Crem One 2B R-LFPP Dual - חווית קניה מיבוא עצמי

פורום מכונות קפה ידניות (לא אוטומטיות), ומטחנות קפה
אסף_ב (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 29 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

Crem One 2B R-LFPP Dual - חווית קניה מיבוא עצמי

נושא שלא נקרא #1 

שלום!
הגיע הזמן לתרום קצת את חלקי בקבוצה שעזרה לי המון.

לאחר הרבה התלבטויות ומחקר על המכונת קפה הבאה שלי, עלו לגמר 3 מכונות:
  • Lelit Bianca - מכונה מבית טוב, שנראה שהשקיעו בה כמות מחשבה והנדסה יוצאת מן הכלל בכל פרמטר. פדל לפרופילי חליטה, פרה אינפיושן וטמפרטורת דוד שניתנים לתכנות בקלות והאפשרות לצמצם את גודלה ע"י ניתוק מיכל המים מאוד קרצו לי, ובנוסף המחיר הזול יחסית מבין השלושה.
  • ECM Synchronika + Flow Control Kit - אין הרבה צורך לפרט, מכונה עם איכות בניה מהגבוהות ביותר ורזומה ענק
  • Crem One LFPP - מכונה מבית אקספובר הספרדית הותיקה ששווקה בעיקר לשוק המסחרי, מותג חדש ועולה ולכן גם אולי ה"מסוכן" ביותר מבין השלושה אבל כולל תכונות שהמועמדות האחרונות יכולות רק לפנטז - משאבת גיר המאפשרת בקרת לחץ בזמן החליטה, אפשרות לשמירה והפעלה אוטומטית של פרופילים - גם כאלה שנוצרו במכונה וגם כאלה ששותפו ברשת, בקרת חליטה בזמן החליטה שכוללת נפח זרם ועוד פרמטרים מעניינים, וכמובן שליטה בפרה אינפיושן כמו בלליט
בשלב מסויים צמצמתי לBianca או לCrem One, ולהכריע את הבחירה ע"י ההפרש במחיר, אז נשאר לי רק למצוא מקום שמוכר את שנייהם.
לאחר קצת שוטטות בפורום גיליתי את האתר barista.gr וראיתי הרבה מחמאות עליו ועל השירות בו, אז החלטתי לבדוק מה יש להם להציע.
פניה לשירות הזמנות שלהם ותוך מספר דקות קיבלתי מענה מVasilis, בחור נחמד ומאוד שירותי, שהציע לי 15 אחוז הנחה על הCrem One ומשלוח מיידי, כך שהמחיר לפני המיסים עמד על 1691.5 יורו או 1961.5 יורו כולל משלוח של DHL.
המחיר היה זול משמעותית מכל מקום אחר שראיתי והחלטתי ללכת עליה.
Vasilis ליווה אותי לאורך כל הדרך - בתחילה במייל עם מענה הזוי של כ10 דקות בממוצע ולאחר מכן בוואטסאפ בכל שלב השחרור מהמכס, אדם מדהים שהביא לי תחושה של ביטחון מוחלט לכל אורך ההזמנה.
בנוסף הוא גם ציין שהביא לי מתנה במשלוח, שכרגע עדיין לא יודע מה היא :lol:

לאחר שבוע קיבלתי הודעה מDHL שהחבילה כרגע במכס ויש צורך למלא טופס דיגיטלי וכמובן לשלם את מה שצריך על מנת לשחרר אותה. לאחר בדיקה קצרה בעלות גיליתי שם טעות בחישוב של המע"מ, ולאחר פניה לVasilis הוא מיד סיפק לי את החשבונית המפורטת שאשלח לDHL והם במהרה תקנו לי את הטעות.
המיסים היו:
מכס ואגרות מכס מהצהרת יבוא (DT) - 77 ש"ח
שרותי מסוף מטענים (L1) - 67.82 ש"ח
מע"מ מהצהרת יבוא (TX) - 1315 ש"ח
שירות שחרור ממכס והקצאת אשראי (C1) - 339.30 ש"ח
* אל תשאלו אותי מה כל דבר אומר, זה נסתר וגדול מבינתי :roll:

סך הכל מיסים: 1813.68 ש"ח
סך הכל כולל הכל - 9443 ש"ח - מחיר מעולה לדעתי למכונה.

הסטטוס כרגע הוא שאני עדיין מחכה לקבל את המכונה, מבטיח לעדכן פה על כל שינוי שקורה, ובנוסף גם לפתור בפוסט נפרד ביקורת וחווית שימוש על המכונה במידה ומישהו מעוניין :)

carmonle
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: ערן כרמון
נתן תודות: 84 פעמים
קיבל תודות: 105 פעמים

Re: Crem One 2B R-LFPP Dual - חווית קניה מיבוא עצמי

נושא שלא נקרא #2 

תתחדש ותהנה, בהחלט נראה מחיר מעולה

תודה על שיתוף המידע

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אקספובר חברה ותיקה ומוכרת, לא מאד מסוכנת לדעתי. בעבר הם התמקדו יותר במכונות E61 מוזלות, אבל הם מכירים את התחום. אם הייתי יודע שיש pressure profiling אמיתי במחיר הזה, הייתי ככל הנראה קונה את זה ולא מה שקניתי. האם חיברת למים וביוב?

אסף_ב (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

24/03/2021 17:34  
shlomibe כתב:
אקספובר חברה ותיקה ומוכרת, לא מאד מסוכנת לדעתי. בעבר הם התמקדו יותר במכונות E61 מוזלות, אבל הם מכירים את התחום. אם הייתי יודע שיש pressure profiling אמיתי במחיר הזה, הייתי ככל הנראה קונה את זה ולא מה שקניתי. האם חיברת למים וביוב?
...
מסכים לגמרי, פשוט זאת הטענה היותר מוכרת כשמישהו מציין פה את Crem One בתור אופציה. אני בטוח שאין שום מקור לדאגה כשיש רזומה כמו של אקספובר מאחורה, פשוט צריך לעכל שCrem One זה אקספובר ולא חברה חדשה.
אני מתכנן לחבר אותה למים ולביוב ברגע שהמכונה תגיע (וכמובן אחרי שאמכור את המכונה הנוכחית שבינתיים נהנה מהשוטים האחרונים שלה)
אתה עם הסינכרוניקה?

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

אני עם Cinquantotto שמשום מה מאד לא פופולרית פה. אהבתי את המיחשוב המאד יפה ושימושי לדעתי, והנדסת האנוש שנראה שהמהנדסים של רוקט מחזיקים בדעות דומות לשלי על איך דברים צריכים לעבוד ולהיראות. אני בקרוב אתקין flow control, אבל לדעתי זה שווה הרבה פחות מ-pressure profiling. יש חיסרון למכונה שלך, שהקלטת הפרופיל היא ידנית לפי מה שהבנתי, אבל מצד שני אתה יכול לערוך את הקבצים בקלות במחשב שזה כבר יותר טוב. מעניין אותי לראות איך ממומש ניתוק מדף הניקוז כאשר הוא מחובר לצינור, מה שאני רואה בתור פיצ'ר שיכול להיות מאד מעצבן באופן יומיומי אם הוא עשוי לא נכון. ברוקט הוא מושלם. באלקטרה verve למשל, אם הבנתי נכון, המגש מחובר ישירות לצינור, ואז הסרת המדף לניקוי לא מאד נעימה. התצוגה בקרם היא טובה, כוללת מספיק מידע ומוצגת בזוית אלכסונית שנוחה לראות בזמן שאתה עומד מעל המכונה ומפעיל אותה.

אסף_ב (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

הR58 היא ללא ספק אחת המכונות עם ההנדסת אנוש הכי טובה שיצא לי לראות.
לגבי Flow VS Pressure Profiling, יש יתרונות וחסרונות בכל אחד מהם, אני האמת קראתי לא מעט ועדיין לא הגעתי להחלטה בעצמי מה עדיף - הזרימה כמובן נגזרת מהלחץ כך שהיא קלה יותר לשליטה ולמיקסוס חזרתיות אבל מצד שני השליטה על הלחץ נובעת ישירות מהמשאבה שזה טבעי הרבה יותר. למה אתה חושב שעדיף Pressure Profiling?
בלי קשר, ראיתי סרטון שמסביר על הטכניקה שמשתמשים בCrem One שהרשימה אותי מאוד (נקרא Adaptive Pressure Profiling):

לגבי ההקלטה הידנית - אני אוהב שיש לי אופציה לשחק עם השליטה ידנית כדי לתקן בעיות טחינה/התיישנות של פולים, אבל ללא ספק הייתי רוצה גם אפשרות תכנות מראש כמו שיש לדוגמא לדיסנט. קראתי על הפורמט של הקובץ של הפרופיל שהCrem One מייצאת ומייבאת, הוא נקי ומאוד קל לעבודה, אז אני חושב לבנות כלי נחמד למחשב שמייצר פרופילים בצורה ויזואלית נוחה (יהיה דומה לדיסנט אני מניח, רק שיצריך יצוא לUSB ויבוא מהUSB במכונה).

לגבי מדף הניקוז - מדוע צריך לנתק אותו? הרי המים בו מתנקזים ישירות לביוב

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

Cinquantotto זה לא R58 - כתוב על המכונה רק Cinquantotto, גם על הספר והחשבונית.
זה כמובן דגם שמחליף את הקודם באותה קטגוריה.
סימון R58 מתייחס לגרסאות 1 2 ו-3 הקודמות, אם אינני טועה.

מאחר ועדיין לא התנסיתי באף אחת משתי שיטות הפרופיילינג, אני לא באמת יודע מי מהן עדיפה.
אם ג'יימס הופמן מתעקש על הפלו, אני כבר חושד.
הגישה שלי באופן כללי נוטה לממוחשב ולא לידני, אבל לא בטוח שזה מה שעדיף במקרה הזה.
הקלטה ידנית ועריכה במחשב זה פתרון לא רע.
חיסרון שאתה צריך להפסיק את הפעולה בעצמך בדיוק ברגע מסויים אחרת סטית מהמתכון.
זאת שגיאה במימוש, והפעולה צריכה להפסיק בעצמה על פי התיכנות.
היה אולי טעם במכונה עם הפיצ'ר סט הזה, להחליף את המנוף המכני בכפתור לחיצה אלקטרוני לצורך הזה.
אני הייתי מרגיש מאד נוח עם קובץ ASCII, אבל למי שיש עוד חשק לתכנת אז למה לא.

מדף ניקוז צריך ניקוי כי נדבק אליו ליכלוך.
יש גבול לכמה אפשר רק לשפוך עליו מים, הוא צריך להיכנס למדיח לעתים קרובות אם אתה לא רוצה שהוא יהיה מגעיל, או לפחות שטיפה בכיור עם סבון.

אני גם מאד אהבתי שבביאנקה אפשר לנתק את מיכל המים.
זה פיצ'ר מושלם שחסר ברוקט, אבל חוץ מזה לא ראיתי בביאנקה הרבה ערך, והאסתטיקה חלשה בעיני.
מעבר בין מקורות מים בביאנקה הוא פרוייקט שרברבות מלא, ברוקט זה ארבע לחיצות על מסך מגע גרפי.

חיסרון ראשי ברוקט שכמעט בלתי אפשרי לפתוח אותה, היא מתוכננת idiot proof כמו מוצר של אפל.
אפשר לפתוח, אבל זה מאד מאד קשה ולא בטוח שתצליח לסגור אחר כך.

אסף_ב (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

מעניין, כי Cinquantotto באיטלקית זה 58, אולי זה הדור החדש של R58? לא מספיק בקיא בסדרות של רוקט, רק יודע שלR58 יש מקום של כבוד בפן ההנדסי.
אני חושב שאם משווים בקרת זרימה "פשוטה" מול בקרת לחץ "פשוטה" יש יתרון לזרימה, כי קל יותר לבצע חזרתיות (תראה בסרטון ששלחתי בחלק השני), אבל בCrem עשו משהו חכם שזה שילוב של בקרת לחץ עם זרימה ככה שזה סוג של להנות מהכל.

לגבי מדף הניקוז - מבין את הכוונה וזה מה שאני עושה למעשה עם הVBM שלי כרגע ולא סובל מהפעולה - כנראה כי המדף ממש קל לשליפה. בCrem One הם סוג של מדף חכם שעדיין לא ראיתי בפרקטיקה, מקווה שהוא באמת טוב כמו שהם מתארים

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

במקום לקרוא לה R58V4 הם קראו לה Cinquantotto, אבל הם מקפידים מאד על השמות.
יש הבדל, כי R58 היא לגמרי מיושנת היום, ולא הייתי קונה אותה כי היא לא עומדת בתחרות.

עד כמה המדף קל לשליפה זאת בדיוק הנקודה.
ברוקט זה כמו להרים צלחת מהשולחן ולהניח אותה בחזרה.
מה שראיתי בסרטון של Verve היה כל כך גרוע, שזה לא הגיוני שאני הבנתי מה ראיתי ואולי זה עובד אחרת.

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

תתחדש
אני גם חושב שאין פה סיכון בקנייה.
מחכה לשמוע / לקרוא על רשמים.

במחיר הזה, בהחלט קנייה אטרקטיבית מאוד. בפחות מ-10 אלף עד הבית ועם המפרט הזה, מרשים מאוד.
בארץ ביבוא רשמי היא בערך בערך 3 אלף שח יקר יותר לא ?
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

אסף_ב (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

לפי מה שהבנתי 12 אלף היה המחיר השקה ומאז הוא עלה. אני חושב ששווה לשאול את המשווקים לגבי מחיר בדיוק כדי שלא אטעה פה, אבל בהחלט 9 וחצי זה מחיר זול למי שמחליט להיות "אמיץ" ולייבא לבד

Clockwork_Orange
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 44 פעמים
קיבל תודות: 66 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

תתחדש. מחיר מעולה!

TsurTriger
סמל אישי של משתמש
כתב צילום
כתב צילום
נתן תודות: 182 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

כדי לייבא לבד לא צריך אומץ
עד לפני שלוש שנים המחירים בארץ לא היו אטרקטיביים בכלל ורובנו עשו ייבוא אישי של מכונות רבות מאירופה.
ההליך די פשוט ודי מהיר.

לקנות בארץ לדעתי משתלם רק כאשר המחירים כמעט וזהים לחו"ל. אחרת, חבל על הכסף.
צור טריגר.
www.trigger-studio.com

shlomibe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

אני מייבא הכל, אבל במכונות כאלה יש מצב שמשהו לא דופק בדיוק בסדר, ואז הסיכוי שמוכר באיטליה למשל יטרח לעזור לך לא גבוה.

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

9500 זה מחיר טוב אם היא תגיע והכל טוב ואני כמובן מקווה בשבילך שכך יהיה .
אבל אם לא אז אנחנו נכנסים לעניין של שרות וגם כאן אני מקווה שאם חלילה ידרש כזה זה ילך בקלות. לא את כל התקלות ניתן יהיה לפתור לבד אי מבלי לשלוח את המכונה חזרה ואז זה כבר סרט שהמוכר צריך שיהיה מוכן לקבל על עצמו כמו גם סוגיית המיסים ששולמו שאינני יודע האם וכיצד ניתן לקבלם חזרה או לפחות לא לשלם שוב כששולחים לך מכונה אחרת.
בקיצור ממתינים לראות קפה ראשון.
וכן הבנת נכון באלקטרה verve צינור גמיש מתלבש בדחיפה על צינור מתכתי בולט מהמגש ריקון. משמע כל פעם שתרצה לנקות תדרש להתעסק עם זה….

שלח תגובה

חזור אל “מכונות קפה ידניות ומטחנות”