אני רק השליח אבל זה נראה זוועה

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

אני רק השליח אבל זה נראה זוועה

נושא שלא נקרא #1 

כך זה נראה כאשר הקבלנים של בזק וסלקום לא משתמשים בסיב משוריין ומשאירים עודפי סיב באורכים של עשרות מטרים.
2022-01-11_172825.png

silverbullet
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 47 פעמים

Re: אני רק השליח אבל זה נראה זוועה

נושא שלא נקרא #2 

מזעזע.

משוריין או לא, תשתיות לא צריכות להיות כך, הפוטנציאל לנזקים הוא עצום.

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #3 

11/01/2022 18:01  
silverbullet כתב:
מזעזע.

משוריין או לא, תשתיות לא צריכות להיות כך, הפוטנציאל לנזקים הוא עצום.
...
הסידור עצמו נראה סביר ביותר. בסה"כ מדובר על בניין ישן ללא תשתיות מסודרות. אלא מה, אם הם היו משתמשים בסיבים משוריינים הם לא היו
צריכים לשמור כ"כ הרבה עודפי סיב למקרה שהסיב ישבר ואז הנראות של הבניין לא הייתה מכוערת. הכבל השחור שיוצא מהארון של בזק הוא כבל (סיב) משוריין. בשביל מה צריך עודף כ"כ גדול עבור כבל משוריין? מיותר לחלוטין.

הארון שירות של סלקום נשאר פתוח ולא סגרו אותו. במקרה של גשם ורוח הדלת עלולה להיפתח ואז כל המחברים ירטבו שלא לצורך.

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

לי זה נראה כאילו הנחו אותם להשיא עודף רציני כי כנראה בקרוב/רחוק יעבירו את כל הריכוז הזה משם

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #5 

11/01/2022 21:10  
mescaline כתב:
לי זה נראה כאילו הנחו אותם להשיא עודף רציני כי כנראה בקרוב/רחוק יעבירו את כל הריכוז הזה משם
...

מה פתאום. הארונות שירות, זה לא משהו שהם מעבירים כל מס' חודשים. המיקום דווקא בסדר גמור רק כמויות הסיב מוגזמות בטירוף.

forum_admin
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

11/01/2022 22:52  
tzah כתב:
מה פתאום. הארונות שירות, זה לא משהו שהם מעבירים כל מס' חודשים. המיקום דווקא בסדר גמור רק כמויות הסיב מוגזמות בטירוף.
...
אצלי בעיר סלקום ואנלימיטד משאירים את התיבות פתוחות לחלוטין , כמעט בכל בניין שראיתי
לגבי הסיב , אתה יכול לראות שכבר בוצע תיקון לסיב הכחול עם coupler . (או שעוד יותר גרוע זה לא outdoor coupler אלא עטיפה של איזולירבנד על מחבר)

אין מה להגיד חוסכים בהוצאות, ההתקנות שבוצעו בעבר היו הרבה יותר טובות, לפחות אצלי מלפני שנתיים כשהשתמשו בסיב משוריין indoor/outdoor , ppc miniflex

tzah (פותח השרשור)
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #7 

17/01/2022 23:51  
forum_admin כתב:
אצלי בעיר סלקום ואנלימיטד משאירים את התיבות פתוחות לחלוטין , כמעט בכל בניין שראיתי
לגבי הסיב , אתה יכול לראות שכבר בוצע תיקון לסיב הכחול עם coupler . (או שעוד יותר גרוע זה לא outdoor coupler אלא עטיפה של איזולירבנד על מחבר)

אין מה להגיד חוסכים בהוצאות, ההתקנות שבוצעו בעבר היו הרבה יותר טובות, לפחות אצלי מלפני שנתיים כשהשתמשו בסיב משוריין indoor/outdoor , ppc miniflex
...

הופה. אתה מבין עניין.. אמרת את מילות הקסם ppc miniflex :)

אני מסכים איתך לגבי ההתקנות מלפני חצי שנה ומעלה. הן באמת היו הרבה יותר מקצועיות. לכן פרסתי בעצמי סיב משוריין.

חוסכים המון כסף ועושים חר.. של עבודה. אבל כל עוד נותן השירות / קבלן אחראי על הפריסה, במקרה של בעיות הם
ישלחו טכנאי לתקן את הנזק בסיב ובינתיים ללקוחות לא יהיה אינטרנט, אבל היי.. הם לפחות חסכו קצת כסף על הדרך.

כן. שמתי לב לסיב הכחול.

אגב! גם בבניין שלי השאירו את התיבות פתוחות. לדעתי, הקבלן מדד עוצמות וסתם לא טרח לסגור את הארונות. כנראה מתוך עצלנות.
אבל לפחות אצלנו הארון שירות נמצא בתוך חדר יחסית סגור ולא תלוי על הקיר החיצוני של הבניין. קצת רוח פרצים והתיבה נפתחת
לרווחה ומקבלת קצת גשמי ברכה.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”