להפוך את המפסק החכם של הדוד לעוד יותר חכם

בקרים, דימרים, טכנולוגיות לשליטה על צרכני החשמל בבית, SMART GRID וכו'
it_amit (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
שם מלא: Amit
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

להפוך את המפסק החכם של הדוד לעוד יותר חכם

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

יש לי היום מפסק נשלט של כרומגן (מבוסס TUYA / Smart Life) ואני מרוצה ממנו מאוד אבל אני מעוניין להוסיף אפשרות לקבל גם חיווי על טמפרטורת המים בדוד.
הציפייה שלי שע"י התקנת מד הטמפרטורה בדוד אני אוכל להגדיר שהדוד יידלק בשעות מסוימות רק במידה והטמפ' נמוכה מערך מסוים שאגדיר.

מצאתי תרמוסטט שנותן את כל זה אבל אני לא מוצא כזה לקופסת גוויס.
1. מישהו מכיר אביזר דומה שנותן את האפשרויות לשליטה + מדידת טמפרטורה?
2. האביזר הזה יכול באמת לתת מענה לדרישות שלי או שאני מפספס משהו?

https://www.aliexpress.com/item/4000223 ... web201603_

תודה
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

AssafLots
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

תריץ חיפוש ותמצא כמה דיונים בנושא, אם אני זוכר נכון דיברו שם על בעייתיות של מדידת טמפרטורה של מים בתוך הדוד בגלל הפרשי טמפרטורות של אפילו 20 מע' בין החלק העליון שלחלק התחתון של הדוד (במידה והדוד שלך עומד)

it_amit (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #3 

הפוסטים שמצאתי היו מאוד ישנים, אני בטוח שהיום יש פתרונות יותר מתקדמים ממה שהיה לפני 3 שנים.
אני מודע לבעייתיות אבל אני מאמין שאצליח ללמוד את התנהגות הדוד ובכל מקרה לא מדובר בציוד קריטי, תמיד אפשר להדליק את הדוד קצת יותר.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

עד היום אני מריץ תרחישים לחימום הדוד על פי השעה ביום, מספר הנוכחים בבית והטמפרטורה החיצונית וזה טרם איכזב אותי.
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

it_amit כתב:הפוסטים שמצאתי היו מאוד ישנים, אני בטוח שהיום יש פתרונות יותר מתקדמים ממה שהיה לפני 3 שנים.
אני מודע לבעייתיות אבל אני מאמין שאצליח ללמוד את התנהגות הדוד ובכל מקרה לא מדובר בציוד קריטי, תמיד אפשר להדליק את הדוד קצת יותר.
...
זה לא קשור לפתרונות מתקדמים יותר - כל עוד יש לך מד אחד בתוך הדוד, אתה עדיין מודד רק נקודה אחת. יש שטוענים שזה מספיק טוב ויש שטוענים שלא, אבל זה לא משהו ש"פתרונות מתקדמים יותר" ישנו.

it_amit (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

תודה על התגובות אני מוכן לנסות בכל זאת.

אני חוזר לשאלות המקוריות - מפסק כזה ניתן להגדיר שיעבוד בשעות מסוימות רק במידה והטמפ נמוכה מערך מסוים שאני מגדיר?
יש כזה לקופסת גוויס?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אשתי ארגנה מד טמפ' לדוד. זה עובד אמין ומשמש כ-cut off, כלומר מונע חימום יתר אם הדוד כבר חם.

קוראים לזה תרמו סמארט. זה משתלב עם המתג דוד החכם, אבל הם לא מדברים אחד עם השני (נראה לי פגז אם זה היה משולב בדרך כלשהי עם הסוויצ'ר).

https://www.facebook.com/people/%D7%AA% ... 5254144741

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

@it_amit
·פה נראה שתצטרך כבר חיבור לבקר של בית חכם שבו ניתן להגדיר חוקים, התניות ותרחישים מתוזמנים
מעצבן אותי כשאומרים "אני ילך, אני יקנה". מעצבן אותי עוד יותר כשכותבים את זה.

it_amit (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #9 

@Catskinner
·
אני משתמש היום במפסק חכם לדוד של TUYA \ SMART LIFE, בקרוב מתחיל בהחלפה של מפסקי תאורה, תריסים, שער ועוד למבוססי בית חכם של TUYA.
גם המפסק שצירפתי מבוסס על TUYA.
השאלה אם יש כזה לגוויס ואם אפשר לתכנת כך שיותנה גם בטמפ' וגם בזמנים?

https://www.aliexpress.com/item/4000223108338.html...

udif
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

אני לא מבין - בכל דוד "טיפש" יש ניתוק של גוף החימום ע"י תרמוסטט מעבר לטמפ' סף מסוימת כדי שהוא לא יחמם מעבר לנדרש. למה אתה רוצה בקר טמפרטורה נוסף?
אם הטמפרטורה של הדוד כשהוא דולק מספיק טובה לך, למה לך עוד מד טמפרטורה, ואם היא נמוכה מדי, למה לא לכוון את הטמפרטורה בדוד?
הציפייה שלי שע"י התקנת מד הטמפרטורה בדוד אני אוכל להגדיר שהדוד יידלק בשעות מסוימות רק במידה והטמפ' נמוכה מערך מסוים שאגדיר.
...
למה שהערך שתגדיר יהיה שונה מהמיתוג הפנימי שיש כבר היום בעזרת התרמוסטט של הדוד? פשוט תדליק אותו בשעות שאתה רוצה, ותן לתרמוסטט הפנימי לעשות את העבודה שלו.

it_amit (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #11 

תרמוסטט "טיפש" של הדוד מותקן באוגן על הגג ולא נגיש, בנוסף אני לא יכול לדעת על איזה ערך הוא מכוון ובטח שלא יכול לכוון אותו מהנייד, מה גם שכנראה הוא לא מדויק.
תרמוסטט דיגיטלי יכול לתת לי טמפ מדויקת בזמן אמת וזו בעצם אינדיקציה לכמות המים החמים בדוד. אחד חכם גם מאפשר להגדיר טמפ שמתחת לה הדוד יידלק באופן אוטומטי

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

תעלה לגג תפרק את הכיסוי פלסטיק בתחתית הדוד ותראה על איזו טמפ' מכוון הטרמוסטט שלך- תגדיר לא מדויק?
ממילא הטרמוסטט מודד טמפרטורה בגובה מסוים של הדוד (בשרוול שמצוי בדוד אבל לא במים של הדוד עצמם) כל טרמוסטט אחר דיגיטאלי אטומי או אינטר גלקטי יוכל למדוד טמפרטורה בנק מסוימת בדוד שאין בה להעיד על הטמפרטורה בנקודות אחרות בדוד ואם לדייק בגבהים אחרים של הדוד כי בחלק העליון יהיו מים חמים יותר ובתחתון קרים יותר הכל שאלה של היכן תמדוד.
בקיצור ממילא דיוק הטרמוסטט הקיים בדוד היא יחסית וכל טרמוסטט אחר יהיה יחסי באותה מידה ומדויק באותה מידה
אם תגדיר לדוד שלך להפעיל את עצמו בשעות מסוימות ממילא אם הטרמוסטט בדוד הגיע לטמפרטורת היעד שלו גוף החימום לא יופעל

זה שלא תהיה תצוגה דיגיטאלית ולא תהיה הפעלה בזבזנית של דוד כל פעם שמישהו יפתח ברז מים חמים ויוריד טמפרטורת הדוד, רחמנא לצלן - כי זה מה שיקרה בשיטה שלך, זה רק יתרון.

לפעמים פשטות ומינימום נתונים הם יתרון ולא חיסרון. לא חייבים להיות בשליטה כל הזמן, לפחות לא על טמפרטורת המים בדוד.

nangel
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

@Borderline1
·עד לא מזמן היה לי מד טמפרטורה בדוד עם תצוגה דיגיטלית וזה עולם אחר שאין לתאר.
פעם היה מזגן עם חוגה ונקודות אדומות וכחולות והתוצאה היתה שלכולם היה או קר מדי או חם מדי. היום מכוונים למספר על הצג ושוכחים מזה.

בהנחה שאתה לא רוצה להסתכן במקלחת עם מים קרים ההגיון אומר שאתה חייב לחמם את המים יותר מדי והשאלה היחידה היא כמה יותר מדי.
זה מתחיל בלדעת האם יש מספיק מים חמים לפני שנכנסים להתקלח. זה ממשיך עם תכנות שמאפשר בבקר ל 2 מקלחות ובערב ל 3 כי ככה המשפחה אוהבת. זה ממשיך שבבוקר צריך פחות מים כי אל ומקלחות קצרות יותר וכו' וכו'.
טרמוסטט "עיוור" ולא נגיש זה המינימום כדי לא לשרוף את הדוד ולהרתיח אתו כל הזמן. אבל זה הפתרון הכי בזבזני, והכי לא יעיל לאף משפחה פשוט כי אינו גמיש ואינו מתקשר אפילו ויזואלית.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

@nangel
קודם כל אתה צודק,
בסצנריו של התסריטים שהצגת יש יתרון לידיעת טמפרטורת הדוד, שוב לא טמפרטורה במדויק אלא כנקודת יחוס לכמות המים החמים שבפועל עומדת לרשותי לשתי מקלחות, לשלוש או לאמבטיה.

התסריטים שאתה בנית הם קצת יותר מורכבים למהדליק דוד כשטמפ' יורדת ולכבות כשמגיעה ליעד כפי שהציג פותח השרשור, הם גם ענין של למידה וניתוח נתונים.

אם אני זוכר נכון היה פעם שרשור על זה ושם מישהו הסתפק במדידת הטמפרטורה במקביל לטרמוסטט הדוד הקיים - זה נתן נקודת יחוס וזה בעצם כל מה שצריך - כל מה שנשאר הוא לייחס את נתון הטמפרטורה הזו לכמות מיים חמים לצריכה בפועל בדוד ואחרי שממלאים איזה אקסל לתקופת מה ניתן להגיע למסקנות ולייצר את התסריטים שאתה מדבר עליהם ואני מניח שכך עשית
בקיצור כל מה שצריך זו נקודת יחוס ולא מדידה אמיתית של הטמפרטורה ועבודה לאיסוף נתונים

nangel
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

@Borderline1
·אכן.
לא צריך ללכת רחוק מדי אלא לשמור על שימושיות פשוטה ככל האפשר

שלח תגובה

חזור אל “חשמל חכם ותשתיות”