישה באינטרנט. פעמים רבות מפעיל נקודה חמה בסמארטפון.
שיא החוצפה שמשלם 104 ש"ח ספק+תשתית +20 ש"ח נתב BE.
אין שום תשתית אחרת חוץ מהוט.
אין באזורי פרטנר סיב אופטי . כמורה יש מבצע של 70 ש"ח מהירות עד 500 MB כולל ספק ותשתית וחודש חינם. מהירות 1000 MB ,80 ש"ח חודש חינם כולל ספק ותשתית. נתב 25 ש"ח. פשוט לקוחות שבויים.

nils3373
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: nils3373
נתן תודות: 52 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

18/11/2021 8:27  
silverbullet כתב:
אני לא עובד של בזק ונחש מה? אני כבר מעל 14 שנים בתחום התקשורת, עובד באגף IT כלשהו עם קווים של חברה מתחרה.
אין על ההתנשאות כאן של האנשים, בזה אתם מצטיינים.

עאלק חוסר הבנה.
...
משתמע שאתה עדיין לא מבין וחבל...

em28
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

שנים של התנהלות דומה של בזק, משלמים על 100MB, כשבדיעבד מתברר שהכתובת לא יכולה לקבל יותר מ-40 ובפעל מרדים את ה-20MB עם המון ניתוקים.
ופתאום הפלא ופלא קבלו סיב ב-175 ש"ח (לתשתית בלבד) ו-799 ש"ח התקנה רק בגלל שהייתם לקחות נאמנים.
תודה רבה, אבל לא תודה - במקרה שלנו: פרטנר עם 500/50 ב-80 ש"ח.

לסטודנטים: פרסמו את זה, רק כך זה עובד במדינה הזו.

gllu
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 35 פעמים
קיבל תודות: 8 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

היתי מנסה פתרון סלולרי כלשהו מבוסס 5G. החבילה שלי היום היא 150GB, נראה לי יספיק בשימוש סביר גם אם רואים כמה הרצאות ביום.

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

20/11/2021 8:09  
nils3373 כתב:
משתמע שאתה עדיין לא מבין וחבל...
...