Smart Boiler Wifi tuya חיבוריות מרחוק

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
asafalfa (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

Smart Boiler Wifi tuya חיבוריות מרחוק

נושא שלא נקרא #1 

היי,

אני מתכנן להכנס בפעם הרשונה שלי לכל נושא הבית חכם ויש לי מספר שאלות שעדיין פתוחות אשמח אם משהו יכול לענות לי לפחות על הראשונה ומשם אני כבר ינסה לזרום לבד... (צריך עוד לעשות את ההתקנה הראשונה של הציוד ושל ה HA)

אני כנראה יעשה שימוש ב HA על מנת לקשר את כל החברות השונות שאני הולך לעשות בהם שימוש (tuya and shelly) אבל מה שאני לא מצליח להבין זה איך אני אצליח להתחבר אליהם כשאני לא ברשת הWIFI ...
האם עלי לקנות Cloud service או שאני יכול להגדיר VPN... ?

אשמח לשמוע איך אתם עשיתם את זה ?

Juve
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #2 

שלום,
אני לא מכיר את shelly.
לגבי tuya, בשביל לעשות בזה שימוש, אתה צריך לעשות חשבון באתר שלהם. זה בעצם מקשר בין הרשת שלך בבית לבין השרתים של tuya.
כאשר אתה מחוץ לרשת הוויפיי שלך, נגיד ב-4G, האפליקציה עובדת מול השרתים של tuya שמכירים את המכשיר שלך.

אני לא מכיר ש-tuya יכולים לעבוד עם רשת פנימית. בשביל שזה יעבוד, אתה חייב להתחבר ל"ענן" שלהם.
כך גם לגבי רכיבי הוויפיי של מזגני אלקטרה, eWelink, עוד מוצרים סיניים חכמים...

Broadlink יכולים לעבוד לוקאלית (רשת פנימית בלבד).

על מנת שמוצרים שעובדים לוקאלית יעבדו לך מחוץ לבית, תצטרך להעביר פורטים בראוטר (port forwarding) - דבר שלא מומלץ מטעמי אבטחה (קל לסרוק פורטים ולנסות להתחבר לרשת שלך בבית באמצעות פורטים פתוחים).
יש אלטרנטיבות אחרות שאני לא בקיא בהם ולכן אני לא מציין אותם.
משאיר מקום לטובים ממני בתחום.

saraguru
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לא נראה לי שמוצרים שעובדים לוקאלית דורשים פתיחת פורטים בראוטר. זה נדרשתי לכך עם מוצרי Broadlink.
למעשה, במקום שהחיבור יעשה מהענן ל-Device (מה שכן מצריך פתיחת פורטים), יותר הגיוני ויותר מאובטח זה שהרכיב מתחבר לענן, ואז הענן מהווה סוג של מתווך בין הסלולארי לרכיב.

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@asafalfa
אתה יכול (אבל ממש לא מומלץ) להשתמש בענן של Tuya בסין, אם אתה רוצה לשלוט על הרכיבים ישירות.
כפי שאמרת, הדרך הכי טובה היא לעבוד עם בקר כמו HA. בשביל זה תרצה להחליף את ה-firmware של הרכיבים של Tuya ל-Tasmota (שים לב שרק רכיבים מבוססי ESP נתמכים), ואז HA יוכל לשלוט על כולם מקומית בעזרת MQTT.
בשביל להתחבר אל HA מרחוק אתה צריך או לשלם על ה-cloud שלהם, או להגדיר Dynamic DNS, כדוגמת DuckDNS.

asafalfa (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 24 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

dr0r כתב:@asafalfa
אתה יכול (אבל ממש לא מומלץ) להשתמש בענן של Tuya בסין, אם אתה רוצה לשלוט על הרכיבים ישירות.
כפי שאמרת, הדרך הכי טובה היא לעבוד עם בקר כמו HA. בשביל זה תרצה להחליף את ה-firmware של הרכיבים של Tuya ל-Tasmota (שים לב שרק רכיבים מבוססי ESP נתמכים), ואז HA יוכל לשלוט על כולם מקומית בעזרת MQTT.
בשביל להתחבר אל HA מרחוק אתה צריך או לשלם על ה-cloud שלהם, או להגדיר Dynamic DNS, כדוגמת DuckDNS.
...
בדיוק מה שעשיתי... שימוש ב Duck ואז portforward ל 8123 מ 443 אז הכל מוצפן .. על פניו עובד יפה!

תודה רבה על התגובות

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”