נתב\מודם לתשתית בזק עם תמיכה לסיבים אופטיים

פורום רשתות, IT ומחשוב כללי - רשתות, ראוטרים, מחשבים ניידים, אביזרים וכו'.
force1711 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נתב\מודם לתשתית בזק עם תמיכה לסיבים אופטיים

נושא שלא נקרא #1 

שלום וברכה לכולם,

שאלתי לפני מספר שבועות כאן בפורום לגבי נתב\מודם במהירות 200 מגה לתשתית בזק - profile b35 והמליצו לי על tp-link vr600v3.

עכשיו, במחשבה שניה, חשבתי אולי לקנות כנ"ל אבל פלוס תמיכה לעתיד בסיבים אופטיים. האם יש דבר כזה נתב+מודם שתומך גם ב- 200 מגה וגם בסיבים אופטיים? אני יודע שהנתב BE של בזק תומך בזה, אבל האם יש משהו כמו ASUS או TP-LINK או חברה אחרת שתומכת בכל הדברים הללו?

תודה רבה מראש כל המשיבים.

sabres
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 53 פעמים
קיבל תודות: 131 פעמים

Re: נתב\מודם לתשתית בזק עם תמיכה לסיבים אופטיים

נושא שלא נקרא #2 

נתב מודרני עם תמיכה מובנית בסיבים אופטיים יהיה יקר (למעלה מ-1000) ש"ח ולחלוטין לא הכרחי.
כשמתחברים לסיבים האופטיים מקבלים בד"כ מתאם מסיב אופטי לחיבור כבל רשת רגיל אותו מחברים לנתב שלך כרגיל. לא צריך תמיכה מיוחדת של הנתב בסיבים אופטיים.

אני הייתי ממליץ על אחת משתי האופציות:
1. אם הצפי לפרישת הסיבים באזור בו אתה גר עוד רחוק לדעתך (שנה ומעלה), לך על ה-TP LINK שהוצע לך.
2. אם אתה מאמין שייפרשו סיבים באזור שלך בתקופה הקרובה, קנה עכשיו נתב תומך WIFI 6 (כמו ה-AX3 PRO המומלץ) ותחבר אותו למודם זול שתומך ב-VDSL במהירות 200 מגה, לדוגמה: https://ksp.co.il/web/item/41334.

בכל מקרה אני ממליץ שתתרחק מהנתב שבזק מציעה, או כל נתב שיוצע לך ע"י ספק סיבים אחר. ציוד משלך תמיד יהיה זול יותר וטוב יותר.

force1711 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

ממש תודה רבה לך "סברס" על התשובה המושקעת והמקיפה.

...רק רציתי להוסיף, אם הבנתי נכון, שבנתבים שבזק מציעה BE וכן בזק בינלאומי, אם הבנתי נכון, הם כן מגיעים עם יציאת SFP שזה לפי מה שהבנתי יציאת סיבים\פייבר.
כך שיש להם גם יתרונות, הכל כלול, גם נתב, גם מודם, וגם יציאה מוכנה לפייבר גם שלא צריך שום מתאם. הלא כן?

sabres
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

לא בדיוק - תרשה לי לחדד:
1. כן, הם מגיעים עם יציאת SFP מובנית. זה פחות או יותר היתרון היחיד של הנתב שלהם שהכל מרוכז בקופסה אחת. לטעמי זה לא שיקול כי המתאם עצמו קטן ולא תופס ממש מקום.
2. לא, אין פה מודם. לא צריך מודם בסיבים אופטיים.
3. חבל לכבול את עצמך בתשלומים למוצר שכבר עכשיו לא תומך ב-WIFI 6E, ההגדרות שלו חסומות ללקוח, ואני לא בטוח שהוא תומך ביצירת רשת MESH בכלל.
4. מניסיון העבר, הנתבים שבזק מציעה ללקוחות הם לא משהו מבחינת יציבות וטווח אלחוטי.

coyaniv
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

האם הראוטר הזה יעבוד בחיבור סיב בזק 2.5 בלי צורך במתאם נוסף?

תודה על העזרה

sabres
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

אני חושב שכן, אבל תצטרך לקנות מבזק את מודול ה-SFP שלהם (נמכר ב-180 ש"ח).
מה תעשה כדי לקבל אינטרנט אלחוטי בבית? אתה מחבר אליו ACCESS POINT? זה יתפוס לך יותר מקום ממה שהיה תופס ממיר + נתב.

שלח תגובה

חזור אל “רשתות, אינטרנט ו- Fiber”