Izzo VIVI PID III or BELLEZZA Inizio V

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

Re: Izzo VIVI PID III

נושא שלא נקרא #31 

כל החברות האלה סולידיות ויש עוד כמה חברות אחרות מוכרות שמייצרות דגמים כאלה.
מתוך מה שאמרת לליט מגיעה מלמטה עם מחיר חתוך ואיכות אולי קצת פחות טובה, או אולי מעולה מה אני יודע, רוקט מגיעה מלמעלה עם מחיר קצת יותר גבוה ואיכות אולי קצת יותר טובה, ויש כאלה שיגידו שהם גובים מחיר רק על השם ומי שמשלם הוא פראייר.
זה אותו דיון בכל תחום, לא רק בקפה.
אתה יכול לבחור את זה שאומרים עליו שהוא לא פחות טוב, או את זה שאומרים עליו שהוא סתם יקר.

tvfan1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 142 פעמים
קיבל תודות: 55 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

בגדול אני מסכים עם הניתוח שלך.

ציינתי רק שרוקט לא ממש מבודלים מבחינת עלות/תועלת. מי שמחפש חידושים , הלליט מעניקה לדעתי ערך הרבה יותר גבוה.

מי שמחפש לשלם על מותג (שמגלם בפנים גם איכות בניה ) מכוון לדעתי לאיזור של ECM.

אני התייחסתי בעיקר למרכיב התכונות היום ורוב מכונות ה- E61 יפיקו קפה זהה לחלוטין באיכותו כך שההבדלים ,מעבר לעיצוב (שהוא חשוב בהחלט) נמצאים מבחינתי בתוספות (כמו PID או בדגמים היקרים משאבות טובות יותר, בקרת זרימה וכד') וככזה הרוקט לא ממש מתבלטת לטובה/לרעה ביחס לאחרות.

boren
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: אורן
נתן תודות: 286 פעמים
קיבל תודות: 493 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

@PROSURFER - ‏PID במכונת מחליף חום לא נותן הרבה מעבר לעיצוב. הטמפרטורה לא תשאר קבועה במהלך החליטה. מעבר לכך, שינוי הטמפרטורה בדוד ישפיע גם על טמפרטורת החליטה וגם על לחץ ההקצפה. אם אתה מרוצה מאחד מהם, שינוי הטמפרטורה בדוד יכול לשפר את השני אבל ייקלקל את הראשון. PID הגיוני במכונות עם דוד בודד או כפול.

אני לא רואה שום דבר שבו האפרטמנטו עדיפה על ה-MaraX. בטח לא יציבות הטמפרטורה. אבל גם מבחינת עיצוב, מימדים ומחיר הלליט עדיפה בעיני.

בכ-6000 ש"ח (5000 ש"ח כולל משלוח אבל לא כולל מיסים) בהחלט כן אפשר לקנות מכונת E61 עם שני דוודים אבל ללא PID. גם היא עדיפה לדעתי באופן משמעותי על פני האפרטמנטו.

אגב, מטחנה יש לך?

אישו
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

Re: Izzo VIVI PID III or BELLEZZA Inizio V

נושא שלא נקרא #34 

יש לי VIVO עם PID נקנתה יד שניה במצב מצויין כמעט חדשה. (הדגם ישן יותר)
מטופלת באהבה רבה ועובדת אצלי שנתיים מצויין. נהנה מאוד.
רמת הגימור של הנירוסטה טובה מאוד נראת כמו חדשה.
בקשר לחלקי הפנים, לשמחתי לא הייתי צריך לפתוח.

PROSURFER (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

15/02/2021 18:57  
boren כתב:
@PROSURFER - ‏PID במכונת מחליף חום לא נותן הרבה מעבר לעיצוב. הטמפרטורה לא תשאר קבועה במהלך החליטה. מעבר לכך, שינוי הטמפרטורה בדוד ישפיע גם על טמפרטורת החליטה וגם על לחץ ההקצפה. אם אתה מרוצה מאחד מהם, שינוי הטמפרטורה בדוד יכול לשפר את השני אבל ייקלקל את הראשון. PID הגיוני במכונות עם דוד בודד או כפול.

אני לא רואה שום דבר שבו האפרטמנטו עדיפה על ה-MaraX. בטח לא יציבות הטמפרטורה. אבל גם מבחינת עיצוב, מימדים ומחיר הלליט עדיפה בעיני.

בכ-6000 ש"ח (5000 ש"ח כולל משלוח אבל לא כולל מיסים) בהחלט כן אפשר לקנות מכונת E61 עם שני דוודים אבל ללא PID. גם היא עדיפה לדעתי באופן משמעותי על פני האפרטמנטו.

אגב, מטחנה יש לך?
...
כן יש לי מטחנה ומכונה שאני מתכוון לשדרג לאחר 3 שנים:
רנצ'יליו סלביה ומטחנת רוקי.

מבחינת מטחנה חשבתי על המניון ספסיליסטה הדגם עם הצג סכינים 55.

לגבי ה PID במחליף חום לא כל כך הבנתי.
מבחינת PID אני מחפש לשלוט בדוד כדי לקבל טמפרטורה קבועה שתצא בחליטה למשל 200 בדוד יוצא לי 120 בחליטה וזה יהיה קבוע.
לגבי פגיעה או שינוי בטמפרטורה בקיטור זה פחות משנה לי כי אין לי מה לצפות לחזרתיות בהקצפה. אני משחרר מים מהקיטור ומקציף ל 70/80 מעלות. אפשר גם להוסיף מד טמפרטורה לראש חליטה ואז להבין בדיוק כמה נקבל בחליטה בהתאם לשינוי הטמפרטורה בדוד ע"י ה PID.

מבחינת עיצוב אני מסכים זה בהחלט חשוב לי הפרופורציות והמראה הכללי למשל זרועה יעודית למים חמים שיוצרת איזון בעין.
ברור שהייתי מעדיף לקנות מותג עם שם גדול בעל אותם תכונות אבל המחירים באמת די גבוהים.
מכונה שמגיעה פה בארץ ל 6 ויש לה PID וטיימר לחליטה שיכול לעזור לי בזמן שאני חולט ומקציף יחד לדעת מתי לעצור את חליטה זה אחלה בונוס.

מותגים שקצת פחות מוכרים היום כמו IZZO או BELLEZZA נותנים יותר עבור הכסף ויכולים להיות הרבה יותר מוכרים בעוד שנתיים או שלוש אם אחשוב שוב לשדרג.

PROSURFER (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #36 

15/02/2021 20:59  
אישו כתב:
יש לי VIVO עם PID נקנתה יד שניה במצב מצויין כמעט חדשה. (הדגם ישן יותר)
מטופלת באהבה רבה ועובדת אצלי שנתיים מצויין. נהנה מאוד.
רמת הגימור של הנירוסטה טובה מאוד נראת כמו חדשה.
בקשר לחלקי הפנים, לשמחתי לא הייתי צריך לפתוח.
...
כיף לשמוע!
חסרונות שמצאת בשימוש איתה או היית משפר ?

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #37 

16/02/2021 10:57  
PROSURFER כתב:
מותגים שקצת פחות מוכרים היום כמו IZZO או BELLEZZA נותנים יותר עבור הכסף ויכולים להיות הרבה יותר מוכרים בעוד שנתיים או שלוש אם אחשוב שוב לשדרג.
...
אתה מקביל בין שני דברים שונים מאד. איצו זאת חברה מאד מבוססת, אחת הכי מבוססות. בלצה לא מוכרת בכלל ואין לה מוניטין. הציעו לך פה כל מיני חברות מוכרות כמו VBM שיש להם הצעות נמוכות והחברות לא מוטלות בסימן שאלה כי מכירים אותן - בעולם, לא פה. הדגם שהתחלת איתו היה בסדר, בטח עדיף על בלצה. מה שהציעו לך בדוד כפול במחיר דומה, לדעתי עדיף, גם אם חסר איזה פיצ'ר. שוט קאונטר חשוב, אבל אפשר להוסיף את זה חיצוני אחר כך.

tvfan1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #38 

16/02/2021 11:15  
shlomibe כתב:
16/02/2021 10:57  
PROSURFER כתב:
...
אתה מקביל בין שני דברים שונים מאד. איצו זאת חברה מאד מבוססת, אחת הכי מבוססות. בלצה לא מוכרת בכלל ואין לה מוניטין. הציעו לך פה כל מיני חברות מוכרות כמו VBM שיש להם הצעות נמוכות והחברות לא מוטלות בסימן שאלה כי מכירים אותן - בעולם, לא פה. הדגם שהתחלת איתו היה בסדר, בטח עדיף על בלצה. מה שהציעו לך בדוד כפול במחיר דומה, לדעתי עדיף, גם אם חסר איזה פיצ'ר. שוט קאונטר חשוב, אבל אפשר להוסיף את זה חיצוני אחר כך.
...
תודה על שיתוף המידע. ההשוואה ל VBM מעט מטעה כי מדובר במחיר יבוא חו"ל (עם כל היתרונות והחסרונות). השאלה היא בהסתכלות על מצב השוק היום האם ה- Izzo נותנת את הערך הטוב ביותר לעלותה (ביחס לאלטרנטיבות). מעט מפתיע לגלות עד כמה קשה למצוא עליה מידע מבחינת היצרן (מצאתי את האתר של Izzo) אבל לא דומה לדרך שבה יצרנים אחרים מקדמים את המכונות שלהם . נותרה שאלת האיכות (יצור / רכיבים/ הרכבה) אמינות (כנ"ל) שירות ואחריות בארץ. במחיר של 5000 ש"ח זו נראית כאופציה מאוד מעניינת . במחיר של 6 הרבה פחות לדעתי (מתקרב מדי לעלות של ECM Slim שנחשבת כאיכותית מאוד)

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #39 

16/02/2021 11:31  
tvfan1 כתב:
תודה על שיתוף המידע. ההשוואה ל VBM מעט מטעה כי מדובר במחיר יבוא חו"ל (עם כל היתרונות והחסרונות). השאלה היא בהסתכלות על מצב השוק היום האם ה- Izzo נותנת את הערך הטוב ביותר לעלותה (ביחס לאלטרנטיבות). מעט מפתיע לגלות עד כמה קשה למצוא עליה מידע מבחינת היצרן (מצאתי את האתר של Izzo) אבל לא דומה לדרך שבה יצרנים אחרים מקדמים את המכונות שלהם . נותרה שאלת האיכות (יצור / רכיבים/ הרכבה) אמינות (כנ"ל) שירות ואחריות בארץ. במחיר של 5000 ש"ח זו נראית כאופציה מאוד מעניינת . במחיר של 6 הרבה פחות לדעתי (מתקרב מדי לעלות של ECM Slim שנחשבת כאיכותית מאוד)
...
אין מה לפחד מיבוא מחו"ל. תסתכל קצת על izzo alex duetto ותבין שהחברה רצינית מאד. אין מה לפחד לכתוב איצו, למרות שהיבואן קורא לה באופן טראגי איצ'ו - מזל שהוא לא מוכר גם פיצ'ה. אל תתפסו יותר מדי לספקס, ולחשוב שאתה יודע בדיוק מה יש ומה אין בכל מכונה על פי עשר שורות. כל מנהל מוצר יודע שאולי אחוז אחד מהמידע מהפיתוח מוצא את עצמו בדף המוצר. אתה אומר ECM נחשבת, אבל ECM זה בסך הכל מפעל של רוקט. לא כדאי להגיד דברים מאד נחרצים, כמו שמוצר מסוים נותן יותר עלות תועלת מאשר מוצר אחר, כי קשה לדעת את כל הפרטים. שתי מכונות עם ספקס זהים יכולות להיות שונות לגמרי בשימוש אמיתי.

tvfan1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #40 

16/02/2021 12:03  
shlomibe כתב:
16/02/2021 11:31  
tvfan1 כתב:
...
אין מה לפחד מיבוא מחו"ל. תסתכל קצת על izzo alex duetto ותבין שהחברה רצינית מאד. אין מה לפחד לכתוב איצו, למרות שהיבואן קורא לה באופן טראגי איצ'ו - מזל שהוא לא מוכר גם פיצ'ה. אל תתפסו יותר מדי לספקס, ולחשוב שאתה יודע בדיוק מה יש ומה אין בכל מכונה על פי עשר שורות. כל מנהל מוצר יודע שאולי אחוז אחד מהמידע מהפיתוח מוצא את עצמו בדף המוצר. אתה אומר ECM נחשבת, אבל ECM זה בסך הכל מפעל של רוקט. לא כדאי להגיד דברים מאד נחרצים, כמו שמוצר מסוים נותן יותר עלות תועלת מאשר מוצר אחר, כי קשה לדעת את כל הפרטים. שתי מכונות עם ספקס זהים יכולות להיות שונות לגמרי בשימוש אמיתי.
...
כוונתי הייתה שלמותגים המוכרים יש מאות אם לא אלפי אזכורים, דיונים בעד/נגד, סרטונים ומידע ואילו על האיצו/איצ'ו/איז'ו קשה למצוא. ECM קיבלה את "מעמדה" בזכות איכות בניה גבוהה ורכיבים איכותיים , אם מדובר על איכות דומה זו אכן תחרות מעניינת.
כל ההתעניינות נובעת מזה שמדובר בשחקן חדש בשוק ושאלת הההצלחה שלו בגורמים כמו אלה שדיברתי עליהם...

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #41 

איצו מייצרים קפה מאז 1979 ומכונות מאז 1985, לא מותג חדש, אבל באמת עם נוכחות קצת פחות דומיננטית בשוק. איצו לא שחקן חדש בשוק העולמי, יכול להיות שלא היה מיובא לישראל באופן מסודר קודם. אין לי משהו מיוחד להגיד בעדם, ולא היתה לי מכונה כזאת תחת ידי.

tvfan1
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #42 

וכאן יבוא לידי ביטוי מחיר המוצר יחד עם חבילת שירות ואחריות (מעבדה). יש מקום לשחקן נוסף בשוק HX עם תמחור אגרסיבי בחלון שבין Lelit X, רוקט אפרטמנטו ו ECM Slim

PROSURFER (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #43 

16/02/2021 14:31  
tvfan1 כתב:
וכאן יבוא לידי ביטוי מחיר המוצר יחד עם חבילת שירות ואחריות (מעבדה). יש מקום לשחקן נוסף בשוק HX עם תמחור אגרסיבי בחלון שבין Lelit X, רוקט אפרטמנטו ו ECM Slim
...
בין המארה לאפרטמנטו לסלים הייתי בוחר באפרטמנטו רק בגלל היופי חד משמעית. בשורה התחתונה כל השלושה לא נותנות pid או טיימר בתקציב של 5-6 אלף.
מכונה כמו ה Izzo בתג מחיר הצפוי של בין 5-6 אלף היא שיקול גדול מבחינתי כי היא גם יפה וגם נותנת pid (שמשמש כטיימר) כבונוס. הבלצה פחות מוכרת אבל לדעתי הולכת להכנס חזק מאוד ותחרותי לשוק. יש להם ליין שלם של מוצרים שנראים ממש טוב.
בסוף אני שואל עצמי האם ללכת על שחקן מוכר ופופולרי בשוק שגם ימכר טוב בהמשך ולוותר על pid ונוחות שזה הטיימר או לקחת הימור על בלצה הפחות מוכרת או האיזו שכן מוכרת וותיקה ונותנת הכל.
נערך לאחרונה על ידי PROSURFER ב 16/02/2021 19:58, נערך פעם 1 בסך הכל.

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #44 

בֶּלֶצָה

אישו
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 18 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

[/quote]

כיף לשמוע!
חסרונות שמצאת בשימוש איתה או היית משפר ?
[/quote]

זו ה-E61 הראשונה שלי. לפני כן הייתה לי ascaso uno steel הקפיצה הייתה
ענקית בכל פרמטר. כך שאין לי תלונות הכול עובד מצויין. אבל אין לי דרך להשוות למכונות אחרות.
לגלעד מ"קפה נגרו" הייתה בעבר VIVO (ראיתי בסרטון ישן שלו) כדאי שתשאל אותו הוא
בוודאי יוכל לעזור לך בייעוץ לגבי טיב וכדו'

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”