מכונת קפה BEANZ + השוואה

פורום מכונות קפה אוטומטיות, מכונות קפה פודים ומכונות קפה לקפסולות נספרסו ותואמות
DannyZ (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 41 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

מכונת קפה BEANZ + השוואה

נושא שלא נקרא #1 

היי,

חבר רוצה מכונה טוחנת חצי אוטומטית.

המלצתי לו על Jura EMA 8. רק מקריאת חוות דעת, לא מנסיון.

יש אותה כרגע דרך ארומה במסלולי צריכה.

חזר אלי לבדוק את ההבדל בין ה-Jura למכונה המסופקת ע"י BEANZ.

מה תוכלו לספר לי על שתיהן וההבדלים (כי המחיר כפול...)

תודה

jimky
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 95 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

Re: מכונת קפה BEANZ + השוואה

נושא שלא נקרא #2 

היי בתור אחד שהיה במסלול של בינז אז המכונה של בינז פשוטה ואפקטיבית אז אם מוסיפים מקציף איכותי חיצוני (200-400 ש"ח)
אפשר להנות ממשקאות חלב נחמדים מאוד. האספרסו יהיה מוצלח עבורו רק אם הוא משתדרג מקפסלות (כמו כל מכונה אוטו').
יתרון של בינז זה שאפשר להיות בחבילה זולה ואז להשלים קפה איכותי מבתי קלייה איכותיים. השרות של בינז היה מדהים
עזבתי מכיוון שרכשתי אוטו' jura ema 8 ...אז לא היה את ארומה בתחום. הדיל של ארומה שווה רק אם צורכים הרבה קפה או שיש
מספר נפשות ששותות קפה. תכלס הכמות מגבילה לרכישה רק מהם. בקשר למכונה אז אין מה להשוות. יש מקציף והכנת משקאות
מגוונים בצורה מהירה ויעילה. מכונה קומפקטית (קצת יותר גדולה מבינז) אבל איכות האספרסו אולי טובה אך במעט מבינז אבל הפולים
של בינז טובים מאוד ושוב החבילה שלהם מאפשרת שיהיה גם מקום לפולים אחרים. במשקאות חלב עם מקציף איכותי לא יהיה הבדל.
לסיכום הייתי מציע דווקא לבחון קודם את העסקה של בינז מכיוון שיש בה יותר גמישות ובמחיר הוגן אפשר לבחון מה מתאים יותר ואם
מתחברים לקונספט

בהצלחה.

ziko2009
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3 

שלום לכולם,
מצטרף לשרשור שפתח DannyZ
זה זמן רב שאני מגלגל את הרעיון לעבור ממכונת האספרסו שלי לפולי קפה
שותה כמות גדולה אני ואשתי מגיעים עד 8 קפסולות ביום
מרגיש שאני מסבסד את ג'ו קולוני 😂
האם אתם ממליצים לי על פולי הקפה של Beanz ?
כמובן שאגש לאחד הסניפים לנסות ולהתרשם
תודה

zvir26
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

היי
גם אני עזבתי את קפסולות הקפה של נספרסו כי רציתי קפה טוב יותר. ניסיתי את בינז למשך זמן של חודשיים ונפרדנו כידידים.
השרות של בינז מצוין ומשלוח הקפה מגיע כמו שעון שוויצרי אבל לעניות דעתי, המכונה עושה עוול לקפה. המכונה קלה לשימוש, לחיצה קלה על מסך המגע ויש לכם כוס קפה. אבל... הקפה לטעמי לא משהו.
קניתי מכונה חצי אוטומטית שעושה עבודה נהדרת, אני מרוצה מאיכות הקפה ויכול לנסות ממבחר הפולים הקיים בארץ בחופשיות. לאלה שמכוונים למסלול כזה כדאי לדעת שישנה עקומת למידה די תלולה בדרך לכוס קפה טוב אבל התוצאה שווה את המאמץ.
בהצלחה

ziko2009
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

zvir26
תודה על תשובתך
אשמח לדעת כצרכן די כבד של קפה 😀 על ההתנסות שלך במעבר מנספרסו
למכונה חצי אוטומטית .

1- איזו מכונה רכשת?
2- האם תהליך הניקוי\תחזוקה פשוט ומהיר

תודה

zvir26
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

בוקר טוב,
במשך שנים רבות הייתי לקוח של נספרסו. הנוחות בשימוש והטעם הסביר סיפקו אותי להפליא.
אני שותה 2-3 כוסות ביום, לא צרכן כבד ומסתבר שבמשך שנים גם לא צרכן אנין טעם :)
לפני כמה חודשים החלטתי לשפר את החוויה ולאחר הפרידה מחברת בינז, חיפשתי מכונה שלא תדרוש ממני התעסקות רבה ותספק קפה טוב. חיפשתי מכונה שתאפשר שליטה בתהליך ושינוי פרמטרים. כמו כן, ההנהלה דרשה שלא אעמיס על השייש יותר מדי, כלומר, שפינת הקפה לא תהפוך לאולם מלאכה.
מכונה ידנית לא באה בחשבון, אין לי סבלנות להתעסקות ולא רציתי שתי מכונות על השייש (קפה ומטחנה).
מצאתי בלוח המשומשות מכונה חצי אוטומטית של Sage Oracle גם יפה וגם אופה!
תהליך הניקוי פשוט מאוד ולוקח כמה שניות כל יום, פעם בשבוע אני מוסיף טבלית סבון ועושה backflash (המכונה עובדת לבד, אני לא עושה כלום) ופעם בחודש אני מחליף פילטר במיכל המים - זהו
המכונה טוחנת את הקפה ועושה טמפר, אני רק מעביר את הידית עם הקפה הטחון לראש המכונה.
עוצמת הטמפר היא אוטומטית, אני משנה את מידת הטחינה לפי הקפה ומכיוון שאני מחליף סוגי קפה (עדיין בודק מה יש בשוק) המשחק נמשך....
הקפה משמעותית טוב יותר אבל גיליתי פרמטר שלא חשבתי עליו וכדאי לשים אליו לב - כמות הקפה בכל כוס.
בקפסולת נספרסו יש 7 גרם קפה. בכוס קפה טוב אני שם כפול קפה! כלומר כ 14 גרם קפה. ישנם כאלה שכמות כזאת של קפה גורמת להם לכאבי ראש וגם כאבי בטן, אז כדאי לקחת זאת בחשבון.
מתנצל על הכתיבה המרובה, אם ״טחנתי״ אני מתנצל :)

ziko2009
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

zvir26
תודה על תשובתך המלומדת👍.
בכוונה שאלתי על הניקוי והתחזוקה מתוך סרטונים שראיתי,
המכונה שלך היא בעצם Bervill דור מתקדם מ Barista Express
שמסרטונים שראיתי לגבי Barista Express הניקיון קצת לא פשוט.
עוד
1- הדגם שלך בא עם מסך טא'צ ?
2- יש סיכון בלקנות מכונה יד שנייה?
3- אתה ממליץ לבדוק את הנושא בתור התחלה ממכונה יד שנייה ואח"כ להתקדם
4- על כל חבילת פולים חדשה שאתה קונה אתה מכוון את המטחנה ?עד שאתה מקבל את השוט המושלם.
תודה רבה על עזרתך

zvir26
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

היי
המכונה שלי היא לא עם מסך הטאצ', שורת כפתורים נאה ומוארת עונה על הדרישות :(
בוודאי שישנו סיכון בקניית מכונה יד שניה אבל רוב האנשים ישרים מטבעם ולא ישקרו אם המכונה לא תקינה. ככלל, אנשים כאן שומרים על המכונות שלהם ומטפלים במכונות כאילו היו חלק מהמשפחה :)
הניסיון שלי עד היום היה מצוין.
אני בהחלט מציע לצמצם את ההוצאה בהתחלה בכדי לראות אם אתה מתחבר לתהליך ולטקס הכנת הקפה, תמיד תוכל להוציא יותר אם תרצה!
כל סוג קפה דורש שינויים בטחינה, אולי לא שינויים גדולים אבל ללא ספק שינויים. אני שופך מספר כוסות קפה עם כל סוג קפה עד שאני מוצא את דרגת הטחינה הנכונה.
קח בחשבון שתצטרך גם משקל בכדי לוודא כמה קפה אתה טוחן וכמה קפה אתה מקבל. היחס הרצוי הוא של גרם קפה טחון לשני גרם משקה (בערך).
זה תהליך, קח זאת בחשבון אבל התוצאה שווה את ההשקעה.
אל תוציא הרבה כסף, חפש מכונה טובה מיד שניה, יש הרבה בלוחות. פגוש את המוכר ואז תחליט אם לקנות ממנו או לא. רוב האנשים בסדר!
בהצלחה

ziko2009
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

תודה רבה
על הייעוץ

omrbern
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

מנצל להמשיך ולשאול בהמשך: כלקוח BEANZ גם אני לא עף מהמכונה שלהם במיוחד. אבל מאחר ותקציבי נמוך, מה שבא בחשבון זה רק דלונגי מגניפיסה S או פיליפס מהזולים שלהם EP1200. מי מהם עדיף? והאם אקבל קפה טוב משל BEANZ מבחינת המכונה?

zvir26
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

היי
לגבי בעיית התקציב הנמוך - הכיוון שלך חייב להיות מכונה יד שניה!
ישנן מכונות מצוינות ביד שניה שנמכרות במחירים מפתים מאוד. היתה מכונה ממש לפני כשבוע של Jura Ena 9 שטובה משמעותית מהמכונה של בינז ונמכרה בסביבות ה 1000 שקלים!
חכה להזדמנות, עקוב אחר ההצעות וקפוץ על הזדמנות טובה
בעניין איכות הטעם במכונות שהן אולי טובות יותר מהמכונה של בינז - אל תתעצל, לך לחנות עם מבחר מכונות ןשם יכינו לך קפה ממכונה של פיליפס או דלונגי או אחרת ותטעם בעצמך.
אגב, במכונה של בינז אפשר לשנות את כמות הקפה שנטחן ולעלות משבעה גרם למנה לכמעט 10 גרם. את השינוי יעשה ללא תשלום טכנאי של בינז. נסה את האופציה הזאת לפני שאתה מכניס את היד לכיס, אולי תוספת הקפה תשפר עבורך את הטעם (לי זה לא ממש שינה ולכן החלפתי).
בהצלחה

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 222 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

דעתי לאחר הרבה שנים עם מכונות מכל הסוגים :
או קפסולות (אני מצאתי את המכונה הפשוטה של לוואצה אמודו מיו שנמכרת בשופרשל או תחנות יילו כמכונה הרבה יותר מוצלחת מנספרסו הן בהבט שהקפה חם והן בהבט הקפסולות הטובות יותר (אינטנסו לאוהבי חזק ופסיונלה לקצת פחות).
או סט חצי אוטומטי (מכונה לחוד ומטחנה לחוד).
כל מה שבאמצע לא הצדיק את העלות והטרחה ולא היה טעים יותר. אל תחשבו שמכונה אוטומטית חסוך לכם כסף ההפרש בעלות מכונה כזו למכונת לוואצה הוא גדול והקפסולות היום ב 1.20 שח. כמו כן הן מתקלקלות ההקצפה שלהן על ידי דוד ולא אינדוקציה רגישה מאד למים בארץ ואם מכונת קפסולות תחזיק לכם חמש שנים אזי האוטמטית חצי זמן מנסיון.
בסופו של עניין כל האוטומטיות עם אותו מנגנון פנימי פטנט של סאקו, רק המעפת שונה.

אני מחזיק אצלי בבית LA MARZOCCO GS3 עם מטחנה של CEADO E37SD ואצל בת הזוג קפסולות של לוואצה.
40,000 שח מול 500 שח :-) התוצאה שונה אבל ה 500 עושה אחלה קפה.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות אוטומטיות, פודים וקפסולות”