כמה שאלות לגבי מערכת דמפרים Minimax של אלקטרה

Heating, Ventilation & Air-Conditioning
גיל37 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 108 פעמים
קיבל תודות: 294 פעמים

כמה שאלות לגבי מערכת דמפרים Minimax של אלקטרה

נושא שלא נקרא #1 

אז ככה
בדירה יש מיני מרכזי של אלקטרה.
אני מבין בגדול את הפעולה של הדמפרים והיתרון היחסי שהם נותנים בשליטה על המיזוג בחדרים השונים.
לכל דמפר יש שלט רחוק ואפשרות לקבוע טמפרטורה.
האם באמת יש שליטה על הטמפרטורה בכל חדר שמותקן בו דמפר ? האם ייתכן מצב שהטרמוסטט מכוון בקיץ למשל ל 23 מעלות אבל בחדר מסויים אני אקבע 17 מעלות ובאמת אקבל כזו טמפרטורה ?
עד כמה המערכת אמינה / יקרה לתחזוקה ?

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 364 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

הדמפרים אכן נותנים טמפ' שונה , הם לא כ"כ חוסכים בחשמל אבל כן נותנים שינוי של כמה מעלות לכאן או לכאן.

עד כמה שאני יודע - מדובר בסה"כ שרוול עם בקרה על פתיחה וסגירה של כמות אוויר לחדר מסויים
וכמובן שאם כמה דמפרים יהיו סגורים/סגורים חלקית/טמפ' שונה - כנראה שזה ישפיע על מהירות המאווררים ואולי גם על הטרמוסטאט בעקבותם.

גם אני אשמח לקבל מידע יותר מדוייק בנושא.

hagai147
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 38 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

שיהיה ברור שמזגן אחד יכול להוציא רק טמפרטורה אחת בו זמנית ואי אפשר להוציא טמפרטורות שונות לחדרים שונים.
בורר הטמפרטורות בחדרים יקבע אם ומתי הדמפר יסגר או יפתח והוא מיותר. אני לא השתמשתי בבורר הטמפרטורות אלא בשליטה הידנית שקובעת אם הדמפר סגור - שליש פתוח - שני שליש פתוח או פתוח לגמרי. כי בדמפרים מה שחשוב זה לסגור את פתח המיזוג לחדרים לא מאוכלסים.
המערכת הזו קיימת כבר 6 שנים לפחות אז אל תצפה למשהו חדשני - סתם דמפרים.
אם תיקח את המינימקס פלוס אז הדמפרים יודעים לתקשר עם המזגן - לשלוט במהירות המפוח שלו וגם לכבות אותו כשכבכל החדרים הדמפרים סגורים.

sky1sky10
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 886 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מינימקס רגיל:
אין לו הרבה שימושים - השימוש הכי חשוב ופרקטי הוא לחסום לפי שלישים את מעבר האוויר לחדר.
כמעט ולא משתמש בטמפרטורה. בקיץ על 15 ובחורף על 30 על מנת להשאיר את הדמפר פעיל ללא סגירה אוטומטית.
צריך לברר אם האחריות מכסה תיקוני דמפרים.
מחייב שני פתחים של המפוח להיות ללא דמפרים (של הסלון בדרך כלל).
לפי דעתי מערכת מאוד נוחה וכדאית.

גיל37 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 108 פעמים
קיבל תודות: 294 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

hagai147 כתב:שיהיה ברור שמזגן אחד יכול להוציא רק טמפרטורה אחת בו זמנית ואי אפשר להוציא טמפרטורות שונות לחדרים שונים.
בורר הטמפרטורות בחדרים יקבע אם ומתי הדמפר יסגר או יפתח והוא מיותר. אני לא השתמשתי בבורר הטמפרטורות אלא בשליטה הידנית שקובעת אם הדמפר סגור - שליש פתוח - שני שליש פתוח או פתוח לגמרי. כי בדמפרים מה שחשוב זה לסגור את פתח המיזוג לחדרים לא מאוכלסים.
המערכת הזו קיימת כבר 6 שנים לפחות אז אל תצפה למשהו חדשני - סתם דמפרים.
אם תיקח את המינימקס פלוס אז הדמפרים יודעים לתקשר עם המזגן - לשלוט במהירות המפוח שלו וגם לכבות אותו כשכבכל החדרים הדמפרים סגורים.
...
·תודה על התגובה
זה מה שחשבתי (בניגוד לפרסומים של אלקטרה). מדחס אחד יכול להוציא רק טמפ' אחת ולכן לא נראה לי סביר שבעזרת דמפר אפשר לקרר חדר מסויים לטמפ' נמוכה יותר מזו שנקבעה בשלט הראשי של המזגן.
הדירה אכן נבנתה לפני כ-7 שנים והמערכת שהותקנה היא המינימקס הקודם שכבר נחשב מיושן יחסית.

yakovst3
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מזגן מוציא טמפרטורה אחת שהיא בקירור בערך 3 מעלות ובחימום בערך 40
המיזוג מרכזי החיסרון הכי גדול הוא חוסר האיזון בין החדרים (לא ניתן למדוד טמפרטורה בחדר אחד ועל פיה לדעת כמה יש בכל הבית)
הטרמוסטט של המערכות המרכזיות מודד בפתח הכניסה שלו (בדרך כלל במסדרון) או באחד החדרים (ברץדרך כלל בסלון)
דמפרים נועדו לעזור באיזון הטמפרטורה
אם המזגן מכוון על 23 מעלות (לדוגמה) הוא ימשיך לקרר עד שהמסדרון (לדוגמה) יגיע ל23 מעלות אבל חדרים אחרים יכול שיהיו יותר או פחות מעלות בזמן הזה
המספר מודד את הטמפרטורה בחדר הספציפי וכשהטמפרטורה בו מגיעה לטמפרטורת היעד הוא חוסם את האוויר הקר מלהיכנס עוד לחדר כך שהקירור יפסיק
במערכת מרכזית רגילה אם המזגן מכוון על 23 מעלות יתכן שיהיו חדרים שיגיעו לטמפרטורה של 10 מעלות או אפילו פחות (תלוי בגודל החדר לשטח הפתחים) עם דמפרים החדר לא יגיע למתחת הטמפרטורה הרצויה (אבל יתכן שלא יגיע גם עד אליה)

שלח תגובה

חזור אל “HVAC - בקרת אקלים ומיזוג”