חושב להחליף מזגן מיני מרכזי של תדיראן בן 16

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 335 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

חושב להחליף מזגן מיני מרכזי של תדיראן בן 16

נושא שלא נקרא #1 

אז ככה, קודם אשמח לקבל במשפט אחד על כל סוג של תצורת מזגן, מה זה אומר בבקשה.
המזגן עושה עבודה טובה בקיץ ופחות טובה בחורף אבל אני מסתדר עם זה. הפאנל הראשי לא בשימוש מהיום שנכנסתי לדירה לפני 13 שנה. אם מדליקים את המזגן דרכו ומכבים דרכו, ישנה אופציה דיי סבירה שאחרי זמן מה המזגן פתאום ידלק על דעת עצמו (מישהו אמר AI? :lol: )
כלומר הדלקה, כיבוי ושינוי טמפ' רק ע"י השלט. חייתי עם זה בשלום. היו נציגים של תדיראן. אמרו שאין להם מושג ופאנל חדש יעלה כמה אלפי שקלים אז ויתרתי.

לפני כשנה וחצי התחיל לנזול. סתימה בצינור הניקוז. הבעיה ששמו את המזגן בצורה לא נכונה לטעמי ולא ניתן להגיע מהפתח לחיבור של צינור הניקוז. עברתי שלושה טכנאים עד שהגיע צדיק ועם הפה שאב את הליכלוך שבצינור והמזגן חזר לעבוד תקין.

היום ראיתי טיפטוף קל אבל אחרי ניגוב קל ובדיקה של בית המאייד נראה שאין שוב נזילה אבל אני מנסה להקדים תרופה למכה.

בקיצור הייתי שמח להמלצות. הדירה 72 מ"ר. סלון ושני חדרים. בית המאייד במרכז הבית ויש יציאה לסלון + מטבח ולכל חדר בנפרד.

המזגן אובר קיל רציני. פשוט הקבלן התקין את אותה היחידה לכל הדירות ובדירת שלושה חדרים מזגן של 5 כוח זה טירוף.

אני פחות רוצה לחזור לתדיראן. היתה לי התנסות רעה מאוד עם השירות שלהם.

אין אפשרות לפתרון של יחידה נפרדת לכל חדר כי אסור לשים מנועים איפה שרוצים אלא רק במסתור הכביסה.

תודה מראש

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

Re: חושב להחליף מזגן מיני מרכזי של תדיראן בן 16

נושא שלא נקרא #2 

למרות שאף אחד לא הגיב, אכתוב פה אילו הצעות קיבלתי ובמה בחרתי לבסוף. אולי זה יעזור למישהו

אז הגיע אלי טכנאי, שעשה אצלי עבודה מעולה לפני שנה, ונתן הצעה של 16,000 ש"ח על התקנה של מזגן wind 40p לא כולל תיקון גבס.
אני חשבתי יותר בכיוון של 14-15 אלף כולל תיקון גבס אז המשכתי לבדוק.
דיברתי עם נציג של אלקטרה שחזר אלי מהר מאוד והבטיח לשלוח לי הצעה מסודרת ביום שלמחרת. מאז עברו שלושה ימים ולא שמעתי ממנו 🤷.
המשכתי הלאה למתקין מזגנים שאיזה חבר עבד איתו. הוא אמר לי סדר גודל של 18,000 כולל תיקון גבס ואז הוסיף שפינוי אשפה זה עוד 2000 ש"ח. על איזה אשפה הוא דיבר אין לי מושג. את המזגן הישן הוא חייב לפנות.
ואז חזר אלי נציג של תדיראן שהציע מזגן wind 47p ב 14,300 ש"ח כולל תיקון גבס או מזגן wind 50/3p ב 15,300. לאחר התלבטות גדולה הלכתי על wind 47/3p שעלה 15,000 ש"ח כולל תיקון גבס.
רק ימים יגידו אם עשיתי בשכל או לא

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 212 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

למה מיני?
למה לא כל חדר מזגן?
מיני בולע חשמל,לי יש אלקטרה מיני,מנוע אינוורטר,מעולה אבל שותה המון חשמל.

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #4 

אסור לנו בביניין לשים מנועים שלא במסתור הכביסה. מזגן בכל חדר כולל עבודה יעלה 30 אני מאמין. אולי קצת יותר. האם אני אחסוך את זה לאורך השנים בחשמל? יכול להיות. לא בטוח.

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 159 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אגב, סתימה בצינור נזילות וכו יכול לקראת גם עם מזגן חדש יחסית, תחזוקה מינימאלית אתה מונע את כל זה וגם אם לא זה דברים קטנים שקל מאוד לתקן, אפשר לחיות עם המזגן תדיראן מלפני 16 שנה גם עוד 20 שנה בשקט, מנסיון! אלו מזגנים חזקים בטירוף שמקפיאים את החלל בשניות גם אם זה קומה שלמה,, החיסרון שלהם הוא צריכת חשמל גבוהה יחסית אבל זה סוס עבודה חזק ואמין ואם משתמשים בו כמו שצריך הוא יכול להיות פחות בזבזן כי הוא בקושי עובד, הוא מקפיא מהר מאוד ואז יש לו טרמוסטט..
כל כמה שנים תפתח את המכסה פלסטיק של המזגן שלך, תנקה פילטרים, תחזיר, תפרק בצדדים שלו סהכ כמה ברגים, תנתק את הצינור ותנשוף דרכו לפעמים כדאי להחליף אותו גם או חלק ממנו פשוט חותכים ומחברים או מכניסים אחד צר יותר בתוכו, ולא תהיה לך שום סתימה או נזילה, הצינור חייב להיות בשיפוע כלפי מטה זה הכל אחרת המים עומדים ויש לך טפטוף, זה הכל שטויות מה אתה מתרגש מקצת מיים אני לא הייתי מחליף כלום.
הרכב מנצח לא מחליפים, שימות תחליף.

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #6 

כל מה שכתבת נכון בעיקרון. הוא יכול לעבוד עוד כמה שנים (לא הייתי בונה על עוד 20 שנה ואני לא מזלזל בניסיון שלך) ואמרת שאם יתקלקל אז להחליף. ומה אם הוא יחליט למות באמצע בין מאי לסוף אוקטובר? כמה זמן ייקח עד שיגיע החדש? ביולי אוגוסט בכלל יקח הרבה זמן כי יש לחץ על טכנאי ומתקיני המזגנים ואני לא מסוגל לחיות שבועיים בלי מזגן בין מאי לאוקטובר.
האם מזגן חדש מבטיח לי שלא יתקלקל בין החודשים האלו? ברור שלא אבל סטטיסטית אני מאמין שיש לו סיכוי נמוך יותר להתקלקל ובעיקר לא למות סופית.
לגבי תחזוקה שוטפת, במזגן עילי אני מסכים שהתחזוקה יחסית פשוטה. במיני מרכזי זה מורכב יותר כי יש פחות גישה. הייתי מנקה את הפילטר של הפתח בגבס אחת לכמה חודשים. את הפילטר שצמוד ליחידה הפנימית הוצאתי פעם אחת ולא הצלחתי להחזיר אף פעם. שילוב של ידיים שמאליות וחוסר גישה.

תודה בכל אופן על התגובה!

Moshe984
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 192 פעמים
קיבל תודות: 159 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אז אל תיגע בכלל בכלום, תזמין טכנאי שיעשה לך את זה כל שנה פעם אחת, 400 ש"ח סגרת פינה סמן וי ושכח.
הוא לא ימות לעולם.

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #8 

פתחתי את השירשור הזה לפני כחודש. במשך כמעט שלושה שבועות אף אחד לא הגיב. אני חס וחלילה לא בא בטענות אבל באמת תוהה למה אחרי שרכשתי ורק ובעצם סגרתי פה את השירשור עם ההחלטה שלי, חברים מציעים לי מה לעשות? 🤷

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

רצית לשמוע דעות ותובנות של אחרים לא?

kingikra (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

נושא שלא נקרא #10 

16/10/2021 11:45  
amitbak כתב:
רצית לשמוע דעות ותובנות של אחרים לא?
...
כן.... ב 22.9. מה - 15.10, אם אשמע בקולכם ואוותר על הרכישה, זה יעלה לי 2000 ש"ח (מקדמה).
אני כמובן מודה לכל המגיבים אבל זה פשוט מאוחר מידי.

amitbak
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

לא שמתי לב לתאריך!
שיהיה בהצלחה ושתהנה מקירור בקיץ
וחימום בחורף!

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”