תגובות למאמר: איך מתכננים 'בית חכם', באופן חכם?

חדשות בתחום מוצרי חשמל ביתיים, מערכות בית חכם וכו'
shay1
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

- אודיו וידיאו[/quote]
יש בבית חשמל חכם מבוסס KNX שסופק על ידי חברה אחרת שגם שולט על המיזוג אבל מכיוון שלקחו את הפרוייקט כמה גורמים אף אחד לא חשב לחבר את הכול למערכת אחת.... 8O כל ספק חשב על החלק שלו בעוגה ושאני הגעתי זה כבר היה מאוחר מידי.
יש מקרים כמו בפרוייקט אחר של CONTROL4 שסיימנו לפני כשבוע ושכולל 4 בקרים המקושרים ב LAN ששם יכולתי לפחות להכניס ציוד רשת נורמלי, ציוד שעלה ללקוח כ 2500 ש"ח, סכום לא קטן המהווה אחוזים בודדים מעלות המערכת. באידיאל מומלץ לבצע הפרדת רשתות בין מערכת השליטה לבין שאר מחשבי הבית, אבל מכיוון שאנו רוצים היום גם שליטה מ iPhone ו iPad לא ממש ניתן לבצע הפרדה כזאת ולכן איכות ציוד התקשורת ותיצור נכון הם אקוטיים.[/quote]

שאתה מדבר על ציוד רשת טוב למה אתה מתכוון
כמה ראוטרים וכמה אקסספוינט הכנסת לבתי כזה?
אם שני ראוטרים אני מצליח לכסות בית שני מפלסים כולל ממ"ד בערך סדר גודל של 250 מ"ר שטח
ידוע לך מה עלות מערכת שליטה של KNX למיזוג
כשאתה מת אתה לא יודע שאתה מת ,רק לאחרים זה קשה.
אותו דבר כשאתה טיפש.

arotman
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אריה רוטמן
נתן תודות: 412 פעמים
קיבל תודות: 359 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #47 

שאתה מדבר על ציוד רשת טוב למה אתה מתכוון
כמה ראוטרים וכמה אקסספוינט הכנסת לבתי כזה?
אם שני ראוטרים אני מצליח לכסות בית שני מפלסים כולל ממ"ד בערך סדר גודל של 250 מ"ר שטח
ידוע לך מה עלות מערכת שליטה של KNX למיזוג
...
במקרה הזה זה דירה של כ 600 מ"ר שטוחה, ראוטר אחד של בזק שנוטרל ה WIFI שלו ואני עדיין חושב להחליף אותו אם אני אראה שיש בעיות, חלק מהראוטרים של בזק כמו הסימנס והרוטל גרמו לי לבעיות בעבר ובמקרה כזה אני ישתמש בהם בתור מודמים בלבד ואביא נתב יותר נורמלי.
בנוסף 2 יחידות גישה אלחוטיות במחיר של כ 950 ש"ח כ"א Enterprise class וממתג רשת 8 פורטים 100MBIT (התשתית שהוכנה בבית על ידי איש האזעקות של הלקוח היא CAT5E שחובר ללא סיכוך כך שאין טעם לעבוד עם ציוד GIGA ) שעלה עוד כ 600 ש"ח מתוכם 4 פורטים הם POE המספקים גם מתח ליחידות הגישה האלחוטיות וכמובן אל פסק קטן המגן על ציוד התקשורת ובקר ה קונטרול4 שעלה עוד כמה מאות ש"ח.
רוב הציוד שנמכר היום בשוק בטווח של עד 250 ש"ח בד"כ יעשה צרות כאשר תשתמש בו במערכת חשמל חכם
הרבה פעמים אני שומע מלקוחות "אבל האינטרנט עובד מצויין" שזה נכון באופן חלקי אבל האם אותו לקוח ניסה להעביר קבצים כבדים בבית בין המחשבים או האם הרשת מספיק יציבה שמחברים אליה יותר מ 2 צרכני WIFI בו זמנית?
אגב אחד המשפטים הראשונים בהדרכת הרשת בקונטרול4 זה "הוצא יותר מ 100 $ על ציוד תקשורת.

אני לא מכיר מספיק טוב KNX אבל ממה שראיתי בהתקנות בבתים משתמשים ב KNX IP GATEWAY המקושר לבקר של AMX ששולט על המיזוג, זה כמובן תלוי באיזה מיזוג מדובר של איזה חברה.
אלא דברים שכבר בהתקשרות עם החברה של הבית החכם מבררים כדי לוודא שאותה חברה יודעת לשלוט על המיזוג שאתה רוכש באופן מלא , אם לא ניתן תמיד לבקש מאיש המיזוג שיכין לך יציאת DRY CONTACT מסוג NO (בד"כ פתוח)
שתוכל לפחות לכבות ולהפעיל את המיזוג בצורה יפה דרך הבקרה של המיזוג ולא באמצעות מגען (קונטקטור) שיכול לגרום לנזק בהפעלה ובכיבוי של המיזוג במיוחד עם מדובר על יחידת קרור גדולה המקררת בגז ובמקרה כזה גם אם מערכת הבית החכם נפלה עדיין יהיה לך אפשרות שליטה על המזגן מהבקרה המקורית.

omerbrook
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: omerbrook
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #48 

בקיצור, אני חושב שמרטין סיכם את הדברים יפה - ה-Overhead שיהיה לנו, היבואנים, מעבודה עם לקוחות קצה שאינם מוכשרים לכך הוא לא הגיוני. הלוואי שהייתי יכול להציף את השוק ולמכור לכל אחד את המערכות שלי, אבל ברור לי שזה לא יהיה רציני ואחראי מצידי. מצד שני, עד כמה שהייתי רוצה, אני לא יכול לשנות את מבנה העבודה שלי לטובת משתמש אחד או שניים, מוכשרים ככל שיהיו.

ובשורה התחתונה - תכנון, בניית ותכנות בית חכם היא עסק לאנשי מקצוע, וזו הייתה אחת הנקודות המרכזיות שחשוב היה ליה להעביר במאמר. אני שמח לראות שזה יצר שיח בריא ומעניין.
Omer Brookstein, DMC-E
Certified Crestron Programmer
Barkai Benny Brookstein Ltd.

sunnyro
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

אולם תצוגה

נושא שלא נקרא #49 

האם יש לכם אולם תצוגה בו אפשר לראות את המוצרים ?

omerbrook
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: omerbrook
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #50 

שלום sunnyro,
כן - במשרד אצלנו ניתן לראות חלק מהמגוון הרב של הציודים (מאות, אם לא אלפים), וכן ניתם בתאום מראש לבקר בבית לדוגמא.

כמו כן, המשווקים המורשים שלנו בארץ מחזיקים חדרי וערכות דמו במשרדיהם.

שבת שלום,
עומר
Omer Brookstein, DMC-E
Certified Crestron Programmer
Barkai Benny Brookstein Ltd.

Enc0der
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 32 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

היי,

גלשתי לי להנאתי ב-AppBrain, אתר האפליקציות לאנדרואיד, ומשם הגעתי לאתר חברת MiCasaVerd שמספקת מוצר שנקרא VERA ומתיימר לספק פיתרון בית חכם בנוחות מקסימלית ובמחיר מינימלי.
http://www.micasaverde.com/vera.php

יש שם סרטון יוטיוב נחמד שמסביר הכל.
עושה רושם שמדובר על איזשהו מיני-מחשב עם התוכנה שלהם, שפשוט יודע לעבוד מול כל מיני בקרים של שליטה, באמצעות wifi או גלי רדיו או משהו בסגנון הזה (לא התעמקתי).

זה נשמע מעניין, ואני עכשיו מחפש על זה קצת מידע. לצערי חיפוש פה בפורום לא החזיר שום מידע בנושא.
אז תהיתי, האם מישהו פה מכיר את זה? ראה את זה? קרא דעות משתמשים על זה?

אשמח לפרטים :)

כמו כן, אני מקווה לקבל תשובות אובייקטיביות, ולא תגובות נוטפות אינטרסים של ספקים/יבואנים כאלו ואחרים... :)
תודה

Hadar2112
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #52 

האם מישהו חיבר את crestron ל pima בהצלחה?

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT Home”