מחירים גבוהים - אבל יש תמורה?

פורום מכונות קפה אוטומטיות, מכונות קפה פודים ומכונות קפה לקפסולות נספרסו ותואמות
two-times (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 35 פעמים

מחירים גבוהים - אבל יש תמורה?

נושא שלא נקרא #1 

מחפשים מכונה אוטומטית.
3-5 כוסות ביום רגיל. בעיקר אספרסו וקפוצ'ינו.

-קניה מחו''ל.
או אמאזון, או אתר אינטרנט כלשהו, או טיסה והבאה במזוודה. אני לא נרתע מדברים שכאלו אפילו שמדובר במוצר גדול/כבד.
כבר הבאתי איתי מחו''ל במזוודה מוצרים גדולים וכבדים יותר - לא פעם ולא פעמיים.

כשאני בוחן את הליינים של מיליה סימנס סאגה דלונגי סאקו:
אני רואה מכונות אוטומטיות יקרות מאוד שמתקרבות ל 2000 יורו, ולעיתים אף למעלה מכך.

וכאלו אוטומאטיות שעולות חצי ושליש מכך. -הן של המותגים הנ''ל, והן של מותגים אחרים גאג'יה פיליפס מליטה. למשל.

השאלה שלי היא מה התמורה? מעבר לגאג'טים וטאץ' סקרין וכל הבולשיט הזה.

הקפה יהיה טוב יותר? המכונה תאריך חיים יותר ? אמינה יותר מבחינת תקלות ומבחינת איכות הרכבה ואיכות חומרים?
על מה ולמה הקפיצה במחיר ומה התמורה שאני מקבל?

שוב, מכונה טיפוסית שעולה באמאזון כמעט 2000 יורו. לעומת מכונה (אפילו מאותה פירמה) שעולה חצי מכך.

תודה לעוזרים שעוד יש להם כוח לעזור.

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

Re: מחירים גבוהים - אבל יש תמורה?

נושא שלא נקרא #2 

זו שאלה טובה. אני ראיתי מכונות בארץ שעולות 1500 ש"ח, השאלה אם הנוזל החום שהן מוציאות דומה למה שמוציאה מכונה ב-4000 ש"ח או ב-8000.

אנחנו קונים מכונות מדרג ביניים פלוס כבר עשרים שנה. המחיר לכוס אספרסו נמוך בהרבה מקפסולות נספרסו (גם כשמשקללים את מחיר המכונה לאורך שנות חייה) ומגוון הפולים כמובן גדול יותר. אורך החיים של המכונות האלה (ניבונה, יורה) הוא כ-6 שנים מניסיוננו עם שלוש מכונות כבר, הקפה טעים והתקלות נדירות. האם אפשר לקבל קפה באותו איכות לאורך אותו זמן ממכונה שעולה חצי? שאלה טובה, אני לא יודע כי לא ניסיתי. אני מאמין שהזול עולה ביוקר בסופו של יום.

two-times (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

אני מאוד מקווה שאני לא נשמע שחצן. אני לא כותב זאת בהתרסה, אלא ביושר - אבל בסכומים האלו אני לא ממש עושה חשבון.

סכומים של 4 ספרות.
ברור שהכסף לא מצאתי אותו ברחוב ואני לא מעוניין לזרוק אותו לרחוב.
אבל מכונה של 4 אלף שקל או 8 אלף שקל - נו מה אני אגיד לך, כך או אחרת אני לא אפשוט את הרגל. ולא אקום מחר בבוקר לשחר של עידן חדש.

ברור שאני מעדיף לחסוך. -אבל מאידך גם אין לי בעיה לבזבז. כהרף עין. השאלה היא אם תתקבל תמורה. מהותית.

תודה על חוו"ד שלך בנוגע לאורך חיי המכונות שברשותך ותדירות התקלות.
אשמח לשמוע מעוד חברים כאן.

נ-ב:
בנוגע כלל האצבע "מה שזול בסוף עולה ביוקר", אני חייב לציין שבזמן האחרון דווקא נפלתי כמה פעמים עם מוצרים "יקרים" שבגלל האקסטרה כסף ששילמתי - ציפיתי מהם ליותר, ולא קיבלתי.
וכן ברצוני לציין, שכך או אחרת - מכונה זולה אני לא אקנה. השאלה היא רק כאמור האם כדאי ומה המשמעות מבחינת תמורה (מבחינת איכות או אמינות או כל אספקט מהותי אחר) בין מכונות אוטומטיות בטווח מחירים של אלף יורו (שלפי הבנתי זה ממש לא טווח זול),
-לבין מכונות אוטומטיות בטווח מחירים "יוקרתי" כפול מכך.

zvir26
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

שאלה מצוינת שהתשובה עליה היא עניין של טעם אישי
אני ניסיתי את המכונה של פסקל בעלות של כ 1500 שקלים ואז עברתי למכונה של יורה בעלות של כ 4000 שקלים
ההבדל התבטא בעיקר בטעם הקפה.
השתמשתי בפולים מאותה החברה והתוצאה היתה נוקאאוט לטובת היורה
השאלה היא האם ההבדל בטעם שווה את ההפרש במחיר והתשובה לכך היא לא רק עומק הכיס אלא גם הערכה אישית ואת זה כל אחד יעשה לעצמו.
לגבי אמינות אין לי הרבה מה להוסיף, שתי המכונות היו אצלי לתקופה קצרה בלבד ובתקופה הזאת עבדו ללא בעיה כלשהי
לדעתי, היורה היתה שווה את הפרש המחיר, ההנהלה בבית לא חשבה כך..... אז קנינו מכונה יקרה יותר :)

two-times (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

19/06/2021 8:59  
zvir26 כתב:
אז קנינו מכונה יקרה יותר :)
...
אודה לך אם תוכל לספר מה קנית ומה דעתך על מה שקנית.

zvir26
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

היי
קניתי את ה Breville Oracle
זו מכונה חצי אוטומטית... יש הרבה מידע ברשת.
המכונה הזאת כבר בליגה אחרת. קצת יותר התעסקות אבל מתגמלת בקפה מצוין.
חיפשנו מכונה שלא תצריך טקס הכנת קפה ארוך ואכן זו המכונה!
קצת יותר התעסקות בהשוואה למכונה אוטומטית של יורה והרבה פחות התעסקות ממכונה ידנית.
הקפה ממש אחלה! והמחיר בהתאם......
שתיתי קפה אצל חבר, המכונה שלו היא של רוקט אפרטמנטו, מכונה ידנית עם מטחנה חיצונית.
הקפה שלו היה קצת יותר טוב משלי אבל אני לא מקצוען כמוהו כך שכנראה בעתיד אולי אצליח להשוות את התוצאה.
מקווה שהמידע שהוספתי עוזר לך במשהו
בהצלחה

two-times (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

תודה על התשובה. בהחלט עזרת לי.
וגם בהחלט נתקלתי ב Oracle ובאחות ה טאצ' שלה.

אם יורשה לי, אשמח אם תחדד - פשוט אני לא בטוח שהבנתי מדבריך:

למה עברת לחצי אוטומאטית?
למה לא שידרגת למכונה אוטומטית מלאה של יורה סימנס מיליה וכו', פשוט בדרגת מחיר יוקרתית יותר (כמו המחיר של האורקל לצורך העניין), -אבל לא נשארת עדיין באותה קטגוריה של מכונות אוטומטיות?

zvir26
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

אהה, עכשיו שאלת שאלה שקשה לענות עליה ללא הכנסת המעמד האישי לעניין.
לחברים יש את היורה E8 שהיא מכונה אוטומטית בליגה של הגדולים מבחינת המחיר, 2200 דולר בחו"ל.
ביקשתי רשות ושיחקתי עם המכונה כמה שעות. שיניתי פרמטרים כמו, כמות מים, דרגת טחינה וכמות קפה ולא הצלחתי להוציא כוס קפה טוב יותר מהיורה ENA 9 שהיתה לי
היורה של החברים מסיבית יותר, מאפשרת לשנות פרמטרים בצורה גמישה יותר אבל לדעתי, היא יותר מתאימה למשרד מאשר לבית.
ושוב, הקפה היה בסדר גמור ודעתי היא אישית לחלוטין ולא מדעית בכלל אם יש דבר כזה.
ההצעה שלי היא למצוא מישהו עם מכונה שמוצאת חן בעינך, לבקש יפה ולנסות אצלו/אצלה את המכונה ואז להחליט.
אם אתה מכוון למכונה כמו שלי, אתה מוזמן. אני מניח שגם בחנויות שמוכרות מכונות ישמחו להדגים לך.
הייתי בחנות הקפה של אמיגו, היתה להם מכונה של Elektra Verve שמשכה את עיני. המוכר שמח לתת לי להפעיל אותה ואני בטוח שגם בחנויות אחרות ינהגו בצורה דומה.

שלח תגובה

חזור אל “מכונות אוטומטיות, פודים וקפסולות”