נתב פרטי לסיבים בזק עם מתאם נוקיה

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
איתי1234 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 0

נתב פרטי לסיבים בזק עם מתאם נוקיה

נושא שלא נקרא #1 

היי,

אחרי הרבה צרות עם הסיבים פרטנר ופינג שמראש לא היה משהו) עברתי לסיבים של בזק (שיפור משמעותי בפינג) ובינתיים נראה שהחיבור הרבה יותר יציב.

ניסיתי לקבל מהם מידע על מה אני צריך בשביל לחבר נתב פרטי והוא לא הסכימו למסור מידע בשום צורה ("לך לחנות מחשבים ותשאל אותם', "פעם היתה לנו רשימה באתר של מתאמים אופטיים נתמכים ונתבים נתמכים אבל אין אותה יותר", ועוד כהנה וכהנה).

אז לפני שאני משקיע בראוטר בשביל לגלות שהוא לא עובד לי.
יש לי מתאם אופטי של נוקיה G-010G-Q, הוא אמור לעבוד? הבנתי שצריך לאקטב מול בזק את הMAC שלו. במה הוא שונה מלונות מתאים אחר עם כניסה למודול SPF ואז לקנות את הSPF בעוד 180 שקל מבזק?

בנוסף, יש באמת עניין של "רשימת נתבים נתמכים" כמו שאמר לי הטכנאי או שכל נתב נורמלי שתומך במהירות של האינטרנט שלי ובחיבור PPPoE יעשה את העבודה?

תודה

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 101 פעמים

Re: נתב פרטי לסיבים בזק עם מתאם נוקיה

נושא שלא נקרא #2 

אפשרות 1:

Optical Network Terminal (ONT)
G-010G-Q -> ממיר סיב משולב עם כניסת אטרנט כיחידה אחת (על אותו PCB)

אפשרות 2:

"במה הוא שונה מלקנות מתאים אחר עם כניסה למודול SPF.."

האופציה המומלצת יותר (בשימוש ע"י בפרטנר / בזק):

יחידה מודולרית המורכבת מ -2 יחידות:

Media Converter (מארז/כלוב)
SFP Optical Module (מודול אופטי)

במידת הצורך, ניתן לשלוף ולהכניס את היחידה האופטית ( SFP ) לציוד קצה נוסף כגון: ראוטרים/ מתגים עם כניסה אופטית.
כמשתמש, זה נותן לך גמישות גדולה יותר להשתמש בציוד קצה פרטי עם כניסה אופטית.

רשימת ציוד קצה נתמך ע"י בזק:
https://www.bezeq.co.il/media/PDF/gpon. ... isp=footer

הערה: G-010G-Q מופיע ברשימה של ציוד קצה נתמך ע"י בזק. במעמד ההתקנה, אתה פשוט צריך לבקש שיעשו אקטיבציה לממיר הסיב.
רק תיקח בחשבון שהוא תומך בקצבים של עד 1Gbps ,כך שאם תחליט בעתיד לשדרג לחבילת 2.5Gbps תצטרך להחליף את ממיר סיב!
(הערה: את כל היחידה).

מסקנה:
אפשרות 2 היא הכי נוחה והחכמה ביותר, לכן ממליץ לך לרכוש מודול SFP מבזק (180 ש"ח). סה"כ מדובר על הוצאה חד פעמית.

Media Converter רוכשים בנפרד. Media Converter עם תמיכה בקצבים של עד 1Gbps עולה בסביבות 50 ש"ח (עלי אקספרס).

MrYair
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 345 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

הנוקיה שיש לך זה המודם שלך יש לו כניסה אופטי שזה GPON ויציאת RJ45 שאתה יכול לחבר לכל ראוטר להגדיר חיבור PPPOE ובהצלחה.
כשהיתי בסלקום פעמים הנוקיה הזה מת בשנה.

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #4 

נקודה אחרונה חביבה.. הממיר סיב (ONT) גם מאפשר / נותן ל - ISP גישה מרחוק "לשחק" עם הגדרות ה- QoS מול היחידה עצמה,
או כל ראוטר שאתה מחליט לרכוש דרך חברות התקשורת.

לכן במידה ואפשרי, מומלץ ועדיף להשתמש בציוד פרטי. תדמיין לעצמך מה יקרה ,אם איזה אקר משעומם ימצא פירצה בראוטרים של בזק/סלקום/הוט (רמז: מדובר על אותה חברה).
זה מתכון לצרות צרורות ואגב לא מדובר על תסריט דמיוני.

forum_admin
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

15/01/2022 21:26  
tzah כתב:
נקודה אחרונה חביבה.. הממיר סיב (ONT) גם מאפשר / נותן ל - ISP גישה מרחוק "לשחק" עם הגדרות ה- QoS מול היחידה עצמה,
או כל ראוטר שאתה מחליט לרכוש דרך חברות התקשורת.

לכן במידה ואפשרי, מומלץ ועדיף להשתמש בציוד פרטי. תדמיין לעצמך מה יקרה ,אם איזה אקר משעומם ימצא פירצה בראוטרים של בזק/סלקום/הוט (רמז: מדובר על אותה חברה).
זה מתכון לצרות צרורות ואגב לא מדובר על תסריט דמיוני.
...
בתור אחד שיש לו גישה למערכת של בזק
הגדרות qos נעשות ברמת הpon port עצמו ולא על הציוד קצה, הנציגים לא יודעים לערוך הגדרות בolt וכנראה גם אין להם גישה לניהול ה-olt מה שהם יודעים זה להחליף חבילה במערכת שמתממשקת ל-olt , באותה מערכת הם יכולים לנהל את הנתב מרחוק לחבר אותך ל@1 הפניות פורט ניהול lan, wifi ועוד..
ממירי המדיה הם ציוד ברמה הפיזית אין עליהם שום הגדררות , אולי אתה מתכוון לtr69 שמן הסתם לא יהיה קיים כשאתה מחובר לממיר מדיה בלבד

tzah
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #6 

17/01/2022 23:43  
forum_admin כתב:
בתור אחד שיש לו גישה למערכת של בזק
הגדרות qos נעשות ברמת הpon port עצמו ולא על הציוד קצה, הנציגים לא יודעים לערוך הגדרות בolt וכנראה גם אין להם גישה לניהול ה-olt מה שהם יודעים זה להחליף חבילה במערכת שמתממשקת ל-olt , באותה מערכת הם יכולים לנהל את הנתב מרחוק לחבר אותך ל@1 הפניות פורט ניהול lan, wifi ועוד..
ממירי המדיה הם ציוד ברמה הפיזית אין עליהם שום הגדררות , אולי אתה מתכוון לtr69 שמן הסתם לא יהיה קיים כשאתה מחובר לממיר מדיה בלבד
...
אבל אתה יכול לעשות prioritize לכל השירותים ביחידת הקצה (olt), אם זה לא Traffic QoS אני לא יודע מה כן.
נכון, לא דיברתי על ממירי מדיה.

dan123
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #7 

חברים,
הקופסא של סלקום G-010S-Q הוא ממיר בלבד.

המונחים בשימוש בפורומים הם לא נכונים - "מודם" - זה אומר Dialer המשתמש ב PPPoE בעבר הלא כלכך רחוק היינות משתמשים ב PPP אבל זה היה פחות יעיל מכל מיני סיבות שלא אכנס אליהם.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

14/01/2022 13:10  
איתי1234 כתב:
היי,

אחרי הרבה צרות עם הסיבים פרטנר ופינג שמראש לא היה משהו) עברתי לסיבים של בזק (שיפור משמעותי בפינג) ובינתיים נראה שהחיבור הרבה יותר יציב.

ניסיתי לקבל מהם מידע על מה אני צריך בשביל לחבר נתב פרטי והוא לא הסכימו למסור מידע בשום צורה ("לך לחנות מחשבים ותשאל אותם', "פעם היתה לנו רשימה באתר של מתאמים אופטיים נתמכים ונתבים נתמכים אבל אין אותה יותר", ועוד כהנה וכהנה).

אז לפני שאני משקיע בראוטר בשביל לגלות שהוא לא עובד לי.
יש לי מתאם אופטי של נוקיה G-010G-Q, הוא אמור לעבוד? הבנתי שצריך לאקטב מול בזק את הMAC שלו. במה הוא שונה מלונות מתאים אחר עם כניסה למודול SPF ואז לקנות את הSPF בעוד 180 שקל מבזק?

בנוסף, יש באמת עניין של "רשימת נתבים נתמכים" כמו שאמר לי הטכנאי או שכל נתב נורמלי שתומך במהירות של האינטרנט שלי ובחיבור PPPoE יעשה את העבודה?

תודה
...
עד כמה שידוע לי בזק לא מסכימים לחבר שום מתאם אופטי למעט ה-SFP שלהם. אם הנוקיה הוא עם SFP מובנה כנראה שלא תוכל להשתמש בו. אתה חייב לקנות SFP מבזק ב-180₪ ואז תוכל להשתמש בו בכל ממיר אופטי תואם (יש כאלה ב-KSP).

yeuda
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 75 פעמים
קיבל תודות: 108 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

יש רשימה מסודרת באתר בזק של ציוד מאושר
https://www.bezeq.co.il/media/PDF/gpon.pdf?WT.isp=menu

חלקם זה SFP שאתה אמור להכניס לתוך ממיר מדיה או ראוטר עם כניסת SFP
חלקם זה ממיר מדיה עם SFP מובנה
אפשר גם את אחד הדגמים לקנות ב aliexpress

בכל המקרים אתה צריך להוסיף לאחר מכן ראוטר שתומך ב PPPOE
ראוטרים ישנים יותר מתקשים לתת ב PPPOE קצבים של 1G (דורש יותר משאבים מ DHCP רגיל)

מ-ב
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

29/06/2023 7:50  
yeuda כתב:
חלקם זה SFP שאתה אמור להכניס לתוך ממיר מדיה או ראוטר עם כניסת SFP
חלקם זה ממיר מדיה עם SFP מובנה
...
אחדד, לא מדובר ב־"SFP מובנה". המשמעות של SFP היא לא "חיבור אופטי", אלה זה ספציפית מתייחס לאותו תקן של מודולים נשלפים בצורה הזאת עם המחבר הזה. יש מודולי SFP שונים, לא רק אופטיים, למשל יש מודול SFP שמקבל חיבור של כבל רשת, או כבלי DAC שפשוט מחברים בין שתי כניסות SFP בצורה ישירה. ב־ONTים האלה, יש להם פשוט את הרכיבים האופטיים מובנית במכשיר, בלי קשר ל־SFP.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”