אוסמוזה הפוכה

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

אני לא רואה שום בעיה עם הזמן שזה לוקח. אני לא יושב ומסתכל על המזקק בזמן שהוא עובד, ואני לא מחכה לרגע האחרון. ברגע שאני ממלא את מיכל המים במכונה בפעם האחרונה (כלומר מסיים את המים שיש לי מהזיקוק הקודם), אני מזקק עוד 4 ליטר. עוברים כמה ימים עד שאני צריך להשתמש במים האלה.

sbenyo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

בקרוב נדע אם זה מתאים למה שאני צריך ואם אני אתחבר לזה או לא. מקווה שאתה צודק וזה לא התעסקות גדולה מדי.
אני עדיין מחפש גם אוסמוזה במידה ואני אמצא משהו מתאים במחיר סביר.

carmonle
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ערן כרמון
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

עם מרכך מים מעל 20 שנים (המרכך הנוכחי הוחלף לפני שנה) ועם פרופיטק 700 פרו מתחילת חודש מאי השנה

לדעתי ומנסיוני כל עניין האוסמוזה ההפוכה מיותר ופעם בחצי שנה או שנה ניקוי המערכת אורך כחצי שעה וההתעסקות שולית
,
חשוב להוסיף מפחית לחץ לקו המים שהלחץ לא יעבור 2 באר, המתאם הלבן בתמונהניתן לי על יד קדמה

תהנה ותתחדש מהמכונה
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

sbenyo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #19 

carmonle
תודה על השיתוף. אני מניח שמרכך זה פתרון טוב לאבנית אבל לא בטוח שזה פותר בעיות של קורוזיה (כלודירים) במיוחד לדודים של נירוסטה. אתה בטוח שזה פתרון שהוא ב-100% ללא בעיות?
יכול להיות זאת הבעיה משנית לחלוטין ופתרון כזה יכול להספיק. קשה לדעת כי אין לי דרך למדוד בצורה מדוייקת את הרכב המים אחרי הסינון (לא מדידיות של אבנית). אין לי ניסיון עם מרכך. אני אנסה לברר קצת יותר אם זה באמת פתרון בטוח. לעניין טעם המים אני לא נכנס (יש כאלה שטוענים שמים ממרכך לא טעימים).

אני עדיין חושב שאוסמוזה היא כנראה הפתרון הכי בטוח אבל, אבל ברור שלא הכי זול. אני אעשה עוד קצת בירורים לפני שאני אחליט סופית.

carmonle
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ערן כרמון
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

sbenyo כתב:carmonle
תודה על השיתוף. אני מניח שמרכך זה פתרון טוב לאבנית אבל לא בטוח שזה פותר בעיות של קורוזיה (כלודירים) במיוחד לדודים של נירוסטה. אתה בטוח שזה פתרון שהוא ב-100% ללא בעיות?
יכול להיות זאת הבעיה משנית לחלוטין ופתרון כזה יכול להספיק. קשה לדעת כי אין לי דרך למדוד בצורה מדוייקת את הרכב המים אחרי הסינון (לא מדידיות של אבנית). אין לי ניסיון עם מרכך. אני אנסה לברר קצת יותר אם זה באמת פתרון בטוח. לעניין טעם המים אני לא נכנס (יש כאלה שטוענים שמים ממרכך לא טעימים).

אני עדיין חושב שאוסמוזה היא כנראה הפתרון הכי בטוח אבל, אבל ברור שלא הכי זול. אני אעשה עוד קצת בירורים לפני שאני אחליט סופית.
...
·

אוסמוזה נפסלה תמיד אצלי בגלל בזבוז המים. נכון שבעבר היו לי רק דודי נחושת והמכונה האחרונה הייתה אצלי כ-18 שנה. תקלות קורות ויהיו על ציר הזמן ובסה"כ מדובר במכונת אספרסו ועלות של 8/10 K ש"ח. אין לי מושג לגבי קורוזיה, ובאם יהיו בעיות אתמודד עמם. אני מחפש שהרכישות שלי יהנו אותי וכאן זה קפה איכותי!
נערך לאחרונה על ידי carmonle ב 05/09/2020 16:27, נערך פעם 1 בסך הכל.

danny
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

לי יש מערכת אוסמוזה בחיבור קבוע למכונה דוד כפול. מרוצה מאוד, עובד חלק וללא התעסקות מעל 10 שנים

sbenyo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

danny כתב:לי יש מערכת אוסמוזה בחיבור קבוע למכונה דוד כפול. מרוצה מאוד, עובד חלק וללא התעסקות מעל 10 שנים
...
סוף סוף מישהו עם אוסמוזה שמגיב :)

אשמח לקבל עוד פרטים:

איזה מערכת אוסמוזה (GPD, תת-כיורית, כמה שלבים)? איזה פילטרים (האם כל פילטר אמריקאי סטנדרטי מתאים)? יעילות הפילטרים (אם מדדת), תדירות החלפה ואיפה כדאי לקנות? עלויות? האם אתה משמתמש בפילטר מנירלייזר? טעם המים?

יש איזה שהם בעיות או טיפים אחרים שכדאי לדעת לפני רכישה?

danny
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #23 

המערכת תת כיורית בת כ20 שנים כבר. משמשת לשתיה, למכונת קפה ולבר של המקרר
זה מרוד נוח והטעם ממש בסדר. למכונת קפה יש גם מינרליזטור
אמורים לה להחליף מסננים כל חצי שנה אבל לוקח לי יותר מזה בדרך כלל ללא בעיות מיוחדות. אני חושב שיש 5 שלבים

.

sbenyo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #24 

danny כתב:המערכת תת כיורית בת כ20 שנים כבר. משמשת לשתיה, למכונת קפה ולבר של המקרר
...
תודה. יש המלצה לגבי סננים, מאיפה כדאי לקנות?

danny
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #25 

לא ממש. כל פעם מקור אחר. טרם מצאתי מקור מועדף

sbenyo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #26 

בנתיים החלטתי לתת צ'אנס למזקק שהזמנתי. הזמנתי גם מינרלים של TWW לאספרסו שמטפלים במינרלים בצורה טובה ופשוטה אגב ממה שראיתי אסור להשתמש ישירות במים מזוקקים או RO לא בגלל הטעם אלא בגלל הנטיה שלהם לקורוזיה כשהם טהורים ללא מינרלים (buffer).

עדיין לטווח הארוך הכיוון הוא RO ומינרלים כפתרון יותר נח מזיקוק שגם מאפשר חיבור ישיר.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

@sbenyo - מה ההתרשמות שלך בינתיים מהשימוש במזקק כפתרון למים לקפה?

sbenyo (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #28 

boren כתב:@sbenyo - מה ההתרשמות שלך בינתיים מהשימוש במזקק כפתרון למים לקפה?
...
לצערי עשיתי טעות והמזקק נתקע במשלוח ארוך. מקווה לקבל אותו בקרוב ואז אני אוכל לשתף התרשמות.
כל השאר כבר מוכן. יש לי מינרלים מדודים להוסיף למים. חובה להוסיף כמות קטנה ומדודה של מינרלים. אסור להשתמש במים מזוקקים בלבד.

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

Re: אוסמוזה הפוכה

נושא שלא נקרא #29 

נו ו ??

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”